Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Horror - Kącik Fanów Grozy

420 postów w tym temacie

A co do polskiego filmu "Dekalog 1" "Dekalog 2" i tak dalej, to jest to horror ?
To jest zdaje się coś bardzo podobnego do tego filmu "Siedem" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2005 o 13:50, Vaxinar napisał:

A co do polskiego filmu "Dekalog 1" "Dekalog 2" i tak dalej, to jest to horror ?
To jest zdaje się coś bardzo podobnego
do tego filmu "Siedem" ?


Ależ skąd!
To osobne dramaty psychologiczne, każdy nawiązujące do innego przykazania - wszystko w reżyserii ś.p. Krzysztofa Kieślowskiego. Nie ma to nic wspólnego z holiłódzką sensacją. Historie teoretycznie z życia wzięte.
Powinieneś czym prędzej to obejrzeć. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż odświerze ten temaciek bo.. dziś wielki film, horror jedyny w swoim rodzaju, klasyk czyli "Dziecko Rosemary" w reżyserii Romana Polańskiego. Obowiązkowo dla każdego fana :) A dla tych którzy nie oglądali, no nie ma bata należy obejrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, mówcie sobie, co chcecie, ale najlepsze horrory to horrory japońskie, koreańskie, tajskie itd. Mniej flaków, więcej grozy. To jest różnica pomiędzy kinem gore a kinem grozy*. Najlepsze, co do tej pory z tej półki oglądałem, to chyba Grudge.

* co absolutnie nie znaczy, że gardzę kinem gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2005 o 13:20, Widek napisał:

a najbardziej sie usmialem z "Martwicy mózgu" :D


Jak z "Martwicy mózgu" się uśmiałeś to polecam Ci, żebyś se oglądnął "Bad Taste". Film ten też wyreżyserował Peter Jackson, mówie Ci pompa na maksa. U mnie te dwa filmy są na równi pod względem specyficznego humoru.

A i tak najlepsze jest Evil Dead 2. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co możecie mi polecić.
Lubię taki filmy jak:
-Piła
-Zły Skręt
-Hostel
-Zejście
-Teksańska masakra piłą mechaniczną

Nie lubię:
-Kiedy Dzwoni nieznajomy
-Oszukać przeznaczenie (jeżeli to horror)
-Egzorcysta

Jak widać lubię bardzo krwawe horrory w których ludzi muszą dużo walczyć z bestiami. Prosiłbym o podawanie więcej niż jednego tytułu, gdyż jest duża szansa że je oglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest wasz ulubiony czarny charakter filmu grozy? Według mnie fajny jest Jason z Piątku 13 i Człowiek Ćma z Przepowiedni (taki film z Gerem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 22:24, Bimbermistrz napisał:

Jaki jest wasz ulubiony czarny charakter filmu grozy? Według mnie fajny jest Jason z Piątku
13

Haha, Jason :D. Ten gość jest niesamowity. Już dawno powinien w któreś części siedzieć w zakładzie...na odwyku od zabijania :). Ma fajny sprzęt, szczególnie maczeta i maska jako znak rozpoznawczy przypadły mi do gustu. Mozna było zrobić z tego fajny horror, no ale po co, lepiej więcej komedii :D. Ale i tak go lubię.

Co do ulubionych bohaterów grozy. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Za Freddym nie przepadam, chociaż wiele osób go uwielbia. Najwyżej coś z półki japońskiej. Stawiałbym na Sadako :). Ewentualnie daleko daleko Obcy, to także jest horror przecież :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 22:24, Bimbermistrz napisał:

Jaki jest wasz ulubiony czarny charakter filmu grozy? Według mnie fajny jest Jason z Piątku
13 i Człowiek Ćma z Przepowiedni (taki film z Gerem).


Jesli mam byc szczery to pierwszym miejscem w mym - nieistniejacym poki co - rankingu uhonorowalbym Laleczke Chucky ;) prawdziwie charyzmatyczna postac :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojim ulubionym bohaterrm grozy jest ten gosc z piły ktury to wszystko ukartował mial niesamowite pomysły. Jesli mozna z gier to fred czy jak on sie nazywał ten gosc z feara który wszystkich jadł ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 11:02, Baal Namib napisał:

Panowie znacie jakiś fajny horror ale bardzo straszny i jakąś fajną straszną giekre oprocz
FEAR ??


Zawsze i każdemu będę polecał "Lśnienie" Kubricka z fenomenalną rolą Jacka Nicholsona. Prawdziwy majstersztyk. Chwilami zapominasz o oddychaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam oczywiscie Stephena Kinga, z ktorego cytat mam w opisie, ale akurat "Lśnienie" mi sie malo podobalo. Polecam "Smętarz dla Zwieżąt" (genialna koncowka), "Desperacja" czy "Christine". Z filmow to "Candyman" (ogladalem go w wieku lat 8 jak bylem sam w domu w nocy- to bylo straszne), filmy Shyamalana czy jak sie go pisze, a z gier to of korz Silent Hill, etapy w laboratoriach i ogolnie we wnetrzach w Far Cry :), "Ravenholm" w Half-Life 2, Call of Cthulhu,System Shock 2, The Thing.... w wiecej strasznych nie gralem (F.E.A.R. jak na razie mnie nie straszy zupelnie a w Dooma nie gralem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wole bardziej gry horrory. Najlepszą (czyli najstraszniejszą) jest seria Silent Hill (poza 4), na 2 miejscu F.E.A.R bo jest połączeniem świetnej strzelanki i strasznego horroru, a na 3 Resident Evil(czekam na 4 na pc) ma tradycyjny system straszenia poprzez wyskakujące nagle potwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2006 o 11:26, Warrior Within napisał:

3 Resident Evil(czekam na 4 na pc) ma tradycyjny system straszenia poprzez wyskakujące nagle
potwory.

no właśnie kiedy będzie RE4 na kompa??? grałem na PS2 i chciałbym jescze raz to przeżyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować