Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie


Ja będę miał problem w czasie głosowania do parlamentu, ale chyba zagłosuję na jakiś UPR, czy coś takiego :P
Wiem, że tylko PO i PiS będą się liczyć tak naprawdę, ale oni przegrali z kretesem w starciu z rzeczywistością, więc na te partie mój głos nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SLD to słaba partia na którą nie warto głosować. Nawet Cimoszewicz to przyznał. Póki Napierdzielalski jest przy sterze tak pozostanie.
PSL to partia rolnicza...nie jestem rolnikiem, nie mieszkam na wsi, więc nie widzę sensu na nich głosować.
PiS nie podoba mi się ze swoim podejściem do rządzenia. Partia wodzowska w której prezes tylko się liczy...i na dodatek te ich "pomysły" na gospodarkę...bleh!
PO - zawiodłem się na nich trochę, za dużo PR, za mało tego czym mieli być według ich programu. Czyli partia liberalna, czy ordo-liberalna jak kto woli. Co prawda trochę jest winy w tym wszystkim prezydenta oraz koalicjanta którzy trochę pomysłów wyhamowali...ale i tak czuję zawód. I jeszcze te afery.

To wszyscy którzy się liczą. Są jeszcze partie typu UPR czy PPP, ale nie mają one szans niczego zmienić. To chyba nawet dobrze bo nie identyfikuje się z ich programem.

No praktycznie nie ma na kogo głosować. Chyba dam jeszcze raz szansę PO w następnych wyborach, jak jeszcze raz mnie zawiodą, a nikt nie będzie mi nadal odpowiadał, to najwyżej będę chodził na wybory i oddawał nieważne głosy lub puste karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 15:19, Fatal-X napisał:

No praktycznie nie ma na kogo głosować. Chyba dam jeszcze raz szansę PO w następnych
wyborach, jak jeszcze raz mnie zawiodą, a nikt nie będzie mi nadal odpowiadał, to najwyżej
będę chodził na wybory i oddawał nieważne głosy lub puste karty.


Jako katolik chciałbym zagłosować na jakąś prawicową partię, ale jak widzę że taka partia szuka poparcia u Rydzykowców i fanatyków to jest dla mnie już skreślona. Dlatego szkoda mi Ligi Polskich Rodzin, za bardzo też przesadnie poszli w nacjonalizm. Mógłbym teoretycznie głosować na PO, ale mam dość Tuska, Palikota, Niesiołowskiego, Hall, Kopacz i prezydentowej Gronkiewicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 13:18, S1G napisał:

Na tego typu strategię jest jeszcze za wcześnie, o ile wybory będą w normalnym terminie.
Nie zapominaj że pamięć wyborców jest dość krótka.

Pewnie masz rację, co do krótkiej pamięci wyborców, ale pan Kaczyński zapomniał, że mochery jeszcze mają coś takiego, jak sumienie, którym się kierują. I na tym właśnie się przejedzie. Jak ich raz zawiódł, drugiej szansy połowa z nich już mu nie da. A to znaczy, że przegra.
Bo, powiedziałbym, że w tym, co napisał Olamagato, jest duuuużo prawdy. Na długą metę przyzwoitość wygrywa. Albo nieprzyzwoitość przegrywa. Kto jest bardziej nieprzyzwoity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2009 o 15:30, Galadin napisał:

Jako katolik chciałbym zagłosować na jakąś prawicową partię, ale jak widzę że taka partia
szuka poparcia u Rydzykowców i fanatyków to jest dla mnie już skreślona. Dlatego szkoda
mi Ligi Polskich Rodzin, za bardzo też przesadnie poszli w nacjonalizm. Mógłbym teoretycznie
głosować na PO, ale mam dość Tuska, Palikota, Niesiołowskiego, Hall, Kopacz i prezydentowej
Gronkiewicz.


Rozumiem co czujesz do Palikota czy Niesiołowskiego. W czasie gdy oni dyskutują to praktycznie nie ma żadnych argumentów tylko ataki personalne na przeciwników.

Niesiołowski: Bo to jest PiSowskie i z tym trzeba walczyć. No jest pan chyba niepoważny, nadmiar PiSu uderzył panu do głowy.
Palikot: Prezydent to alkoholik, a prezes to gej. A tak w ogóle to j**** PZPN.

Mimo to są w PO też tacy ludzie jak np Gowin. Prawicowiec pełną gębą, a na dodatek umie dyskutować na wyższym poziomie. To jest też problem PO, próbują być partią dla wszystkich(by zdobyć jak największe poparcie), dlatego zebrali tyle różnych osobowościowi o dość rozmaitych poglądach. Przez to czasami nie widać jasno czym dokładnie jest Platforma. Jest zbyt mętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 15:30, Galadin napisał:

/.../> Jako katolik chciałbym zagłosować na jakąś prawicową partię, ale jak widzę że taka partia
szuka poparcia u Rydzykowców i fanatyków /.../

Przepraszam, a jaką masz prawicową partię?
Weług mnie, to wszystko socjaliści. Różnych odcieni, ale zawsze socjaliści. Kto jest tą prawicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 13:18, S1G napisał:

Na tego typu strategię jest jeszcze za wcześnie, o ile wybory będą w normalnym terminie.
Nie zapominaj że pamięć wyborców jest dość krótka.


Za rok wybory samorządowe , za dwa parlamentarne i prezydenckie , oni już zaczęli kampanię , w myśl zasady "Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się obiegową prawdą"
- Balcerowicz musi odejść
-bandycka prywatyzacja itd.
więc niektóre kłamstwa są zatrważająco dobrze pamiętane , a pis nie cofnie się przed żadnym świństwem , prowokacją , kłamstwem aby wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.10.2009 o 15:41, KrzysztofMarek napisał:

Pewnie masz rację, co do krótkiej pamięci wyborców, ale pan Kaczyński zapomniał, że mochery
jeszcze mają coś takiego, jak sumienie, którym się kierują. I na tym właśnie się przejedzie.
Jak ich raz zawiódł, drugiej szansy połowa z nich już mu nie da. A to znaczy, że przegra.
Bo, powiedziałbym, że w tym, co napisał Olamagato, jest duuuużo prawdy. Na długą metę
przyzwoitość wygrywa. Albo nieprzyzwoitość przegrywa. Kto jest bardziej nieprzyzwoity?


Nie bierzesz pod uwagę że część wyborców pis-u wierzą w nich jak w Boga , i są tam ludzie z wyższym wykształceniem do dziś mam w rodzinie wyznawców , którzy mówią że pis uber alles , a te wszytko wokół nich to prowokacja PO.
Poza tym PO przegrało wybory z powodu dziadka z wermachtu , pis przegrał wybory przez doktora G , aferę gruntową a gwoździem do trumny była posłanka Sawicka.
Wyborcy kierują się emocjami i to niestety widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.10.2009 o 14:28, Galadin napisał:

A ja chyba nie pójdę głosować. Dawniej byłem za PISem, ale schrzanili wszystko w którymś
momencie. Ostatnio chciałem głosować na PO, ale mam dosyć mydlenia oczu i cynizmu Tuska.


Nie obraź się ale jak bym słyszał prezesa Kaczyńskiego.

Dnia 24.10.2009 o 14:28, Galadin napisał:

Pozostaje mi wesprzeć jakąś mniejszą partię która nie dostanie się do sejmu, ale przynajmniej
nie zmarnuję głosu na populistyczne i prymitywne partie.


Zmarnujesz , ponieważ obecnie system wyborczy oparty jest o przeliczanie głosów według metody H''Donta.
System H''Donta premiujący duże ugrupowania kosztem tych mniejszych. Może się okazać, że posłem zostanie osoba, która zdobyła mniej głosów, ale jest na lepszej liście.

A wybór między PO a pis jest prosty
to wybór między państwem demokratycznym i totalitaryzm ,
przypomnę że to właśnie pis podsłuchiwał na potęgę dziennikarzy oraz tępił prasę , nie wspominając o planach zmiany konstytucji.
A od czego zaczynał każdy dyktator Stalin , Hitler itd.
Od zmiany konstytucji właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 15:03, Gregwil napisał:

Co do głosowania to ja chyba zagłosuję na SLD. PiS i PO mnie rozczarowały.


Do tej pory nie rozliczyli afery Rywina , nie wspominając że ich rządy to DOSŁOWNIE afera za aferą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 16:40, kerkas napisał:

/.../
Nie bierzesz pod uwagę że część wyborców pis-u wierzą w nich jak w Boga , i są tam ludzie
z wyższym wykształceniem do dziś mam w rodzinie wyznawców , którzy mówią że pis uber
alles , a te wszytko wokół nich to prowokacja PO.

Te wyższe wykształcenie, to jak wyższe? Wyższe od mojego? No nie, raczej niższe, bo ja właśnie mam wyższe...

Dnia 24.10.2009 o 16:40, kerkas napisał:

Poza tym PO przegrało wybory z powodu dziadka z wermachtu , pis przegrał wybory przez
doktora G , aferę gruntową a gwoździem do trumny była posłanka Sawicka.

PO wybory wygrało, tylko Tusk przegrał. Właśnie przez dziadka - ot, taki królik wyciągnięty z kapelusza. Teraz też przegra wybory, bo rządzi za długo jako premier. Kaczyński też przegra, bo rządził jako premier, a brat przegra, bo był prezydentem.

Dnia 24.10.2009 o 16:40, kerkas napisał:

Wyborcy kierują się emocjami i to niestety widać.

W tym przypadku, to powiedziałbym raczej "na szczęście". Bo nabrali negatywnych emocji odnosnie obu panów Kaczyńskich i pana Tuska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie Tusk wygra dzięki wsparciu mediów... Tak w ogóle, to dziwię się, że ludzie na niego głosowali. Przecież po samej twarzy widać co to za typ jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 15:19, Fatal-X napisał:

No praktycznie nie ma na kogo głosować. Chyba dam jeszcze raz szansę PO w następnych


A w czym cię zawiodła PO ?.

Dnia 24.10.2009 o 15:19, Fatal-X napisał:

wyborach, jak jeszcze raz mnie zawiodą, a nikt nie będzie mi nadal odpowiadał, to najwyżej
będę chodził na wybory i oddawał nieważne głosy lub puste karty.


Chcesz powrotu kaczek do władzy ? chyba nie , prawda ? to nie mów takich rzeczy , zawsze można wybrać mniejsze zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 16:55, KuroNeko napisał:

I tak pewnie Tusk wygra dzięki wsparciu mediów... Tak w ogóle, to dziwię się, że ludzie
na niego głosowali. Przecież po samej twarzy widać co to za typ jest.


Wiesz była taka teoria w dawnym prawodawstwie coś koło średniowiecza , że wygląd zewnętrzny wpływa na popełnianie określonych przestępstw.
Upadła bo jej autorowi wyszło że następca tronu to gwałciciel a był homoseksualistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HE?! Jakie znowu mniejsze zło? PO to mniejsze zło niż PiS?! A gdzie są ci szejkowie z kataru co mieli kupić stocznie? Czy ceny towarów stały się niższe?
Afery za aferą, wszystko drożeje, korupcja... To niby jest lepsze, niż Kaczory, które starały się chwycić za dupę tych wszystkich SB''ków i ich wywalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.10.2009 o 16:51, KrzysztofMarek napisał:

Te wyższe wykształcenie, to jak wyższe? Wyższe od mojego? No nie, raczej niższe, bo ja
właśnie mam wyższe...

Nie wygłupiaj się , chodzi mi o to że ludzie którzy powinni mieć trochę oleju w głowie , czczą pis niczym złotego cielca.

Dnia 24.10.2009 o 16:51, KrzysztofMarek napisał:

PO wybory wygrało, tylko Tusk przegrał. Właśnie przez dziadka - ot, taki królik wyciągnięty
z kapelusza. Teraz też przegra wybory, bo rządzi za długo jako premier. Kaczyński też
przegra, bo rządził jako premier, a brat przegra, bo był prezydentem.


Kpisz waćpan , a to przyszłość Polski idzie.

Dnia 24.10.2009 o 16:51, KrzysztofMarek napisał:

> Wyborcy kierują się emocjami i to niestety widać.
W tym przypadku, to powiedziałbym raczej "na szczęście". Bo nabrali negatywnych emocji
odnosnie obu panów Kaczyńskich i pana Tuska...


Na szczęście ? O.K. załóżmy że jesteś kandydatem na prezydenta , a jako nienawidzący cię dziennikarz zadaję
pytanie:
Panie X czy nadal leje Pan żonę ? , proszę odpowiedzieć tak czy nie.
Odpowiesz: Tak znaczy się nadal lejesz żonę
Odpowiesz: Nie znaczy się zakatował Pan ją na śmierć lub leży w szpitalu.
Nadal uważasz że to dobrze że wyborcy kierują się emocjami ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 17:08, KuroNeko napisał:

HE?! Jakie znowu mniejsze zło? PO to mniejsze zło niż PiS?! A gdzie są ci szejkowie z
kataru co mieli kupić stocznie? Czy ceny towarów stały się niższe?


Wpłacili wadium wpłacili , CBA dało ... , a teraz odwracają kota ogonem , a nie wspomnę że negocjator od Katarczyków robił świetne interesy za rządów pis

Dnia 24.10.2009 o 17:08, KuroNeko napisał:

Afery za aferą, wszystko drożeje, korupcja... To niby jest lepsze, niż Kaczory, które


A za kilka lat pis powie że ten kryzys ogólnoświatowy to PO z Tsukiem wymyśliło , jest kryzys ludzie mniej kupują to i ceny niektórych towarów poszły w górę , że nie wspomnę że pomiędzy producentem a klientem jest cała masa pośredników , którzy cenę towaru windują w górę.

Dnia 24.10.2009 o 17:08, KuroNeko napisał:

starały się chwycić za dupę tych wszystkich SB''ków i ich wywalić?


Głownie to niszczyli ludzi
"Ten pan już nikogo nie zabije" owszem doktor G brał łapówki ale nikogo nie zabiła a pan mister Ziobro zrobił z tej sprawy osobistą wendetę.
Agent Tomek i ludzie których zniszczył , posłanka Sawicka ,
Do dziś niewyjaśniona sprawa "samobójstwa" Barbary Blidy ,
Afera gruntowa
Nakłanianie więźniów do składnia fałszywych zeznań.
Trzy dni po przegranych wyborach , z ABW zaczęto na potęgę wywozić materiały i dostarczono je do kancelarii prezydenta , jak myślisz co było w tych aktach ? haki na opozycję.
Wymieniać dalej czy starczy ?
Chcesz żeby państwo policyjne głosuj na pis , proszę bardzo tylko jak później ci złamią życie jak Panu Jankowi to nie miej do nikogo pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 16:51, kerkas napisał:

> Co do głosowania to ja chyba zagłosuję na SLD. PiS i PO mnie rozczarowały.

Do tej pory nie rozliczyli afery Rywina , nie wspominając że ich rządy to DOSŁOWNIE afera
za aferą.

Wiem. Z jednej strony oni calkiem logicznie mówią ale z drugiej Grzegorz Napieralski i ta jego cala świta to są radykalni w swoich niektórych poglądach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 18:06, Gregwil napisał:

Wiem. Z jednej strony oni calkiem logicznie mówią ale z drugiej Grzegorz Napieralski
i ta jego cala świta to są radykalni w swoich niektórych poglądach.


Chciałbym być dobrze zrozumiany , dla mnie PO też nie jest pozbawione wad ale ponieważ jest system wyborczy H''Donta premiujący duże ugrupowania kosztem tych mniejszych. Może się okazać, że posłem zostanie osoba, która zdobyła mniej głosów, ale jest na lepszej liście.
Po prostu takie partie jak SLD , PSL mogą nie wejść do parlamentu , a widząc to co robią bracia Kaczyńscy nie można dopuścić ich do władzy i dlatego proponuję głosować na PO.
Zresztą @Olamgato wyjaśnił to dużo przystępniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się