Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2010 o 15:00, Sareth14 napisał:

A myślałem żę WTF kładzie większy nacisk na nogi


Wiesz, jak nie trenują w ogóle rąk to pewnie mają więcej czasu na trenowanie nóg. :d W poprzednim poście troszkę pogeneralizowałem, ale jednoznacznie nie da się powiedzieć gdzie jest większy nacisk na co - każdy klub i trener ma inne poglądy na techniki i metodykę treningową, więc może być tak, że dwa kluby WTF i ITF pod względem treningów będą bardziej zbliżone do siebie niż dwa kluby ITF.
http://www.youtube.com/watch?v=T0AtAR8apdo&feature=related - tak swoją drogą wystarczy popatrzeć na Jarosława Suskę, żeby się zakochać w kopnięciach - techniczna perfekcja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 13:47, Sareth14 napisał:

Mieszkam w UK, więc to zdanie z poziomem WTFu w Polsce mnie nie dotyczy xD Zauważyłem
że o WTF''ie napisałeś bardziej srogo niż o ITF, jakby był gorszy


No cóż, niektórzy lubią sobie zwiększyć e-pena napinaniem się w necie, Jaracz faworyzuje ITF, bo trenuje ITF i nie jest obiektywny. Te style są po prostu inne i mówienie "moje taekwondo jest najtaekwondowniejsze" jest po prostu śmieszne i niedojrzałe.

Validus---> nie próbuj tak więcej prowokować, bo niektórzy mogą nie załapać...

Jaracz---> nieprawda, że się nie trenuje w ogóle rąk, trenuje się, tylko mniej. Ale ja standardowo miałem treningi rąk, czy typowe treningi bokserskie nawet, pomijając już rozbicia, treningi kombinacji z rękami, czy układy formalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 15:28, Budo napisał:

No cóż, niektórzy lubią sobie zwiększyć e-pena napinaniem się w necie, Jaracz faworyzuje
ITF, bo trenuje ITF i nie jest obiektywny. Te style są po prostu inne i mówienie "moje
taekwondo jest najtaekwondowniejsze" jest po prostu śmieszne i niedojrzałe.

Budo, napisałem przecież tylko co mi się podoba w ITFie i dlaczego go trenuję, przecież mam prawo do własnego zdania. :) Nie lubię napinać się w internecie, ani poza, zresztą na przykład gadki typu "Aikido jest do d..." też przeszły mi lata temu, bo każda SW ma w sobie coś wyjątkowego (może oprócz karate tsunami) xD, a każdy trenujący ma inne preferencje. Poza tym wspomniałem w ostatnim poście: "W poprzednim poście troszkę pogeneralizowałem, ale jednoznacznie nie da się powiedzieć gdzie jest większy nacisk na co - każdy klub i trener ma inne poglądy na techniki i metodykę treningową, więc może być tak, że dwa kluby WTF i ITF pod względem treningów będą bardziej zbliżone do siebie niż dwa kluby ITF.".

Dnia 05.12.2010 o 15:28, Budo napisał:

Jaracz---> nieprawda, że się nie trenuje w ogóle rąk, trenuje się, tylko mniej. Ale
ja standardowo miałem treningi rąk, czy typowe treningi bokserskie nawet, pomijając już
rozbicia, treningi kombinacji z rękami, czy układy formalne.

Pisałem z przymrużeniem oka, stąd na końcu emotka ":d". Na przykład wiadomo, że w takim TKD są układy, a w kickboxingu ich nie ma, więc teoretycznie ci drudzy mają więcej czasu na trening pod walkę - ale nie oznacza to, że w rzeczywistości więcej się nauczyli lub potrafią lepiej spożytkować umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 21:17, tylor2 napisał:

> BTW: Po co są te układy?

Żeby ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć technikę. No i żeby trener miał mniej do
roboty :)

Ale jak ktoś patrzy tak na tych Karateków (czy coś innego) i robią te układy, to wygląda dziwnie, bez sensu i bez użytecznie. Po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 21:19, Sareth14 napisał:

> > BTW: Po co są te układy?
>
> Żeby ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć technikę. No i żeby trener miał mniej
do
> roboty :)
Ale jak ktoś patrzy tak na tych Karateków (czy coś innego) i robią te układy, to wygląda
dziwnie, bez sensu i bez użytecznie. Po co to?

@up
Żeby tu Ci odpowiedzieć musiałbym zagłębić się w całą filozofię Karate (itp. SW). Wiesz to całe doskonalenie siebie itd. wybacz, ale nie chce mi się tego rozwijać. Jeśli chcesz to sobie gdzieś coś poczytaj, albo zapytaj trenera :).

PS. Tak na przyszłość ( to prośba do wszystkich) nie zadawaj pytań typu który styl lepszy itd. tylko przejdź siędo sekcji, w których mógłbyś ćwiczyć (masz względnie blisko) i trochę poćwicz (pierwszy trening jest zwykle za darmo) bo na forum, najczęściej doradzą Ci SW, której nie możesz ćwiczyć, bo wokolicy np. nie ma klubu, aprzy okazji jeszcze się wzajemnnie pozżerają jak Budo i Jaracz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2010 o 21:31, tylor2 napisał:

PS. Tak na przyszłość ( to prośba do wszystkich) nie zadawaj pytań typu który styl lepszy
itd. tylko przejdź siędo sekcji, w których mógłbyś ćwiczyć (masz względnie blisko) i
trochę poćwicz (pierwszy trening jest zwykle za darmo) bo na forum, najczęściej doradzą
Ci SW, której nie możesz ćwiczyć, bo wokolicy np. nie ma klubu, aprzy okazji jeszcze
się wzajemnnie pozżerają jak Budo i Jaracz :D

Nie pytałem który styl jest lepszy, pytał o różnice i dlaczego go ćwiczą itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 21:08, Sareth14 napisał:

A ty Budo dlaczego wybrałeś WTF? Co ci się w nim podoba? (Sory za takie wypytywanie)



Podoba mi się nacisk na nogi w typowym wtf tkd. Można opanować do perfekcji typowe boczne, mocne kopnięcia. Poza tym sparingi w full kontakcie są fajne, nie ma taryfy ulgowej, walisz ile fabryka dała. To wymagający i intensywny sport, po treningu sparingowym to tylko gorąca kąpiel i do łóżka, na nic więcej nie ma siły ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o radę.
Trenowałem kyokushin ~5-6 lat, teraz miałem 2 lata przerwy od intensywnego trenowania jakichkolwiek sztuk walki.
Bardzo cenię kyokushin, ale obecnie szukam czegoś z ''powerem'' (którego w kyoku brakuje) + chcę się porządnie rozciągnąć. Mógłbyś coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 23:43, Belegdil napisał:

Mam prośbę o radę.
Trenowałem kyokushin ~5-6 lat, teraz miałem 2 lata przerwy od intensywnego trenowania
jakichkolwiek sztuk walki.
Bardzo cenię kyokushin, ale obecnie szukam czegoś z ''powerem'' (którego w kyoku brakuje)
+ chcę się porządnie rozciągnąć. Mógłbyś coś doradzić?


Rozciągnięcie tak naprawdę zależy bardziej od sekcji i od Ciebie niż od stylu, czy sztuki walki. Ale może kickboxing, albo tajski boks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 22:12, Budo napisał:

> A ty Budo dlaczego wybrałeś WTF? Co ci się w nim podoba? (Sory za takie wypytywanie)



Podoba mi się nacisk na nogi w typowym wtf tkd. Można opanować do perfekcji typowe boczne,
mocne kopnięcia. Poza tym sparingi w full kontakcie są fajne, nie ma taryfy ulgowej,
walisz ile fabryka dała. To wymagający i intensywny sport, po treningu sparingowym to
tylko gorąca kąpiel i do łóżka, na nic więcej nie ma siły ;]

Dziś miałem pierwszą lekcje WTF Teakwondo. Bardzo fajne, podoba mi się nawalanie w to coś xd (nie wiem jak się nazywa ta rzecz którą ktoś trzyma w ty w nią kopiesz), Nogi bolą; czuć jak się mięśnie wyrabiają :) Nie wiem czy będe próbował STF, w Angli (gdzie ja mieszkam) to jest prowadzony WTF wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 21:56, Budo napisał:

/.../

Nawala sie w worki, lapy, packi i tarcze.
Fajnie, ze sie podoba.

Tylko że robiąc 180 kicka trafiłem pare razy ale dużym palcem u nogi xd troche zabolało ale jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 22:49, Sareth14 napisał:

> /.../
>
> Nawala sie w worki, lapy, packi i tarcze.
> Fajnie, ze sie podoba.
>
Tylko że robiąc 180 kicka trafiłem pare razy ale dużym palcem u nogi xd troche zabolało
ale jest super

No to trenuj więcej i częściej aż ci zacznie wychodzić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 07:07, AQ54 napisał:

> > /.../
> >
> > Nawala sie w worki, lapy, packi i tarcze.
> > Fajnie, ze sie podoba.
> >
> Tylko że robiąc 180 kicka trafiłem pare razy ale dużym palcem u nogi xd troche zabolało

> ale jest super
No to trenuj więcej i częściej aż ci zacznie wychodzić xD

Tak wiem :P Nie poddam się. Nawet nie wiedziałem że mam takiego Powera w nodze xD jutro jak będzie okazja to powyrabiam se celnośc z 180 na treningu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować