Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2008 o 17:31, Todryk napisał:

Ja sobie żyje w Polsce, w Europie jak w raju, mimo wad. Roszczeniowi nieudacznicy,
pocieszni zawistnicy szczekają, a karawan dalej jedzie.


Mam lekkie wrażenie, że widzisz tylko czarno i biało. :)
Jeśli ktoś krytykuję Unię Europejską, za zbyt dużą biurokrację na przykład, albo ogólnie jej działanie to już nieudacznik? Mi również żyje się dobrze, co nie zmienia faktu że mogłoby być lepiej. Raju to jednak nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 12:41, KrzysztofMarek napisał:

Cenzura?


Wątpię. Na Liście Żydów w zniewalanej Polsce figuruje od dawna. Tu nie Chiny, w internecie jest wszystko co się ludziom uda wygrzebać. Ale to jakoś dziwnie spłynęło jak po kaczce...

Raczej autocenzura, ten kto wspomni, że prezydent przyznał się do żydowskiego pochodzenia z miejsca oskarżony zostanie o antysemityzm. Bo czy to ważne kto ma jakie pochodzenie? Mogłaby to zrobić jednie osoba żydowskiego pochodzenia jak np. redaktor Morozowski rozpytujący Borowskiego-Bermana. Jak na razie, rebe Krzysztofie Marku, jesteś jedyną osobą która o tym wspomniała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 17:44, Vaxinar napisał:

Mam lekkie wrażenie, że widzisz tylko czarno i biało. :)
Jeśli ktoś krytykuję Unię Europejską, za zbyt dużą biurokrację na przykład, albo ogólnie
jej działanie to już nieudacznik? Mi również żyje się dobrze, co nie zmienia faktu że
mogłoby być lepiej. Raju to jednak nie mam.


Ja też mam mnóstwo zastrzeżeń do UE, ale porównywać do Korei Płn. ? A co do raju, nigdy i nigdzie nie było tak dobrze jak teraz, jeśli potrafi się korzystać. Żyjesz lepiej niż większość władców, arystokratów na przestrzeni dziejów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 17:47, Todryk napisał:

> /.../ Jak na razie, rebe Krzysztofie Marku, jesteś jedyną osobą która
o tym wspomniała ;)

Rebe, to brzmi nieźle. Ale, towarzyszu Todryk, niepotrzebnie ujawniacie to, co nie powinno zostać ujawnione. Wiecie przecież, ze ja tu robię za jednego z czołowych antysemitów. Co to teraz będzie!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 17:44, Vaxinar napisał:

/.../


Dla pewnego doprecyzowania moich poglądów. Uważam, że jeśli w ciągu kilku, kilkunastu lat UE nie skoryguje sposobu swojej działalności to powinniśmy poszukać jak najszybszego i bezbolesnego sposobu opuszczenia jej struktur. Przestanie się nam to opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wiecie przecież, ze ja tu robię za jednego z czołowych antysemitów.

Dnia 26.10.2008 o 17:57, KrzysztofMarek napisał:

Co to teraz będzie!?


Jest jeszcze etat czołowego homofoba, antyeuropejczyka, liberała...

Tyle otwartych ścieżek forumowej kariery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 17:48, Todryk napisał:

Ja też mam mnóstwo zastrzeżeń do UE, ale porównywać do Korei Płn. ?

No strajker przesadził, chyba nie po raz pierwszy.

Dnia 26.10.2008 o 17:48, Todryk napisał:

Żyjesz lepiej niż większość władców, arystokratów na przestrzeni dziejów.

Ponieważ mam dostęp do techniki, szybszego przmieszczania się i więcej wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:00, Todryk napisał:

>/.../ > Jest jeszcze etat czołowego homofoba, antyeuropejczyka, liberała...

Właśnie za takich też robię. Co to, nie wiedziałeś!?

Dnia 26.10.2008 o 18:00, Todryk napisał:


Tyle otwartych ścieżek forumowej kariery ;)

No to już mi nic nie zostało. Oczywiście nie pretenduję do czołowych miejsc w każdej klasyfikacji. Ale w wielu jestem w czołówce. Coś, towarzyszu, jesteście niedoinformowani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 17:41, Todryk napisał:

Natomiast banki są w obecnej formie permanentnymi bankrutami działającymi jedynie na
podstawie odpowiednich regulacji prawnych i zaufania klientów.


Skoro tak mówisz dlaczego w takim razie to są... banki prywatne a nie państwowe skoro według Ciebie "banki są w obecnej formie permanentnymi bankrutami" i gdy sa „tłuste lata” zyski banków idące setki miliardów dolarów trafiają w ręce „finansistów” prywatnych a żałosne ochłapy w ręce Państwa gdy bankom jest źle to... Państwo pokrywa ich straty pieniędzmi podatników a nie z kasy tych „finansistów”?

To co oni są tylko mocni w gębie do brania a dawania i... odpowiadania już nie?
Z jakiej racji Państwo ma pokrywać straty prywatnych firm i nie może percypować w zyskach tych firm?

Dnia 26.10.2008 o 17:41, Todryk napisał:

Bo stocznia sama w sobie musi być rentowna.


Dlaczego? Kto to powiedział? Że tak ma być z stoczniami?
Rozumiem że banki już nie muszą być rentowne i bankierzy... czynią misję charytatywną i za te prywatne firmy (banki) odpowiada Państwo - to ponownie się pytam po co one sa prywatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:06, Vaxinar napisał:

>/.../ > Ponieważ mam dostęp do techniki, szybszego przmieszczania się i więcej wiem?

Nie. Jeszcze za Gierka chleb i kurczaki były znacznie lepsze. Teraz mamy wyrób chlebopodobny i kurczaki z plastiku z domieszką ryb. Jeśli ktoś twierdzi, ze żyjemy lepiej, niż władcy w średniowieczu, ma na myśli telefon i, jak wspomniałeś, samochód. Z dużym zastrzeżeniem (bo to też było) może jeszcze brać pod uwagę centralne ogrzewanie ( w średniowieczu było, ale dalekie od dzisiejszego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:06, Vaxinar napisał:

Ponieważ mam dostęp do techniki, szybszego przmieszczania się i więcej wiem?


Nie należysz do żadnej klasy społecznej, nie definiuje ona w żadnym stopniu co będziesz robił. Nawet za średnią krajową jesteś w stanie uzyskać większą ilość dóbr niż był w stanie przeciętny bogacz-arystokrata. Możesz wyznawać dowolną religię, poglądy. Nie jesteś kształcony na tego kim chcieliby Twoi rodzice byś był, sam sobie wybierasz przyszłość. Możesz poderwać dowolną dziewczynę (mądrą, głupią, ładną, brzydką, z jakiejkolwiek rodziny). Możesz podróżować do większości państw i realizować tam niemal dowolny rodzaj kariery. Jeśli byłbyś kobietą Twoje życie znaczyłoby by więcej niż rodzenie potomków. Kilka. Wciąż mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 17:41, Todryk napisał:

> ? Jedna z zasad, wręcz fundamentalnych a od Kopernika początek biorąca, ekonomii
utrzymuje,
> że dobry pieniądz jest wypierany przez gorszy - tak samo jest z systemami gospodarczymi...
Typowo pseudointelektualny bełkot. Bierzemy jakieś prawo i podstawimy do nieco coś z
zupełnie innej dziedziny. A najlepszym dowodem potwierdzenia Twojej tezy jest wyparcie
socjalizmu przez kapitalizm w byłych krajach komunistycznych?


Jasne kapitalim z USA triumfuje - ile w tym tygodniu w USA czy Francji.... znacjonalizowano funduszy i banków?:)

Dnia 26.10.2008 o 17:41, Todryk napisał:

Idąc dalej, w Indiach ostatnio prześladowano chrześcijan, chyba nawet ofiary były. Zgotujmy
to samo hindusom w Europie!


A co Hindusi robią w Europie skoro nie podob im się Europa z jej tożsamoscią? Oni u siebie nie tolerują inności i palą nawet swoich ale o innych wyznaniach a w Europie dopóki sa słabi wołają: nam nalezy się tolerancja.

Dnia 26.10.2008 o 17:41, Todryk napisał:

Nie, rzeczywiście - światłość wiekuista...


Wojny religine, stosy, i ludobójstwo to wymysły epok które nastały po średniowieczu a kobieta w średniowieczu miały większe prawa (w tym spadkowe) niż kobiety w oświeceniu czy pózniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:10, strajker napisał:

To co oni są tylko mocni w gębie do brania a dawania i... odpowiadania już nie?
Z jakiej racji Państwo ma pokrywać straty prywatnych firm i nie może percypować w zyskach
tych firm?


To już jest głębsza teoria ekonomii z której nie chciałbym robić wykładu, bo się z nią fundamentalnie nie zgadzam. Ale zdaniem keynesistów na tym kredytowo-inflacyjnym systemie korzysta całe społeczeństwo, państwo ma większy lub co najmniej równy zysk od tego prywatnego.

Dnia 26.10.2008 o 18:10, strajker napisał:

Dlaczego? Kto to powiedział? Że tak ma być z stoczniami?


A dlaczego nie ze sklepami spożywczymi czy szewcem Władkiem i jego pracownią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:06, Vaxinar napisał:

> Ja też mam mnóstwo zastrzeżeń do UE, ale porównywać do Korei Płn. ?
No strajker przesadził, chyba nie po raz pierwszy.


Nie przesadziłem - wolność słowa to wolność słowa i z punktu widzenia Obywatela karanie kogoś za to, że twierdzi iż np. w Aschwitz nie było komór gazowych a pod Grunwaldem walczyli Wietnamczycy z Krzyżakami jest represją jak i represja jest karanie w Korei Płn za krytykę komunizmu.

Bo ja nie widzę skutkowej i metodologicznej różnicy pomiędzy tymi sytuacjami.
Karze się za coś co nie powinno być karane i zakazane
.

Albo jest wolność słowa albo jej nie ma - nie można wprowadząć zakazy i udawać że to dla dobra wolnosci słowa: bo w tzw. demokracji ograniczają dziś innym a jutro mi!

Represja to represja - w dodatku dlaczego np. CD Projekt wydaje gry w których nie ma swastyk a wydaje gry gdzie są bolszewickie gwiazdy (jedno io drugie to symbole totalitarnych państw), bolszewizm ma nawet więcej na sumieniu ofiar niż nazizm - ale taka moda w UE i stąd bałamutne stwierdzenia że swastyka to propagowanie nazizmu a gwiazda bolszewicka to nie jest propagowanie bolszewizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:20, strajker napisał:

Jasne kapitalim z USA triumfuje - ile w tym tygodniu w USA czy Francji.... znacjonalizowano
funduszy i banków?:)


Ani Francja, ani pierwotna przyczyna obecnego kryzysu, ani obecny system kreacji pieniądza nie są przejawem wolnego rynku, wręcz przeciwnie. Pretensje zatem do interwencjonistów.

Dnia 26.10.2008 o 18:20, strajker napisał:

A co Hindusi robią w Europie skoro nie podob im się Europa z jej tożsamoscią? Oni u siebie
nie tolerują inności i palą nawet swoich ale o innych wyznaniach a w Europie dopóki sa
słabi wołają: nam nalezy się tolerancja.


Czu głupi Hindus morderca = miły Hindus informatyk szukający większych możliwości w Europie, chcący zachować jednak własną kulturę?

Dnia 26.10.2008 o 18:20, strajker napisał:

Wojny religine, stosy, i ludobójstwo to wymysły epok które nastały po średniowieczu a
kobieta w średniowieczu miały większe prawa (w tym spadkowe) niż kobiety w oświeceniu
czy pózniej


Co było ludobójstwem w tamtych czasach? Jak napadło się na gród i wycięło w pień wszystkich obrońców, mieszkańców, kobiety i dzieci, to było ludobójstwo czy wojna? Kobieta nie miała najlepiej zarówno w średniowieczu jak i później. Do reszty zgoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:31, strajker napisał:

Nie przesadziłem - wolność słowa to wolność słowa i z punktu widzenia Obywatela karanie
kogoś za to, że twierdzi iż np. w Aschwitz nie było komór gazowych a pod Grunwaldem walczyli
Wietnamczycy z Krzyżakami jest represją jak i represja jest karanie w Korei Płn za krytykę
komunizmu.


To jest debilizm poprawności politycznej, w Ameryce to samo. Zatem trudno winić UE, to margines, przejdzie prędzej czy później, mnie to szczególnie nie przeszkadza w życiu. Porównanie do Korei gdzie za krytykę jedynie słusznej linii trafiasz do obozu nie tylko ty, ale i cała rodzina jest jednak niefortunne.

Dnia 26.10.2008 o 18:31, strajker napisał:

Albo jest wolność słowa albo jej nie ma - nie można wprowadząć zakazy i udawać że to
dla dobra wolnosci słowa: bo w tzw. demokracji ograniczają dziś innym a jutro mi!


Zgadzam się. Jednak jeśli mogę ględzić o 99,99% spraw, tylko o kilku nie i to zdebilizmu poprawności, a nie totalitarnego zacięcia to nie jest to duży problem.

Dnia 26.10.2008 o 18:31, strajker napisał:

Represja to represja - w dodatku dlaczego np. CD Projekt wydaje gry w których nie ma
swastyk a wydaje gry gdzie są bolszewickie gwiazdy (jedno io drugie to symbole totalitarnych
państw), bolszewizm ma nawet więcej na sumieniu ofiar niż nazizm - ale taka moda w UE
i stąd bałamutne stwierdzenia że swastyka to propagowanie nazizmu a gwiazda bolszewicka
to nie jest propagowanie bolszewizmu.


Ale jest mnóstwo ludzi, gazet, publikacji które starają się z tym walczyć i są spokojnie publikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:31, strajker napisał:

Represja to represja - w dodatku dlaczego np. CD Projekt wydaje gry


A o tym to ja już w odpowiednim wątku pisałem, że to głupota. Swastyka, która jest niejednoznacznym symbolem (bo jest to też symbol religijny) jest zakazana, a jednoznaczny symbol sierpa i młota nie jest zakazny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:38, Vaxinar napisał:

> /.../Swastyka, która jest niejednoznacznym
symbolem (bo jest to też symbol religijny) jest zakazana, a jednoznaczny symbol sierpa
i młota nie jest zakazny.

Z symbolami jest kłopot. Bo symbole mają różne znaczenie dla różnych ludzi i w różnych sytuacjach. Bo, na przykład, co zrobić z pięcioramienną gwiazdą? Zakazać czerwonej? No dobrze, z co z państwami, które mają ją jako symbol (mniejsza o to, czy koloru czerwonego czy innego)? A w grach, gdzie wystepuje w nieco innej formie?
Nie ma dobrego rozwiazania. Dlatego też nie krytykuję nikogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2008 o 18:13, KrzysztofMarek napisał:

Nie. Jeszcze za Gierka chleb i kurczaki były znacznie lepsze.


Kto Ci karze kupować w markecie? Zawsze możesz zaprzyjaźnić się z jakimś okolicznym rolnikiem lub robić zakupy w zaufanym sklepie. Gdybym jadł mięso kupowałbym właśnie tak, bo pamiętam wyroby moich rolniczych dziadków sprzed lat...

>Teraz mamy wyrób chlebopodobny

A tam. Nawet u mnie w osiedlowym jest kilkanaście rodzajów chleba. Lecisz na taniochę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się