Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft na razie bezsilny wobec piratów

62 postów w tym temacie

Zgadzam się z Bajuj, Vista ma podobno "pożerac" 768 Mb ram, więc 1/4 społeczeństwa musi dokupić pamięć, później vista to system, który współpracuje z DirectX 10, więc ci ktorzy będą chcieli cieszyć się nowymi efektami w grach muszą zakupić GeFoce 8800, ponieważ jest to narazie jedyna karta która obsługuje Dx10. Tak więc nie widze powodu narazie kupować nowiego Windowsa bo tak jak powiedział Bajuj "raczej nikt nie kupi nowego komputera by pooglądać nowe okienka" :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jasne ze wiekszosc mlodych ludzi bedzie priacic Viste, bo wydawanie ok 800zl na oryginal nie bedzie sie im usmiechalo, a w nowe gry wymagajace Visty beda chcieli pograc. Niestety to naturalna kolej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może gdyby nie cena to może piratówby nie było. Gothic3 hit roku w EK sprzedał się w całym nakładzie i to orginalnym! Więc jakby dali Viste za 200zł +gadżety to napewno znacznie zwiększyła się sprzedaz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, iż Microsoft Corporation są sami sobie winni. Nie od dziś wiadomo, że piraci są w stanie złamać każde zabezpieczenie, a zaporowa cena najnowszej Windy, na pewno sprzyja takim procederom. Naprawdę nie dziwi mnie to, że piaraci znowu wygrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tego chyba każdy się spodziewał. Śmiesznie dzisiaj brzmią dawne deklaracje firmy np. o "nienaruszalności" Windowsa XP :D Cóż, również w przypadku Visty stało się tak samo. No, ale jeśli to prawda, że to ostatni z serii Windows i potem należałoby się spodziewać zupełnie nowego systemu, to może wtedy uda się zrobić produkt odpowiednio zabezpieczony, działający na zupełnie innych zasadach, niż znamy dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 17:13, Dead-pl napisał:

A ja tam zamieżam nabyć legalną wersje Visty Home Premium :]


Ja tez,bo ta "Ultimate" zawiera za duzo,fajerwerkow,a moj komputer musi byc stabilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezaleznie co Microsoft bedzie robił i tak predzej czy późneij piraci to ominą. Oni z nimi nie wygrają niezaleznie od wszystkiego. Dziwi mnei to ze az w takim stopniu chą z nimi walczyc. Czy oni mają az takie małe zarobki ze muszą sciagac kase od piratów. Rozumiem nartudzili sie itp. Ale gdyby mieli kase z kazdego pirackiego windowsa który jest zainstalowany na komputerach to oni by byli miliarderami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Niezaleznie co Microsoft bedzie robił i tak predzej czy późneij piraci to ominą."
=> ciekawe jak ominiesz wizytę policji [kontrolę legalności oprogramowania] ^.^

"Czy oni mają az takie małe zarobki ze muszą sciagac kase od piratów."
=> no gdyby nikogo nie ścigali to zgadnij ile licencji by sprzedali i dlaczego ZERO?

"Rozumiem nartudzili sie itp."
=> właśnie wychodzi na to że nie rozumiesz, sam napisz system operacyjny i udzielaj do niego wsparcia przez kilka lat ... jak się zmęczysz -zgłoś się do poradni dla anonimowych programistów ^.^

"gdyby mieli kase z kazdego pirackiego windowsa"
=> wystarczy im kasa od każdego legalnego windowsa ;-)

piractwo jest bardzo dużym problemem bo w mentalności ludzi utarło się że komputer musi mieć XPeka i Xpek musi być darmowy [tak samo inne programy, piosenki i filmy] .. pomyśl: wolisz XPeka za 500zł czy co roku płacić 200zł abonament .... przyjmując że z XPeka korzystam już kilka lat to wolę zapłacić jednorazowo, no ale oczywiście najpierw musiałem zarobić te 500zł i przegadać moich jakże cfanych kolegów -każdy uważał że mnie p********* ale jak ich odwiedzi kontrola to ja się będę śmiał ;-)

"Vista za 20 zł i znika problem piractwa :P"
lol, za 20zł to mnie by się nie chciało z domu wychodzić po windowsa ... zamawiałbym jak pizze przez telefon, tylko że pizze zjadam w kilka minut a windowsa uzywam przez lata ... smacznego! ^.^

"A ja tam zamieżam nabyć legalną wersje Visty Home Premium"
o tym samym myślę :] ale poczekam aż pierszy szał minie i zacznie się pojawiać oprogramowanie zgodne z Vistą .. a swoją drogą to przypominają mi się czasy Win98 jak wszyscy krytykowali XPeka ... i nagle Win98 umarł ;-) bo okazało się że Settlers 2 i Transport Tycoon działa na XP :P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS zależy na popularności pirackich kopii Visty - to taktyka obliczona na (w miarę) szybkie przejscie rynku na nową platformę, jak już..dziesiąt % userów będzie po przesiadce wtedy wyjdzie co naprawdę w Viscie siedzi..
Wyobraźcie sobie, co by się działo, gdyby windowsy były naprawdę dobrze zabezpieczone (a MS na coś takiego stać) - większość poszłaby w stonę Linuxa (niestety Apple u nas nie jest popularne)
PS. osobiście zostaję przy XP najdłużej jak się da - umrą sterowniki pod XP do nowych urządzeń, umrze i ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne są niektóre wypowiedzi ;)
Na prawdę sądzicie, że największa firma programistyczna nie wiedziała, że da się złamać ich zabezpieczenia ?! hehehe - możecie ich nie lubić ale tam pracuje wielu bardzo dobrych programistów. Jeżeli do tego dopuścili - pewnie mają w tym jakiś cel
A teksty - "gdyby Vista nie była taka droga..." są co najmniej śmieszne. Ile w ciągu roku kupujecie gier ? Wydacie ileś tam kasy np. na grę G3, przejdziecie ją "kto szybciej" (oczywiście nie wszyscy, ale wielu...) i na półkę. Nie szkoda Wam tej kasy ?
Kupując Windowsa kupujecie system, który używacie za każdym razem, gdy włączacie komputer - miedzy innymi po to, żeby pograć w te kupione gry. Nikt nie zmusi nikogo, żeby kupił Vistę za 800 zł. Zanim Vista będzie niezbędna minie jeszcze sporo czasu, a cena raczej spadnie. Poza tym większość z Was zpewne ma oryginalnego XP-eka ;P skoro gracie (gry są przeważnie pod windę) więc aktualizacja z Was aż tyle nie zedrze.
A Ci którzy nie mają oryginała a go używają tym bardziej mogą raz w życiu darować sobie kilka gierek i kupić system płacąc firmie z której produktu korzystają prawie co dzień od iluś tam lat. Sprawdźcie jakie to miłe uczucie mieć oryginał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie bez bicia, ze po zakupie jakis czas temu legita Home XP nie ciagnie mnie do wydania kolejnych grubszych pieniazkow na produkt M$ ktory podczas zabawy betą i RC1 raczej mnie nie zachwycił. Miały byc rewolucje, mialy byc nowe rozwiazania... i co? I nic. Kilka rozwiazan podpatrzono w Unixach (praca koncie uzytkownika + przejscie w tryb superuser by instalowac), kilka przypomina Mac''a.
A co poza tym? Ogromny rozmiar systemu, kosmiczne wymagania sprzetowe... odpalajac glupie szachy 3D po zwiekszeniu okna do pelnego ekranu dowiedzialem sie ze mam na to za malo pamieci na karcie graficznej... bardzo fajnie! 256 bitowa karta posiadajaca na pokladzie 256MB Pamieci nie ciagnie szachów, bo system uzywa AERO. Pod XP demo Messiaha pomykało mi na High w 1280x1024, ciekawi mnie co musialbym miec pod maska by to samo demo wygladało tak na Viscie... :/
Problem dla mnie jest w tym ze nikomu nie zalezy by to szybko chodzilo - ani M$, bo nie musi sie zbytnio napracowac, ani producentom sprzetu - bo taka Vista to dla nich tylko wiecej pracy i lepsza sprzedaz. No bo przyjdzie nowy sprzet, to bedzie ok.

Olamagato --> Nie bierzesz pod uwage czegos innego. M$ i bez ukrywania plikow jest obecnie na celowniku. Teraz wyobraz sobie, ze najwiekszy producent oprogramowania na swiecie, ktorego okienka znajduja na 90% komputerow ukrywa swoj system i nie masz bladego pojecia co tak naprawde w nim jest, co robi, co instaluje, jakie informacje zbiera i wysyla do producenta... Sorry, ja czegos takiego bym nie zainstalowal. Bo to, to juz za bardzo przypomina mi Big Brother''a oraz Orwella i jego Rok 1984.

A M$ i walka z piractwem? Pfff... po co? Skoro uzytkownik uzywa naszego Windows chocby w wersji nielegal, to i tak uzywa Windows. A co to oznacza? Ze nie uzywa konkurencji. Pieniadze juz mamy. Dominacje na rynku tez... a zysk realny przyniosa licencje korporacyjne oraz business. A nie zwykly szary end-user na swoim domowym składaczku ;)
Pozdrawiam.
K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 09:38, Krondar napisał:

M$ i bez ukrywania plikow jest obecnie na celowniku.

Mi nie chodzi o ukrywanie plików, tylko o zupełnie inny sposób trzymania systemu na dysku.
Wiesz jakie było jedne z najskuteczniejszych zabezpieczeń antypirackich Windows?
Swojego czasu wydany został Windows 95 na 14 dyskietkach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ani trudnego do złamania (w tym czasie kopiowano wszystko co byłona flopach), ale zastosowano nieco niestanardowy format mający o dwa sektory więcej nia ścieżce niż standardowo. Żeby więc skopiować sobie całą instalkę trzeba było sformatować wszystkie dyskietki z dodatkowym przełącznikiem, który to umożliwiał.
Tej wersji dosłownie nikt nie kopiował - piraci bo za dużo było z tym roboty, a zwykli użytkownicy bo nie mieli pojęcia jak to ugryźć, skoro programy przy kopiowaniu wypisywały im "floppy disk incompatible".

Dnia 19.11.2006 o 09:38, Krondar napisał:

Teraz wyobraz sobie, ze najwiekszy producent oprogramowania na swiecie, ktorego
okienka znajduja na 90% komputerow ukrywa swoj system i nie masz bladego pojecia
co tak naprawde w nim jest, co robi, co instaluje, jakie informacje zbiera i wysyla do producenta...

A wydaje Ci się, że w tej chwili masz o tym blade pojęcie?
Tak naprawdę wiesz co robi system tylko na podstawie komunikatów jakie wypisuje, pasków postępu itd. Widziałem już program (napisany zresztą przez studenta dla żartu i zaliczenia), który doskonale symuluje Windows XP. Instaluje się z płyty CD, symuluje partycjonowanie, otwiera wszystkie okienka systemowe, pokazuje zupełnie nieistniejące dane na dyskach, nawet obsługuje Ctrl+Alt+Del i menedżera zadań. Tylko, że zajmuje 9 MB i nie robi dosłownie nic poza wyświetlaniem wyglądu. Oszukuje zawartość dowolnego nośnika danych (ba, wymyśla ją po prostu). Ale jest wystarczająco dobrze zrobiony, żeby oszukać nauczycieli akademickich i zabić ćwieka pracownikom serwisu, którzy próbowali go zainstalować jako prawdziwego. Nic dziwnego skoro udaje nawet rejestr systemowy zgrany z jakiegoś istniejącego systemu. Oczywiście nic z zewnątrz nie wczyta, ani nie zainstaluje - ale udaje to świetnie. Po prostu matrix w wersji 2006.

Pełne zamknięcie zamkniętego i komercyjnego systemu ma jedną zaletę - oprócz tego, że nie może w nim grzebać żaden użytkownik (np. kasowac plików systemowych) czy domorosły programista, nie można również wyszukiwać po kodzie słabych punktów i dziur. Takie coś automatycznie eliminuje działalność wirusów lub robali odpalanych razem z systemem skoro nie wiadomo by było jak on w ogóle działa.
Jezeli ktoś myśli, że potrafi samodzielnie wykryć co tak naprawdę robi system, to niech napisze, dlaczego istnieje niejawna lista wyjątków zapory internetowej Windows, która ma to do siebie, że przepuszcza bez szemrania na zewnątrz wszystkie pakiety sieciowe, o ile coś ustawi pewne "nieużywane" bajty danych w strukturach systemowych?
Albo jak wykryć moduł szpiegowski jednego z kilku chodzących po świecie programów wywiadowczych, albo jak znaleźć sterownik VxD, który oficjalnie nie istnieje, nie jest zainstalowany, nie ma go w rejestrze, nie ma go w pamięci, nie zajmuje miejsca na dysku, niczego nie wysyła (przynajmniej do momentu natknięcia się na sprzetowego firewalla) i przy którym zabezpieczenie Starforce, albo programy do ukrywania zabezpieczeń płyt, to kaszka z mleczkiem?
Twierdzenie o pełnej kontroli tego co robi nawet obecny już system Windows XP, to mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm a po kiego komu vista ?? Byłem betatesterem i powiem że większego shitu nie widziaem nic w nim nowego poza wmp 11 , IE 7 , media centerem i kilkoma innymi bajerkami . Ale system operacyjny ma za duże wymagania aby ekran 3d działał jest potrzebne 512 mb ramu karte 128 mb i moge się tu pomylić chyba 2 ghz procesor . No dla kogoś kto chce spełnia wymagania prosze bardzo ale system jest niestabilny mi się ciął przy uruchamianiu painta -.- Ale wybór należy do was ja wole zostać przy starym poczciwym XP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>512 mb ramu karte 128 mb i moge się tu pomylić chyba 2 ghz procesor

LoL takie wymagania to wiesz...mój komputer 4 lata temu spełniał xD , ja kupie Viste chociaż po to by moja grafa mogła chodzić w dx10...bo na XP''q to ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować