Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 12:53, Vaxinar napisał:

Oczywiście, że wadzi. Bo ja chcę tam widzieć pomnik Mickiewicza, a nie jakiegoś rabina, co
pisał książki.
A jeśli nie, to pieniądze przeznaczyć na potrzebujących. To oczywiście tylko moje zdanie.


Wiesz wg mnie stawianie jakichkolwiek pomników to marnowanie kasy przy takim zapotrzebowaniu społecznym zadłużenia służby zdrowia, braku dobrych dróg etc Nasz rząd potrafi stawiać tylko kolejne muzea i pomniki o i rozdawać kase darmo np w takim becikowym to oni potrafią.

Dnia 26.06.2007 o 12:53, Vaxinar napisał:

> bo to tez oznacza ze nie mają specjalnych przywilejów;)
Owszem mają. Jak źle publicznie wypowiesz się na temat innego narodu to jest to wygłaszanie
swojego zdania. Jak wypowiesz się źle na temat Żydów to jesteś antysemitą.



To fakt ostatnio powstała taka moda że na żyda sie dmucha i chucha byleby czasem sie nie zraniło biedactwo:) To jest też lekko chore , chociaż oczywiście nic w tym dziwnego przecież jak my reagujemy na krytyke naszego narodu?? również dość ostro . Każdy naród broni swoich praw boli tylko jedynie to że oni to robią nie na swoim terytorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 12:39, Ponury Żniwiarz napisał:

(/.../ Po 2 jednak teraz o wiele bardziej mi sie nie podoba przejmowanie przez zagraniczne
koncerny dużej części rynku i robienie nieuczciwej konkurencji poprzez zakładanie sieci np
aptek przez hurtownie a to tylko w naszym kraju możliwe:P /.../

Tak?! A kto to robi? Koncerny, tak pewnie powiesz. No to jeszcze rozpoznaj, kto jest właścicielem tych koncernów i hurtowni farmaceutycznych. Tak, mają równe prawa, ci, co to robią, tylko zobacz wreszcie, że wśród tych mających równe prawa, są równi i równiejsi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie o PGF Farmacolu ( tutaj akurat właściciela nawet na oczy widziałem na jednej z imprez w Belwederze w Ustroniu) etc. Te hurtownie nawet kiedy zaopatrywały euro apteki dostały za swoje co chyba wiesz. Natomiast bardziej tu chodzi mi o pewna zagraniczna hurtownie która na swoim terytorium nie może zakładać aptek a ma plany to zrobić w Polsce bo jej wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 13:04, Ponury Żniwiarz napisał:

/.../ Natomiast bardziej tu chodzi mi o pewna zagraniczna hurtownie która na
swoim terytorium nie może zakładać aptek a ma plany to zrobić w Polsce bo jej wolno.

Kto jest właścicielem? No i kto ewentualnie w Polsce będzie robił za figuranta, to jest, pardon, za właściciela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2007 o 13:17, KrzysztofMarek napisał:

Kto jest właścicielem? No i kto ewentualnie w Polsce będzie robił za figuranta, to jest, pardon,
za właściciela?


Że tak powiem nie pamiętam bo moim jedynym źródłem tej inf było słuchanie rozmowy rodziców podczas powrotu z jednego z wyjazdów więc nie załapałem wszystkiego.Ale jeżeli ci zależy mogę sie zapytać jak ich tylko w domu spotkam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mają równe prawa, ci, co to robią, tylko zobacz

Dnia 26.06.2007 o 13:00, KrzysztofMarek napisał:

wreszcie, że wśród tych mających równe prawa, są równi i równiejsi...


To , że silniejsi mogą namieszać w jakiejś branży , poniewaz mają na zrealizowanie swoich celów ogromne środki , nie jest niczym nadzwyczajnym.Znacznie gorszy jest fakt , iż rząd który powinien wyrównywać szanse wielki i małych , robi przeważnie odwrotnie.Często rozwiązania prawne , oraz specjalne ulgi , prowadzą tylko do zwiększania dysproporcji pomiędzy wielkimi koncernami i małymi firmami.Co się zresztą dziwić.Już ładnych parę lat temu , głośno mówiono o cenie jaką trzeba zapłacić za korzystną dla siebie ustawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 12:45, Vaxinar napisał:

(...)


Odnoszę wrażenie, że demonizujesz i gloryfikujesz niektóre rzeczy. Owszem, spora ilość naszych rodaków im pomagała. Ale także wiele osób przyklaskiwało idei ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej.
Piszesz, że Zydzi żądają od nas haraczu - a jest mnóstwo osób, które mają wielki dług wdzięczności wobec Polaków, starczy powiedzieć, że zdecydowanymi liderami w gronie "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" są Polacy.

Inicjatywa jak najbardziej słuszna, ale niektórym nie podoba się chyba tylko dlatego, że dotyczy akurat Żydów. I jest od razu okazja do wrzucania teorii na temat ich wszechobecnych wpływów.

A jak już rzucasz hasłami "nie ma pieniędzy na wiele rzeczy a jest na takie muzeum", to zajmij się najlepiej robieniem spotów dla Platformy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 13:51, .Darnok napisał:

A jak już rzucasz hasłami "nie ma pieniędzy na wiele rzeczy a jest na takie muzeum", to zajmij
się najlepiej robieniem spotów dla Platformy :P

to ja też się chyba tym zajmę bo zaczynam odnosić wrażenie że są na wszytko, poza dziedzinami w których są naprawdę potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 13:51, .Darnok napisał:

Owszem, spora ilość naszych rodaków im pomagała.

Z narażeniem właśnego życia, nic nie żadając w zamian.

Dnia 26.06.2007 o 13:51, .Darnok napisał:

Ale także wiele osób przyklaskiwało idei ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej.

O jejku... No to faktycznie zapłaćmy im ze 6 milionów. :P
Nawet Ci którzy "przyklaskiwali" Żydom nie szkodzili, bo tacy co latali kapować na gestapo byli wyjątkami.

Dnia 26.06.2007 o 13:51, .Darnok napisał:

Piszesz, że Zydzi żądają od nas haraczu - a jest mnóstwo osób, które mają wielki dług wdzięczności
wobec Polaków, starczy powiedzieć, że zdecydowanymi liderami w gronie "Sprawiedliwych wśród
Narodów Świata" są Polacy.

No właśnie....

Dnia 26.06.2007 o 13:51, .Darnok napisał:

Inicjatywa jak najbardziej słuszna, ale niektórym nie podoba się chyba tylko dlatego, że dotyczy akurat > Żydów.

Oczywiście, że tak. Niedługo nie będę wiedział czy to jeszcze Polska czy już Izreal. Tu Żydzi są traktowani przez większą część władzy i przez niektórych ludzi "szarych" jak święte krowy.

Dnia 26.06.2007 o 13:51, .Darnok napisał:

I jest od razu okazja do wrzucania teorii na temat ich wszechobecnych wpływów.

Ich byłych wpływów. Nie twierdzę, że Żydzi rządzą światem, czy Polską.
A okazja jest. I tak się im nic nie stanie, najwyżej zaraz ktoś powie, że jestem antysemitą, albo faszystą, nazistą, neonazistą, rasistą.

Dnia 26.06.2007 o 13:51, .Darnok napisał:

A jak już rzucasz hasłami "nie ma pieniędzy na wiele rzeczy a jest na takie muzeum", to zajmij
się najlepiej robieniem spotów dla Platformy :P

Sig już dał dobrą odpowiedź. W sumie mógłbym się zająć, czemu nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 12:58, Ponury Żniwiarz napisał:

Każdy naród broni swoich praw boli tylko jedynie to że oni to robią nie na swoim terytorium.


Nie zgodzę się.
Bo my Polacy, oczywiście nie wszyscy zawsze na krytykę z obczyzny reagujemy... wiadomo jak. Podczas kiedy z drugiej strony sami na siebie psioczymy.
Polaka wyzwać wolno, Żyda nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 14:10, Vaxinar napisał:

Polaka wyzwać wolno, Żyda nie.

ano nie wolno, zwłaszcza że mosad uważa się za najskuteczniejszą organizację wywiadowczą świata, niejednego już o zgon z przyczyn naturalnych (zawał serca i tym podobne) przyprawili (przejęli sposoby na ich wywoływanie od jakiejś wschodniej, średniowieczneij siatki płatnych morderców, chyba assainów). Dodatkowo się w afery i głośne akcje nie mieszają, więc nie ma żyda który by agentowi mosadu nie pomógł w potrzebie (niezależnie od tego na czym by miała ta pomoc polegać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2007 o 14:10, Vaxinar napisał:

Nie zgodzę się.
Bo my Polacy, oczywiście nie wszyscy zawsze na krytykę z obczyzny reagujemy... wiadomo jak.
Podczas kiedy z drugiej strony sami na siebie psioczymy.
Polaka wyzwać wolno, Żyda nie.



Wiesz to może wejdź do rządu przepchnij ustawę i deportujemy wszystkich żydów będzie spokój;p I można powiedzieć co prawda bardziej populistyczne jest lizanie im tyłków więc to sie raczej nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 14:08, Vaxinar napisał:


Z narażeniem właśnego życia, nic nie żadając w zamian.


Normalne ludzkie zachowania, nie mają specjalnego związku z konkretną przynależnością narodową.

Dnia 26.06.2007 o 14:08, Vaxinar napisał:

O jejku... No to faktycznie zapłaćmy im ze 6 milionów. :P
Nawet Ci którzy "przyklaskiwali" Żydom nie szkodzili, bo tacy co latali kapować na gestapo
byli wyjątkami.


No tak, a przecież z drugiej strony po prostu zdecydowana większość, praktycznie wszyscy Żydzi nie myślą o niczym innym jak tylko o tym, żeby wykraść majątek Polakom. Wstrętne żydowskie nasienie, wszędzie tylko by się pchało po kasę.

Dnia 26.06.2007 o 14:08, Vaxinar napisał:

No właśnie....


No właśnie? No i co no właśnie? Zaraz się powinien jakiś Zyd oburzyć, że nagradzają przedstawicieli antysemickiego narodu...

Dnia 26.06.2007 o 14:08, Vaxinar napisał:

Oczywiście, że tak. Niedługo nie będę wiedział czy to jeszcze Polska czy już Izreal.


Taaa, jasne. Sami Żydzi są przecież dookoła (nawet jeśli ich nie widać!), a zamiast kościołów powstają same synagogi.

Dnia 26.06.2007 o 14:08, Vaxinar napisał:

Tu Żydzi
są traktowani przez większą część władzy i przez niektórych ludzi "szarych" jak święte krowy.


A przez innych jako źródło wszystkich problemów.

Dnia 26.06.2007 o 14:08, Vaxinar napisał:

(...)
A okazja jest. I tak się im nic nie stanie, najwyżej zaraz ktoś powie, że jestem antysemitą,
albo faszystą, nazistą, neonazistą, rasistą.


Okazja do czego? Do pisania kolejny raz o ich niesamowitych wpływach? W celu?

Dnia 26.06.2007 o 14:08, Vaxinar napisał:

Sig już dał dobrą odpowiedź. W sumie mógłbym się zająć, czemu nie? :P


Pierwszy lepszy może zająć się takim bzdurami. To jedna z odmian populizmu. Tamto zdanie nie miało być w żadnym wypadku komplementem.

P.S. A tak z ciekawości - znasz osobiście jakiegoś Zyda? Rozmawiałaś kiedyś z jakimś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 15:02, .Darnok napisał:

Normalne ludzkie zachowania, nie mają specjalnego związku z konkretną przynależnością narodową.

I wszyscy tak im pomagali w czasie II wojny?

Dnia 26.06.2007 o 15:02, .Darnok napisał:

No właśnie? No i co no właśnie?

Wydawało mi się, ze przedstawiłeś naród polski w superlatywach. Chyba się tutaj nie rozumiemy.
Polska nie jest antysemickim narodem - właśnie o to chodzi. Nie podawaj za przykład ludzi kreślących po ścianach swastyki i "Juden raus".

Dnia 26.06.2007 o 15:02, .Darnok napisał:

Okazja do czego? Do pisania kolejny raz o ich niesamowitych wpływach? W celu?

Do zdziwienia. Gdzie ja piszę o ich wpływach? Napisałem wyraźnie o ich byłych wpływach. Teraz wpływów raczej nie ma, więc jesteśmy braćmi. I jeszcze raz powtarzam, że nie należę do ludzi, którzy twierdzą, że Żydzi rządzą światem. A zdania co do budowy im muzeum nie zmienie.

Dnia 26.06.2007 o 15:02, .Darnok napisał:

P.S. A tak z ciekawości - znasz osobiście jakiegoś Zyda? Rozmawiałaś kiedyś z jakimś?

Nie. A co to ma w ogóle do rzeczy? Co to ma wspólnego z tematem, który tu poruszyłem? Że budujemy im muzem, że są w Polsce traktowani jak wielcy święci i pokrzywdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 15:14, Vaxinar napisał:

(...)
I wszyscy tak im pomagali w czasie II wojny?


Masz się zamiar licytować? Na jakiej podstawie? Jakieś konkretne badania?
Według listy "Sprawiedliwych" jest nas najwięcej. Ale wynika to także z tego, na jakich terenach miały miejsce takie a nie inne zdarzenia.

Dnia 26.06.2007 o 15:14, Vaxinar napisał:

Wydawało mi się, ze przedstawiłeś naród polski w superlatywach. Chyba się tutaj nie rozumiemy.
Polska nie jest antysemickim narodem - właśnie o to chodzi. Nie podawaj za przykład ludzi kreślących
po ścianach swastyki i "Juden raus".


Nie piszę, że jest. Jest mnóstwo innych krajów, które faktycznie można nazwać ten sposób.
Piszę tak, żebyś się zastanowił jak pewien margines przedstawicieli tego narodu może odbierać Polskę, tak samo jak pewien margines naszego narodu odbiera właśnie całość narodu żydowskiego.

Dnia 26.06.2007 o 15:14, Vaxinar napisał:

(...) Teraz
wpływów raczej nie ma, więc jesteśmy braćmi.


Na czym opierasz założenie, że wcześniej były, a teraz są? Ze względu na sam tytuł "bracia"?

Dnia 26.06.2007 o 15:14, Vaxinar napisał:

Nie. A co to ma w ogóle do rzeczy? Co to ma wspólnego z tematem, który tu poruszyłem? Że budujemy
im muzem, że są w Polsce traktowani jak wielcy święci i pokrzywdzeni.


Ma, i to sporo. Bo przedstawiasz ich jako grupę, w której praktycznie wszystkim chodzi o odebranie nam majątków. Rozumiem, że każdą rozmowę z Polakiem zaczynają od przedstawienia listy żądań i pretensji.

Muzeum i inicjatywa z nim związania ma polepszać relację między narodami i kulturami. Myślisz, że nie zostanie to docenione, zauważone? No ale lepiej to traktować jako formę marnowania pieniędzy.

No i na koniec najważniejsze pytanie - pomyśl przez moment jak byś zareagował, gdyby jakiś Zyd zaprotestował przeciwko ufundowaniu jakiejś nagrody dla Polaka, bo nie zgadza się, żeby marnować na takie rzeczy pieniądze. Już widzę te komentarze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 15:38, .Darnok napisał:

Ale wynika to także z tego, na jakich terenach miały miejsce takie a nie inne zdarzenia.

To jest jedyne z czym się zgodzę.

Dnia 26.06.2007 o 15:38, .Darnok napisał:

Na czym opierasz założenie, że wcześniej były, a teraz są? Ze względu na sam tytuł "bracia"?

Chociażby z historii. Nie jest tajemnicą, że w Polsce czy w Niemczech Żydzi mieli w rękach przemysł i byli bogaci.

Dnia 26.06.2007 o 15:38, .Darnok napisał:

Ma, i to sporo. Bo przedstawiasz ich jako grupę, w której praktycznie wszystkim chodzi o odebranie
nam majątków.

Jeśli piszę coś o Żydach w tym temacie, a rozumiem, że na tej podstawie wysuwasz ten wniosek to piszę właśnie o tej głupiej poprawności politycznej.
Jednak pisałem parę razy i przedstawiłem naród żydowski tak jak piszesz nie "ot tak", ale z pewnymi argumentami. Bo jak nazwać to, że wyciągają pieniądzę od Szwajcarów za to, że Niemcy polikwidowali im konta w tamtejszych bankach? Jak nazwać to, że domagają się od nas odszkodować za to, że mieli tu swoje ziemie? Jak nazwać to, że drugie pokolenie Żydów, czyli dzieci ocalałych żadają od Niemców odszkodowania bo jak twierdzą ucierpieli mimo iż II wojny na oczy nie widzieli.
Za to co zrobili Niemcy na cudzych ziemiach niech mają pretensję do Niemców. I niech pretensję ma pokolenie pokrzydzone, a nie ich dzieci. Poza tym pokolenie pokrzywdzone odszkodowania dostalo.
Nie pisz mi teraz proszę "i ile dostali?" albo "tylko raz"? bo jak wiadomo życie ludzkie jest bezcenne i ta rekompensata zawsze jest tylko symboliczna.

Dnia 26.06.2007 o 15:38, .Darnok napisał:

Muzeum i inicjatywa z nim związania ma polepszać relację między narodami i kulturami.

To bardzo dobrze, ale są też inne narody, które nie mają takich muzeów. Dlaczego? Poza tym nasze stosunki z Żydami - jak sam prezydent przyznał - są bratnie.

Dnia 26.06.2007 o 15:38, .Darnok napisał:

No ale lepiej to traktować jako formę marnowania pieniędzy.

Bo mimo wszystko wolałbym aby te pieniądze były przeznaczone na co innego. Nie jestem przeciwnikiem takich inwestycji, ale nie w sytuacji kiedy są sprawy ważniejsze. A takie dziś są z pewnością, a pieniędzy - podobno - nie ma.

Dnia 26.06.2007 o 15:38, .Darnok napisał:

No i na koniec najważniejsze pytanie - pomyśl przez moment jak byś zareagował, gdyby jakiś
Zyd zaprotestował przeciwko ufundowaniu jakiejś nagrody dla Polaka, bo nie zgadza się, żeby
marnować na takie rzeczy pieniądze. Już widzę te komentarze...

1. A jakbym miał wg Ciebie zareagować? Przeklinać Żydów? Z pewnością nie. Poza tym powiedz mi jeszcze gdzie ta nagroda? W Izrealu? Byłaby to całkiem słuszna decyzja, jeśli te piniądze możnaby przeznaczyć na szczytniejszy cel.
2. Mówisz o nagrodzie. Czyli nagrodzie za jakaś zasługę, a to muzeum nagrodą nie jest. To spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 15:02, .Darnok napisał:

> /.../
P.S. A tak z ciekawości - znasz osobiście jakiegoś Zyda? Rozmawiałaś kiedyś z jakimś?

Ja znam i to nie jednego. I nie jedną.
Trzeba im przyznać jedno: popierają się wzajemnie. Jeśli w jakiejś instytucji pojawi się przypadkiem jeden Żyd, zaraz będzie ich kilku i będą prowadzili wspólną politykę. Nawet nie przypuszczasz, jak są zorganizowani. Zresztą, co ja bedę się rozwodził. Poczytaj lepiej wspomnienia "odstępcy" Victora Ostrowskiego, były w Polsce wydane... przynajmniej dowiesz się, jak działa wywiad izraelski i dlaczego ma takie wyniki, jakie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 16:24, Vaxinar napisał:


To jest jedyne z czym się zgodzę.


Jedyne? Czyli inne narody nic nie pomagały? A no tak, nikt nie zachowywał się tak wspaniale jak my....

Dnia 26.06.2007 o 16:24, Vaxinar napisał:

Jeśli piszę coś o Żydach w tym temacie, a rozumiem, że na tej podstawie wysuwasz ten wniosek
to piszę właśnie o tej głupiej poprawności politycznej.

>(...)

Nadal nic nie rozumiesz. Cały czas w kółko podkreślam, że w każdej narodowości znajdą się jakieś grupy, których zachowania dla niektórych środowisk nie są zrozumiałe ani nie są akceptowane. Myślisz, że taki festiwal kultury żydowskiej jaki ma miejsce w Krakowie polega na odczytywaniu kolejnych żądań?

Dnia 26.06.2007 o 16:24, Vaxinar napisał:

To bardzo dobrze, ale są też inne narody, które nie mają takich muzeów. Dlaczego? Poza tym
nasze stosunki z Żydami - jak sam prezydent przyznał - są bratnie.


Żydzi przez stulecia mieszkali na terenach Rzeczypospolitej i stanowili jeden z wielu elementów jej kultury. Można powiedzieć, iż w porównaniu do innych narodów bardziej znaczącym. Owszem, można tworzyć tego typu budynki innym. Taki Madagaskar to przecież miała być nasza kolonia..

I tak w ramach sprostowania - prezydent Kaczyński powiedział/przypomniał, że Jan Paweł II tłumaczył wszystkim katolikom, iż są oni naszymi braćmi. Starszymi w wierze, precyzując dokładnie.

Co do finansów - swoje dołożyło Stowarzyszenie Zydowski Instytut Historyczny, resztę Urząd Miasta i Ministerstwo Kultury. Radzę też przeczytać jaki jest dokładny cel i sens powstania muzeum, chociaż podejrzewam, że będą to dla Ciebie jedynie puste hasła bez pokrycia.

Dnia 26.06.2007 o 16:24, Vaxinar napisał:

1. A jakbym miał wg Ciebie zareagować? Przeklinać Żydów? Z pewnością nie. Poza tym powiedz
mi jeszcze gdzie ta nagroda? W Izrealu? Byłaby to całkiem słuszna decyzja, jeśli te pieniądze
można by przeznaczyć na szczytniejszy cel.
2. Mówisz o nagrodzie. Czyli nagrodzie za jakaś zasługę, a to muzeum nagrodą nie jest. To spora
różnica.


Może i Ty nie, ale z cała pewnością znalazło by się całkiem spora ilość osób, która zaczęłaby pisać niewybredne komentarze na ich temat i podkreślać ich rzekomo wrodzoną niechęć do Polaków. Nie wierzę jednak, iż nagłówek "Zydzi protestują przeciwko budowie polskiego muzeum" nie spowodowałby u Ciebie irytacji.
Co do nagrody, to ja podałem przykład, równie dobrze mogłoby być jakieś muzeum czy pomnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 16:38, KrzysztofMarek napisał:

(...)
. przynajmniej dowiesz się, jak działa wywiad izraelski
i dlaczego ma takie wyniki, jakie ma...


Baa, jeśli nie jesteś obrzezany i nie masz osobistego poświadczenia o dobrej opinii od jakiegoś rabina, to nie masz nawet co marzyć o wstąpieniu do Mosadu. Muszą mieć absolutną pewność. I efekty widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się