Zaloguj się, aby obserwować  
Occulto

Bajtek - czy ktoś to jeszcze pamięta?

53 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2006 o 10:42, HumanGhost napisał:

Tak tylko uświadomie, że podobny temat już od dawna jest: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11037
:-)


Rzeczywiście temat podobny jest ale o gazetach z dużo późniejszego okresu. Bajtek to ich dziadek :-)
Wpisując w wyszukiwarce "Bajtek" nie znalazłem ani jednego tematu więc pomyślałem, że go po prostu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbyście wpisali w wyszukiwarce w tamtym wątku Bajtek lub Bajtka to by się coś znalazło. Tytuły pism w temacie wątku to przykłady. Trudno aby wymienić wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 10:49, HumanGhost napisał:

Ale jakbyście wpisali w wyszukiwarce w tamtym wątku Bajtek lub Bajtka to by się coś znalazło.
Tytuły pism w temacie wątku to przykłady. Trudno aby wymienić wszystkie.


sluchaj.. jakby google szukalo w ten sposob, ze szukane slowo musialoby byc w "<title> </title>"

a pozniej kazda taka strone osobno bylo trzeba przeszukiwac to myslisz, ze ktos by z googli korzystal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 10:52, HumanGhost napisał:

Teraz czego sie czepiasz? Mnie czy wyszukwiarki na forum? Stary wyluzuj, czy ja Was gonie abyście
zamknęli ten wątek?


ja sie nikogo/niczego nie czepiam. tylko po prostu zawsze znajdzie sie ktos odsylajacy do ''slusznego'' watku

jesli sie poczules urazony to przepraszam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeden numer w piwnicy. mój ojciec był kiedyś zpalonym graczem i kupował bajtki na potęgę , a potem gdzies wcięło wszystkie numery i tylko ten został.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniały mi się największe zachwyty numerami Bajtka:
1. Mapa do rewelacyjnej wtedy gry Obcy:8 pasażer Nostromo - dzięki tej mapce dało się grać w tą bardzo trudną gierkę.
2. Zdjęcie z gry "Stealth" na Atari - cóż to była za grafika :-)
3. Pierwsze wzmianki o Amidze - komputer przyszłości, aż się łezka w oku kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bajtek jedyne (wraz z Komputerem) wówczas "poważne" źródło informacji na temat informatyki, sprzętu programowania i gier. Pierwsze 3 numery czarnobiałe na takim szmacianym papierze, potem na nieco lepszym z kolorem i w większym formacie. Mimo sporego nakładu trudno to było kupić i szybko stał się przedmiotem spekulacji cenowej. Te niezapomniane mapy do gier, lista przebojów, programy do wklepywania, numery specjalne - kawał dzieciństa w ekscytacji z wypiekami na twarzy. Natomiast Aleksander K. miał tyle z pismem wspólnego, że w jednym numerze był z nim wywiad i pewnie przez jego biurko, jako ministra do spraw młodzieży przeszły papiery związane ze zgodą na wydawanie takiego periodyku. Cześć i chwała tym, którzy naprawdę tworzyli to pismo i rozpowszechnili wiedzę o 8 bitowcach w kraju, w którym promowano szafokomputer ODRA, jako szczyt myśli technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 11:10, SwenG napisał:

A mówiąc o pierwszym numerze to macie na myśli oczywiście to wydanie na beznadziejnym papierze
gazetowym ? :D


Nie mówiłem akurat o numerze 1, nawet nie pamiętam jak wyglądał. Co do wydania to tak był na gazetowym papierze hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 11:11, ktosik napisał:

Bajtek jedyne (wraz z Komputerem) wówczas "poważne" źródło informacji na temat informatyki,
sprzętu programowania i gier.

No Bajtek był taki bardziej dla graczy. Komputer aspirował do bardziej poważnego pisma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 11:07, Occulto napisał:

Przypomniały mi się największe zachwyty numerami Bajtka:
1. Mapa do rewelacyjnej wtedy gry Obcy:8 pasażer Nostromo - dzięki tej mapce dało się grać
w tą bardzo trudną gierkę.



można skądś skołowąc tą grę ? i co to jest za gra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 11:13, SwenG napisał:

> Bajtek jedyne (wraz z Komputerem) wówczas "poważne" źródło informacji na temat informatyki,

> sprzętu programowania i gier.
No Bajtek był taki bardziej dla graczy. Komputer aspirował do bardziej poważnego pisma :D


No właśnie nie do końca, dla graczy było poświęconych tylko kilka stron Bajtka. Reszta to poważne sprawy, programowanie, sprzęt, zagadnienia naukowe związane z informatyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 11:14, deput666 napisał:

> Przypomniały mi się największe zachwyty numerami Bajtka:
> 1. Mapa do rewelacyjnej wtedy gry Obcy:8 pasażer Nostromo - dzięki tej mapce dało się
grać
> w tą bardzo trudną gierkę.


można skądś skołowąc tą grę ? i co to jest za gra ?

Na spectrumnę, na c64 i chyba na Atari (tego ostatniego nie jestem pewny). Wystarczy poszukać stron z emulatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 11:14, deput666 napisał:

> Przypomniały mi się największe zachwyty numerami Bajtka:
> 1. Mapa do rewelacyjnej wtedy gry Obcy:8 pasażer Nostromo - dzięki tej mapce dało się
grać
> w tą bardzo trudną gierkę.


można skądś skołowąc tą grę ? i co to jest za gra ?


Emulator C-64 + gra i jedziesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skołowąc tą grę ? i co to jest za gra ?

Dnia 30.11.2006 o 11:15, SwenG napisał:

Na spectrumnę, na c64 i chyba na Atari (tego ostatniego nie jestem pewny). Wystarczy poszukać
stron z emulatorami.


Na Atari jej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 11:07, Occulto napisał:

Przypomniały mi się największe zachwyty numerami Bajtka:
1. Mapa do rewelacyjnej wtedy gry Obcy:8 pasażer Nostromo - dzięki tej mapce dało się grać
w tą bardzo trudną gierkę.
2. Zdjęcie z gry "Stealth" na Atari - cóż to była za grafika :-)
3. Pierwsze wzmianki o Amidze - komputer przyszłości, aż się łezka w oku kręci.


z mapek to utkwily mi do dzisiaj:
- jet set willy
- hobbit
- tir na nog (chociaz w to nigdy nie gralem, ale mapke analizowalem :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować