Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Horror - Kącik Fanów Grozy

420 postów w tym temacie

Dla mnie genialnym filmem był "The thing" nawet do dzisiaj czuje ten klimat i atmosfere grozy, obejrzałem go chyba z 5 razy naprawde git, a najbardziej sie usmialem z "Martwicy mózgu" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dorzucę i "swoje" ulubione horrory bo lubiędreszczyk emocji po spotkaniu z nieznanym. ;-)
Ale zaznaczam że horror dla mnie to taki film gdzie "nie lejąsię hektolitry czerwieni" ale naprawdę jest coś tajemniczego i groźnego w klimacie - filmu, książki. Podam te filmy które "mogą się zdarzyć nam lub obok nas" ze względu na codzienność dnia i.. to jest dla mnie groźne właśnie. Do tego sensowna fabuła - dla mnie - zaznaczam. ;) Aha i w każdym z tych filmów doskonala muzyka jako uzupełnienie nastroju. :]
Fimy trzy tytułu podam.
1 - "Egzorcysta" - ale tylko 1. ( Wcześniej juz wymieniany).
2 - "Omen" - ale też tylko 1.
3 - "Dziecko Rosemary"
Na "wesoło horror" - też lubię :P to "Nieustraszeni zabójcy wampirów" Polańskiego ale to .. z przymrużeniem oka. Więc nie podałem w klasyfikacji naturalnej. ;-)
Książki to:
"Nekroskop" - bodajże Lumleya Iana - nie pamiętam autora niestety, pięć tomów o ożywieńcu, nieumarłym. Groza jest. :] to jest numer jeden dla mnie. I ma.. sens, trzyma się logiki - jeśli mozna tak rzec o tego typu
opisach "rzeczywistości".
Potem "Dziecko Rosemary" Iry Levina, "Frankhenstein" Mary Shelly, "Mnich" Wiliama Hallahana, i "Twierdza" autora nie pamiętam bo wcieło mi książkę. ;-/ Nakręcono bardzo nisko budżetowy film na podst. tejże ale... no wlasnie - niski budżet i z dobrej książki - beznadziejna rzecz.
I na koniec zupełnie Edgar Allan Poe - klasyk i mistrz gatunku. :]
I "Straszna Wróżba" zbiór opowieści grozy autorów rosyjskich z XiX wieku.
Może coś jeszcze wpisywać? e, nie, wystarczy. ;-) Takie są moje gusta w horrorkach. :]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:19, Vaxinar napisał:

A o czym jest fabuła tego filmu o ile w ogóle jakaś jest ?


Jest taki psychol który łapie ludzi, i zmusza ich do walki o swoje życie.
Przeważnie oni sami się zabijają. Np. umieszcza kolesia w klatce ciasnej z drutami i przypomina mu że kiedyś on się skaleczył. Miał 3 godziny na uwolnienie się z klatki drucianiej, a każdy ruch to wielki ból. Gdy czas już mijał goścu się tak rzucałpo tej klatce że sam się rozszarpał.
Drugi fajny motyw jest jak łapie dziewczyne i jej kolege. Dziewczynie zakłada na głowe taki dziwny kaganiec który po 6godzinach zmiażdzy jej głowe. Klucz jest w wnętrzu jej kolegi umieszczony. Psychol powiedział jej że on nie żyje a on tylko był sparaliżowany. Więc dziewczyna zaczęła rozdzierac swojego kumpla nożem a on żył i patrzył na to. Ona przeżyła.
Jest kilka inna ogólnie film jest ciekawy :)

Dnia 13.11.2005 o 13:19, Vaxinar napisał:

I film "Siedem" to jest ten gdzie facet zabija ludzi wg 7 grzechów
głownych czy coś pomyliłem ?


Zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:30, Pablo_bel napisał:

2 - "Omen" - ale też tylko 1.


Dlaczego tylko 1 ? :/ Druga część Omena też jest dość ciekawa kiedy to młody Damian dowiaduje się kim jest, no a trzecia... cóz jest gorsza, ale raczej warta obejrzenia.
Ja bym polecał cała trylogie. ;)

----> Modest-Vermin
Wracając do filmu "Siedem", mógłbyś napisać czy jest film, w który naprawde czuje się, że oglądam horror, jak np w Egzorcyście, czy też niby straszne i w ogóle, ale jedank siedzisz wyluzowany itd. ?
Wiem to niby zależy też od jednostki, ale postaraj się napisać ;) Bo jak naprawdę dobry to lece do wypożyczalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film warty obejrzenia. Obsada: Brad Pitt, Morgan Freeman i Kevin Spacey jako psychol. Film naprawde trzyma w napięciu do ostatniej chwili i nikt by nie przypuszczał ze tak się skończy. Nie będe pisał jak żeby Ci nie zepsuc niespodzianki :) Końcowka jest dramatycznie nerwowa. Film nie jest straszny ale przerażający. Film inny niż wszystkie, z pewnością Ci się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z punktu zasad języka polskiego zastosowałem za dużo powtórzeń film i sry ale nie zwróciłem uwagi na to :)
Dodam jeszcze że te 7 grzechów wykonanych na ludziach jest mistrzowskie :) Kevin dobiera odpowiednich ludzi i karze ich w imię Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:57, Vaxinar napisał:

> 2 - "Omen" - ale też tylko 1.

Dlaczego tylko 1 ? :/ Druga część Omena też jest dość ciekawa kiedy to młody Damian
dowiaduje się kim jest, no a trzecia... cóz jest gorsza, ale raczej warta obejrzenia.
Ja bym polecał cała trylogie. ;)

Mniejsze napięcie już jest dla mnie w kontynuacjach "Omen`ków" i element "grozy" jakby.. zniżył loty. ;-) A w jedyneczce to było dobrze "zbalansowane". :)
Ale to tylko moje subiektywne odczucie. ;-) i nie będę się przy nim wcale upierał. :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 17:18, Arxel napisał:

Moja pani od matematyki to niezły horror, ale nie wiem czy to się nadaje do tego kącika... ;)


Niektóre osoby można zaliczyc :) Nasza vice dyrektorka to wprowadza taki strach swoją osobą że aż to niewiarygodne. Jak ktoś ma przypał to idzisz do niej rozmawiac i z ona zacznie tak wręcac Tobie że zaczniesz wierzyc że to Ty zrobiles. Idzie korytarzem to wszyscy nagle zmieniają obuwie itp. Jej metody są dosc feministyczne i niezbyt wyważone, no ale coż.
Jednak nie o strasznych osobach jest to temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za momencik na tvp trzecia część kultowego "Piątku 13-ego" z nikim innym jak Jasonem V. w roli głównej! :)
Jazda przed telewizory, ale już! ;P
Bo Jason po was przyjdzie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 01:01, .Darnok napisał:

Bo Jason po was przyjdzie :>


Łoooo, ale się boimy, a czarna Wołga też bedzie ? :D
Hehe, teraz już Czarna Wołga odeszła w zapomienie.
A tak w ogóle z środę na TVN leci, może nie horror, ale dość dobrze zapowiadający się film "Adwokat Diabła".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 01:04, Vaxinar napisał:

Łoooo, ale się boimy, a czarna Wołga też bedzie ? :D
Hehe, teraz już Czarna Wołga
odeszła w zapomienie.

Oj masz rację, przeszła już do niebyt a był to naprawdę "koszmar". :P dzięki za przypomnienie. ;-)

Dnia 14.11.2005 o 01:04, Vaxinar napisał:

A tak w ogóle z środę na TVN leci, może nie horror, ale dość dobrze zapowiadający się film "Adwokat
Diabła".

Fakt, bardzo dobry film. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się jeszcze jeden film - "Inni" z Nicole Kidman w roli głównej. Bardzo klimatyczny, trzyma w napięciu aż do niespodziewanego i niesamowitego zakończenia. Nie piszę o fabule by nie spojlerować, bo najlepiej go ogladać bez znajomości nawet części fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:30, Pablo_bel napisał:

Fimy trzy tytułu podam.
1 - "Egzorcysta" - ale tylko 1. ( Wcześniej juz wymieniany).


A ogladales te nowsza wersje, ktora byla w tym roku u nas w kinach? Moim zdaniem niezla.

Dnia 13.11.2005 o 13:30, Pablo_bel napisał:

3 - "Dziecko Rosemary"


Rzeczywiscie robi wrazenie.

Dnia 13.11.2005 o 13:30, Pablo_bel napisał:

Książki to:


E.A. Poe, Mary Shelley to przedstawiciele takiego "gotyckiego" horroru, zawierajacego mnostwo klimatycznych opisow. A poza tym akcja ich powiesci toczy sie zazwyczaj w realiach XIX wiecznej Europy, ktora ma swoja mroczna specyfike. Do tego worka wrzucilbym jeszcze "Dr Jekylla i Mr Hyde''a" Stevensona i "Dracule" Brama Stokera, a moze nawet Lerouxa z jego "Upiorem w operze". I wszystkich polecil :)

Mistrzem dla mnie jest jednak Lovecraft i to nie tylko dzieki jego "pradawnym" potworom, ale tez dzieki badaniu ludzkiej psychiki, ciekawej narracji (z punktu widzenia zarowno ofiar, jak i postronnych obserwatorow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 11:43, Hegemon napisał:

A ogladales te nowsza wersje,
ktora byla w tym roku u nas w kinach? Moim zdaniem niezla.

Niestety nie. ;( Gdzieś czytalem że zmienili reżysera po 90% filmu. Podobno zrobił nastrój "bezkrwawo" jak w jedynce i nowy "nachlapał farbą" jak w Piętkach czy Jasonach i... dlatego nie poszedłem. Po raz pierwszy zasugerowałem się recenzją. :-/ Błąd. Trzeba było obejrzeć ale.. naprawię to. ;-) Nigdy nie sugerowałem się naprawdęrecenzjami, opiniami i nigdy reklamą ale tu.. ta chęć "poprzedniego klimatu" mnie zniechęciła. Lekko się "wkurzyłem" że ciągle farbęleją bo rzekomo " nie sprzeda się produkt". ;-/ Nadrobię zaległość bo samego mnie teraz "żre" to zaniedbanie. Książki to:

Dnia 14.11.2005 o 11:43, Hegemon napisał:


E.A. Poe, Mary Shelley to przedstawiciele takiego "gotyckiego" horroru, zawierajacego mnostwo klimatycznych
opisow. A poza tym akcja ich powiesci toczy sie zazwyczaj w realiach XIX wiecznej Europy, ktora ma swoja mroczna specyfike.
Do tego worka wrzucilbym jeszcze "Dr Jekylla i Mr Hyde''a" Stevensona i "Dracule" Brama Stokera, a moze nawet Lerouxa z
jego "Upiorem w operze". I wszystkich polecil :)

Przyznaję, ich też mam w swojej klasyfikacji ale.. nie chcialo mi się pisać. :)

Dnia 14.11.2005 o 11:43, Hegemon napisał:

Mistrzem dla mnie jest jednak Lovecraft i to nie tylko dzieki jego "pradawnym"
potworom, ale tez dzieki badaniu ludzkiej psychiki, ciekawej narracji (z punktu widzenia zarowno ofiar, jak i postronnych
obserwatorow).

To masz pełną rację i biję się w piersi.. zapomniałem zupełnie o szanownym twórcy. Przeoczenie spowodowane dawnym nieczytaniem mistrza. Błąd mój naprawdę czysto "sklerotyczny". Jego wymieniłbym zawsze, bez względu na oszczędność wypowiedzi. Jak najbardziej jest wytrawnym narratorem i doskonałym twórcą grozy.
Jeszcze raz przyznaję to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 10:07, Chaszu napisał:

Przypomniał mi się jeszcze jeden film - "Inni" z Nicole Kidman w roli głównej. Bardzo klimatyczny, trzyma w napięciu aż
do niespodziewanego i niesamowitego zakończenia. Nie piszę o fabule by nie spojlerować, bo najlepiej go ogladać bez znajomości nawet części fabuły.


Ja chyba kiedyś ten film widziałem, tylko nie wiem. Powiedz chodzisz ogólnie o co chodzi i gdzie się dzieje akcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz chodzisz ogólnie o co

Dnia 14.11.2005 o 12:29, Modest-Vermin napisał:

chodzi i gdzie się dzieje akcja ;)


Stary dwór na uboczu, kobieta z dwójką dzieci oczekuje na powrót męża z wojny. Horror zaczyna się gdy w domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy a dzieciaki zaczynają widzieć duchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować