Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2006 o 12:02, Yarr napisał:

> Społeczeństwo w dużym stopniu wcale nie wie co chce
Społeczeństwo doskonale wie czego chce. /.../

Tak, społeczeństwo wie, czego chce. Ale nie chce, w swej większości, przyjąć do wiadomości tego, że trzeba zapracować na to, czego chce. Społeczeństwo chce a Państwo ma społeczeństwu dać. Jak politycy nie obiecają, że dadzą, to ich nie wybiorą, więc obiecują, co jeden, to więcej. Ci, co nie obiecują, mają poparcie szczątkowe, vide Korwin-Mikke. Ma 2-3% poparcia. Pomnóż to x3 (trzeba wliczyć tych, co wolą głosować na kogoś, kto ma szansę) i masz wynik: 6 - 9 % społeczeństwa wie, o co w tym wszystkim chodzi. No dobrze, niech będzie nawet 20% świadomego społeczeństwa. To za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 12:37, Yarr napisał:

Jest jeden sposób ;P Wszyscy politycy muszę przestać obiecywać, że dadzą.

Już to widzę. Nie, to my musimy rozliczać polityków z obietnic. Nie spełnił: dożywotni ban na forum (sejmowym, oczywiście) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 12:43, KrzysztofMarek napisał:

Już to widzę. Nie, to my musimy rozliczać polityków z obietnic. Nie spełnił: dożywotni
ban na forum (sejmowym, oczywiście) ;D


Chcesz zlikwidowac klase polityczną w tym kraju? ;D
Ehm, to nie klasa, to najwyżej grupa przedszkolna ...

Yarr --> "Przypadkowego społeczeństwa" będziesz słuchał? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 12:43, KrzysztofMarek napisał:

> Jest jeden sposób ;P Wszyscy politycy muszę przestać obiecywać, że dadzą.
Już to widzę. Nie, to my musimy rozliczać polityków z obietnic. Nie spełnił: dożywotni
ban na forum (sejmowym, oczywiście) ;D


Taa, już to widzę ;]to byśmy po dwóch kadencjach bez polityków zostali, tylko Jan Maria Rokita by się ostał :P

Wiecie co mnie ciekawi? Kwestia rozwiązania senatu- przed wyborami wszyscy zapewniali, że są za (pamiętam te debaty na świeżym powietrzu, gdzie Giertych stał obok kaczki :P), a teraz jakoś im pewnie będzie nie po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 12:46, Fran napisał:

Chcesz zlikwidowac klase polityczną w tym kraju? ;D
Ehm, to nie klasa, to najwyżej grupa przedszkolna ...

Masz rację, niestety. W obu sprawach masz racje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2006 o 12:48, Budo napisał:

Wiecie co mnie ciekawi? Kwestia rozwiązania senatu- przed wyborami wszyscy zapewniali, że są
za (pamiętam te debaty na świeżym powietrzu, gdzie Giertych stał obok kaczki :P), a teraz
jakoś im pewnie będzie nie po drodze.

Jeśli mnie pamięć nie myli to już Miller to zapowiadał i to bardzo głośno, tylko jeśli ma się tam większość to po co go rozwiązywać zwlaszcz taką jak ma PiS .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 12:48, Budo napisał:

Wiecie co mnie ciekawi? Kwestia rozwiązania senatu- /.../


Dyskusje o rozwiązaniu Senatu pojawiły się zaraz po tym, jak opadła euforia z powodu jego powołania, ktos policzył ile to kosztuje i na dodatek zadał pytanie czy faktycznie nalezy takie środki pakowac w ciało, służące wyłącznie do przyklepywania tego, co Sejm wymyśli ...
Ale pomyślmy rozsądnie; każdy dzisiejszy poseł to jutrzejszy potencjalny senator. Wrózę Senatowi długie i szczęśliwe życie na koszt podatników. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 12:57, spider88 napisał:

/.../ tylko jeśli ma się
tam większość to po co go rozwiązywać zwlaszcz taką jak ma PiS .

Zupełnie rozsądne podejście. Jak ma się w Senacie większość, to po co go likwidować, jak się większości nie ma, to zwykle nie da się go zlikwidować ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2006 o 13:03, Fran napisał:

Dyskusje o rozwiązaniu Senatu pojawiły się zaraz po tym, jak opadła euforia z powodu jego
powołania, ktos policzył ile to kosztuje i na dodatek zadał pytanie czy faktycznie nalezy takie
środki pakowac w ciało, służące wyłącznie do przyklepywania tego, co Sejm wymyśli ...
Ale pomyślmy rozsądnie; każdy dzisiejszy poseł to jutrzejszy potencjalny senator. Wrózę Senatowi
długie i szczęśliwe życie na koszt podatników. :)


I własnie takich bezczelnych kłamstw nie cierpię. Aż się chce zacytować Kukiza- znacie ten wierszyk? "Jak ja was ##### nienawidzę, jak ja sie za was ##### wstydzę..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 13:06, Budo napisał:

/.../
I własnie takich bezczelnych kłamstw nie cierpię. /.../

Wiesz, ja mam nieco inne podejście. Chętnie bym zgodził się na wypłatę posłom i senatorom ich diet i wynagrodzeń, opłacałbym miejsca w w hotelu dla posłów , dopłacałbym do restauracji sejmowej i tylko jeden warunek: nie mogą uchwalać żadnych ustaw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 13:04, KrzysztofMarek napisał:

Zupełnie rozsądne podejście. Jak ma się w Senacie większość, to po co go likwidować, jak się
większości nie ma, to zwykle nie da się go zlikwidować ;).

I tu jest właśnie to błędne koło a Senat jak był tak jest i pewnie będzie . Więcej osób do państwowego "koryta" może się podczepić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 13:06, Budo napisał:

I własnie takich bezczelnych kłamstw nie cierpię. Aż się chce zacytować Kukiza- znacie ten
wierszyk? "Jak ja was ##### nienawidzę, jak ja sie za was ##### wstydzę..."


Faktycznie. U nas można to śpiewać na około... może nawet nieoficjalny hymn?

A co do rozwiązania senatu, popraw mnie jeśli się mylę - czy to nie jeden z pomysłów PO był?
Wiem jedno - ja za rozwiązaniem nie byłem. Za ograniczeniem liczby senatorów - tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 13:19, Yarr napisał:

A co do rozwiązania senatu, popraw mnie jeśli się mylę - czy to nie jeden z pomysłów PO był?

O tym to chyba wszystkie partie krzyczą ale poza krzykiem nic z tego nie wynika, poza tym nie wiem czy bez zmiany konstytucji można rozwiązać Senat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 13:18, spider88 napisał:

>/.../ Więcej osób do
państwowego "koryta" może się podczepić .

To, że się głupi tysiąc osób do koryta podczepi, to Państwo z łatwością zniesie, znacznie gorzej jest wtedy, gdy oni wszyscy chcą rządzić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 13:24, Yarr napisał:

Raczej nie można.

Tylko faktem jest że zmiana konstytucji jest potrzebana ale Kaczuszek bym do tego nie dopuszczał a oni zacierają rączki od dawna . Zmianami konstytucji nie powinni zajmować się posłowie , a przed zmianą powinno być referentum lub coś takiego .To jest naprawdę bardzo odpowiedziana praca , bardzo dyskusyjna najlepszym przykładem może być Konstytucja Europejska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 13:25, KrzysztofMarek napisał:

To, że się głupi tysiąc osób do koryta podczepi, to Państwo z łatwością zniesie, znacznie gorzej
jest wtedy, gdy oni wszyscy chcą rządzić :).

Jeśli mnie pamięć nie myli to mieliśmy mieć Państwo oszczędne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nasza konstytucja wymaga zmian. Prawdą jest, że nie może tego dokonywać jedna partia - czy to będzie PiS czy PO czy SLD. Przypominam, że obecną konstytucję zawdzięczamy politykowi wszechczasów ;P
Co do UE, to jak dla mnie w ogóle ten twór jest chory i wszelkie referenda są tylko wywalaniem kasy w błoto.
A w Polsce trzeba zmniejszyć liczbę posłów i senatorów i wzmocnić władzę prezydenta. Jak coś się zepsuło, to trzeba to wymienić i nie chodzi o kosmetykę, bo wymiana świec nie pomoże zardzewiałemu maluchowi z dziurawym bakiem stać się nowym Mercedesem. Trzeba wywalić malucha na złom i kupić Mercedesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się