Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2007 o 18:49, Matiz666 napisał:

Jeśli mogę się jakoś usprawiedliwić, to napisałem to, ponieważ słyszałem, że pirat chodzą gorzej
i ja sam mam orginalną polską wersję gry ...


Może dlatego piraty chodzą gorzej bo nie są od razu spatchowane do wersji 1.08, którym to patchem jest obdarzona polska wersja gry. Swoją droga niespatchowana gra (tzn bez 1.08) chodzi naprawdę widocznie gorzej od polskiej (1.08) wersji. Szkoda, że już nie wychodzą takie dobre łatki bo chętnie bym jeszcze zwiększył liczbę klatek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 17:40, pinu? napisał:

> Czołem. Mam problem. Chciałem przejść G3 zdobywając popularność u orków 75 a tak aby zobaczyć

> się z Kanem. Toteż nie odbijałem żadnego miasta ani nie zabijałem żadnego orka (oprócz
tych
> w Vengardzie). Nie zabiłem też żadnego z przywódców buntowników bo za słaby na to jeszcze
jestem.
> Byłem we wszystkich miastach i obozach buntowników wykonałem te zadania co mogłem. Teraz
po
> wizycie u Xardka idę do Trelis tak aby wykupić artefakt od wodza a ten mi odpowiada, że
nie
> zaufa już żadnej morze i impreza się zaczyna. To samo dzieje się w każdym innym okupowanym

> mieście kiedy pogadam z dowódcą. Czy ktoś wie o co im biega. W Nordmarze też utłukłem
kilku
> orków ale gdy grałem poprzednio nie myśląc o reputacji u orków to nawet po odbiciu jednego

> miasta mogłem jeszcze spokojnie gadać z dowódcami. Proszę o radę co mam zrobić albo chociaż

> wyjaśnienie czemu im odbiło. Z góry dzięki.


Mnie sie wydaje ze to jest bug jakis. To normalne w tej grze


Wielkie dzięki to mi się humor poprawił. Czyli zaczynam od nowa. Wspaniale. Mam nadzieje że sobie sam wybaczę ale przyśpieszam na kodach bo po raz 3 to nie dam rady tak się ciułać od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest? Geldern---> są tam dwa zamknięte pomieszczenia pilnowane przez orków, idę do pierwszego gdzie stoi jeden ork, wchodzę...on się odwraca[chyba:] i zabieram kosztowności...wychodzę bez problemu i nikt się mnie nie czepia...idę do drugich drzwi, widzę dwóch orków...wchodzę, oni się odwracają a ja okradam....wychodzę i jeden z nich mówi--->Jesteś oskarżony o kradzież<--- i moja kwestia---> nie ważne co bym wybrał on zaczyna mnie atakować a wraz z nim całe miasto (kupom na niego!)...chce mu zapłacić->nic, tłumacze się[ a mam wykupioną zdolność tłumaczenia się;] też nic!...to po co ona jest!?, albo go prowokuje i OK walczymy a wraz z nim całe...miasto:/...czy nie powinno być 1v1? Ktoś mi pomorze w tej sprawie?...a może wystarczy po wejściu do tych pomieszczeń uśpić ich czarem?
...oraz w Cape Dun ten niewolnik Hareka, którego mogę dać assasinowi lub ... ja wybrałem tę pierwszą możliwość<--- jeśli zadziałał bym na niego czarem amnezji nauczył by mnie --->wytrzymałość wilka<---?
Jeszcze mam problem od początku z płochliwe Jelenie:/...chyba wlazł ostatni pod teksturę:/....są kody na ten quest...ten gość naucza przydatnej zdolności a ja chciałbym mieć premię na orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko - otóż podbiłem Ardeę, Cape Dun i Monterę.Czy orkowie będą się do mnie teraz pluć i mnie atakować? A jeśli tak, to czy jest jakiś sposób na uniknięcie takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:02, Immortal 1 napisał:

Ja mam takie pytanko - otóż podbiłem Ardeę, Cape Dun i Monterę.Czy orkowie będą się do mnie
teraz pluć i mnie atakować? A jeśli tak, to czy jest jakiś sposób na uniknięcie takiej sytuacji?

Jeśli wyzwolisz jeszcze jedno miasto [oprócz vengardu] to tak, będą cię atakować.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=14226&pid=14396 ----->plz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:02, Immortal 1 napisał:

.Czy orkowie będą się do mnie teraz pluć i mnie atakować?

Nie, gdy ja odbiłem te miasta orkowie nie atakowali mojej postaci. Możesz chyba odbić jeszcze jedno miasto później już skończy się to dla Ciebie gorzej. Na razie masz jeszcze spokój i możesz spokojnie wykonywać dalsze questy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)Jeśli już drugi raz mu płacisz/tłumaczysz się/czy co tam innego, to napewno Cię zaatakuje, przynajmniej ja tak miałem.
2)Pierwsze słyszę o wytrzymałości wilka w Cape Dun...Fuck, coś pominąłem;( Trzeba będzie następnym razem to sprawdzić...
3)Nie wiem jak Ci tu pomóc...Zapisywałeś wcześniej grę? Czy to zbyt odległy save? Bo jeżeli nie, to spróbuj wczytać i wtedy zabić tego jelenia z łuku/kuszy, ew. jakiegoś czaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałości wilka nauczy cię jeden z Obywateli<niepamiętam jak się wabi> Silden, wzamian za odprowadzenie go do chaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedź, no to będę teraz wykonywać te questy dla orków:) Zawsze jakiś exp i nagroda;] Nie wiem, czy to coś da, ale chyba powinienem podwyższyć poziom trudności.Z moją obmyśloną taktyką sam podbiłem Monterę [niewolnicy nic nie dają, a Sanford i Ford też za wiele nie pomagają, bynajmniej nie chciało mi się już szukać pomocy, bo i tak nie wiedziałem skąd ją wziąć i postanowiłem sam wykonać to zadanie;P].Rozwaliłem 6 trollów w jednym miejscu [odciągnij, strzel z łuku xd]i ogólnie trochę za łatwo jest, zaś czasem to jest chore, jak idziesz przez zalesioną polanę, a tu dzik wyskakuje i zanim wyciągniesz broń to on mi prawie całe życie zabiera;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:02, In The End napisał:

Co jest? Geldern---> są tam dwa zamknięte pomieszczenia pilnowane przez orków, idę do pierwszego
gdzie stoi jeden ork, wchodzę...on się odwraca[chyba:] i zabieram kosztowności...wychodzę bez
problemu i nikt się mnie nie czepia...idę do drugich drzwi, widzę dwóch orków...wchodzę, oni
się odwracają a ja okradam....wychodzę i jeden z nich mówi--->Jesteś oskarżony o kradzież<---
i moja kwestia---> nie ważne co bym wybrał on zaczyna mnie atakować a wraz z nim całe miasto
(kupom na niego!)...chce mu zapłacić->nic, tłumacze się[ a mam wykupioną zdolność tłumaczenia
się;] też nic!...to po co ona jest!?, albo go prowokuje i OK walczymy a wraz z nim całe...miasto:/...czy
nie powinno być 1v1? Ktoś mi pomorze w tej sprawie?...a może wystarczy po wejściu do tych pomieszczeń
uśpić ich czarem?


Jeśli w jakimś mieście będziesz kradł trochę zbyt dużo, to prędzej czy później i tak ktoś zwróci Ci uwagę, i zacznie się walka :(

Dnia 05.02.2007 o 19:02, In The End napisał:

...oraz w Cape Dun ten niewolnik Hareka, którego mogę dać assasinowi lub ... ja wybrałem tę
pierwszą możliwość<--- jeśli zadziałał bym na niego czarem amnezji nauczył by mnie --->wytrzymałość
wilka<---?


Harek uczy chyba Akrobatyki, a nie Wytrzymałości Wilka. Tej uczy ktoś z Nordmaru, druid jakis, czy coś...

Dnia 05.02.2007 o 19:02, In The End napisał:

Jeszcze mam problem od początku z płochliwe Jelenie:/...chyba wlazł ostatni pod teksturę:/....są
kody na ten quest...ten gość naucza przydatnej zdolności a ja chciałbym mieć premię na orki


Premi na orki tez mozna nauczyć się w Nordmaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzik to jeszcze pestka[ nie chodzą w grupie] ale wilki!...może ktoś z was pamięta...w Gelder---> gdzie mam oczyścić kopalnie z wilków---> one nie reagują na strzały, strzelam, strzelam i przez ni przelatuje...kolejny bug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:12, Unreal11 napisał:

/.../<niepamiętam jak się wabi>/../

Zgniotłeś mnie;D Z tego co patrzyłem, to wytrzymałość wilka jest dosyć cennym perkiem, więc nie ma na co czekać;]
Dwa pytania [ciągle czegoś nie wiem, może to jakaś klątwa;PP]:
1. Ile dodaje mikstura siły/wytrzymałości/życia/zręczności/many i czy są jakieś lepsze/gorsze odmiany tych mikstur? [musiałem się zapytać, bo wydałem u Basira 25 tys.złota na receptury xD]
2.Czy da się gdzieś kupić takie rzeczy jak [a jeśli tak, to gdzie]:
-fiolki [najlepiej w duuużych ilościach]
-skóry wilka [potrzebne mi do wyrobu szerokich mieczy ^^, a nie za dużo ich jest, przynajmniej nie tyle, ile bym sobie życzył]
-jakiś hełm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:19, In The End napisał:

Dzik to jeszcze pestka[ nie chodzą w grupie] ale wilki!...może ktoś z was pamięta...w Gelder--->
gdzie mam oczyścić kopalnie z wilków---> one nie reagują na strzały, strzelam, strzelam
i przez ni przelatuje...kolejny bug?

Być moze celujesz zbyt nisko, jeśli nie, to chyba jednak bug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mikstury siły dają chyba +2 a wytrzymałości +4;]...ja znalazłem jedną w jaskini gdzie był mag ognia i ożywieńcy/.../
...co do fiolek to w moim przypadku kupcy mają ich sporo jak i zabici szamani orków:)...sam musisz raczej zdobyć skóry...bo konkretnego miejsca [ oprócz cape dud nie znam;]...na prawdę są hełmy?/żadnego jeszcze nie znalazłem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:20, Immortal 1 napisał:

> /.../<niepamiętam jak się wabi>/../
Zgniotłeś mnie;D Z tego co patrzyłem, to wytrzymałość wilka jest dosyć cennym perkiem, więc
nie ma na co czekać;]
Dwa pytania [ciągle czegoś nie wiem, może to jakaś klątwa;PP]:
1. Ile dodaje mikstura siły/wytrzymałości/życia/zręczności/many i czy są jakieś lepsze/gorsze
odmiany tych mikstur? [musiałem się zapytać, bo wydałem u Basira 25 tys.złota na receptury
xD]


Nie wiem, ale to powinno pisać pod recepturą

Dnia 05.02.2007 o 19:20, Immortal 1 napisał:

2.Czy da się gdzieś kupić takie rzeczy jak [a jeśli tak, to gdzie]:
-fiolki [najlepiej w duuużych ilościach]
-skóry wilka [potrzebne mi do wyrobu szerokich mieczy ^^, a nie za dużo ich jest, przynajmniej
nie tyle, ile bym sobie życzył]
-jakiś hełm


Towary u kupców generowane są losowo, ale fiolki powinien sprzedać Ci alchemik, lub jakiś mag, a hełmy: jeden jest w grobowcu Ejnara, w Nordmarze, hełm paladyna jest chyba (bardzo chyba) w Geldern, a korone Adanosa zdobędziesz w Varrancie, wykonując główny quest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:19, In The End napisał:

Dzik to jeszcze pestka[ nie chodzą w grupie] ale wilki!...może ktoś z was pamięta...w Gelder--->
gdzie mam oczyścić kopalnie z wilków---> one nie reagują na strzały, strzelam, strzelam
i przez ni przelatuje...kolejny bug?


Masz racje ze strzały na nie niedzialaja wlasnie jestem w Geldern i mam to zadanie ,powiem ci ze nawet nie dziala na nich kula ognia:-) To kolejny bug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zarówno Tobie jak i In The End''owi:] Co do hełmu paladyna, to na pewno jest w Geldern, bo mam takie zadanie:) Dobra, ja idę z powrotem grać w Gothica, bo zamierzam jeszcze znaleźć kamień teleportacyjny do Vengardu [wszystko wybite, ale jakoś kamień nie rzucił mi się w oczy...;P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu zapomniałem!...od ponad trzech miesięcy zapominam się zapytać...a więc:) umiem mistrzowsko strzelać z kuszy ale bardzo często mam z nią problemy. Aktualnie używam z obrażeniami 190 i często bezimienny mówi--->Jak?<--- dlaczego tak się dzieje?...tak samo ze strzelaniem, wyjmuje i nie mogę strzelać--->Jak?<--- a czasami po dwóch/trzech strzałach....--->Jak?<--- często mam przez to problemy:/. Podczas grania miałem też inne przypadki> ładowanie! tylko na początku gry kusza sama mi się ładowała [ powiem, że dość szybko] ale później sam musiałem zawsze naciągą:/ Dziwne, rzeczy dzieją się też ze strzałami. Teraz moja kusza chce tylko strzelać z ostrych grotów i z bełtów...kiedyś przyjmowała też zwykłe strzały. Co się dzieje o_O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 20:24, Immortal 1 napisał:

Dzięki za pomoc, zarówno Tobie jak i In The End''owi:] Co do hełmu paladyna, to na pewno jest
w Geldern, bo mam takie zadanie:) Dobra, ja idę z powrotem grać w Gothica, bo zamierzam jeszcze
znaleźć kamień teleportacyjny do Vengardu [wszystko wybite, ale jakoś kamień nie rzucił mi
się w oczy...;P]

Co do kamienia to jest u Karypto :-)
Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście dziwne, ale sugeruję że z kuszy strzelać można tylko BEŁTAMI. Pewnie skończyły Ci się w ekwipunku i zostały tylko strzały więc Bezimienny nie mógł ich użyć do strzału z kuszy. Jak to nie jest rozwiązanie to masz naprawdę oryginalny błąd gry. Gratuluję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się