Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z Gothic 3 - dzień pierwszy

192 postów w tym temacie

Szkoda gadać, najogólniej mój kurier się nie spisał i pomimo, że paczka powinna dojśc do mnie w ciągu 1 dnia roboczego po złożeniu zamówienia, to muszę czekać I MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE TYLKO DO JUTRA. Z tego co wiem to sporo osób narzeka na usługi firmy kurierskiej, która ma dowieżć nasze G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmujcie się tak, wymagania Gothica 3 wcale nie są takie zabójcze! Na większości wyżej wmienionych (tych lepszych) sprzętów gra powinna śmigać! Wszystko zależy od odpowiednich sterowników, konfiguracji .ini itp. Napewno już niedługo pojawią się nowe patche, które polepszą jeszcze cała sytuację. Don''t worry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytnko do wszystkich co juz maja gothic 3 ile zajeło dostarczenie paczki od momentu wysłania do otszymanie {1dzień?}

Trudno tu ocenić. Gra została wysłana 31.10.2006, ja ją otrzymałem 02.11.2006...
Moja gra wyszła z magazynu dziś o 8:10, a w domu u mnie była ok. 11:30.


Czy gra powinna chodzic na karcie Radeon X550 256MB??

Oczywiście, że tak! Przynajmniej tak mi się wydaje. Ale na forum była chyba cała rozpiska kart graf.? Nie można tam zajrzeć tylko się tu pytać :)


Duron 1200MHz (malo wiem)
512MB RAM
GF 6200 256 MB pixel Shayder 3.0

Karta graf. spoko!, RAM średnio, Procek hmmm... gra zainstalować się zainstaluje. Może przy low, 800-600 przy 60Hz, może jak byś go trochę podkręcił jednak szanse są małe. Ale ja już się nie raz przekonałem, że na słabych kompach takie gry pójdą! Wież w swój sprzęt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic wymiata ale słuchajcie co ja będę musiał odwalić!!! Do oryginalnej gry cracka ściągać bo miałem pożyczone DVD i jutro muszę oddać a gra nie działa bez płyty ;/ Zgrałem obraz i zemulowałem i to samo. Ma ktoś inne propozycje co z tym fantem zrobic??
Moja konfiguracja to Brton 2600+ 512 RAM GF 6600GT 128MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się w 100% z velocid. Kwestia sterowników. Sprawdzcie biblioteki, zainstalujcie DX tego co dali do gry, przynajmniej będziecie mieć pewność że jak co nie działa to nie przez to. Ściągnijcie najnowsze sterowniki do swoich kart graf.
Mój komp nie pochodzi z kosmosu, ale na medium mi się prawie nie wiesza (rodz. 800-600) przyznam, że gra wygląda o niebo lepiej niż na 1024-768 low.
Mnie już za 2 miechy czeka modernizacja kompa. Wymieniam RAM i kartę graf no i zasilacz.
Poprostu nie bójcie się macie to instalować, a wtedy się przekonacie czy gra działa czy nie. Parametry parametrami, ale też zależy od konfig, ustawienia...itp. itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 21:55, Hegemon napisał:

A Tobie gra sie nie wiesza? Nie miales problemow z uruchomieniem?

Żadnych - ale sprzęt niedawno kupiony, jak może zauważyłeś po screenach, max detale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 22:04, djjaco16 napisał:

Ja juz nie moge wytrzymać. Gothica 3 dostane (jak planuje) we wtorek ale czekanie mnie dobija
a szczegolnie ta niepewnosc. Mianowicie mam sprzęt:
Duron 1200MHz (malo wiem)
512MB RAM
GF 6200 256 MB pixel Shayder 3.0
Chce wiedzieć czy na takim sprzecie bedzie DALO sie grac w Gothica 3. Ta niepewnosc jest dobijajaca
prosze o jakas wypowiedz ktora rozwieje moje watpliwosci

Obawiam się, że ta kobyła na Twoim sprzecie nie będzie hulać (RAM i proc), przykro mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 22:11, Dojniak napisał:

Siema wszystkim :) Będzie mi ta gra chodziła płynnie na wyższych detalach na athlon 65 x2
3600 karta grafiki : Galaxy GF 7900 GS 256/256 DDR3 Zalman Ram: 512 ddr2 kingston????

RAM może być problemem, reszta spox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 22:15, targetal napisał:

ja mialem kuriera o 10:30 :)

btw - nie wiem skad macie tyle problemow - pamietajcie - wszelkie problemy wynikaja z problemow
ze zla konfiguracja waszych komputerow a nie zle przygotowanej plyty instalacyjnej/gry

Dokładnie - gra ma bugi, ale nie takie - po prostu dopieścić stery i przeczyścić system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 22:17, xmajorx napisał:

I jeszcze wracając do samego arykułu, to jest to jeden wileki spoiler... kto chce sam się wszystkiego
dowiedzieć niech nie czyta.

Jeszcze raz: to nie ten typ gry, gdzie tak skromne informacje zespoilują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Bawie sie juz Gothic III od paru godzin i niestety nie mam pozytywnej opinii. Najbardziej zawiodlem sie na grafice. To co na najwyzszych ustawieniach pokazal mi Gothic, nie umywalo sie nawet po czesci do maksymalnie docisnietego Obliviona. Oprawa dzwiekowa znosna, bez rewelacji (poza tym, ze czasami NPC ciagle powtarzaja ten sam tekst przez dluuugi czas), a.i postaci ma bledy, a system walki moim zdaniem znacznie lepszy byl w poprzednich czesciach (plusem jest wieksza ilosc animacji). Fabula tez niczego specjalnego nie reprezentuje, mamy jednak sporo zadan do wykonania, nie bede sie nad nia rozwodzil, gdyz na razie bardziej skupilem sie na stronie technicznej gry. W sumie spodziewalem sie czegos znacznie lepszego i poki co uwazam, ze jest to najgorsza czesc z serii. P.S Mam edycje kolekcjonerska i chce ja sprzedac, chetnych prosze o kontakt przez gg., moj numer:7083251

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również się zawidołem na grafice. Gothic II na max wyglądał o 15 razy lepiej i płynniej działał niż Gothic 3 na medium (i od czasu do czasy coś czyta ;/ ), wlaśnie nie wiem czy nie zapókać do Cenegi i zapytac się po jakiej cenie stoi Oblivion.
Jedynie to mi się ten album spodobał! Wygląda na profesionalną robote a reszta to pic na wode, amulet to ja chyba psu na szyje założe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Belial2579 moze masz zainstalowany jakis "ozdabiacz windowsa" typu windows blind ( chyba tak to sie pisze )
Mi wlasnie przez to sie FEAR zacinal i wywalal blad o braku pamieci :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 23:01, Darksorrow666 napisał:

Witam wszystkich! Bawie sie juz Gothic III od paru godzin i niestety nie mam pozytywnej opinii.
Najbardziej zawiodlem sie na grafice. To co na najwyzszych ustawieniach pokazal mi Gothic,
nie umywalo sie nawet po czesci do maksymalnie docisnietego Obliviona.

Widzisz te screeny? Z całym szacunkiem dla Bethesdy, Gothic wygląda lepiej...
>Oprawa dzwiekowa znosna, bez rewelacji
Powiedziałbym że Czeska Orkiestra Symfoniczna rządzi... zasłuchuję się tym, motywy górskich klanów na przykład...
>poza tym, ze czasami NPC ciagle powtarzaja ten sam tekst przez dluuugi czas),
Fakt, potrafi toto wpienić...

Dnia 02.11.2006 o 23:01, Darksorrow666 napisał:

a.i postaci ma bledy, a system walki moim zdaniem znacznie lepszy byl w poprzednich czesciach
(plusem jest wieksza ilosc animacji).

Znow się zbuntuje - po długim czasie odkryłem smaczki w walce, po prostu wymaga to praktyki i eksperymentów (strzał w głowę z kuszy, walka na odepchnięcie przeciwnika - prawy klawisz, szał bojowy Bezimiennego, dwie bronie...)
>Fabula tez niczego specjalnego nie reprezentuje, mamy

Dnia 02.11.2006 o 23:01, Darksorrow666 napisał:

jednak sporo zadan do wykonania, nie bede sie nad nia rozwodzil, gdyz na razie bardziej skupilem
sie na stronie technicznej gry.

Cooo? Siedzę i powoli zaczyna mi wykręcać bebechy fakt, że muszę zabijać przyjazne mi osoby przy okazji rewolucji (na przykład szamana, który widział mnie we snach), albo szukam akceptacji kowali w Nordmarze... Walczę i czuję jak powoli wszystko to mnie przytłacza, niewolnicy giną w moim imieniu, sympatyczni goście muszą pójść po nóż... gdzie masz taką fabułę?
>W sumie spodziewalem sie czegos znacznie lepszego i poki co

Dnia 02.11.2006 o 23:01, Darksorrow666 napisał:

uwazam, ze jest to najgorsza czesc z serii. P.S Mam edycje kolekcjonerska i chce ja sprzedac,
chetnych prosze o kontakt przez gg., moj numer:7083251

Najgorsza była dwójka, choć Noc Kruka ją podratowała - G3 ma ciężki, gęsty klimat, wsysa, wciąga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 22:15, targetal napisał:

btw - nie wiem skad macie tyle problemow - pamietajcie - wszelkie problemy wynikaja z problemow
ze zla konfiguracja waszych komputerow a nie zle przygotowanej plyty instalacyjnej/gry


To jak to jest, ze z wiekszoscia gier nie ma problemow, a z Gothikiem i owszem? To producent ma sie starac, zeby gra chodzila poprawnie na konfiguracji powyzej minimalnej, a nie gracz ma sie uzerac ze skonfigurowaniem kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 22:50, Lucas the Great napisał:

> A Tobie gra sie nie wiesza? Nie miales problemow z uruchomieniem?
Żadnych - ale sprzęt niedawno kupiony, jak może zauważyłeś po screenach, max detale...


To sa max detale? Jestem troche zawiedziony... Ale Gothic grafika nigdy nie zachwycal, licze na fabule i klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2006 o 23:30, Lucas the Great napisał:

> Witam wszystkich! Bawie sie juz Gothic III od paru godzin i niestety nie mam pozytywnej
opinii.
> Najbardziej zawiodlem sie na grafice. To co na najwyzszych ustawieniach pokazal mi Gothic,

> nie umywalo sie nawet po czesci do maksymalnie docisnietego Obliviona.
Widzisz te screeny? Z całym szacunkiem dla Bethesdy, Gothic wygląda lepiej...
>Oprawa dzwiekowa znosna, bez rewelacji
Powiedziałbym że Czeska Orkiestra Symfoniczna rządzi... zasłuchuję się tym, motywy górskich
klanów na przykład...
>poza tym, ze czasami NPC ciagle powtarzaja ten sam tekst przez dluuugi czas),
Fakt, potrafi toto wpienić...
> a.i postaci ma bledy, a system walki moim zdaniem znacznie lepszy byl w poprzednich czesciach

> (plusem jest wieksza ilosc animacji).
Znow się zbuntuje - po długim czasie odkryłem smaczki w walce, po prostu wymaga to praktyki
i eksperymentów (strzał w głowę z kuszy, walka na odepchnięcie przeciwnika - prawy klawisz,
szał bojowy Bezimiennego, dwie bronie...)
>Fabula tez niczego specjalnego nie reprezentuje, mamy
> jednak sporo zadan do wykonania, nie bede sie nad nia rozwodzil, gdyz na razie bardziej
skupilem
> sie na stronie technicznej gry.
Cooo? Siedzę i powoli zaczyna mi wykręcać bebechy fakt, że muszę zabijać przyjazne mi osoby
przy okazji rewolucji (na przykład szamana, który widział mnie we snach), albo szukam akceptacji
kowali w Nordmarze... Walczę i czuję jak powoli wszystko to mnie przytłacza, niewolnicy giną
w moim imieniu, sympatyczni goście muszą pójść po nóż... gdzie masz taką fabułę?
>W sumie spodziewalem sie czegos znacznie lepszego i poki co
> uwazam, ze jest to najgorsza czesc z serii. P.S Mam edycje kolekcjonerska i chce ja sprzedac,

> chetnych prosze o kontakt przez gg., moj numer:7083251
Najgorsza była dwójka, choć Noc Kruka ją podratowała - G3 ma ciężki, gęsty klimat, wsysa, wciąga...


Coz..., co do fabuly to pozwole sobie podkreslic, ze jeszcze jej calej dokladnie nie poznalem. Pelny wiec opis wrazen nia wywolany zamieszcze pozniej. Co do orkiestry, to Wiedenska jest lepsza :), choc nie wiem czy w jakiejs grze mozna jej uraczyc, zas co do grafy,tu musze powiedziec stanowczo NIEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!
Screeny o niczym nie swiadcza, a ja porownalem te gierki dosc dokladnie, powiedzmy sobie "in real". Testowalem je na dwoch wyswietlaczach, ktore mam podlaczone do kompa (jak juz wspomnialem maks ustawienia graficzne w obu grach). Jeden z nich to LG FLATRON 795FT PLUS - stary CRT, ale m wysmienite osiagi, a drugi telewizor LCD LG 32" (oczywiscie z hdtv, xd etc.) Obie gry poddalem probom na roznych rozdzielczosciach i z roznymi tweakami 3d. i tak jak na CRT Gothic sie jeszcze jakos bronil, tak na TV, zostal ZDEKLASOWANY. Jedynie cienie postaci w Oblivionie sa nieco gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować