Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Promocyjne ceny na angielskie wersje w gram.pl!

59 postów w tym temacie

A ja wolalbym zeby bylo inaczej .... do kazdej gry dodawany byl by patch ( albo do sciagniecia z gram.pl) zmieniajacy jezyk na oryginalny gry(niestety wykorzystujac ta opcje nic niezarobicie ale zadowlicie graczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 20:32, MrMurdzi napisał:

A ja wolalbym zeby bylo inaczej .... do kazdej gry dodawany byl by patch ( albo do sciagniecia
z gram.pl) zmieniajacy jezyk na oryginalny gry(niestety wykorzystujac ta opcje nic niezarobicie
ale zadowlicie graczy)

Ale jak pisał Domek, to tylko pełne spolszczenia są czynnikiem sprawiającym, że mamy tak tanie gry. Gdyby można je było zangielszczyć bez problemów, wydawcy nie zgodziliby się na taką obniżkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no promocja jakaś jest. pamiętam jak kupowałem orginał Dooma 3, mimo ze rok po premierze to kosztował mnie ok 200 zł bo wersja angielka (polski zależnie od daty 79 zł o 99 zł); a robiłem tak dlatego, że dodatek orginalny do D3 Ressurection of Evil działał tylko zwersja angielską !!

więc tutaj to i tak promocja - jak kogoś smieszy to nie łasi się na angielskie (oryginalne) wersje, i tak nie odczówa potrzeby ich posiadania... niektórze wola takie (np. jak w przypadku Diablo 2 dawno temu)

pozdro

PS: ceny i tak dobre - zwłaszcza, ze można wPLN upłynnić, al;e w pudełku to raczej nie będzie więcej kasy? a co z gwarancją? dozywotnia tak jak w przypadku pol. wersji? jeśli tak to wszystko wporządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 20:25, tosz napisał:

ani to atrakcja bo po angielsku i ta cena to jakiś żart ? przecież to nie 1 kwiecień

Ok, widzę że musimy sobie coś wyjaśnić :).

W wielkim skrócie: dla niektórych osób wersje angielskie gier są atrakcyjne. Osoby te często wydają 40-50 euro aby sprowadzić taką grę zza granicy ( takie są ceny angielskich wersji gier na zachodzie!) i wielokrotnie, choćby na naszym forum, zgłaszają prośby i pytania o możliwość sprowadzenia angielskich wersji. Przedstawiając to bardziej obrazowo: fan angielskiego Medievala w zachodnim sklepie netowym musi liczyć się z wydatkiem 180-200 złotych z transportem do Polski. O ile w ogóle może produkt kupić, bo nie każdy kartą płatniczą dysponuje. My natomiast sprowadzamy ten sam produkt i oferujemy go za 129 złotych. Wychodzi taniej i atrakcyjniej, serio! :)

Sądzę więc, że choćby częściowe zrealizowanie tych próśb przez wprowadzenie tych kilku tytułów nie jest czymś godnym potępienia ;), szczególnie że jest to alternatywa, dodatkowa możliwość. Nie wpływa to przecież na to co interesuje lwią część polskich graczy czyli możliwość kupna polskich wersji gier. Wciąż są, w tych samych, niższych względem zachodu, cenach, i często w dużo bardziej atrakcyjnych wydaniach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 20:58, Madoc napisał:

być może Destro masz rację, ale.... mhm, chyba mnie to nie przekonało...


czy do jazdy po mieście kupisz Dużego tira - np. Takie volvo f22? nie wybierzesz np. mniejsza hondę civic! I dokładnie tak samo jest z ta promocją - ni edla Ciebie ona. Chyba, że wolisz ang. wersje jęz. i masz je tanie (albo całkowicie "w prezenie" z sieci bądz od babci ze stanów!)

szacunek i narazie - więcej nic nie dodam - szkoda mojego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie kapuje... Znaczy można już teraz dostać Messiaha po angielsku w sklepach i na gram pl., czy po prostu kupuję się po angielsku i i tak czeka się do Grudnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 21:05, Andarak napisał:

Trochę nie kapuje... Znaczy można już teraz dostać Messiaha po angielsku w sklepach i na gram
pl., czy po prostu kupuję się po angielsku i i tak czeka się do Grudnia?


Jeśli na karcie danego produktu w sklepie, w polu dostępność, znajduje się informacja "towar dostępny", to tak, można go zamówić i dostać już teraz. Co do "w sklepach" - oferta zakupu angielskich wersji dotyczy tylko wyłącznie sklepu gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, powaliliście mnie... Ale mowa o forumowiczach a nie o CDP bo jest to bardzo ładny gest w strone społecznosci graczy, ktorzy jezykow sie ucza juz od jakiegos czasu. Jesli nie macie ochoty kupowac to nie kupujcie, niektorzy wola wersje angielskie, jezyk znaja bo maja z nim stycznosc od dawna. Ja bym sobie zapewne poradzil z wiekszoscia gier po angielsku, ale wole wersje polskie, tak czy siak gra sie wtedy z przyjemnoscia i rozumiejac wszystko a nie rozmyslajac co postac miala na mysli...
A mowicie ze cena jest nieciekawa... Eh, daj mu dlon, a bedzie chcial cala reke, skoro przyzwycajeni jestesmy do polskich wersji w niskich cenach to nie zakladajcie ze angielskie wersje beda zawierlay sie w takich samych granicach cenowych ;-)
Domek przedstawil bardzo ciekawy argument o ktorym wczesniej nigdy nie myslalem, ale jest bardzo trafny. A mowa o :
Po prostu dlatego, żeby nagle zachód nie zaczął sobie sprowadzać gier od nas, skoro potrafią być 2 x tańsze.
Bo przeciez juz nie pierwszy raz wiadomo ze za granica jest "drozej", wielu krzyknie bo place tez sa wyzsze, ale zyjemy w takim kraju w jakim zyjemy. W sumie jaka scena polityczna taki i kraj, ale to juz swoja droga :P
Ciekaw jestem ilu z was stac by na kupowanie co miesiac gry za 50 "ojro" czy $? A cena na gram.pl czesto wynosi polowe ceny zagranica... Coz, za taka oszczednosc to mozna, przynajmniej w moim przypadku, poswiecic sie i poczekac jakis czas na lokalizacje. :-) A wiec: panowie co znaja angielski dobrze i na taka oferte czekali walczcie o swoj egzemplarz, a ludzie oczekujacy kolejnej polskiej gry za grosze czekajcie dalej, bo szybko taka znajdziecie. Po prostu liczcie sie z tym ze cos za cos. :-)

@Andarak, po kliknieciu w linki nie pisze nigdzie ze jest to zamowienie preorder :-) Wiec smialo mozesz skladac zamowienie i czekac na paczke (tylko wybierz kuriera bo poczta szwankuje, chociaz CDP chyba przy wysylce poczta zamawia GLS!)

Pozdrawiam wszystkich i wielkie dzieki dla CDP za ciekawa oferte :-)

PS. Tak czy siak ciagle czekam na info o NWN2 EK wiec nie kombinujcie tam ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no ... jak dla mnie to Kobuszewski, Fronczewski, Talar, Zborowski, Kolberger, a ostatnio nawet i Gawliński oraz wielu innych anonimowych osób, mogą jak najbardziej być, tylko ze na oddzielnej, dodatkowej płytce polonizującej :P, a nie jako standard...
Mam jedno pytanko: jeżeli np. Gothic 3 kosztuje obecnie 129zł (a wersja limitowana 179 zł), to w takim razie ile by ona kosztowała w sklepie gram.pl w wersji english only ??? (to samo ze zbliżającym się NWN 2). Bo jeżeli za 180 zł, to w takim razie ja poproszę o Gothica 3 w wersji językowej GBR :)

I zawsze będę się w tych tematach opierł na jednym jakże pięknym przykladzie pokazującym, ze dla chcącego nic trudnego ;P. Mianowicie - polskie wydanie gry Arcanum - świetny cRPG (jeden z najlepszych :)) za 100zł (albo za 129zł, dokładnie nie pamiętam ale coś w tych granicach :?), w oryginalnej wersji językowej z dodatkową płytką polonizującą... reszta bez komentarza :)
Jeżeli CDP wyda kiedykolwiek w ten sposób inną grę równie wielką jak Arcanum, to wtedy dopiero porozmawiamy o prawdziwej promocji : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz mam dylemat: Czy kupić grę za 140zł (wraz z przesyłką) i już ją mieć, czy poczekać na polską wersję językową do 8 grudnia? Do tej daty wytrzymam, ale jak jeszcze raz przełożą premierę, to mnie szlag trafi. Na razie odkładam decyzję o zakupie do 1 grudnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super wiadomosc ze cdp ang wersje sprowadza. co do cen to mysle ze sa na przyzwoitym poziomie i mozna sie na nie skusic. a tych 4 tytulow nie innteresuje mnie osobiscie niestety zaden ale czekam na nastepne propozycje takze jakies starszych gier, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Poważnie mówiąc, niezaprzeczalnym faktem jest, że niektórzy gracze cenią sobie doświadczanie gry w formie takiej, jaką przygotowali sami twórcy - nieskalanej najmniejszymi przeróbkami."
Dokładnie. Ja na przykład jestem jednym z nich. I co prawda żaden z powyższych tytułów mnie nie interesuje, niemniej jednak bardzo się cieszę że CDP pomyślał również o zwolennikach angielskich wersji. I jest tylko jeden mały minus (omijająć wyższą cenę) - te oryginalne, angielskie wersje są najczęściej uboższe od polskich, pod względem wydania. Albo raczej polskie są bogatsze!:) I w takim wypadku miałbym dylemat - kupić "zwykłą", ale angielską, czy bardziej wypasioną, ale niestety polską?:P
No, najlepiej jak są różne do wyboru, albo chociaż jak jest polska-kinowa. Byle nie było tych nieszczęsnych polskich dubbingów... nie wiem, ja jakoś nie potrafię tego słuchać. Zwłaszcza jak brzmią tak, jakby przy nagrywaniu nie było reżysera... albo był, ale kiepski;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz czegoś tu nie rozumię , twierdzisz że prawie 130,00 zł za grę w ortginalnej wersji językowej to jest mało , ja dalej uważam że dużo a to dlatego że za tyle to my kupujemy już tłumaczoną na polski z polskimi lektorami ( bo w takich przypadkach oczywiście koszty wzrastają ) czyli wydając wersją anglojęzyczną odpadają koszty na lektorów i inne żeczy z tym zwjazane
tak więc płacąc tyle samo za wersję anglojęzyczną ( a niejednokrotnie więcej bo niektóre polskie wersje kosztują np. 99,90 zł ) co za spolonizowaną dalej uważam że to żadna atrakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 07:44, tosz napisał:

zaraz zaraz czegoś tu nie rozumię , twierdzisz że prawie 130,00 zł za grę w ortginalnej wersji
językowej to jest mało , ja dalej uważam że dużo a to dlatego że za tyle to my kupujemy już
tłumaczoną na polski z polskimi lektorami ( bo w takich przypadkach oczywiście koszty wzrastają
) czyli wydając wersją anglojęzyczną odpadają koszty na lektorów i inne żeczy z tym zwjazane
tak więc płacąc tyle samo za wersję anglojęzyczną ( a niejednokrotnie więcej bo niektóre polskie
wersje kosztują np. 99,90 zł ) co za spolonizowaną dalej uważam że to żadna atrakcja


Koszt jednej sztuki gry w wypadku kupna i sprowadzenia 100 sztuk angielskiej wersji językowej w zachodniej hurtownii VS opracowania i produkcji polskiej wersji językowej przez rodzimego wydawcę w wielotysięcznym nakładzie w naszym kraju, to dwie zupełnie różne sprawy, których nie da się porównać w taki sposób jak zrobiłeś to Ty.

Stworzenie polskiej wersji językowej nie opiera się na sprowadzeniu 100 sztuk angielskiej gry i podmianie instrukcji / płytek na polskie (tylko wtedy dałoby się powiedzieć o "dodatkowych kosztach"). Aby stworzyć wersję polską gry czy książki, polski wydawca kupuje licencję stanowiącą część ceny zachodniego produktu, a koszt lokalizacji i produkcji rozkłada się na trochę więcej niż 100 egzemplarzy :). I zapewniam że wychodzi taniej. Gdyby nie wychodziło, gry komputerowe w Polsce nie kosztowałby dwa razy taniej niż na zachodzie.
Po więcej szczegółów odsyłam do wypowiedzi Domka - http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=15050&pid=9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby jeszcze WoWa obniżyli albo przynajmniej pozwolili na zapłacenie w większej ilości WPLN <no co po angielsku jest??:P><co i tak nie zmienia faktu, że CDP jest najlepszym (i chyba jedynym dbającym o graczy) wydawcą w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować