Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2007 o 19:13, Sztywny-pl napisał:

Mnie akurat fabuła wydaje się bardzo oklepana. Ponadto, główny wątek jest bardzo szczątkowy.
Wyzwolić krainę, zebrać artefakty i zabić Złego Generała. Spodziewałem się czegoś więcej, tymczasem
gra sprowadza się do ciągłego klikania lewym przyciskiem myszy. O optymalizacji już nawet nie
wspomnę, a głosy wielu znanych wcześniej bohaterów nie pasują do nich. Czuć trochę Gothikiem,
ale to niestety już nie to samo co G1 czy G2.


W takich grach jak właśnie ta liczy się masa pobocznych wątków, które ja osobiście chłonąłem z niemałym zaciekawieniem. Historia może nie jest oryginalna, ale jednak trzyma przy monitorze i nie jestem na pewno sam w tym twierdzeniu. Jeżeli nie umiesz rozpracowywać doskonałego systemu walki ze złożonymi kombosami i idziesz na łatwiznę klikając jeden klawisz myszki to się nie sziw że gra ci się nie podoba. Dla mnie jest to godny spadkobierca serii i reprezentuję ją z należnym jej honorem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 09:55, scott napisał:

Po małym upgerdzie comapa (z 1gb ram na 2gb) postanowiłem pograć w sławetnego gothica III i...
dawno nie grałe w grę kótra powoduje tak skrajne emoceje - od zachwytu po wściekłość ...
W G 3 zachwyca klimat, klimat , żywy świat ...

Cześć. Czy mógłbyś sprecyzować co wg Ciebie stanowi o klimacie w grze ? Bo co do reszty, to w pełni się z nią zgadzam. Piszesz, że się zachwycasz klimatem ale czy aby ten zachwyt nie dotyczy wspaniałych lokacji i dopracowanej dobrze grafiki tudzież niemalże monumentalnej, symfonicznej oprawy muzycznej?. Jeśli tak, to spłycasz niezmiernie swoją ocenę bo wymienione przeze mnie elementy nie tworzą klimatu gry, lecz służą jego podkreśleniu !. Na klimat Gothiców składa się intrygująca fabuła z wyraźnie zarysowanymi postaciami, obfitująca w ciekawe misje i niespodziewane zwroty akcji oraz niebanalny wątek główny, tajemnice które powoli odkrywamy, miejsca owiane aurą grozy do których wstępu nie mamy bez spełnienia określonych wymagań. Klimat tworzą też przemyślane dialogi (często bardzo dowcipne) oraz świadomość, że dokonywane przez nas wybory i ścieżka którą podąża nasz bohater służy jednemu celowi – przygotowaniu go do ostatecznego starcia z głównym przeciwnikiem obojętnie kto nim jest. W G3 tego nie ma. Ja sądzę, że temat fabuły i klimatu w G3 to zmarnowany ogromny potencjał, jaki dawała akcja w centralnym królestwie (oby dodatek to zmienił !). Osobiście uważam, że osoby odpowiedzialne w „Pranha Bytes” za kreowanie tejże fabuły i postaci w grze, a co za tym idzie także klimatu rozgrywki – zakpiły sobie z fanów serii robiąc grę która nijak się ma do poprzedniczek i stanowi wzorcowy przykład jak można zepsuć to co było dobre ( w G1 i G2+NK) chcąc na żywioł zrobić z tego „lepsze” (G3). Pierwsze niepokojące symptomy prób „ulepszeń” dały się już zauważyć co bardziej wnikliwym fanom serii w „dwójce” (zmiana topografii Górniczej Doliny w Khorinis implikująca zubożenie rozgrywki), ale mieląc przekleństwa w ustach można było to Piraniom wybaczyć bo w sumie gra była w prostej linii kontynuacją poprzedniczki i trzymała wytyczoną linię i poziom. W G3 mamy już niestety do czynienia z inną parą kaloszy … i nie znajduję sensownych argumentów które kierują piszącymi posty stwierdzające że G3 „trzyma klimat” – proszę o dowody na poparcie takiej tezy !.
Oczywiście szanuję prawo autorów do kreowania własnej wizji tego co chcą osiągnąć i doboru „narzędzi” służących temu celowi, jednakże jednorazowy wysyp rewolucyjnych zmian nie wyszedł Gothic 3 na dobre a wręcz przeciwnie – uważam że doprowadził do generalnego bezhołowia nad którym u Piranii nikt nie potrafił zapanować, no i w konsekwencji wyszła im „wielka improwizacja” – może w Niemczech nie ma przysłowia „co zanadto, to niezdrowo”?. Błędem strategicznym o kluczowym znaczeniu jest w Gothic 3 założenie o osiągnięciu nieliniowości gry i daniu graczom pełnej swobody eksploracji poprzez odejście od formuły odrębnie ładujących się lokacji (w to miejsce miały być blokady których brak). To absurdalne założenie kładzie się cieniem na całej grze i działa jak kostki domina – pociąga za sobą kolejne solucje odchodzące od fabuły i klimatu serii (tu miejsce na całą litanię przykładów) bo na ich przemyślaną kontynuację zabrakło po prostu czasu. Ciągle zadaję sobie pytanie gdzie jest blondyn Bezimienny z zawadiackim kucykiem, o gębie niewiniątka ?. Reszta kompanii też po operacjach plastycznych, zupełnie niepodobna do samych siebie, z „podejrzanymi dodatkami” typu kosmyk włosów na czole a’la Elvis u Miltena. Koszmar. Gdzie się podział humor wypowiedzi ?. Ktoś powie że się czepiam szczególików, ale właśnie suma takich drobiazgów składa się m.in. na klimat sagi. Idąc dalej – stroje i pancerze. Czyż nie jest np. przegięciem ubranie Angara w dziadowski pancerz paladyna (o zgrozo !!!), który to Angar powinien w grze paradować w eleganckim pancerzu Elitarnego Strażnika Świątynnego (jeden z najpiękniejszych pancerzy w serii, prezentujący się wyśmienicie) ?. Albo skąd u Gorna pancerz Nordmarczyka na początku gry zamiast ciężkiego pancerza najemnika (tego z G1 i G2) – z morza go wyłowił podczas rejsu „Esmeraldą” ?. Całkiem udana lipa … jakich w G3 wiele.
Tych kilka strzałów śrutem w G3 wystarczy. Ciężkie armaty też się jak trzeba, ze smutkiem to stwierdzam, znajdą. A teraz mnie przekonaj, że nie mam racji …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czyż nie jest np. przegięciem ubranie

Dnia 16.01.2007 o 19:46, shotgunner napisał:

Angara w dziadowski pancerz paladyna (o zgrozo !!!)

Chciałbym zaznaczyć, że Angar ma pancerz Orka:) (Albo źle widzę:))
Ale w G3 zauważyłem też jeden bug. Mianowicie jak uczę się od kogoś np. walki to nauczyciele mówią w trakcie nauki tym samym głosem np. Hogar i Norris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 20:10, Vasilli napisał:

Ale w G3 zauważyłem też jeden bug. Mianowicie jak uczę się od kogoś np. walki to nauczyciele
mówią w trakcie nauki tym samym głosem np. Hogar i Norris

Tak samo jest, gdy chcesz się gdzieś dostać, to każdy strażnik (np.Ork) mówi tym samym głosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam właśnie ognistych pucharów i jeden z nich jest koło Okary w jaskini. i tu mam pytanie jak wychodzę z Okary to w którą stronę powinienem skręcić w poszukiwaniu tej jaskini ? albo gdzie się ona w ogóle znajduje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 21:22, rafaeland napisał:

Mam pytanie dlaczego gdy używam kodów i przyciskam ~tyldę to pokazują się jedynie jakieś dziwne
kwadraciki?????????????????????????????:)

Ja mam taki niewyraźny obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 21:25, Prateorian napisał:

> Mam pytanie dlaczego gdy używam kodów i przyciskam ~tyldę to pokazują się jedynie jakieś
dziwne
> kwadraciki?????????????????????????????:)
>
Ja mam taki niewyraźny obraz.



Ale dlaczego tak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 21:27, rafaeland napisał:

> > Mam pytanie dlaczego gdy używam kodów i przyciskam ~tyldę to pokazują się jedynie
jakieś
> dziwne
> > kwadraciki?????????????????????????????:)
> > > > Ja mam taki niewyraźny obraz.


Ale dlaczego tak jest??

Może tak ma wyglądac!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 21:30, Mr Black napisał:

> Mam pytanie dlaczego gdy używam kodów i przyciskam ~tyldę to pokazują się jedynie jakieś
dziwne
> kwadraciki?????????????????????????????:)
> >
Tu masz rozwiązanie problemu podane przez cinusa''. Powinno pomóc. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=5126

Jak on pisał katalog to miał na myśli folder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 21:34, Prateorian napisał:


Jak on pisał katalog to miał na myśli folder?


Tak, katalog czy folder nie ma różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 21:30, Mr Black napisał:

> Mam pytanie dlaczego gdy używam kodów i przyciskam ~tyldę to pokazują się jedynie jakieś
dziwne
> kwadraciki?????????????????????????????:)
>

Tu masz rozwiązanie problemu podane przez cinusa''. Powinno pomóc. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=5126



Trochę tego nierozumiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 21:38, rafaeland napisał:

> > Mam pytanie dlaczego gdy używam kodów i przyciskam ~tyldę to pokazują się jedynie
jakieś
> dziwne
> > kwadraciki?????????????????????????????:)
> > > > > > Tu masz rozwiązanie problemu podane przez cinusa''. Powinno pomóc. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=5126



Trochę tego nierozumiem??

Po prostu robisz 2 foldery. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 21:38, rafaeland napisał:



Trochę tego nierozumiem??


A czego tu nie można rozumieć? Po prostu musisz stworzyć dwa foldery (z czego jeden jest podfolderem wcześniej stworzonego katalogu) i już. Nie wiem czy działa, ale jak dotąd nikt się nie skarżył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się