Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2008 o 18:03, deuser napisał:

po za wymienionymi w większości wcześniej to jeszcze Type O''Negative, Burzum, Rotting
Christ, SLAYER, Peste Noire, Ministry, Bolt Thrower
od paru ładnych.. z przerwami

Burzum to ja uważam za prekursora depresyjnych brzmień, o Peste Noire zapomniałem a lubię zespół, Rotting Christ wg mnie to ''zwyczajny'' black metal, Slayer... w ogóle tu nie pasuje :) Reszty nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 18:12, Tethys napisał:

Dobra nadszedł czas coś polecić..
Saratan


niechnotrochę jrszcze nad sobę popracują, może z tego coś jeszcze będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 18:18, paweusz napisał:

Burzum to ja uważam za prekursora depresyjnych brzmień,


tak samo ja, choć jakby nie patrzeć w tej kwestii najwięcej i to od początku mieli do powiedzenia twórcy myzyki filmowej

Dnia 04.11.2008 o 18:18, paweusz napisał:

o Peste Noire zapomniałem a lubię
zespół, Rotting Christ wg mnie to ''zwyczajny'' black metal, Slayer... w ogóle tu nie
pasuje :) Reszty nie znam.


tu nie chodzi że ma pasować.. wczoraj słuchałem PJ.Harvey, pred chwilą Metallci, a teraz biorę się za Front Line Assembly

EDIT: a pod pewnymi względami pasują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 19:22, Tethys napisał:

>EDIT: a pod pewnymi względami pasują :)

np.?


muzyka to nie tylko dzwięk.. słowa. kierunek stylistyczny może być obecny w różnych gatunkach i rodzajach sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 15:13, squeglee napisał:

Stoner? Black Label Society jest w pytkę, tak jak i Allhellujah, włoski i z Jacobem Bredahlem
na wokalu, nagrywają nową płytę.


High on Fire dobre :)

paweusz-sprawdzę, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 18:18, paweusz napisał:

Burzum to ja uważam za prekursora depresyjnych brzmień, o Peste Noire zapomniałem a lubię
zespół, Rotting Christ wg mnie to ''zwyczajny'' black metal, Slayer... w ogóle tu nie
pasuje :) Reszty nie znam.


No shit, nie znasz Type O''Negative? Jedena z lepszych imo kapel na tym planie, grają muzykę z bardzo wzbogaconą ścieżką poboczną, szczerze polecam przesłuchać chociażby Bloody Kisses.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 22:18, squeglee napisał:

High on Fire? Nie wiem, nie kojarzę, nie bierz mnie za fana od razu, ot podobają mi się
te dwie kapele ;)


Nie biorę, wiem jaki jesteś :) Azreix ma rację, a TON dobry, ale jakoś tak dziwnie grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 22:24, Kryhuu napisał:

No shit, nie znasz Type O''Negative?

Nie na tyle, by rzeczowo się o nich wypowiadać. Kiedyś sprawdziłem w youtube co oni grają, bo parę rozmów na ich temat tutaj widziałem. Oni grają gothic metal, czy coś w tym stylu ? W każdym razie w ogóle mnie się to nie podobało. Do tego mam uraz do amerykańskich kapel ;) Zatem się nie wypowiadam głębiej, bo nie ma sensu że ktoś gadał o czymś czego tak na prawdę nie zna. Na pewno nie zaliczyłbym ich do DSBM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 10:37, paweusz napisał:

> No shit, nie znasz Type O''Negative?
Nie na tyle, by rzeczowo się o nich wypowiadać. Kiedyś sprawdziłem w youtube co oni grają,
bo parę rozmów na ich temat tutaj widziałem. Oni grają gothic metal, czy coś w tym stylu
? W każdym razie w ogóle mnie się to nie podobało. Do tego mam uraz do amerykańskich
kapel ;) Zatem się nie wypowiadam głębiej, bo nie ma sensu że ktoś gadał o czymś czego
tak na prawdę nie zna. Na pewno nie zaliczyłbym ich do DSBM.


muzycznie nie grają oni DSBM, textowo jednak jeśli idzie o klimaty depressive to stoją na bardzo wysokim poziomie.. są takie kapele jak właśnie Type O''Negative, Tool, Opeth czy Alice in Chains które doskonale wprowadzają ten klimat do sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 22:24, Kryhuu napisał:

No shit, nie znasz Type O''Negative? Jedena z lepszych imo kapel na tym planie, grają
muzykę z bardzo wzbogaconą ścieżką poboczną, szczerze polecam przesłuchać chociażby Bloody
Kisses.


Teraz(ostatnie dwie płyty) to oni graja raczej heavy/gothic z bardzo małą domieszką doom. Po prostu Peter zmienił dość bardzo swój stosunek do życia, a jako, że jest liderem zespołu, widać to bardzo po tym co robią...Jak dla mnie to bardzo dobrze, bo właśnie w takiej formie lubię ich najbardziej.

Do zespołów grających "depresyjnie" dorzuciłbym jeszcze Katatonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 12:25, deuser napisał:

muzycznie nie grają oni DSBM, textowo jednak jeśli idzie o klimaty depressive to stoją
na bardzo wysokim poziomie..

Ale mimo to trudno ich w jakikolwiek sposób łączyć w tym gatunkiem. Gatunek nie tworzą jak wiadomo same teksty, nie każdy kapela gra black jak krzykną w tekście "Satan my Master" :)

Dnia 05.11.2008 o 12:25, deuser napisał:

są takie kapele jak właśnie Type O''Negative, Tool, Opeth czy Alice in Chains które doskonale > wprowadzają ten klimat do sztuki.

Możliwe, TO''N wg mnie ma daleko do depresyjnych klimatów - ale Tool czy Alice in Chains to by mi nawet do głowy nie przyszły. Porównanie, np. Tool - "Sober" VS. Silencer - "Death Pierce Me" - 2 światy.
Ale jak wielu z tego tematu wie, jestem dość konserwatywny i jestem wierny black metal (pod różnymi odsłonami) - zatem ktoś z pewnością może mi zarzucić brak obiektywizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj przysłano mi po 2-tygodniach czekania "Animosity" Corrosion of Conformity, jeszcze "Blind" i bede miał całą dyskografie :) na oryginałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 16:42, Tethys napisał:

Dzisaj przysłano mi po 2-tygodniach czekania "Animosity" Corrosion of Conformity, jeszcze
"Blind" i bede miał całą dyskografie :) na oryginałach.


spróbowałbyś tylko na nie oryginałach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 16:48, deuser napisał:

> Dzisaj przysłano mi po 2-tygodniach czekania "Animosity" Corrosion of Conformity,
jeszcze
> "Blind" i bede miał całą dyskografie :) na oryginałach.

spróbowałbyś tylko na nie oryginałach ;]


W innych przypadkach tak, ale zespołów których fanem jestem rzadko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 16:56, Tethys napisał:

W innych przypadkach tak, ale zespołów których fanem jestem rzadko..


jak masz zbierać to tylko na orginałach :) dobra rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 14:48, squeglee napisał:

TON zbyt melodyjny jak dla mnie, no i pierwsze wrażenie o wokalu szybko mi prysło, bo
szybko się nudzi. Taka ma opinia.


Myślę podobnie. Wokal taki, taki typowo amerykański ? No niewiem, w każdym razie nie podeszło mi. Liczyłem na więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować