Zaloguj się, aby obserwować  
Abi_Dalzim

Dzieci forumowiczów

831 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2007 o 23:20, Nulinka napisał:

radzę w wolnych chwilach ćwiczyć mostek (zrównoważy kręgosłup) ;)

Ten mostek pomaga? Po podnoszeniu syna teraz jak coś ciężkiego trzeba podnieść z ziemi to się wyprostować nie potrafię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomaga, pomaga. Gdy musiałam zajmować się dzieckiem kuzynki (chociaż nie jestem aż tak wysoka) - odreagowywałam mostkiem. Być może kręgosłup robi się bardziej elastyczny ? W każdym razie naprawdę pomogło. Życzę wytrwałości i...mocnego kręgosłupa, no i oczywiście niech Synek zdrowo rośnie ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cerm ile miała Twoja Lena jak zaczęła chodzić?

Mój berbeć na razie nie chodzi. Dopiero uczy się siadać (ale jak się go trzyma za rączki, to już sztywno stoi - nie dziwne?).
Całe szczęście przeszły mu już kłopoty jelitowe i już nie męczą go kolki inne bóle brzucha. Je wszystko co mu się da, a czasami nawet to, co sam podprowadzi cichaczem (korkowe podstawki ze stołu np. ;) ). Ogólnie z jedzeniem nie ma problemu. Wcina kaszki, zupki, soczki, takie zwykłe zupy jak rosół itp. Czasami dajemy mu paróweczki kawałek czy wędliny.
Za to spać drań nie chce. W dzień śpi w sumie może ze 2 godziny (po 15 - 20 minut jedna drzemka). Chce mu się spać, ale na upartego wytrzymuje i jest straszliwie marudny wtedy. W nocy budzi się np. o 3 czy 4 i baraszkuje do 5 lub 6 rano. MASAKRA.

Dobrze, że zdrowy jest :D

Poniżej kilka zdjęć, m.in. przykład żarłoczności mojego syna ;)

1) mały raper
2) dokładnie widoczny "marchewkowy" nos
3) "Zjadam wszystko!"
4) bardzo nie chciał w tym siedzieć :)
5) znudzony ponurą egzystencją ;)

20070116095035

20070116095042

20070116095057

20070116095111

20070116095123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, no - maluch rośnie jak się patrzy.
Czy aby na czwartym zdjęciu nie wychodzą już mu dolne jedyneczki ??

@Nulinka
Dzięki za życzenia, ostatni dawno mojemu "tygrysowi" zdjęć nie robiłem, muszę trochę nadrobić bo babcie się upominają ;).
Jak tylko pstryknę parę fotek to zamieszczę forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 10:09, Jarys napisał:

Czy aby na czwartym zdjęciu nie wychodzą już mu dolne jedyneczki ??

Już jakiś czas ma dwa dorodne ząbki :) Ostre jak igiełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ Filipek rośnie ! Świetny facet - gratuluję Rodzicom. Oj będzie kiedyś podrywał dziewczyny, taki czarujący uśmiech (już zniewala, a co potem ?). Całuski od nulinki dla Filipka :*

Jarys czekamy na fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 10:48, Nulinka napisał:

Ależ Filipek rośnie ! Świetny facet - gratuluję Rodzicom.

Dziękujemy :) Rośnie, rośnie szybko. Co rusz to trzeba nowe śpioszki kupować :)

Dnia 16.01.2007 o 10:48, Nulinka napisał:

Oj będzie kiedyś podrywał dziewczyny, taki czarujący uśmiech (już zniewala, a co potem ?).

Zobaczymy czy się wrodzi w ojca - ja raczej nieśmiały byłem w stosunku do płci pięknej ;)

Jarys i CermatoX - dajcie jakieś zdjątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 11:13, Modest-Vermin napisał:

Za pare lat jak dzieciak się o tym dowie ( a już nie będzie dzieckiem ;p ) to jak wszystko
wyjdzie na jaw, to tatusiowi się oberwie :)

Za parę lat to będzie nowe forum gram.pl a jak wiadomo z doświadczenia starych wątków na nowe forum w tej firmie się nie przenosi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 11:28, Jarys napisał:

Za parę lat to będzie nowe forum gram.pl a jak wiadomo z doświadczenia starych wątków na nowe forum w tej firmie się nie przenosi :P

Nie mów hop. Na samym początku (w pierwszych dniach) tego forum widziałem tu również przycisk "Archiwum". Nie zdążyłem go wypróbować i nie wiem czy przenosił do starego forum, ale podejrzewam, że tak.
Nie zdziwiłbym się, gdyby przy okazji tych różnych nowości, które mają wprowadzić, przywrócono ten przycisk i wprowadzono zasadę, że przy każdym nowym forum można szukać również w archiwalnych postach :-DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super chłopak :)
Nie dawajcie mu parówek, to straszne świństwo jest. Lepiej kupić ładnej, chudej wędlinki kawałek. No i oczywiście dużo soków marchewkowych (mój pił ich tyle, że aż skóra miala lekko pomarańczowe zabarwienie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 12:57, minimysz napisał:

Super chłopak :)

Dzięki :)

Dnia 16.01.2007 o 12:57, minimysz napisał:

Nie dawajcie mu parówek, to straszne świństwo jest. Lepiej kupić ładnej, chudej wędlinki kawałek.

Parówkę dostał raz i to jakąś taką lepszą, nie ze świnek ;)

Dnia 16.01.2007 o 12:57, minimysz napisał:

No i oczywiście dużo soków marchewkowych (mój pił ich tyle, że aż skóra miala lekko pomarańczowe zabarwienie).

Jak widać na zdjęciu nr 2, mój syn zaczyna od nosa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 12:57, minimysz napisał:

No i oczywiście dużo soków marchewkowych (mój pił ich tyle, że aż skóra miala lekko pomarańczowe zabarwienie).

Z tymi sokami marchewkowymi to trzeba niestety uważać. Mój Szymek po nich miał zatwardzenia, a że strasznie je lubił (soczki oczywiście) to musieliśmy je mieszać z sokiem jabłkowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 13:20, Abi Dalzim napisał:

Parówkę dostał raz i to jakąś taką lepszą, nie ze świnek ;)

I tak bym mu nie dawała. Lepsza, czy gorsza i tak nie nadaje się dla takiego malucha.

Dnia 16.01.2007 o 13:20, Abi Dalzim napisał:

Jak widać na zdjęciu nr 2, mój syn zaczyna od nosa :D

Właśnie zauważylam. Nieźle to wygląda :)

Jarys
Mój syn nie miał problemów żadnych. Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o zatwardzeniach po soku marchewkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 13:37, minimysz napisał:

Mój syn nie miał problemów żadnych. Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o zatwardzeniach po soku marchewkowym.

Też mi się wydawało, że takie zatwardzenia to raczej po czekoladzie :). W porozumieniu z lekarzem, najpierw wycofaliśmy sok marchewkowy (o dziwo od razu była poprawa) a później zaczęliśmy mieszać 50:50 razem z sokiem jabłkowym. Lekarz stwierdził, że sok marchewkowy może powodować zaparcia a sok jabłkowy rozwolnienia, więc mieszanka tychże powinna być neutralna.
Oczywiście teraz Szymek pije sam sok marchewkowy i nie ma żadnych problemów a te wcześniej opisywane pojawiły się jak był jeszcze bardzo malutki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My dajemy raczej już mieszane soczki (marchewka, jabłko winogrona, gruszka itp.) Kupujemy gotowe już z Gerbera czy innych firm. Filip po prostu uwielbia wszelkie soczki i nawet woli je niż mleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że wrzucę jakieś zdjęcia i to czynię.
Niestety coś z aparatem mi się stało i robi takie jak widać.
Zdjęcia robiłem rano, czyli twarzyczka Szymka jest aktualne ;)
1. Jeszcze nie idziemy bo bajeczka na MiniMini leci,
2. Przygotowany na najgorsze mrozy ;-)

20070117073410

20070117073448

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować