Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2007 o 21:49, Luke Shadow napisał:

> Już znalazłem mapę w sieci, ide wykonać zadanie. :)

Co za głupie zadanie. Znalazłem tych kolesi, a jeden z jeszcze chce żebym mu jakieś wybuchające
strzały załatwił... Znajdę Xardasa i spadam z Nordmaru.

Masz rację Nordmar to niebezpieczne miejsce ale można zdobyć dużo doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 09:24, gothicsheep napisał:

Gra ktoś w Gothic''a 3 na Viście? Bo ponoć na tym systemie występują nagminne problemy z grą...


Ja parę razy odpaliłem, po instalacji najnowszych sterowników w sumie problemów nie było i gra chodziła stabilnie, jednak chodziła zauważalnie wolniej niż na XPeku, co przy moim kompie A64 3000+ 1GB ram GF6600GT sprawiało, że praktycznie nie dało się w G3 grać na Viście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 09:24, gothicsheep napisał:

Mam pytanie:
Gra ktoś w Gothic''a 3 na Viście? Bo ponoć na tym systemie występują nagminne problemy z grą...


Zgadza sie... sa problemy, mnie sie w ogole nie udalo uruchomic gry na poczatku... ale nowe sterowniki pomogly, niemniej wystepowaly nadal jakies bledy... Teraz juz nie wystepuja, ale nie wiem czy nie wroca, bo zadko odpalam G3, czekam na RAM, ktory ma przyjsc w poniedzialek, mam nadzieje, ze to poprawi troche dzialanie gry, bo na Viscie ciezko sie w to gra, zreszta G3 ciezko w ogole zmusic do normalnego dzialania na czymklowiek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2007 o 09:26, Gracz 23 napisał:

Masz rację Nordmar to niebezpieczne miejsce ale można zdobyć dużo doświadczenia


Tak, to prawda, tutaj wilki i nosorożce polują stadami co bardzo utrudnia eksploracje. Do Nordmaru jeszcze wrócę na wyższym lvlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 20:56, BEZIvsPREDATOR napisał:

Może zwykli są słabi, ale szamani mają dobrą kulę ognia.

Szamani może i są nieźli ale ma się przecież pare zwojów więc nimi ich można rozwalic
a z resztą jak odbija się kopalnie to i tak są tak zabujcy orków i pomagają rozwalac
orków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 12:28, Gorn7 napisał:

A jak rozwalacie trolli?


Ja tam najczęściej z łuku je tłukę, troszkę to trwa, ale dzięki temu można je rozwalić praktycznie bez ryzyka utraty zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 12:30, Karharot napisał:

Najlepiej z odległości kulą ognia. To najlepszy sposób na każdego przeciwnika.

Działanie tego czaru , to jeden z największych błędów w grze.Kulami Ognia można miotać tak szybko , że przeciwnik właściwie nie ma szans na podejście i zadanie ciosu.Może na początku jest to zabawne , ale po jakimś czasie dziecinna łatwość prowadzenia maga , w porównaniu do wojownika , zaczyna nudzić.Jak polowałem na Trolle , bardzo rzadko zdażało się , że któryś zadał mi jakiekolwiek obrażenia.Łuki i kusze strzelają znacznie wolniej , a poza tym nie zadają większych obrażeń , co powoduje , że poświęcenie np.250 punktów na zdolności myśliwskie , daje mniejszą korzyść od poświęcenia 5 punktów na zaklęcie i kilku poziomów na podniesienie many.Trochę bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację. Ale seria Gothic nogdy nie była zbalansowana pod tym względem, tyle że w poprzednich tytułach było na odwrót - to magia była niemal bezużyteczna (brak regeneracji many, niemożliwość atakowania celów znajdujących się poniżej postaci). Być może poprawią to w dodatku (o ile taki wyjdzie) chociaż niewątpliwie mają wiele ważniejszych problemów do poprawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chociaż niewątpliwie mają wiele ważniejszych problemów do poprawienia.
Będę się cieszył jeżeli cokolwiek poprawią.Niestety seria Gothic to nie jest przykład dbania o poprawne działanie gry.Jakiekolwiek patche to rzadkość.Wystarczy przypomnieć sobie poprzednie części.Do Nocy Kruka do dziś nie wydali poprawki usuwającej błędy przy odpalanie gry.Wracając do G3.Gramy już pół roku i o usunięciu błędów możemy tylko pomarzyć.Gdyby Piranie raczyły chcieć wydać jakiś patch , to naprawdę mogli to już do tej pory zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 12:39, KrzychW napisał:

> Najlepiej z odległości kulą ognia. To najlepszy sposób na każdego przeciwnika.
Działanie tego czaru , to jeden z największych błędów w grze.Kulami Ognia można miotać tak
szybko , że przeciwnik właściwie nie ma szans na podejście i zadanie ciosu.Może na początku
jest to zabawne , ale po jakimś czasie dziecinna łatwość prowadzenia maga , w porównaniu do
wojownika , zaczyna nudzić.Jak polowałem na Trolle , bardzo rzadko zdażało się , że któryś
zadał mi jakiekolwiek obrażenia.Łuki i kusze strzelają znacznie wolniej , a poza tym nie zadają
większych obrażeń , co powoduje , że poświęcenie np.250 punktów na zdolności myśliwskie , daje
mniejszą korzyść od poświęcenia 5 punktów na zaklęcie i kilku poziomów na podniesienie many.Trochę
bez sensu.

Masz racje większe przyjemnośc jest korzystania z łuku lub z miecz jak rzucanie
magicznych zaklęc. Jednak w G3 jest dobrze z zzakleciami ponieważ gra się tnie
a z zaklęciami szybciej się ją przechodz np. na pustyni musiałem chodzic z kulką ognia
ponieważ jak jej nie wyjołem to ekran robił mi się biały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 13:36, Gorn7 napisał:

a z zaklęciami szybciej się ją przechodz np. na pustyni musiałem chodzic z kulką ognia
ponieważ jak jej nie wyjołem to ekran robił mi się biały.

Korzystałem z zaklęć również po to , żeby szybciej ukończyć grę i ten fakt jest wielką krytyką Gothic 3.W poprzednich częściach nawet nie przyszło mi do głowy wybierać rozwiązania, które pozwolą mi szybciej przestać grać.Niestety , Gothic 3 rozrósł się ilościowo i jest to jedyne "więcej" w porównaniu do poprzedników.Rozgrywka jest mniej ciekawa , a po jakimś czasie nawet , oczywiście moim subiektywnym zdaniem , nudnawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 15:21, KrzychW napisał:

> a z zaklęciami szybciej się ją przechodz np. na pustyni musiałem chodzic z kulką ognia

> ponieważ jak jej nie wyjołem to ekran robił mi się biały.
Korzystałem z zaklęć również po to , żeby szybciej ukończyć grę i ten fakt jest wielką krytyką
Gothic 3.W poprzednich częściach nawet nie przyszło mi do głowy wybierać rozwiązania, które
pozwolą mi szybciej przestać grać.Niestety , Gothic 3 rozrósł się ilościowo i jest to jedyne
"więcej" w porównaniu do poprzedników.Rozgrywka jest mniej ciekawa , a po jakimś czasie nawet
, oczywiście moim subiektywnym zdaniem , nudnawa.


Przykro mi się z tobą zgodzić ale masz racje po pewnym czasie gra się nudzi a w poprzednie części grałem po kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w poprzednie

Dnia 14.04.2007 o 16:02, phenix-cs napisał:

części grałem po kilka razy.

Nie wiem kiedy , o ile w ogóle to się stanie , sięgnę znowu po Gothic3.Gra nie jest zła , ale gdzieś się zapodział niesamowity klimat jaki miały poprzednie części.Teraz po raz kolejny zabrałem się do Gothic 1 , który wzbogacony modem Mroczne Tajemnice jest jeszcze ciekawszy.I na 100% nie jest to moje ostatnie podejście do tej gry.Bardzo żałuję , że G3 nie potrafi we mnie wzbudzić takich emocji jak dwie pierwsze części.A miało być tak pięknie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 16:36, dredon 1996 napisał:

Czesc jestem tu nowy! Gdzie w Nordmarze jest xardas???????????


Weź mapę (tą drukowaną) do ręki i zobacz: Xardas jest w tej wieży w górach, na prawo od Klanu Młota. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 16:36, dredon 1996 napisał:

Czesc jestem tu nowy! Gdzie w Nordmarze jest xardas???????????

Przeszukaj ten temat.Znajdziesz mapę z najważniejszymi postaciami i miejscami z Gothic 3 potrzebnymi do wykonywania questów.Zaznaczone są również na tej mapie miejsca z potrzebnymi artefaktami.Bardzo przydatna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się