Zaloguj się, aby obserwować  
Lurrcio

PayPal (płatności on-line) - temat ogólny

181 postów w tym temacie

Mam pytanie problem.

Otóż jakieś 2 tygodnie temu sprzedałem pewną rzecz na ebayu. Zapłatę otrzymałem na paypala ale środki trafiły na konto zamrożone i miały być odmrożone z automatu po 21 dniach a wcześniej jak otrzymam komentarz pozytywny do aukcji itp.

Otrzymałem rano komentarz pozytywny, system monitoringu poczty polskiej (wysyłałem do Francji) pokazuje, że przesyłka została dostarczona.
Mimo to nadal mam zamrożone pieniądze.
Miał ktoś kiedyś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 21:24, Citkowsky napisał:

Mam pytanie problem.

Otóż jakieś 2 tygodnie temu sprzedałem pewną rzecz na ebayu. Zapłatę otrzymałem na paypala
ale środki trafiły na konto zamrożone i miały być odmrożone z automatu po 21 dniach a
wcześniej jak otrzymam komentarz pozytywny do aukcji itp.

Otrzymałem rano komentarz pozytywny, system monitoringu poczty polskiej (wysyłałem do
Francji) pokazuje, że przesyłka została dostarczona.
Mimo to nadal mam zamrożone pieniądze.
Miał ktoś kiedyś tak?



Miałem tak, dostałem pozytywa, ale nic, dopiero po 21 dniach były dostępne już.

Napisz teraz do obsługi paypal, albo najlepiej zadzwoń to powinni sprawę od ręki załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..............

Napisałem do pomocy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Coraz mniej podoba mi się ten paypal. Nie dość, że Ebayowi płacę ok 1,5GBP prowizji to jeszcze durny paypal pobiera jak widzę w wyszczególnieniu 1,02GBP za otrzymanie płatności za sprzedany przedmiot (kwota przelewu 21GBP). I już z 21GBP robi się po odliczeniu 18,5GBP. Za dużo.
I jeszcze to zamrożenie na 21dni, beznadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2002 Paypal jest wlasnoscia eBaya i od tego czasu jakosc uslug spada, a ceny wzrastaja :D

Korzystanie z jednego i drugiego jako sprzedajacy jest bardzo kosztowne, dlatego ja staram sie ich unikac, a platnosci przyjmowac w Bitcoinach (co ma swoje wady i zalety, u mnie bilans jest jednak na +).

A zamrozenie na 21 dni? To bardzo czesta praktyka, ciesz sie, ze nie zamrozili Ci na 180 dni, bo nawet na tyle im sie zdarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..........

Zamrozili mi łącznie ok. 400zł.

2 wpłaty po moim mailu odmrozili chwilę temu.
Trzecią odmrożą mi w środę albo szybciej jak pozytywa dostanę i skontaktuję się z nimi.

Szkoda, że ludzie za granicą uwielbiają płacić paypalem. Gdyby ludzie płacili mi wprost na konto to zaoszczędziłbym i czasu i kasy (będzie ze stówka z prowizji).

Btw, tymi bitcoinami chętnie ludzie płacą? Przybliż mi troszkę ten sposób płatności jeżeli możesz bo dla mnie te bitcoiny to troszkę abstrakcja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak mozna przeslac kase z konta bankowego IPKO na paypal ? chcialbym zrobic zakup w LoLu przez paypala.

jezeli wymagana jest karta kredytowa to kicha bo moja jest chyba nieaktywna bo probowalem juz rok temu podpiac ja do konta PP dla diablo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2013 o 20:08, Malevyn napisał:

jak mozna przeslac kase z konta bankowego IPKO na paypal ? chcialbym zrobic zakup w LoLu
przez paypala.

jezeli wymagana jest karta kredytowa to kicha bo moja jest chyba nieaktywna bo probowalem
juz rok temu podpiac ja do konta PP dla diablo 3.


Musisz miec zalozone konto na paypalu, nie jest wymagana karta kredytowa.

Zaloz konto paypal, i doladuj sobie srodki przelewem blyskawicznym przez iPKO (ważne, żeby dane konta paypal i dane konta bankowego były takie same, bo z tego co pamiętam to dokładnie musi być chyba imię i nazwisko takie same bo inaczej nie doładujesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 12:25, Citkowsky napisał:

Szkoda, że ludzie za granicą uwielbiają płacić paypalem.


Tak, ale otrzymywac platnosci juz niekoniecznie, ze wzgledu na potencjalne problemy (bardzo czesto zdarzaja sie chargebacki ze strony kupujacego i PayPal ogolnie trzyma bardziej z kupujacymi).

Dnia 04.07.2013 o 12:25, Citkowsky napisał:

Gdyby ludzie płacili mi wprost na konto to zaoszczędziłbym i czasu i kasy (będzie ze stówka z prowizji).


Jesli sa z EU lub maja konto w banku w jednym z krajow EU a transakcja opiewa na min. kilkadziesiat Euro to przelew SEPA jest tani (1.25€ / 5 PLN).

Dnia 04.07.2013 o 12:25, Citkowsky napisał:

Btw, tymi bitcoinami chętnie ludzie płacą? Przybliż mi troszkę ten sposób płatności jeżeli
możesz bo dla mnie te bitcoiny to troszkę abstrakcja:)


Na razie jest to w powijakach. BTC istnieje od 2009, ale dopiero od 2.5 lat powoli szerzej pojawiaja sie miejsca, gdzie mozna z nich korzystac.
Korzystanie w skrocie:

- sciagasz klienta Bitcoin - ''''oficjalnego'''' (Bitcoin-QT/bitcoind, pelnego, ok. 10 GB sciagania, bo trzeba caly blockchain (lancuch blokow - rejestr wszystkich transakcji jakie sie odbyly) sciagnac) lub ktorys z ''''nieoficjalnych'''' (Multibit, Armory (wymaga takze oficjalnego), Electrum). Zaleta tych nieoficjalnych jest to, ze wymagaja mniejszych zasobow, bo nie musisz lokalnie sciagac calego blockchain. Wady - jesli jestes zwyklym uzytkownikiem (nie przetwarzasz tysiecy transakcji albo nie znasz na tyle dobrze protokolu bitcoin i baz danych LevelDB/Berkeley DB, zeby umiec customizowac wezel wedle wlasnych potrzeb celem np. wiekszej anonimowosci czy ''prania'' BTC, to nic nie tracisz)

- alternatywnie sa takze online''owe portfele Bitcoin, ja polecam blockchain.info, z ktorego czasem korzystam (tylko wlacz ang. wersje jezykowa, bo polska ma czasem bledy tlum. (google translator..).

- koszty przelewow w Bitcoin - aktualnie 0.0001 BTC za kB transakcji (aktualnie ok. USD 0.007 (0.7 centa USD), a wiekszosc transakcji nie przekracza 1 kB, czesto klient dobiera odpowiednia kwote wg algorytmu na podstawie danych w portfelu - tego jakie sa UTXO (unspent transaction outputs).

Srednio co 10 minut generowany jest blok bitcoinow (aktualnie 25 BTC) i wtedy do bloku dodawane sa transakcje. 1 blok = srednio 10 minut = 1 confirmation. Jesli przyjmujesz platnosc rzedu <$1000 to 2 confirmations mozna uznac za 99.9 (tu wstaw jakas duza liczbe dziewiatek)% bezpieczne. Jesli Jest to np. >$20-30k to dobrze poczekac na 4-6). Jesli np. sprzedajesz gry to 1 confirmation jest wystarczajace. 0 confirmation (czyli w ciagu kilku sekund) jest troche ryzykowne, a zabezpieczenia jakie trzeba wtedy przedsiewziac moge Ci wytlumaczyc, ale na razie bylyby tylko zbednym zaprzataniem glowy i tylko mialyby znaczenie jesli chcialbys np. wysylac cos automatycznie a nie w ciagu 10 minut).

Jakbys chcial wiedziec po co sa te oplaty za przesylanie BTC (ktore sa niczym w porownaniu do innych metod platnosci, zwlaszcza biorac pod uwage predkosc oraz fakt, ze mozna wysylac na caly swiat, z PP nie jest tak fajnie w niektorych krajach, a przelewy miedzynarodowe ida wiele dni i sa drogie) to ida one jako dodatkowa nagroda (oprocz BTC z blokow, w ktorych umieszczane sa transakcje) dla minerow (kopaczy BTC) w zamian za przetwarzanie tych transakcji i zabezpieczanie sieci (im wiecej osob sie tym zajmuje tym bezpieczniej). Generalnie jedyna slabosc Bitcoina to wtedy gdyby ktos generowal >50% wszystkich blokow, wtedy moglby troche namieszac (niektore alt-coiny, alternatywne kryptowaluty oparte na BTC wymieraja szybko m.in. przez ataki 51%, na szczescie Bitcoin rosnie caly czas i byloby bardzo ciezko tego dokonac).

Transakcje w Bitcoin sa nieodwolalne. Jest to bardzo wazne dla sprzedajacych, bo z PayPalem, kartami czy nawet czasami przelewami bankowymi nie jest tak bezpiecznie. Z niektorych kart mozna cofnac platnosc nawet po 180 dniach. W przypadku PP jest to 45 dni, ale wystarczy, ze kupujacy zaloguje sie na konto z innej kombinacji IP+user-agent... i zglosi, ze ktos mu sie wlamal na konto. Nawet 180 dni po fakcie PP potrafi stanac po stronie kupujacego.

Nie polecam eksperymentowac na poczatek z raw tx (mozna stracic BTC albo zaplacic np. $1k za przeslanie $1) albo przesylac BTC bez zadnej oplaty (ktora i nie jest wysoka), bo moze wtedy to trwac tydzien (az znajdzie sie jakis miner, ktory akceptuje transakcje do blokow bez oplat) :P

Jesli mialbys sklep ze strona jest kilka narzedzi/uslug do integracji BTC np.:
https://en.bitcoin.it/wiki/How_to_accept_Bitcoin,_for_small_businesses#Merchant_Services

Mozesz przejmowac platnosc w BTC i system moze dokonywac automatycznej konwersji np. na jakis pieniadz fiducjarny, aby nie trzeba bylo sie przejmowac duzymi wahaniami kursowymi jakie nie sa BTC obce (mozna na tym duzo stracic i zarobic).

Co do ludzi akceptujacych BTC - wiekszosc transakcji BTC dokonuje z ludzmi juz w tym troche ''siedzacymi'', najczesciej jest to elektronika/czesci komputerowe/uslugi internetowe/gry. Jesli masz cos ciekawego na sprzedaz albo dobre ceny to mozesz zalozyc strone i dodac ja do katalogow ze stronami btc, albo pooglaszac sie na ktoryms z for o btc. Tutaj tez mozesz dodac jakbys cos mial albo po prostu przejrzec:

https://en.bitcoin.it/wiki/Trade
Nie jest to kompletna lista, ale daje jakis poglad na to co mozna kupic za BTC. Duzo transkacji odbywa sie miedzy pojedynczymi ludzmi a niekoniecznie przedsiebiorstwami.

Jesli masz watpliwosci co do uczciwosci drugiej strony polecam korzystac z escrow. Koszt od 0 do 3%, na bitmit.net (serwis aukcyjny) jest to 1.9%, na forum bitcointalk.org niektore zaufane osoby robia to za darmo, jeden z moderatorow bierze 1.5% i posredniczy w $200k miesiecznie.

EDIT: Zapomnialem dodac - wazne, aby komputer, z ktorego korzystasz do BTC byl bezpieczny bo BTC sa tak bezpieczne jak Twoj komputer. Gdzie sie da, korzystac z 2FA (np. google authenticator). Uwazac na kantory i platformy tradingowe, ktore lubia znikac (czasem z pieniedzmi) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam konto PP od roku dla celow d3. ale to nie wypalilo ze wgledu na karte kredytowa.

a zeby zrobic zakup w LoLu napewno nie wymagana jest podpieta karta ? i jak to dokladnie wyglada, przesylam zlotowki z IPKO na PP i to automatycznie jest zmieniane na ojro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 16:23, Malevyn napisał:

mam konto PP od roku dla celow d3. ale to nie wypalilo ze wgledu na karte kredytowa.

a zeby zrobic zakup w LoLu napewno nie wymagana jest podpieta karta ? i jak to dokladnie
wyglada, przesylam zlotowki z IPKO na PP i to automatycznie jest zmieniane na ojro ?

Ja płaciłem PP w USD na koncie miałem PLN a w chwili zakupu PP przeliczył mi PLN na USD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 18:06, Carter napisał:

Ja płaciłem PP w USD na koncie miałem PLN a w chwili zakupu PP przeliczył mi PLN na
USD


a powiedz mi jeszcze jedna rzecz. jak cos nie wypali, to da rade ta kase z PP przeslac z powrotem na swoje konto bankowe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie jest napisane że da radę ale trzeba mieć przypisany rachunek bankowy (sam tego nie robiłem (bo mi wypaliło) więc dokładnie tego nie wiem)ale jak masz środki na koncie PP to czemu ma nie wypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2013 o 18:10, Carter napisał:

W regulaminie jest napisane że da radę ale trzeba mieć przypisany rachunek bankowy (sam
tego nie robiłem (bo mi wypaliło) więc dokładnie tego nie wiem)ale jak masz środki na
koncie PP to czemu ma nie wypalić



u mnie zawsze wystepuja jakies komplikacje. to nieuniknione xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam kase na koncie PP, chce ja wyslac na swoje konto bankowe IPKO

co zrobic, krok po kroku ? bo tutaj jakies oplaty widze, nie podoba mi sie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 04:10, Malevyn napisał:

mam kase na koncie PP, chce ja wyslac na swoje konto bankowe IPKO

co zrobic, krok po kroku ? bo tutaj jakies oplaty widze, nie podoba mi sie to.


Dużo tych kroków nie ma:
http://puu.sh/3Ko7D.png

Tadam, cała filozofia to kliknąć na "Withraw funds to your bank account".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytam teraz pomoc, wkleje to tutaj:

Co mam zrobić, jeśli nie mogę potwierdzić karty?
Drukuj

Nie mogę znaleźć kodu:

Kod PayPal powinien pojawić się na wyciągu online z Twojej karty kredytowej po 2-3 dniach od momentu rozpoczęcia weryfikacji. Jeśli nie masz dostępu do wyciągu w trybie online, poczekaj na miesięczny wyciąg przesyłany pocztą. Twój czterocyfrowy kod znajduje się w opisie obciążenia na kwotę 6,50 złotych obok słowa „PAYPAL”.

Nie mam wyciągu:

Jeśli nie możesz potwierdzić swojej karty kredytowej lub debetowej, ponieważ nie masz już wyciągu z kodem PayPal lub kod nie pojawił się na wyciągu, masz możliwość zażądania nowego kodu.


chodzi o to ze mam pewna kwestie ze swoja karta debetowa, mianowicie nie moge jej polaczyc z kontem PP. jest info ze bank odmawia takich akcji. czy ten kod do tego sluzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz dopiero potwierdzam swoje konto bankowe, dlugo zajmuje ta symboliczna wplata PP na konto bankowe ? bo dostalem juz maila zeby sprawdzic a dalej nie ma wplaty na moje konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym kupić najnowszego Humble Bundle''s. Niestety nie mam żadnej karty płatniczej, ani konta obsługiwanego przez internet (jedynie "zwykłe"). Czy więc zadziałałoby coś takiego: założyć w moim banku (Millenium) konto interentowe, założyć konto PayPal, przelać na PP pieniądze i z PP kupić Bunle''a? Czy w ogóle PayPal "działa" bez przypisania do karty płatniczej?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Paypalowi coś odbiło i chce mi wmówić, że ktoś chciał mi się na konto zalogować. I ta przewrażliwiona strona chce żebym pozmieniał sobie hasła i pytania. No dobra, i tak zmieniam co trochę hasło to sobie zmieniłem. Pytania też. Ale ta cholera chce, żebym im dał numery mojej karty, a ja nie miałem ich podanych i nie chcę mieć nadal. Szczęśliwie sobie żyłem doładowując PP przelewami i jakoś im też to wcześniej nie przeszkadzało, a teraz nagle im się karty zachciało. Da się to jakoś obejść, żebym mógł normalnie używać konta i nie dawać numerków karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować