Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 02.07.2010 o 21:09, Spolskee napisał:

Na jakiej podstawie tak uważasz?


Jego wcześniejszych działań jako premiera i szefa opozycji oraz działań jego brata, którym Jarek sterował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 21:13, kerkas napisał:

>Ludzie nie dzielą się na tych z obozu PiS i na tych z PO.

A napisałem tak gdzieś ? przytocz cytat .


Po tym, że nie jestem zwolennikiem rządów PO, twierdzisz, że jestem fanatykiem PiSu. :D

Ciekaw jestem jak się ustosunkujesz do tego co napisał Validus, czyli obalenia rządu w 1992. Zacytowałeś utwór, a najzabawniejsze jest to, że wspomniani w nim Wałęsa, nawet Jaruzelski (sic!) i niewspomniany Kwaśniewski deklarują poparcie dla Bronka. To pewnie znaczy, że Bronek jest mężem stanu. :)
Nie wiem co ty będziesz miał na rękach jak Tusk sprzeda Polskę Niemcom. Chyba pieniążki, bo jak widać jesteś z nim w układzie. :D
No i uspokój się z tą akcją CBA, przeżywasz to już chyba od kilkudziesięciu stron i nie zanosi się na prędki koniec tego szaleństwa. :D
A, zapomniałeś na końcu posta wezwać Olamagato na pomoc. Przyyybyyyyywaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 21:28, Jaracz napisał:

To sobie zostań "takiem wykłodowcom w tyh ih szkołah", skoro to takie proste i przyjemne.
Nie będę tu rozprawiał o mankamentach służby (bo mundurowi nie pracują, tylko służą),
bo to nie czas i miejsce.


Czy ty rozumiesz, co ja napisałem? To są NAUCZYCIELE, tacy sami jak na uniwerkach, czy innych liceach - tylko warunki pracy mają inne i godzin trochę więcej. Służba, praca, jedna cholera, mnie obchodzi to tyle, że do pracy się świetnie nadają, a marnują się na emeryturze.

Dnia 02.07.2010 o 21:28, Jaracz napisał:

Ciągła dyspozycyjność, często ciężkie warunki służby, liczne
wyjazdy i zmiany miejsc zakwaterowania, niezbędna zgoda od przełożonego na wyjazdy za
granicę, zakaz brania udziału w zgrupowaniach politycznych - to w dużym skrócie. Każdemu
mądremu polecam samemu pójść do wojska i posmakować tych "licznych rarytasów i przywilejów".


Nie mówiłem o wojsku, tylko o policji. A jak się do wojska wstępuje, to się ma świadomość, że łatwo nie będzie. Żołnierze GROM-u oczywiście powinni iść po tych 20 latach na zasłużoną emeryturkę, ale dlaczego identyczne przywileje co żołnierze walczący w Afganistanie mają mieć ci pracujący za biurkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 21:51, Feallan napisał:

Czy ty rozumiesz, co ja napisałem? To są NAUCZYCIELE, tacy sami jak na uniwerkach, czy
innych liceach - tylko warunki pracy mają inne i godzin trochę więcej. Służba, praca,
jedna cholera, mnie obchodzi to tyle, że do pracy się świetnie nadają, a marnują się
na emeryturze.

O kurka, a tych szkół policyjnych mamy tyle w Polsce, że na ich wcześniejsze emerytury idą grube miliardy! Zresztą wykładowcy to są chyba policjanci, którzy pracowali wcześniej (w większości) w terenie, nie? Chyba, że twoim zdaniem przychodzi sobie jegomość do szkoły oficerskiej, mówi: "ja to sem chciał zostać
(cytując ciebie) takiem wykładowcą w tych waszych szkołach" i dostaje pracę? :D

Dnia 02.07.2010 o 21:51, Feallan napisał:

Nie mówiłem o wojsku, tylko o policji. A jak się do wojska wstępuje, to się ma świadomość,
że łatwo nie będzie. Żołnierze GROM-u oczywiście powinni iść po tych 20 latach na zasłużoną
emeryturkę, ale dlaczego identyczne przywileje co żołnierze walczący w Afganistanie mają
mieć ci pracujący za biurkiem?


No tak, bo perspektywa pracy w policji za psie pieniądze, na dodatek w ciągłym stresie i zagrożeniu życia, wśród wszelakich patologii, na dodatek w społeczeństwie, które jest nauczone nienawiści do policji jest bardzo zachęcająca? 5 lat byś nie wytrzymał, nie mówiąc o 15.
Co do armii - jak podzielisz żołnierzy na tych, którzy zasługują na lepsze warunki emerytalne i na tych, którzy nie zasługują? Nie wiem czy sobie zdajesz z tego sprawę, ale żołnierz często nie ma komfortu wybierania sobie wymarzonego etatu. 30% wojska to biurokracja, zresztą często kariera wygląda tak, że przez kilka jej szczebli robi się na stanowiskach liniowych, a po awansach więcej czasu spędza się wypełniając kwity. Poza tym Twoim zdaniem starsi oficerowie nie są potrzebni, bo większość czasu siedzą za biurkiem? No ładnie. A w GROMie nie ma może biurokracji? Zresztą jest wiele wartościowych jednostek poza wychwalanym pod niebiosa GROMem, ale podejrzewam, że twoja wiedza nie wykracza tak daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:

> Kamiński usiłował obalić rząd prowadził grę polityczną przeciwko własnemu państwo
zaraz
> jak to się nazywa ?
> A już sobie przypominałem ZAMACH STANU

Zastosuję twój styl: jakieś dowody, wyniki śledztwa, wyroki prokuratorskie?


Tytułem wstępu:
Był czas Kiedy Lech Kaczyński był moim idolem , naprawdę.
Biłem mu brawo kiedy był ministrem sprawiedliwości (zresztą miałem miesięczne praktyki w ministerstwie sprawiedliwości kiedy Lech Kaczyński był tam ministrem sprawiedliwości ale skończę już z tą prywatą).
Wierzyłem z całych sił że będą udane rządy PO-PIS naprawdę w to wierzyłem , kiedy zakończyły się wybory parlamentarne 2005 r. i opadł bitewny kurz nadal miałem nadzieję na rząd PO-PIS , niestety ta nadzieja z każdym dniem była coraz słabsza aż na scenę wkroczyła IV RP w całej swej "okazałości" tego dnia coś we mnie umarło , upadał wizerunek mojego idola a na jego miejscu pokazał się ktoś kogo nie chcę znać.
A przecież wciąż potrzeba bohaterów.


W czasie przesłuchań przed komisją hazardową Premier Tusk zeznał że to KAMIŃSKI PRZYSZEDŁ DO NIEGO I O ŚWIADCZYŁ ŻE SĄ SPRAWDZANI KONTRAHENCI KTÓRZY CHCĄ KUPIĆ STOCZNIĘ Z tego spotkania sporządzono tajną notatkę która została przekazana komisji śledczej NA PYTANIE TUSKA CZY MA PODJĄĆ JAKIEŚ KROKI W TEJ SPRAWIE KAMIŃSKI OPOWIEDZIAŁ ŻADNYCH.
Oczywiście gdy ujawniono tę i inne notatki ze spotkań Kamińskiego z Tuskiem , pis zawył że notatki zostały przeddatowane.

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:


> Czy którakolwiek z prowokacji CBA zakończyła się sukcesem ? ŻADNA.
> Przeżynają proces za procesem w sądzie.

To były początki CBA, dopiero teraz to biuro może rozwinąć skrzydełka. Właściwie to nie
wiemy ile akcji zakończono sukcesem.


Żadna z dotychczas ujawnionych ,
Oczywiście jeżeli za sukces uznamy po dwuletnim "trałowaniu" posłanki Sawickiej jej próbę przekupstwa oraz "wmanewrowanie" Weroniki Marczuk Pazury w łapówkę oraz "sukces" operacji Jolka (przeciw Kwaśniewskim) willa w Kazimierzu , przepadek mienia 1.000.000 PLN (chłopcom gdzieś się zapodziały pieniążki) oraz aresztowanie Pana Janka.
Zaiste "wielkie sukcesy"

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:


> Chodzi o sposób w jaki ten "fachowiec'' to robi , po drugie tez nie raz i dwa został

> przyłapany przez dziennikarzy na kłamstwie.

Więc jaki jest dobry sposób wg ciebie? A przyłapać na kłamstwie to mogę każdego polityka
w większości wywiadów.


Służby tego typu mają działać "niewidzialnie".

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:


> pis i Jarosław Kaczyński to ZDRAJCY OJCZYZNY , skoro za ich kadencji UKŁAD
LIZBOŃSKI
> był sukcesem ale już za rządów PO sabotowali ten sam układ , to nikt mi nie powie
że
> ma to znamiona czegokolwiek innego poza walką o władzę.
> że nie wspomnę o tym że z powodu rysunku satyrycznego w niemieckiej gazecie nie
pojechał
> na szczyt Weimarski , kanclerz Merkel nie podał ręki i powiedział do niej żeby zamknęła

> tę gazetę co tak "brzydko
> " z niego żartuje.
> J. Kaczyńskiego interesuje władza absolutna gdyby mógł to chętnie wyszedł by
z UE
> i NATO i zawarł sojusz gospodarczy z Rosją o czym wielokrotnie mówił.

> A już tekstem o Białorusi potwierdził że ma mentalność sekretarza KC PZPR.
> Za rządów pis łamano ludziom kręgosłupy , wtrącono wiezień , prześladowano itd.
jednym
> słowem stosowano metody jakich nie powstydziło się UB , SB , KGB i inne policje
polityczne.
> DLA MNIE PIS I J. KACZYŃSKI TO ZDRAJCY OJCZYZNY A DLA TEGO KTO ZDRADZA WŁASNĄ
OJCZYZNĘ
> JEST TYLKO JEDNA KARA , KARA ŚMIERCI.


Jak to czytam to mam na myśli jedno pytanie: jesteś opłacany przez PO lub należysz do
jej "internetowej bojówki"? :) Im więcej tego słucham to tym bardziej mam ochotę zmienić
zdanie i głosować na Kaczyńskiego, a może to jednym (moim) głosem wygra?


Chcesz źle dla Polski głosuj na Kaczyńskiego ukażesz nie tylko Siebie ale miliony , uznajemy za zdrajcę generała Jaruzelskiego gdyż używał wojska wobec własnego narodu gdy Kaczyński używał służb specjalnych wobec własnego narodu to jest bohaterem , przecież to jawna hipokryzja.

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:

Też bym wyszedł z UE,


A ja nie dzięki dopłatom z UE za przyłączenie do kanalizacji zapłaciłem 5000 PLN a nie 25.000 PLN 80% inwestycji pokryły dopłaty z UE.

>ale nie słyszałem żeby on mówił o zawieraniu sojuszu z Rosją i

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:

wychodzeniu z NATO,


Na początku swojej kadencji , kiedy mówił o zniesieniu niektórych paragrafów konstytucji oraz oraz o zmianie wprowadzania stanu wyjątkowego.

>wręcz mam wrażenie że jest bardzo zafascynowany silną współpracą

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:

z USA.


Tylko do czasu gdy on rządził z chwila przejęcia władzy przez PO sabotował tę współpracę.

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:


Daj też spokój z tą Białorusią, na przykładzie Ukrainy czy Gruzji jestem spokojny o Kaczyńskiego
+ Białoruś. Czego o PO powiedzieć nie mogę, no powiedzmy sobie szczerze, bez zrywu Lecha
dzisiejszej Gruzji by raczej nie było.


Nie wiem , trudno mi obiektywnie odpowiedzieć na to pytanie.

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:


Z tym niepodaniem ręki Merkelowej - gdzie to jest bo nawet nie mogę znaleźć w google?
:)


Nie pamiętam dokładnie podczas której z wizyt w czasie rządów pis-u , tę wpadkę pokazywał telewizja TVN.

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:

I uspokój się już z tym CBA, bo ja na prawdę myślę że niewinni nie mają się czego obawiać,


Cytując klasyka "Ludzie mają się bać , wszyscy"
W słowniku pojęć Kaczyńskiego nie ma czegoś takiego niewinni ludzie , skoro w imię władzy potrafi zszargać świętości (ksiądz Popiełuszko) to jak sadzisz gdyby Kamiński powiedział że należy zniszczyć dla przykładu takiego
@Galadin -a bo to zapeni zwycięstwo wyborcze , czy sądzisz żeby się zawahał ? ani chwili się by nie zastawiał , Kaczyński traktuje ludzi jak chusteczki gdy się już w nie wysmarka to je wyrzuca vide Marcinkiewicz.

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:

a sprawa doktora G nie jest taka świetlana jak to myślisz. Coś musiało być na rzeczy.


Brał łapówki zgodzę się ale nikogo nie zamordował , za to Doktor G. już nie leczy ponieważ zaszczuły go Dziennik , Rzeczpospolita i inne pisowskie media.

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:

Nie znam w ostatnich latach przypadków żeby z lekarską mafią ktokolwiek w sądach wygrał.


Przepraszam Cię ale zaczynasz używać retoryki pisowskiej , nie było , nie ma i nigdy nie będzie żadnej mafii lekarskiej a jeśli jest to proszę od dowody takiej działalności.
A właśnie za takie dzielenie ludzi bez cienia dowodów winy nie lubiłem pis i nie będę lubił.
Zgoda buduje , niezgoda ruinuje.

Dnia 02.07.2010 o 20:29, Galadin napisał:


Błagam kerkas, wiem że jesteś dobrym i inteligentnym człowiekiem ale nie rozumiem twojego
subiektywnego podejścia do polskiej polityki. Na przykładzie prezentacji Lecha Kaczyńskiego
przez nasze media po jego śmierci w porównaniu przed śmiercią mogę stwierdzić ile warte
są te medialne i dziennikarskie bzdury.
A to czy warto tak pchać się w tyłek tej zachodniej Europie można stwierdzić po tym ilu
tych polityków dotarło na pogrzeb pary prezydenckiej wykorzystując wszelkie możliwości
a ilu nie.


Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński nie mogą sobie przyswoić jednej prostej prawdy nie jesteśmy supermocarstwem i nigdy nie będziemy więc zamiast jak to mówisz strzelić focza róbmy swoje , tylko wzrost gospodarczy , stabilna waluta itd.
Państwo jest wtedy silnie i dostanie tak jak silni i dostani są jego obywatele i tego się trzymajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 22:19, kerkas napisał:

A ja nie dzięki dopłatom z UE za przyłączenie do kanalizacji zapłaciłem 5000 PLN a nie
25.000 PLN 80% inwestycji pokryły dopłaty z UE.


Niby jakim cudem taka cena? Chciałeś przyłączyć się jako jedyny z ulicy czy co? Poza tym - przecież nikt nie jest idiotom żeby dawać pieniądze za darmo. Te wszystkie dopłaty będziemy musieli spłacić, a z czasem więcej wkładać do "kasy". Dzisiaj może i my korzystamy, nasze dzieci i wnuki - będą płacić.

Dnia 02.07.2010 o 22:19, kerkas napisał:

Nie pamiętam dokładnie podczas której z wizyt w czasie rządów pis-u , tę wpadkę pokazywał
telewizja TVN.


A może to tak zinterpretowałeś a w rzeczywistości on się zapomniał albo nie patrzył w tą stronę? :/

Dnia 02.07.2010 o 22:19, kerkas napisał:

W słowniku pojęć Kaczyńskiego nie ma czegoś takiego niewinni ludzie , skoro w imię władzy
potrafi zszargać świętości (ksiądz Popiełuszko) to jak sadzisz gdyby Kamiński powiedział
że należy zniszczyć dla przykładu takiego
@Galadin -a bo to zapeni zwycięstwo wyborcze , czy sądzisz żeby się zawahał ?
ani chwili się by nie zastawiał , Kaczyński traktuje ludzi jak chusteczki gdy się już
w nie wysmarka to je wyrzuca vide Marcinkiewicz.


Fakt, Kaczyński jest niezależny, nie waha się. A skąd pewność że to on kazał takie ulotki na tej beatyfikacji rozdawać?

Dnia 02.07.2010 o 22:19, kerkas napisał:

Przepraszam Cię ale zaczynasz używać retoryki pisowskiej , nie było , nie ma i nigdy
nie będzie żadnej mafii lekarskiej a jeśli jest to proszę od dowody takiej działalności.


Może słowo mafia jest nieodpowiednie, ale fakt że są zbyt nietykalną grupą której nikt nie może ruszyć, nawet rząd PO (bo po prostu stracą władzę) niedobrze o nich świadczy. Zresztą...moim zdaniem takie same są związki zawodowe, zwłaszcza górnicy. O prawnikach nie wspominam.

Dnia 02.07.2010 o 22:19, kerkas napisał:

Lech Kaczyński i Jarosław Kaczyński nie mogą sobie przyswoić jednej prostej prawdy nie
jesteśmy supermocarstwem i nigdy nie będziemy więc zamiast jak to mówisz strzelić focza
róbmy swoje , tylko wzrost gospodarczy , stabilna waluta itd.
Państwo jest wtedy silnie i dostanie tak jak silni i dostani są jego obywatele i tego
się trzymajmy.


Nie mam wątpliwości co do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 19:04, kerkas napisał:

/.../
>
> A gdzie ja patrze przez pryzmat pis ?

Stwierdzenie nie wprost że Komorowski będzie partyjnym prezydentem i będzie się zachowywał
jak Kaczyński.
Cytuję:

> > ale tego nie trzeba być pewnym to jest logiczne.Kaczor blokował ustawy PO.A
teraz
> nie
> > będzie żadnych przeszkód jak wygra Komorowski


Ale to nie jest patrzenie przez pryzmat ,ja tylko podałem fakt który był i skutek który będzie gdy wygra komorowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Był czas Kiedy Lech Kaczyński był moim idolem , naprawdę.
Biłem mu brawo kiedy był ministrem sprawiedliwości (zresztą miałem miesięczne praktyki w ministerstwie sprawiedliwości kiedy Lech Kaczyński był tam ministrem sprawiedliwości ale skończę już z tą prywatą).
Wierzyłem z całych sił że będą udane rządy PO-PIS naprawdę w to wierzyłem , kiedy zakończyły się wybory parlamentarne 2005 r. i opadł bitewny kurz nadal miałem nadzieję na rząd PO-PIS , niestety ta nadzieja z każdym dniem była coraz słabsza aż na scenę wkroczyła IV RP w całej swej "okazałości" tego dnia coś we mnie umarło , upadał wizerunek mojego idola a na jego miejscu pokazał się ktoś kogo nie chcę znać.
A przecież wciąż potrzeba bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 02.07.2010 o 23:22, hammerfall87 napisał:


Ale to nie jest patrzenie przez pryzmat ,ja tylko podałem fakt który był i skutek który
będzie gdy wygra komorowski


Ustawy które zawetował Lech Kaczyński dotyczyły m.i.n. służby zdrowia , reformy administracji rządowej itd.
Nie oznacza to że były złe tylko że prezydent postawił zrobić na złość PO i zawetował , zgadzam się że nie wszystkie ustawy wetował np. projektu aby sześciolatki szły do podstawówki nie zawetował zrobiła to bodajże opozycja.
Powiem tak była już jedna władza w postaci pis i nie zrobili żadnych reform mimo że mieli większość w parlamencie , swojego premiera i prezydenta , więc dajmy szansę ludziom którzy się sprawdzili (przeprowadzili Polskę przez kryzys , oraz zdecydowanie lepiej zareagowali na powódź niż rząd w 1997 (trzeba było się ubezpieczać) i choćby z tych dwóch powodów warto zagłosować za zmianą , jeśli się nie sprawdzą za rok są wybory parlamentarne.
Po drugie Komorowski już pokazał (Prezes NBP Z lewicy , BBN w którym są wszystkie siły parlamentarne a nie jak za rządów pis-u Fotyga i Kaczyński) że nie stosuje zasady PO uber alles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 02.07.2010 o 21:46, Jaracz napisał:

Nie wiem co ty będziesz miał na rękach jak Tusk sprzeda Polskę Niemcom. Chyba pieniążki,
bo jak widać jesteś z nim w układzie. :D


Lecz się na nogi bo na głowę już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 22:42, Galadin napisał:

> A ja nie dzięki dopłatom z UE za przyłączenie do kanalizacji zapłaciłem 5000 PLN
a nie
> 25.000 PLN 80% inwestycji pokryły dopłaty z UE.

Dnia 02.07.2010 o 22:42, Galadin napisał:

tym - przecież nikt nie jest idiotom żeby dawać pieniądze za darmo.


Opłaty za wodę będą wyższe ale to zdecydowanie lepiej niż wybulić 25.000 od ręki prawda ?.

Dnia 02.07.2010 o 22:42, Galadin napisał:

Te wszystkie dopłaty
będziemy musieli spłacić, a z czasem więcej wkładać do "kasy". Dzisiaj może i my korzystamy,
nasze dzieci i wnuki - będą płacić.


Pojedź do Hiszpanii zobacz dla przykładu jakie mają drogi , oni wykorzystali swoją szansę wykorzystajmy i my.

Dnia 02.07.2010 o 22:42, Galadin napisał:

> Nie pamiętam dokładnie podczas której z wizyt w czasie rządów pis-u , tę wpadkę
pokazywał
> telewizja TVN.

A może to tak zinterpretowałeś a w rzeczywistości on się zapomniał albo nie patrzył w
tą stronę? :/


Postaram się znaleźć ten fragment w sieci.

Dnia 02.07.2010 o 22:42, Galadin napisał:


> W słowniku pojęć Kaczyńskiego nie ma czegoś takiego niewinni ludzie , skoro w imię
władzy
> potrafi zszargać świętości (ksiądz Popiełuszko) to jak sadzisz gdyby Kamiński powiedział

> że należy zniszczyć dla przykładu takiego
> @Galadin -a bo to zapeni zwycięstwo wyborcze , czy sądzisz żeby się zawahał
?
> ani chwili się by nie zastawiał , Kaczyński traktuje ludzi jak chusteczki gdy się
już
> w nie wysmarka to je wyrzuca vide Marcinkiewicz.

Fakt, Kaczyński jest niezależny, nie waha się. A skąd pewność że to on kazał takie ulotki
na tej beatyfikacji rozdawać?


Nie odciął się od tego typu metod , czyli jest mu to na rękę , czyli akceptuje takie metody.

Dnia 02.07.2010 o 22:42, Galadin napisał:


> Przepraszam Cię ale zaczynasz używać retoryki pisowskiej , nie było , nie ma i nigdy

> nie będzie żadnej mafii lekarskiej a jeśli jest to proszę od dowody takiej działalności.


Może słowo mafia jest nieodpowiednie, ale fakt że są zbyt nietykalną grupą której nikt
nie może ruszyć,


Co to znaczy ruszyć ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 13:14, Validus napisał:

Dla informacji kolegi oraz następców:

Jestem przeciwnikiem PiS oraz Kaczyńskiego. Jestem byłym oddanym zwolennikiem PO. Kiedyś
PiS nie cierpiałem, a PO szczerze popierałem. Zarzuty o otwartą pisowskość traktuję jako
zniewagę.


To daj sobie spokój z pisaniem. Dla tych panów świat jest prosty: kto nie jest z nami, jest przeciwko nam (zgodnie z zasadą, że to tylko PiS dzieli Polaków, prawda? :>). Niestety, ich sprane TVNem móżdżki nie obejmują już możliwości, że można NIE kochać PO i równocześnie NIE być PiSowskim fanatykiem. Tacy ludzie.

Dnia 02.07.2010 o 13:14, Validus napisał:

Rozumiem, że według kolegi można zamieszczać treści jedynie z mediów "zaprzyjaźnionych"
bo wszystkie inne są pisowskie albo niewiarygodne.


To się nazywa rzetelność i obiektywność, nie wiedziałeś? ^^''

Nic to, cieszę się że są ludzie którzy potrafią przejrzeć na oczy, którzy są świadomi że poza czernią i bielą jest jeszcze baaardzo szeroki wachlarz wielu odcieni szarości. Ale - dobra rada - odpuść sobie i nie wdawaj się z nimi w dłuższą dyskusję na te tematy. Równie dobrze możesz narysować sobie na ścianie kółko i zacząć w nie walić głową aż się przebijesz do sąsiada.

Ba! To drugie może być nawet przyjemniejsze, bo szybciej się przebijesz przez ścianę niż przez ich wąskie horyzonty myślowe, a za tą ścianą a nóż widelec jakaś ładna sąsiadeczka? ^^''

Oszczędź sobie nerwów. Guid nicht, mate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach na wp pojawił się News dotyczący kary grożącej byłemu szefowi CBA z powodu bezprawnych działań w tzw. aferze gruntowej. Tak samo na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi CBA zwołała konferencję prasową, na której zaprezentowano "kręcenie lodów" posłanki Sawickiej z agentem.
PiS i PO żrą się na szczeblu krajowym, a w samorządach współpracują, tworzą koalicje.

Widzę tu celowe działanie na rzecz zmonopolizowania polskiej polityki przez ww. partie, wmówienie wyborcom, że tylko one się liczą.
Dlatego nie biorę udziału w tym spektaklu nienawiści - nie będę głosować na żadnego z kandydatów na prezydenta. Poczekam na nie tak już odległe wybory samorządowe i parlamentarne, gdzie będzie do wyboru coś innego niż POPiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2010 o 19:57, Validus napisał:

@ kerkas

Co się tyczy blokowania ustaw przez Kaczyńskiego - polecam fragment zaczynający się mniej
więcej od 3:45 http://www.youtube.com/watch?v=h1kL5Y-I-Ew Tak się ucisza POwskich krzykaczy


Kłamiąc , no pewnie kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się obiegową prawdą.
A propos twojego idola Migalskiego "wszyscy ludzie z gruntu źli"

Dnia 02.07.2010 o 19:57, Validus napisał:

:D I pomyśleć, że ten człowiek jest posłem :D Ciekawa też sprawa z panem Migalskim -


I pomyśleć że ludzie tacy jak Kaczyński i jego hołota nie gniją w więzieniu.

Jarosław i Lech Kaczyński nie pierwsi opatentowali sposób jak podzielić społeczeństwo na "lepszych" i "gorszych" taką samą retoryką co Kaczyńscy posługiwał się Adolf Hitler i również tak jak bracia Kaczyńscy doszedł do władzy.
Cóż historia lubi się powtarzać.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli Kaczyński wygra wybory , wzmocni się rola jego partii lub nawet wygrywa wybory parlamentarne co oznacza recydywę IV RP , ale jak rozumiem to nie spędza Tobie snu z powiek.

Ps. Nie podobają się partie rządzące , załóż własną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2010 o 00:25, kerkas napisał:

Ps. Nie podobają się partie rządzące , załóż własną.

ROTFL. Obok "o gustach się nie dyskutuje", "nie podoba się to zrób lepiej" jest to największy pseudo-argument.

Co do wyborów- wszystko mi jedno, większe znaczenie IMO będą miały wybory za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 23:35, kerkas napisał:

/.../
> Nie wiem co ty będziesz miał na rękach jak Tusk sprzeda Polskę Niemcom. Chyba pieniążki,

> bo jak widać jesteś z nim w układzie. :D

Lecz się na nogi bo na głowę już za późno.


No nie wierzę. Z całej wypowiedzi wyłowił dwa zdania, które napisałem z przymrużeniem oka (okraszone na końcu odpowiednią emotką), bo chciałem skwitować ten debilizm z "krwią na rękach" , oczywiście do reszty nie potrafi się odnieść. :D Prawdziwy mUzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 21:46, Feallan napisał:

> Na jakiej podstawie tak uważasz?

Jego wcześniejszych działań jako premiera i szefa opozycji oraz działań jego brata, którym
Jarek sterował.



Jesteś zaślepiony przez media ; ) Wierzysz im bezgranicznie. Czasem wypadałoby się zastanowić, bo manipulacja faktami to w dzisiejszych mediach chleb powszedni.
Statystyki nie kłamią. Sprawdź ile ustaw zablokował Kaczyński, a ile Kwaśniewski. Podziel przez czas, przez jaki byli prezydentami. I wyciągnij wnioski. (podpowiedź (tak- te liczby są prawie identyczne, tylko, gdy Kwaśniewski wetował media na to nie zwracały uwagi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 23:41, kerkas napisał:

Opłaty za wodę będą wyższe ale to zdecydowanie lepiej niż wybulić 25.000 od ręki prawda
?.


Może i tak, jednak od kilku lat cały czas zauważam że kilka razy do roku wszystkie opłaty za wodę, gaz czy prąd są podwyższane, o małe sumy ale cały czas.

Dnia 02.07.2010 o 23:41, kerkas napisał:

Pojedź do Hiszpanii zobacz dla przykładu jakie mają drogi , oni wykorzystali swoją szansę
wykorzystajmy i my.


Ależ ja też chcę dobrych dróg, tylko jak tutaj mieć dobre drogi skoro co roku jest ta sama historia u mnie na mieście - po zimie są dziurska, naprawiają, za rok to samo. Więc od czasów dopłat to te wszystkie pieniądze zostały zmarnowane a dróg jak nie było tak nie ma. O tak, fajnie bo budują obwodnice czy autostrady, ale w miastach jest nadal cyrk. Wstyd mi jak wyjeżdżam za granice miasta, człowiek od razu wie kiedy miasto się skończyło - bo zaczyna się piękna porządna droga należąca do hmmm gminy?

Dnia 02.07.2010 o 23:41, kerkas napisał:

Nie odciął się od tego typu metod , czyli jest mu to na rękę , czyli akceptuje takie
metody.


No cóż tak samo jak Palikot, z tym że społeczeństwo jest już nastawione na to, że każdy jego wybryk skończy się "daniem klapsa" i krótkotrwałym szlabanem.

Dnia 02.07.2010 o 23:41, kerkas napisał:

Co to znaczy ruszyć ?


Wszystko - od zmiany w pensjach lekarskich, pielęgniarskich, bo system w jakim pracują - wiele etatów + prywatne gabinety. To jak z uczelnianymi profesorami - niby pracują na kilku uczelniach na raz, dostają super kasę, ale dawno ich nie widziano w gabinecie czy na jakimś wykładzie, no może poza rozpoczęciem roku akademickiego. Na moim osiedlu jest wielu lekarzy, i każdy z nich jeździ takim samochodem na jaki mnie w życiu stać nie będzie gdybym dostawał nawet na rękę 2x średnią krajową. Do tego w każdym domku otwarty gabinet i kolejka ludzi którzy nie chcą czekać na państwową służbę zdrowia, bo mogą nie przeżyć. Więc jaki rząd będzie zdolny coś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się