Zaloguj się, aby obserwować  
Abi_Dalzim

Dzieci forumowiczów

831 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2006 o 18:04, Abi Dalzim napisał:

Bo prawda jest niestety taka, że w szkole języka nie nauczą. Trzeba zainwestować w prywatne
lekcje i ciągnąć to konsekwentnie. Ja się angielskiego uczyłem w sumie 6 lat (w szkołach) i
prawdę mówiąc, to niewiele umiem.
Prywatne lekcje lub profesjonalne szkoły językowe to jedyne rozwiązanie, bo polski system nauki
jest beznadziejny.

Niby, ale to też zależy od nauczyciela, jak się trafi z głową to jest naprawdę dobrze. :)

Dnia 19.10.2006 o 18:04, Abi Dalzim napisał:

Dziecko to masa inwestycji :)

Nooo Ameryki nie odkryłeś. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2006 o 15:28, Vaxinar napisał:

Na Boga jedna odpowiedź mnie usatysfkacjonuje - dlaczego ?!

Bede tak ttwierdzic nawet na przykladzie forum.Ile tu jest osob.?!?.Hmmm pytanie retoryczne...Wiele,cala masa.Ile osob z takim uwielbieniem wypisuje i co rusz wkleja zdjecia swoich pociech?!?@(slownie DWIE)Pomijajac zzesrednia wieku jest bardzo niska to jest tu wiele osob bedacych rodzicami.Dalsze przyklady.To to ze facet najczesciej zmeczony po pracy(zastrzegam przy okazji ze wzgledu na Twpj ton--nie jestem zadna feministka),pomijajac drobny fakt zde kobieta tez najczesciej przychodzi z pracy tyle ze troszke wczesniej wola od progu jesc,pobawi sie 5 minut(slownie PIEC)minut zPociecha i udaje sie na spoczynek.Przyklad-to ze chwalic jakiego to sie ma wspaniakego Brzdaca potrafia ale kiedy mial wyzynanie sie zabkow nie potrafia powiedziec.Przyklad-wiekszosc nie ma zielonego poejecia o technikach masazu niemowlat(Tych przeze mnie chwalonych Obywateli WIE)Przyklad-Gdy dziecko kolejna noc uwaza za dzien a matka chodzi na rzesach i uszami tupie ze zmeczenia Tatus spokojnie przewraca sie na drugi bok bo On musi isc do pracy a zona w domu zostaje.Na koniec zairenko z ktorego kielkuje niewy mierajacy gatunek to przedstawiciel ktory wypowiada sie na tematy ojcostwa nie bedac Tata.I nie konczylam dyskusji by moje bylo na wierzchu.Taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 18:59, marcelek15 napisał:

Bede tak ttwierdzic nawet na przykladzie forum.Ile tu jest osob.?!?.Hmmm pytanie retoryczne...Wiele,cala
masa.Ile osob z takim uwielbieniem wypisuje i co rusz wkleja zdjecia swoich pociech?!?@(slownie
DWIE)Pomijajac zzesrednia wieku jest bardzo niska to jest tu wiele osob bedacych rodzicami.

Doszliśmy w końcu do sedna.
te forum to zły przykład, tu rodziców jest bardzo mało, bardzo. A sama przyznaj to, że ktoś nie chwali, nie radzi się (i tak dalej) na forum o dzieciach nie znaczy, że jest gorszym ojcem niż np Abi Dalzim, prawda ? :)
I to działa też w drugą stronę. Ktoś może tu się ładnie zgrywać, a w rzeczywistości być zupełnie innym (to tylko przykład, nie chce nikogo urazić i broń Boże nie sugeruje, że ktoś tu coś takiego robi).
W końcu wytłumaczyłaś mi, dlaczego masz takie zdanie. Dziękuję.
Jednakże faceci tacy jak tutaj, dalej istnieją i jest ich wiele, chociaż chyba są mniejszością.

Dnia 19.10.2006 o 18:59, marcelek15 napisał:

Na koniec zairenko z ktorego kielkuje niewy mierajacy gatunek to przedstawiciel ktory wypowiada sie na
tematy ojcostwa nie bedac Tata.

Nie bardzo rozumiem to zdanie, może napisać jeszcze raz ? Jakaś aluzja do mnie ?
Czy to źle, że wypowiedziałeś się na temat co myślę o ojcostwie i jakie mam do tego nastawienie nie będąc ojcem ? Czy to źle, że napisałem Ci to co napisałem w pierwszym poście, że zamierzam mieć z dzieckiem jak największy kontakt od samego początku i chyba przede wszystkim od początku, co nie zmenia faktu, że później też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz kobieto strasznie. Niby czemu dumny i szczęśliwy rodzic obojętnej płci ma tu setki zdjęć swojej pociechy umieszczać? Może nie ma ochoty pokazywać swojego dziecka w internecie? Może dziecko przeciwko temu protestuje? A może zwyczajnie jest już dzieckiem wyłącznie dla swoich rodziców? Czy to znaczy, że ten rodzic jest złym rodzicem, który nie kocha swojego dziecka?
I odczep się w końcu od Vaxinara. Co z tego, że jeszcze nie jest ojcem? Dyskutując z tymi, którzy są już rodzicami zdobywa wiedzę na temat dzieci, a to mu się w przyszłości przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 15:59, Nulinka napisał:

A ja mam inne zdanie. Wiem to z doświadczenia - jezeli dziecko dobrze juz mówi po polsku (czyli
3-4 lata), można zacząć uczyć innego języka. Ale nie w przedszkolu, a w domu. I nie pojedyncze
słówka , ale proste zdania związane z czynnością. Wtedy dziecko najszybciej "chwyta" i jest
to drugi, "naturalny" język. Bo najwięcej sie uczymy rozmawiając w obcym języku...Ale to moje
zdanie :))



A ja Ci powiem, że masz rację, wiem że to prawda na swoim własnym przykładzie. O jej... Chyba jestem za młody do tego tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 18:04, Abi Dalzim napisał:

Bo prawda jest niestety taka, że w szkole języka nie nauczą. Trzeba zainwestować w prywatne
lekcje i ciągnąć to konsekwentnie. Ja się angielskiego uczyłem w sumie 6 lat (w szkołach) i
prawdę mówiąc, to niewiele umiem.
Prywatne lekcje lub profesjonalne szkoły językowe to jedyne rozwiązanie, bo polski system nauki
jest beznadziejny.
Dziecko to masa inwestycji :)


Ja się uczyłem 6 lat, same 6-tki i 5-tki, a potem do międzynarodowej szkoły i do 2 z 3 klas nauki Angielskiego. A jak zacząłem mówić to w 2 tygodnie do klasy wyżej, a po 2 miesiącach już do normalnej klasy, rozmawianie w danym języku jest najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 18:59, marcelek15 napisał:


> Na Boga jedna odpowiedź mnie usatysfkacjonuje - dlaczego ?!
Bede tak ttwierdzic nawet na przykladzie forum.Ile tu jest osob.?!?.Hmmm pytanie retoryczne...Wiele,cala
masa.Ile osob z takim uwielbieniem wypisuje i co rusz wkleja zdjecia swoich pociech?!?@(slownie
DWIE)



Ten temat ma już 57 obrazków, jeżli Abi Dazlim i druga osoba zamieścili po 28 obrazków, to może, ale szczerze wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz na swoim przykładzie (tego nie wiem) opisywać jak masz w swoim domu - nie każdy facet tak się zachowuje !!! Albo nie masz doświadczenia w dziedzinie rodzinno dziecięcej albo masz przykre wspomnienia lub tak u Ciebie wygląda, ewentualnie gdzieś to widziałaś ale nie wrzucaj wszytkich do jednej szuflady !!! Co do Abi Dalzima - to człowiek się cieszy i tyle a to że daje zdięcia bobasa to jego sprawa - nie znasz go na tyle alby go oceniać.
Ja także dodaję dwie fotki teraz - i co potępisz mnie za to ?
(nie mam zamiaru Cie obrazić tym postem, ale jeżeli tak sie czujesz to przepraszm - od taka moja opinia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra - trzeba skończyć te przepychanki słowne bo mi się po czytaniu tego coraz mniej chce umieszczać zdjęcia Szymka ;)

Daje trzy zdjęcia do których mam największy sentyment:

1. W dniu w którym przyszedł na świat,
2. W dniu w którym to łóżeczko jeszcze miało tą beleczkę, którą gryzie,
3. to jest gggoooośśśććć.

BTW: O teraz w tym temacie ma być: sielanka, ekloga, bukolika, iddyla itp ;))))) (w tle leci piosenka Lennona "imagin")

Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 08:17, Abi Dalzim napisał:

Ile miał jak zaczynał stać w łóżeczku?

Miał dokładnie 9 i pół miesiąca jak "dygał" na nóżkach w łóżeczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 08:24, Jarys napisał:

Miał dokładnie 9 i pół miesiąca jak "dygał" na nóżkach w łóżeczku :)

Jeżeli "dno" łóżeczka też jest ze szczebelków, to uważaj, bo może je połamać podskakując (mój tak zrobił - na szczęście się nie pokaleczył)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 09:44, minimysz napisał:

Jeżeli "dno" łóżeczka też jest ze szczebelków, to uważaj, bo może je połamać podskakując (mój
tak zrobił - na szczęście się nie pokaleczył)


Na szczęście, wraz z żoną, nie mieliśmy za bardzo gdzie gazet trzymać więc znalazły sobie miejsce pod młodego łóżeczkiem i chłopak już nie sprężynuje ;)
Poza tym Szymek już chce być męski i nie bardzo mu się uśmiecha spać w tym ze szczebelkami - trzeba będzie pomyśleć nad jakimś "męskim" łóżkiem - ehhh, a miał być Gothic III ;))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2006 o 10:34, Jarys napisał:

- trzeba będzie pomyśleć nad jakimś "męskim" łóżkiem - ehhh, a miał być Gothic III ;))))))

Obiecaj, że jak jeszcze z pół roku pośpi w łóżeczku, to dasz mu pograć w G3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 16:20, Locker HEHE napisał:

Marcelek - nie masz co zaczynać z Vaxinarem :], nie masz z nim żadnych szanas :D.
To chłop zachartowany w boju z tytułu: potyczki między forumowiczami .
Dzieki za rade widze ze chlop ze czyta do konca i nie zaglebia sie wtym co mam do przekazania tylko walczy zajadle by jego bylo na wierzchu:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 19:54, marcelek15 napisał:

Dzieki za rade widze ze chlop ze czyta do konca i nie zaglebia sie wtym co mam do przekazania
tylko walczy zajadle by jego bylo na wierzchu:)


Zamiast patrzec na posty jego, przeczytaj np. to:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1355&pid=463
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1355&pid=464
Jak widać ktoś mnie poparł, a ten, który dał Ci tą radę to nikt inny jak internetowy napinacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2006 o 19:34, Vaxinar napisał:

Doszliśmy w końcu do sedna.
te forum to zły przykład, tu rodziców jest bardzo mało, bardzo. A sama przyznaj to, że ktoś
nie chwali, nie radzi się (i tak dalej) na forum o dzieciach nie znaczy, że jest gorszym ojcem
niż np Abi Dalzim, prawda ? :)

>I wlasnie tu jest sedno sprawy.Ty jeszcze nie jestes ojcem wiec z wlasnej perspwketywy nie wiesz czy to jest wymierajacy gatunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 19:57, marcelek15 napisał:

I wlasnie tu jest sedno sprawy.Ty jeszcze nie jestes ojcem wiec z wlasnej perspwketywy
nie wiesz czy to jest wymierajacy gatunek


Nie Ci będzie, ale ktoś, kto mnie poparł jest matkę dłużej niż Ty. Więc ?
Nie zarzucaj mi nie czytania postów do końca bo to ja musiałem Ci przez 3 posty tłumaczyć o co mi chodzi, zanim mnie w końcu zrozumiałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować