Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

Basshunter (objawienie muzyki hard dance) - temat ogólny

30 postów w tym temacie

Basshunter zawojował ostatnio europejską scenę muzyczną. Grają go na dyskotekach, w TV, z Sieci można ściągnąć dzwonki na komórkę...

Basshunter, czyli Jonas Altberg tworzy swoją muzykę za pomocą programu FL Studio, kontynuując dobre tradycje z czasów Amigowych domorosłych muzyków. Wydał do tej pory dwa albumy: - The Bassmachine - oraz LOL <(^^,)>. Zasłynął kawałkami "Boten Anna" (ang. "I know a bot") oraz "Vi sitter i Ventrilo och spelar DotA".

W zasadzie słucham nieco innego typu muzyki, ale nie ograniczam się. Przeglądając serwis www.xfire.com natrafiłem na informację o tym gościu. Jak przeczytałem, że jego piosenka "Boten Anna" mówi o... IRCowym bocie to po prostu musiałem tego posłuchać! Kawałek mimo iż nie jest zbyt ambitny zrobił na mnie duże wrażenie, bo wszystko zostało zrobione w domu przy pomocy zwykłego komputera. Melodyjny, ciekawy wokal i bardzo skoczny, w sam raz na jakieś party albo do odtwarzacza w miasto. Potem poszło dalej: "DotA", piosenka o kolesiu, który non-stop siedzi na Ventrilo (program podobny do TeamSpeaka) i gra w DotA (mapka w WarCraft3). Lyricsy bliskie graczowi zwróciły moją uwagę, a miłe odczucie pogłębił fakt niezłego podkładu muzycznego.

To może parę linków:

http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=20413 <-- teledysk "Boten Anna" z angielskimi subami
http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=20433 <-- teledysk "DotA" z angielskimi subami
http://www.basshunter.se/ <-- strona oficjalna
http://en.wikipedia.org/wiki/Basshunter <-- artykuł w anglojęzycznej Wikipedii

Proszę o Wasze opinie, tym bardziej, że akurat ta muzyka pasuje do forum o grach jak najbardziej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, że pod względem muzycznym, to hmm... No, cienko raczej. Ewentualnie nadawałoby się tylko na imprezkę dla nałogowych graczy, co by aluzje zrozumieli, no ale ile nałogowych graczy chodzi na takowe imprezy xD Za to jako całość robi rzeczywiście sympatyczne wrażenie, głównie ze względu na teksty. Jednak chyba każdy powinien obejrzeć teledysk conajmniej raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się to to on gra strasznie nie podoba :/ Nie wiem czemu. Może jestem już zbyt uzależniony od klubowej muzyki (trance, house) i takie dźwięki juz do mnie nie trafiają. Zdecydowanie nie jest to ambitna muzyka. No, ale może to tylko ja marudzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest ambitna muzyka. Widać zresztą na klipie, że koleś (choć wcale IMO na takiego nie wygląda) preferuje dresiarski typ życia: złoto, limuzyny, panienki, drogie kluby etc. Ale muzyka jest naprawdę całkiem przyjemna, choćby dlatego, że przypomina mi stare kawałki tworzone przez scenowców w latach 90 i 80 ubiegłego wieku.

Siepu --> tak, ale tylko z angielskimi subami, bo nie jestem pewien, czy któryś z gramowiczów zna szwedzki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ło O_o

jeżeli chodzi o tematykę samą w sobie - no, powiedzmy że młodsi hardkorowcy powinni być happy... jeżeli zaś chodzi o wartość artystyczną... ups... :] toto nadaje się tylko dla osób trawiących bezczelne "techno" i do tego tylko dla osób, które nie mają oporów przed słuchaniem modów ;]

ale jeżeli te warunki są spełnione, to jest to całkiem niezłe - wpada w ucho i nie zmusza do wyłączenia po 30 sekundach... ale jakoś szczególnie ambitne to to nie jest ;]

ale gość jest dowodem na to, że można zrobić coś z niczego* ;]

___
*) tak dosłownie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:
slucham metalu i rocka ;) z gory za techno nie przepadam ;d
tych kawalkow sluchalem zeby sie troche posmiac ;)
i ogolnie podoba mi sie ich tematyka, a rytm jest taki do poskakaniana lajtowym disco po kilku glebszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 13:33, d7 napisał:

slucham metalu i rocka ;) z gory za techno nie przepadam ;d


ja też, ale kiedyś się słuchało modów... :] jakby nie ten wokal, było by to całkiem znośne... jakkolwiek słyszałem bardziej klimatyczne produkcje (np. Awakening, Awakening: Part 2, Autumn Leaf, Whispers i inne) do tego nie będące techno-łupanką... ;]

zainteresowanym polecam: http://pouet.net/prodlist.php?page=1&type=musicdisk&platform=Windows&order=thumbup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA jak pierwszy raz usłyszałam ten utwór to mnie troszke śmieszył....:) ale teraz jak go coraz więcej słysze to zaczynam go naprawde lubić, chociaż nie jestem za takiego typu muzyką..... ale jest w tym coś, żę mogłabym słuchać to calutki czas i mi się nie znudzi. Naprawde wpada nutka w ucho....ale mój brat ma inne zdanie na ten temat...heh. Pozdrwiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh facet, ja też kocham mody. ;) A znasz może Dubmooda z grupy Razor 1911? On w sumie ma całkiem niełupankowe techniawki w formie pisków i "dźwiękowych cyferek" (cokolwiek to miałoby znaczyć;)). Basshunter mi nawet przypomina ten rodzaj muzyki. Siepu jak usłyszał, to co znajduje się u mnie w mp3playerku to normalnie się przeżegnał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ten utwór (boten anna) już dawno i dla mnie to jest straszna żenada :\
No ale różne są gusta, dla mnie to takie disco polo :/
Teledysk równie tragiczny co piosnka, dla mnie porażka w całokształcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze przeczytałem, czy to to zostało porównane do techno? :) No normalnie śmiech na sali. :D Szłyszliście kiedyś naprawdę techniczną muzykę? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 15:15, lurynowicz napisał:

techniawki w formie pisków i "dźwiękowych cyferek" (cokolwiek to miałoby znaczyć;))


ble ;]

ja wolę mody podpadające pod ambient (bardziej przypominające muzykę akustyczną... o ile takie coś jest w tym przypadku możliwe ;] ), coś przy czym można odpocząć albo puścić żeby nieinwazyjnie leciało w tle i wypełniało ciszę dźwiękiem... nie lubię techno sensu stricte, jakkolwiek parę dobrych kawałków a la techno faktycznie słyszałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 15:22, szerszeń45 napisał:

Szłyszliście kiedyś naprawdę techniczną muzykę? ;>


prawdopodobnie nie, nie moje klimaty ;] dla mnie techno/hh/pop to jedno licho ;] za to mogę trochę opowiedzieć na temat metalu, jazzu, muzyki klasycznej/symfonicznej/kameralnej czy celtyckiej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 15:23, KHRoN napisał:

ja wolę mody podpadające pod ambient (bardziej przypominające muzykę akustyczną... o ile takie
coś jest w tym przypadku możliwe ;] ),

Sprawdź kawałek "Bitsalad 2" ze strony http://www.razor1911.com/dubmood/ Czy chodzi Ci mniej więcej o coś takiego? BTW to też szwedzka szkoła oldskulowych dźwięków.

Ja też mogę się wypowiedzieć na temat muzyki symfonicznej, rocka, nujazzu, metalu, elektronicznej czy ambientu, naotmiast w popie, hip-hopie i r''n''b jestem 20 lat za jaskiniowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 15:24, KHRoN napisał:

prawdopodobnie nie, nie moje klimaty ;] dla mnie techno/hh/pop to jedno licho ;] [...]

Eh.. naprawdę nie gadaj, że nie potrafisz odróżnić techno od HH. Co prawda ja za HH również nie przepadam (za techno w sumie też nie, wolę trance i house, ale dobrą techniawkę też lubię czasem sobie zapuścić.), ale coś mi się zdaje, że coś ludzie nie rozróżniają zbyt wielu gatnków muzycznych i pod muzyką klubową rozumieją tylko jedno: Rap i Techno, a to miłe nie jest dla znawców tematu (zwłaszcza jeśli ani jednego ani drugiego nie słuchają, tak jak w moim przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 15:30, szerszeń45 napisał:

nie potrafisz odróżnić techno od HH


tyle potrafię, ale jakiekolwiek podziały wewnątrz tych gatunków (np. kiedyś kolega usilnie starał się wyjaśnić mi czym różni się HH i RAP) to z jednej strony dla mnie czarna magia a z drugiej nawet nie starałem się/nie staram się/nie będę się starał do tego dojść... ;]

Dnia 18.11.2006 o 15:30, szerszeń45 napisał:

techno w sumie też nie, wolę trance i house


w jakim mówisz języku? ;]

:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 15:39, KHRoN napisał:

> techno w sumie też nie, wolę trance i house
w jakim mówisz języku? ;]
:]

To są niektóre z gatunków. Jest też masa innych jak np. elektro, minimal, speed garage. No tą wypowiedzią faktycznie dajesz do zrozumienia, że wiedzę o muzyce klubowej nie masz zbyt dużej. ;] Pewnie należysz do tej grupy osób o której wspomniałem, ale chyba nie jest aż tak źle. Myslę, że jakby puszczono ci utwór house''owy i później coś trance''owego na pewno usłyszałbyś różnice w brzmieniu. Jednak masz inne zamiłowania muzyczne, więc w sumie nie musisz się tym interesować skoro nawet nie chcesz. Podobnie ja nie rozróżniłbym co niektórych gatunków metalu czy innych rodzajów muzyki, która akurat tobie odpoiwada. pozdrawiam. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2006 o 15:48, szerszeń45 napisał:

na pewno usłyszałbyś różnice w brzmieniu


usłyszał bym - nie jestem muzycznym ignorantem i mam dobre ucho... ;]

Dnia 18.11.2006 o 15:48, szerszeń45 napisał:

Jednak masz inne zamiłowania muzyczne


cóż... dokładnie ;] każdy słucha czego lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować