Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2007 o 21:42, Mroczny Elf99 napisał:

witam który mieliście poziom kończąć grę/????


81. Moim zdaniem nieźle, chociaż z pewnością można zdobyć wyższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 21:44, Mr Black napisał:

> witam który mieliście poziom kończąć grę/????

81. Moim zdaniem nieźle, chociaż z pewnością można zdobyć wyższy...


no to na serio nieżle wiedzaiłem ze bedzie wysoko wiec musze jeszce troche popracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2007 o 20:10, Vasilli napisał:

Chciałbym zaznaczyć, że Angar ma pancerz Orka:) (Albo źle widzę:))

Dobrze widzisz. Mały lapsus z mojej strony, chociaż tak po prawdzie to poza drobnymi szczegółami oba są prawie identyczne, ale i tak w porównaniu do Elitarnego Świątynnego to nędza a o to mi w mojej sentencji chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że sa prawie identyczne, jednak łatwo je odróżnić. Pancerz Orka- Żółtawy a Paladyna-Szary:)

Może mi ktos podać kod na Kamień Przodków Angira, bo szaman z obozowiska orków mi uciekł a ponoć to on go miał:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 23:28, Vasilli napisał:

Zgodzę się, że sa prawie identyczne, jednak łatwo je odróżnić. Pancerz Orka- Żółtawy a Paladyna-Szary:)

Może mi ktos podać kod na Kamień Przodków Angira, bo szaman z obozowiska orków mi uciekł a
ponoć to on go miał:(

Kod na Kamień Przodków Angira
spawn It_Ancestor_Stone_05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie nie przytaczać całego posta sam wiesz dlaczego :)
Napewno zachwyt nad klimatem wynika z muzyki, głosu tego samego lektora, oraz lokacji i podobnej mechaniki świata co w G1 i G2 , ale chyba tu się kończy - cóż napisałem to po kilku godzinach spędzonych nad grą (sentyment do g1 g2) - potraktuj to jako relacje na "gorąco" - i przez klimat rozumiałem otoczkę bo fabuły nie mogłem znać bo dopiero grę zacząłem.
Masz wiele racji w tym co piszesz, że fabuła bee - sam napisałem że przypomina mi to Obliviona i zamykanie tych portali - wyzwalanie miast . Uważam że rozgrywka jest "płytka" i g3 zrobił się w 80% hack&slahem co moim zdaniem jest ukłonem w stronę mas - to samo zrobiła niestety bethesda :( - osobiści najbardziej lubię questy" gadane" niż "machane" - w czasie wyzwalania stolicy miełm już dość tej gry. Tak jak pisałem gra powoduje u mnie skrajne uczucia - bo po bezsensownej łupance i exterminacji setek durnych przeciwników trafiam do nowej lokacji gdzie poprzez dialogi itd. dochodzę do siebie :). - lokacje są zaprojektowane bardz "klimatycznie" - jeszcze nie widziałem nordmaru i pustyni :)
Moje zdanie jest takie że ta gra przerosła swoich twórców - czyli chcieli pewnie zrobić coś wielkiego ale przekombinowali i pewnie już czasu :czyli kasy brakło: i dla tego wydali tak niedopracowaną grę - umiejętności chyba także. I uważa że została wydana tak niedopracowan dlatego że autorzy wiedzieli że i tak się sprzeda.
Co do wyglądu postaci dorzucę jeszcze fatalne animacje i wogóle - zobacz jak w Oblivionie rusza się postać i jak wygląda walka - 100 razy lepiej. Ale i tak gra się całekiem, całekiem. Pozdro jak ukńczę grę to jeszcze może coś napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZY ktoś mi pomoże???
gdzie mogę znaleźć agresywne wilki w okolicy Montery. Przeszukałem już chyba całe obrzeża miasta, a jaskini z wilkami agresorami brak. nie chodzi o tą jaskinię z miczem tylko o wilki, które pustoszą farmę.
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 21:13, UMC.Hugo napisał:

szukam właśnie ognistych pucharów i jeden z nich jest koło Okary w jaskini.

Kieruj się na monterę na południe, jest tam jaskinia z uwięzionym magie, jak mu pomożesz wyjść to odda ci puchar. dokładniej to niedochodząc do buntowników, którzy kazali zabic ci krowy na farmie obok montery, lub odwrotnie od ich ogniska idź na północ przez wąwóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 10:07, mslk napisał:

CZY ktoś mi pomoże???
gdzie mogę znaleźć agresywne wilki w okolicy Montery. Przeszukałem już chyba całe obrzeża miasta,
a jaskini z wilkami agresorami brak. nie chodzi o tą jaskinię z miczem tylko o wilki, które
pustoszą farmę.
Z góry dziękuję.

Podobno autorzy zrobili sobie jaja i wilki można znaleźć na browcu za miastem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 10:07, mslk napisał:

CZY ktoś mi pomoże???
gdzie mogę znaleźć agresywne wilki w okolicy Montery. Przeszukałem już chyba całe obrzeża miasta,
a jaskini z wilkami agresorami brak. nie chodzi o tą jaskinię z miczem tylko o wilki, które
pustoszą farmę.
Z góry dziękuję.


Wyjdź z Montery tam, gdzie znajdują się wykopaliska, i ruiny miasta. Idź ścieżką, i gdy dojdziesz do końca krzaczków skręć w lewo - tam jest jaskinia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2007 o 10:28, KrisK91 napisał:

Wyjdź z Montery tam, gdzie znajdują się wykopaliska, i ruiny miasta. Idź ścieżką, i gdy dojdziesz
do końca krzaczków skręć w lewo - tam jest jaskinia :).

Dzięki, ale chyba chodziło ci o jaskinię zabłąkanych wilków, jeśli nie to przepraszam sprawdzę, ale wydaje mi się, że już tam byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 11:12, mslk napisał:

Dzięki, ale chyba chodziło ci o jaskinię zabłąkanych wilków, jeśli nie to przepraszam sprawdzę,
ale wydaje mi się, że już tam byłem


W zadaniu z agresywnymi wilkami chodzi o tą samą jaskinię gdzie jest miecz Wenzela.
Ja niestety mam to zadanie niezaliczone, trafiłem do tej jaskini zanim zlecono mi zadanie z agresywnymi wilkami, a przecież mimo to po zabiciu wilków powinno mi zaliczyć.
Najprawdopodobniej wcięło gdzieś jakiegoś wilka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2007 o 11:28, mdag napisał:

Najprawdopodobniej wcięło gdzieś jakiegoś wilka....

Dzięki ,to chyba też go nie zaliczę, bo wilki wytłukłem już dawno, a zadanie dostałem duuużo później. Może gdzieś tam trafę na wilka agresora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2007 o 11:28, mdag napisał:

W zadaniu z agresywnymi wilkami chodzi o tą samą jaskinię gdzie jest miecz Wenzela.
Ja niestety mam to zadanie niezaliczone, trafiłem do tej jaskini zanim zlecono mi zadanie z
agresywnymi wilkami, a przecież mimo to po zabiciu wilków powinno mi zaliczyć.
Najprawdopodobniej wcięło gdzieś jakiegoś wilka....


chyba gdziś wcieło wilka bo ja wybiłem przed dodarciem do montery a potem questa zaliczyło - odrazu po zabiciu wilków wyskoczyło info że coś tam wykonałem - aż się zdziwiłem - ach te skrypty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 08:48, scott napisał:

Pozwoliłem sobie nie przytaczać całego posta sam wiesz dlaczego ...

Mogłeś bez obawy przeczytać całość tekstu, bo pomimo że był długi nie było tam spoilera. A tak w ogóle to chyba nadajemy na zbliżonych częstotliwościach, bo ja podobnie jak Ty miałem prawie identyczne wrażenia po kilkunastu godzinach gry w G3 i też zacząłem własne porównania z Oblivionem (szybko mnie znudził, po około dwóch tygodniach, podczas gdy w Morrowinda grałem bez mała trzy miesiące; a z Twoimi uwagami odnośnie animacji i walki - 100% zgoda). W Gothicu 3 obok świetnych lokacji i znakomitej muzyki (według mnie tylko zespół programistów odpowiedzialnych za świat gry i Kai Rosenkrantz – twórca oprawy muzycznej stanęli na wysokości zadania i rzeczywiście wykonali kawał solidnej roboty, utrzymując pod tymi względami wysoki poziom i za to należą im się słowa uznania) pełza zaskakująco mierna fabuła która na dodatek pod wieloma względami kupy się nie trzyma, jeśli gracz doskonale pamięta to, co się działo w Gothic 1 & 2 i w związku z tym mając wiedzę typu „kto, z kim, dlaczego, kiedy, jak, po co, itd.” oczekuje … . Ale o tym sam się przekonasz gdy śmigniesz przez całość i wyrobisz sobie własne zdanie (liczę na ciekawą wymianę spostrzeżeń). Polecam Ci przejść G3 bardzo dokładnie zaliczając misje i penetrując wszelkie zakamarki świata gry, bo wtedy w pełni docenisz to, co się Piraniom w tym Gothicu świetnie udało. Piszesz, że na razie „robisz” Myrtanę – byłeś już w Vengardzie i Gothcie ?, bo ciekawi mnie jakie są Twoje wrażenia z tych lokacji. A co sądzisz o technice animacji dogorywających, przed chwilą siekniętych potworów ?. Bo jak dla mnie to wygląda jak upadek luźnego worka z kośćmi. Brrr. Natłok elementów hack&slash, potraktuj jako „specyficzny” dodatek (są tacy co uwielbiają siec wszystko co się rusza w polu widzenia, i jakby była możliwość zakopania się w glebie to pewnie z przyjemnością dokonaliby masowej eksterminacji wszystkich dżdżownic i innego robactwa - kwestia gustu), fabuła G3 po prostu wymusza tą opcję. Pozdro i dobrej zabawy !.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wrażeń z Gothy to - hym ... myślałem że to "zło"ten demon to jakiś killer a zatłukłem go z łuku bez problemu, ale ogólnie fajna lokacja - ma klimat (tylko coś mi się grafa waliła - niewidzialne szkielety ??) dość fajnie zrobili zamek - tylko małe ale mam - orkowie pilnujący tego zamku, po zabiciu demona i osiedleniu się przez buntowników - znikneli od tak ?!!? - kurcza myślałem że jakaś batalia bedzie a tu takie coś (trochę to mało konsekwentne było)
co do Vengardu - to jak narazie najgorsza lokacja bo -po pierwsze durna sieczka i dziwne że niemała banda orków nie potrafi zdobyć świątyni i resztek zamku - a król i palladyni sikają ze strachu a tu jeden bezimienny kasuje wszystkich i co .... nic dalej siedzą sobie w zamku. I dodatkowo ta durna gadka że król to niby wszystko przewidział że wysłał noname do kopalni w khorinis specjalnie i nawer statek (g2) po bezimiennego posłał ale z tego co pamietam z gry to trochę inaczej było (chyba że to miała być cyniczna gadka ale nie wyszło) - mogli by sobie to darować...ogólnie nudno
narazie najbardziej podoba mi się faring - świetne krajobrazy :) hehe ...
tekst czytałem cały :) co do Obliviona to gram nadal - jakoś tak niewiem czemu :) różnymi postaciamy - może dlatego że głównego wątu nie ruszam i tylko tak sobie zwolna i sfawolna eksporję świat.
Mimo byków itd. gothic 3 jakoś trzyma przy monitorze - ciekawe co bedzie jak przejdę grę czy będzie się chciało grać od nowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z reputacją w G3? Czy mogę ją podnosić w dowolny sposób , czy też zbytnia popularność u Orków spowoduje jakieś problemy z buntownikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 14:32, KrzychW napisał:

Jak to jest z reputacją w G3? Czy mogę ją podnosić w dowolny sposób , czy też zbytnia popularność
u Orków spowoduje jakieś problemy z buntownikami?


z tego co widze narazie to nie ma to znaczenie - no chyba tylko przy kupnie pancerza jak dla mnie to bez sensu
ale gram od niedawna i migę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się