Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2006 o 11:30, KrzysztofMarek napisał:

Leczy uraz goleni w Szwajcarii. Nasza służba zdrowia już mu nie wystarcza. Jak się ma siostrę
bankiera (bankierkę?) to można sobie pozwolić...


W Szwajcarii wychodzi taniej i odpada dylemat komu , ile i jak to u licha zrobić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 11:38, Fran napisał:

> > W Szwajcarii wychodzi taniej i odpada dylemat komu , ile i jak to u licha zrobić. ;)

A podobno w Szwajcarii nie ma państwowej służby zdrowia. Czyżby, o zgrozo, leczył się prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2006 o 11:04, KrzysztofMarek napisał:

A skrajnej prawicy w Polsce nie było i nie ma. Jest tylko normalna (UPR) a i to nieliczna.
Reszta, to pół i cali socjaliści. ;)

Katoliccy komuniści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 12:05, AgayKhan napisał:

> > > >/.../ Inaczej byłby wyzyskiwaną
biedotą.

No, przecież on jest biedny. Nie załapał się na żadną posadę, chociaż tak bardzo chciał. Ani w NATO, ani w ONZ, prawdziwa bieda...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 12:04, KrzysztofMarek napisał:

> Katoliccy komuniści.
Bardzo poważnie obawiam się, że masz rację :(

LPR
cały czas tylko gadają, iż prywatyzują, są przeciwni reprywatyzacji, wszystko powinno być państwowe, na wszelkie problemy budżetowe państwa: drukować pieniądze, bo od tego gospodarka rośnie. Religia: coś podobnego do chrześcijaństwa. Ale ani to chrześcijaństwo, ani katolicyzm.
Samoobrona:
to samo co LPR, tylko nie manifastują się z chodzeniem do kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 12:08, KrzysztofMarek napisał:

> > > > >/.../ Inaczej byłby wyzyskiwaną
> biedotą.
No, przecież on jest biedny. Nie załapał się na żadną posadę, chociaż tak bardzo chciał.
Ani w NATO, ani w ONZ, prawdziwa bieda...;D

Może powołają jakąś posadę dla sfrustrowanych byłych głów państwa przy ONZ-ecie. Tam są tacy dobrzy ludzie, to nie pozwolą przymierać głodem za nędzne kilka tysięcy miesięcznie.
A zmiana tematu. Rozmawiałem z kobietą, która zajmowała się pomocą dla Afrykańczyków w Nigerii. Jak przychodziły ciuchy ( nowe), to kobity marudziły, że nie ma ich rozmiarów, nie potrafiły sobie przeszyć ubrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 12:09, AgayKhan napisał:

> >
LPR
cały czas tylko gadają, iż prywatyzują, są przeciwni reprywatyzacji,/.../

Moim zdaniem, tu się mylisz. Oni są za właściwą prywatyzacją. Właściwa jest wtedy, kiedy majątek przejdzie w ich ręce.

Dnia 23.01.2006 o 12:09, AgayKhan napisał:

Samoobrona:
to samo co LPR, tylko nie manifastują się z chodzeniem do kościoła.

No, w zasadzie zgoda. Oni też są za właściwą prywatyzacja. Najlepiej banków, wtedy nawet ziemia im nie będzie potrzebna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 11:46, KrzysztofMarek napisał:

A podobno w Szwajcarii nie ma państwowej służby zdrowia. Czyżby, o zgrozo, leczył się prywatnie?


Wiekszość obywateli naszego pieknego kraju, którzy mieli pecha i cos niemiłego ich dopadło w pażdziernku czy listopadzie szybciutko dowiaduje się, że jedyną pomoc otrzymają prywatnie albo poczekają do stycznia, bo na ten rok rozpasane chorobowo społeczeństwo wyczerpało juz limity. To nie zgroza, to nasza rzeczywistość.
Chyba w ostatniej "Polityce" jest artykuł o kuriozalnych praktykach NFZ ustalających jakimi lekami mają leczyć psychiatrzy. Jeżeli ja zamiast aspiryny wezmę Apap to najwyżej będzie mnie mdliło, jeśli lekarz musi choremu z epizodem schizofrenicznym zapisac leki starej generacji, działające bez koszmarnych skutków ubocznych tylko w naprawde nielicznych przypadkach i ciągnąc taka kurację przez 4 tygodnie, chodźby chory nie wiem jak źle reagował a dopiero potem ma prawo przejść na leki nowych generacji, bo inaczej będzie koszty kuracji finansował z własnej kieszeni to to jest /cenzura/.
Ustawa o ratownictwie medycznym lezy w Sejmie i lezy, i lezy ...
Wybieram Swajcarię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 12:13, AgayKhan napisał:

> > > > > >/.../ to kobity marudziły, że nie ma ich rozmiarów, nie potrafiły
sobie przeszyć ubrań.

No, przecież miały rację. Jak dają darmo, znaczy nic nie warte, i są wyzyskiwane, bo muszą jeszcze pracować albo znosić ucisk (od ubrania). Kto by tam zajmował się szyciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 12:14, KrzysztofMarek napisał:

> > > > > LPR
> cały czas tylko gadają, iż prywatyzują, są przeciwni reprywatyzacji,/.../
Moim zdaniem, tu się mylisz. Oni są za właściwą prywatyzacją. Właściwa jest wtedy, kiedy majątek
przejdzie w ich ręce.
> Samoobrona:
> to samo co LPR, tylko nie manifastują się z chodzeniem do kościoła.
No, w zasadzie zgoda. Oni też są za właściwą prywatyzacja. Najlepiej banków, wtedy nawet ziemia
im nie będzie potrzebna...

O SLD też można to powiedzieć. Wszelkie gadanie, iż ( re)prywatyzacja jest zła. ( Z LPR-em dochodzi jeszcze gadka o Żydach, co zabiorą wszystko) to obawa, iż państwo bez wielkich majątków będzie beznadziejne do okradania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2006 o 12:20, KrzysztofMarek napisał:

No, przecież miały rację. Jak dają darmo, znaczy nic nie warte, i są wyzyskiwane, bo muszą
jeszcze pracować albo znosić ucisk (od ubrania). Kto by tam zajmował się szyciem...

Coraz mniej jestem przekonany, iż trzeba Afryce pomagać. Chińczycy robią to lepiej. Po prostu budują tam fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 12:16, Fran napisał:

> A podobno w Szwajcarii nie ma państwowej służby zdrowia. Czyżby, o zgrozo, leczył się
prywatnie?

A ja ubezpieczyłem się. Płacę 30 złotych miesięcznie i moge chodzić do przychodni ile chcę. Jestem na kasę chorych ubezpieczony, leki mam więc refundowane, ale mam lepszy standard obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 12:16, Fran napisał:

> /.../
jeśli lekarz musi choremu z epizodem schizofrenicznym zapisac leki starej generacji,
działające bez koszmarnych skutków ubocznych tylko w naprawde nielicznych przypadkach i ciągnąc
taka kurację przez 4 tygodnie, chodźby chory nie wiem jak źle reagował a /.../

Fran, ja spotkałem wielu całkiem rozsądnych lekarzy. Wiesz, co zrobi lekarz rozsądny w takiej sytuacji? Antydatuje kurację o cztery tygodnie i zacznie leczyć od razu nowymi lekami. Tak, ja wiem że to jeśli nie przestępstwo, to nadużycie.
Ale nie ma przestępstwa, jeśli działał w stanie wyższej koniecznośi, a tutaj właśnie zachodzi taki stan.
I dla jasności: ja też uważam, że system służby zdrowia jest kompletnie do bani, to tylko pretekst, żeby wąska grupa polityków i urzędasów miała dobrze a los lekarzy i ich pacjentów nikogo nie obchodzi. Wolałbym całkowicie sprywatyzowana służbę zdrowia a pieniądze, które z nas ściągają, dostać do ręki, albo na konto, z którego będę opłacał lekarza i leki. Może być nawet część "solidarnościowa" z której będą finansowane operacje innych.
Ale to tema, przy którym można dostać zawału, więc kończę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 20:15, Pan_Sza napisał:

Tego chce społeczeństwo. Amen.

Społeczeństwo w dużym stopniu wcale nie wie co chce, oczywiście oprócz tego , że ma być dobrze - cokolwiek to oznacza.Ludzie muszą decydować o podatkach , sposobie naliczania rent i emerytur , sposobie walki z bezrobociem itp.Niestety duża część społeczeństwa nie ma pojęcia o tych sprawach i musi polegać na politykach co ci ostatni skrzętnie wykorzystują.Przykładem jest mijająca się z prawdą część kampanii wyborczej poświęcona podatkowi liniowemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczorajsze, wieczorne wydanie wiadomości. Reporter był w przeczkolu i pokazywał dziecią zdjęcia polityków. Gdy pokazał zdjęcie Leppera i zapytał się czy dzieci do znają padła odpowiedź dziewczynki: "Tak, widziałam tego pan jak występował w cyrku". :D

Ps. Naukowcy udowodnili, że małe dzieci nie umią kłamać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reporter był w przeczkolu i pokazywał dziecią

Zainwestował bym w słownik ortograficzny , poza tym też bym chciał zobaczyć go w cyrku jak wkłada głowę w paszczę lwa który ma czkawkę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 09:22, KrzychW napisał:

Społeczeństwo w dużym stopniu wcale nie wie co chce


Społeczeństwo doskonale wie czego chce. To politycy twierdzą, że nie wie. ZUS jest wynikiem tego, że politycy właśnie takie mają zdanie o społeczeństwie [m.in. nasz prezydent obecny]. Oni niczego nie wykorzystują, oni po prostu funkcjonują w innej rzeczywistości i próbują ją nam narzucić... przymusowymi ubezpieczeniami, podatkami wykopanymi w kosmos i nie tylko dublującymi się ale powtarzającymi wielo-, wielokrotnie, prawem dla tych wyżej stojących na drabinie materializmu [równocześnie niżej na drabinie moralności] itp. Społeczeństwo nie potrafi się w tym odnaleźć, ale to nie znaczy, że nie wie, czego chce. Jeżeli zlikwidowałbyś większość podatków, ZUS i uprościł prawo [i przestał je od tego momentu zmieniać]. Sprywatyzowałbyś szkolnictwo i służbę zdrowia. Wprowadził armię zawodową itp. itd. to zobaczyłbyś czy społeczeństwo sobie nie poradzi. Moim zdaniem poradzi sobie znakomicie. Wiesz kto sobie wtedy nie poradzi? Urzędasy zbijające bąki w rozmaitych ministerstwach, państwowych organizacjach itp. Bo oni niewiele potrafią i nie wiedzą co to praca. Gdyby wiedzieli, to do zadania, które powinna wykonywać jedna osoba, nie byłoby ich potrzeba dwudziestu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się