Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Po co się przejmować głupotą w polityce? Władza dostała głosy w wyborach i robi co uważa za słuszne. Pod koniec kadencji znowu będą mamić obiecankami-cacankami, które zawsze ktoś kupi. Martwmy się lepiej sprawami, na które rzeczywiście mamy wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:57, KrzysztofMarek napisał:

Zacytuję prezydenta i wywalę s...... dziadu!


Zupełnie BTW: oglądałam ostatnio nagranie tego legendarnego dziś wystąpienia łagodniejszego z Braci i przeżyłam nie lada zdziwienie - bo to wcale nie było tak, jak zachowało się w pamięci społecznej. Słowa skierowane pod adresem praskiego żulika brzmialy "panie, sp... pan".
O żadnym dziadzie mowy nie było .

Chyba, ze to była tylko późniejsza rekonstrukcja ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 22:03, Epiphany napisał:

> /.../przeżyłam nie lada zdziwienie - bo to wcale nie było tak, jak zachowało się w pamięci
społecznej. Słowa skierowane pod adresem praskiego żulika brzmialy "panie, sp... pan".
O żadnym dziadzie mowy nie było . /.../

No to ja też się strasznie zdziwiłem. Widać zawodną mam pamięć... bo w mojej to "dziadu" utkwiło mocno i nie będę ukrywał, że nawet mi się spodobało. Ale tak uprzejmie " panie, s.......aj pan" to nie wiem czy nie mniej mi się podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2006 o 22:43, KrzysztofMarek napisał:

No to ja też się strasznie zdziwiłem. Widać zawodną mam pamięć... bo w mojej to "dziadu" utkwiło
mocno i nie będę ukrywał, że nawet mi się spodobało. Ale tak uprzejmie " panie, s.......aj
pan" to nie wiem czy nie mniej mi się podoba...

O nie nie było na 100% "spieprzaj dziadu" tego jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 22:47, SwenG napisał:

/.../> No to co ? Robimy zakłady ? Tym razem odwołają Biernackiego bo "paraliżuje pracę komisji" ?
:D

Eee tam. Posłać pana M..........a na roczny pobyt w sanatorium bez klamek i będzie spokój. Tylko o czym byśmy wtedy pisali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 22:51, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> No to co ? Robimy zakłady ? Tym razem odwołają Biernackiego bo "paraliżuje pracę
komisji" ?
> :D
Eee tam. Posłać pana M..........a na roczny pobyt w sanatorium bez klamek i będzie spokój.
Tylko o czym byśmy wtedy pisali?

No ostatnio na topie jest to że ktoś podp...rzył Plutona, pogłoski mówią że jakoby jakiś dwóch co wcześniej byli powiązani z próbą zwinięcia księżyca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2006 o 22:53, SwenG napisał:

No ostatnio na topie jest to że ktoś podp...rzył Plutona, pogłoski mówią że jakoby jakiś dwóch
co wcześniej byli powiązani z próbą zwinięcia księżyca ;)

Racja przecie mamy teraz tylko 8 planet w naszym układziku słonecznym, cóż PIS wziął się za demontaż nawet tego układu :D Wszak każdy układ to zło w czystej postaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 22:50, boogie85 napisał:

O nie nie było na 100% "spieprzaj dziadu" tego jestem pewien.


Sprawdziłam. Oboje mamy rację. Wikipedia podaje, ze pełna wypowiedź brzmiała następująco: "„Panie, sp... pan! Sp..., dziadu!”
Uff... Legenda okazała się być prawdziwa. Odetchnęłam z ulgą.

Przy okazji znalazłam w sieci stoswone filmiki. Niestety, tylko z pierwszą częścią wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 22:50, boogie85 napisał:

O nie nie było na 100% "spieprzaj dziadu" tego jestem pewien.

A ja jestem pewien, że było. Widziałem to w TV i czytałem o tym w gazecie. Nawet podczas kampanii została ta sprawa wyciągnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 00:02, Epiphany napisał:

> /.../ pełna wypowiedź brzmiała następująco: "„Panie,
sp... pan! Sp..., dziadu!”
Uff... Legenda okazała się być prawdziwa. Odetchnęłam z ulgą.

Ja też. I już nawet wiem, jak do tego doszło: media bardziej eksponowały drugą część wypowiedzi. Bardziej wpada w ucho... i miała źle świadczyć o Kaczyńskim. A tymczasem pierwsza część wypowiedzi, była znacznie łagodniejsza, zwracał się do rozmówcy per "pan". Dopiero jak nie poskutkowało, odezwał się bardziej adekwatnie do poziomu zrozumienia u interlokutora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już normalnie głupieję. Jeszcze do usłyszenia tego komunikatu mniej więcej wiedziałem o co Potworom i Spółce chodzi. (czyt. rozwalanie Układów roliczanie z przeszłości etc.) No i po przeczytaniu tego już wszystko mi się pomieszało: "Senat na wniosek PiS odebrał prawo dostępu dziennikarzom do akt IPN - co zakładała sejmowa ustawa o IPN. PiS zapowiada, że poprze tę poprawkę w Sejmie, bo dziennikarze mogliby w "złej wierze" wykorzystywać akta osób prywatnych z IPN."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>bo dziennikarze mogliby w "złej wierze" wykorzystywać akta osób prywatnych z IPN."

bo niby dlaczego ktos te akta ma zinterpretowac inaczej niz wladza? jest tylko jedna prawda reprezentowana przez pis. Kazdy kto mysli inaczej jest komuchem, gejem i anarhista w jednym - przynajmniej takie wnioski mozna wyciagnac sluchajac pisu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście Platforma jest wszystkiemu winna.

PiS się boi dziennikarzy, więc trzeba ich ''odciąć'' od dopływu kompromitujących materiałów. Przeszłość SBeka dziala na wyborców mocniej niż ustawianie sondaży czy korupcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie jak było. :)
Przed chwilą przeczytałem, że TVP odsprzedała prawa do emisji seriali "Czterej pancerni i pies" i "Stawka większa niż życie", ponieważ ich fabuły w sposób nieprawdziwy pokazują najnowszą historię Polski.
Wybaczcie, ale nie skomentuję tego.

P.S. Tylko nie mówcie, że to nie ma nic wspólnego z polityką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:02, ddd-d2 napisał:

/.../ponieważ ich fabuły w sposób nieprawdziwy pokazują najnowszą
historię Polski. /.../

No cóż, a który film pokazuje samą prawdę, całą prawdę i tylko prawdę? Owszem, pokazywały nieprawdę, ale z tego powodu trzeba też odsprzedać "Potop", "Krzyżaków", "Pana Tadeusza" i wiele, wiele innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2006 o 15:08, KrzysztofMarek napisał:

No cóż, a który film pokazuje samą prawdę, całą prawdę i tylko prawdę? Owszem, pokazywały nieprawdę,
ale z tego powodu trzeba też odsprzedać "Potop", "Krzyżaków", "Pana Tadeusza" i wiele, wiele
innych...

A jakie pokazuję prawdę i tylko prawdę? Może dokumentalne, ale to nie są dzieła artystyczne. Sztuki mi nie przeszło przez gardło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 16:08, AgayKhan napisał:

Sztuki mi nie przeszło przez gardło.

Nawet jak pokazują prawdę i tylko prawdę a nie pokazują całej prawdy to też wprowadzają w błąd. Nie chciałem użyć słowa "kłamią" bo to byłoby nie na miejscu. Mnie się te filmy po prostu dobrze oglądało, chociaż miałem pełną świadomość zawartych w nich przeinaczeń i pełną świadomość, że są to filmy propagandowe. No to i co? Może miałem ich nie oglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 17:10, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../ > A jakie pokazuję prawdę i tylko prawdę? Może dokumentalne, ale to
nie są dzieła artystyczne.
> Sztuki mi nie przeszło przez gardło.
Nawet jak pokazują prawdę i tylko prawdę a nie pokazują całej prawdy to też wprowadzają
w błąd. Nie chciałem użyć słowa "kłamią" bo to byłoby nie na miejscu. Mnie się te filmy po
prostu dobrze oglądało, chociaż miałem pełną świadomość zawartych w nich przeinaczeń i pełną
świadomość, że są to filmy propagandowe. No to i co? Może miałem ich nie oglądać?

Jak to nie oglądać czterech pancernych ????? Jakbyśmy mieli jeszcze ze dwa takie Rude to sami byśmy tę wojnę wygrali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 17:17, SwenG napisał:

> > > > /.../ Jakbyśmy mieli jeszcze ze dwa takie Rude to sami
byśmy tę wojnę wygrali ;)

I drugiego J-23, pardon J-24... Wtedy to na pewno byśmy wygrali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się