Zaloguj się, aby obserwować  
Riverex

Rosja - kraj tyranii i tajemniczych zdarzeń

264 postów w tym temacie

Co myślicie o Rosji? Jest to wielki kraj (powierzchniowo), ale w historii nigdy nie miał dobrej sławy. Rosję znamy z tyranów, takich jak Iwan Groźny, a ostatnio byliśmy świadkami otrucia i śmierci Politkowskiego. Czy grozi nam wojna z tym krajem? Czy odetną nam dostęp do gazu? Jakie macie opinie na temat tego wielkiego, brutalnego mocarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosja jest mocarstwem, z którym od zawsze trzeba się było liczyć. A dobrej sławy nie ma chyba właśnie dlatego, że zawsze trochę odstawała od światowych standardów wyznaczanych przez inne kraje. Ale w moim odczuciu Rosjanie jako naród wcale mocno nie różnią się od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 23:41, Riverex napisał:

a ostatnio byliśmy świadkami otrucia i śmierci Politkowskiego.

Litwinienki.
Politkowska była kobietą i została zastrzelona.

Poza tym uważam, że trochę demonizujesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 23:48, Nufiko napisał:

Rosja jest mocarstwem, z którym od zawsze trzeba się było liczyć. A dobrej sławy nie ma chyba
właśnie dlatego, że zawsze trochę odstawała od światowych standardów wyznaczanych przez inne
kraje. Ale w moim odczuciu Rosjanie jako naród wcale mocno nie różnią się od nas.

Rosjanie jako naród nie. Ale spójrz na władze tego państwa. Rosja pod tym względem nigdy nie miała szczęścia. Najczęściej władcami zostawali tyrani. Teraz Rosja dzieli się na biedną i bogatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za błąd:) i dzięki że mnie poprawiłeś. Po prostu jestem niewyspany:). Ale musisz przyznać, że w Rosji jesteś albo biedakiem albo milionerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 23:48, Nufiko napisał:

Rosja jest mocarstwem, z którym od zawsze trzeba się było liczyć. A dobrej sławy nie ma chyba
właśnie dlatego, że zawsze trochę odstawała od światowych standardów wyznaczanych przez inne
kraje. Ale w moim odczuciu Rosjanie jako naród wcale mocno nie różnią się od nas.


Zgadzam się z Tobą.
Jeśli już, to powinniśmy krytykowac polityków rosyjskich, a nie naród, który jest wcale przyjaźnie do nas nastawiony. Kraj ten miał bardzo bolesną historię, podobnie jak Polska i powinniśmy zachowac wobec niego pewien szaczunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Polska miała takiego prezydenta jakiego ma Rosja...
Za przeproszeniem, czy widział ktoś kiedyś, żeby Putin komuś wchodził w ty..., a mimo to politycy się z nim liczą i to nawet bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 23:58, waldiben napisał:

Gdyby Polska miała takiego prezydenta jakiego ma Rosja...
Za przeproszeniem, czy widział ktoś kiedyś, żeby Putin komuś wchodził w ty..., a mimo to politycy
się z nim liczą i to nawet bardzo.


To znaczy, że Polsce przydałaby się dyktatura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 23:58, waldiben napisał:

Gdyby Polska miała takiego prezydenta jakiego ma Rosja...
Za przeproszeniem, czy widział ktoś kiedyś, żeby Putin komuś wchodził w ty..., a mimo to politycy
się z nim liczą i to nawet bardzo.



Putin to taki nowoczesny demokratyczny car, potrafi postawić na swoim i reprezentuje siłe a Rosja ma atuty, ma siłe surowcową i zawsze może zakręcić kurek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 23:58, Riverex napisał:

Jakby co, to ja nie krytykowałem narodu. Mówiłem tylko o tyranii i o tajemniczych morderstwach.


Chodziło mi oto, że mówiac Rosja powinniśmy miec na myśli jedynie władze rosyjskie, bo co do samego narodu raczej zastrzerzeń nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 00:06, marian538 napisał:

Putin to taki nowoczesny demokratyczny car, potrafi postawić na swoim i reprezentuje siłe a
Rosja ma atuty, ma siłe surowcową i zawsze może zakręcić kurek:)

Ale nikt nie powiedział, że jest lubiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak, Rosja to demoniczny kraj, który tylko czyha na biedną Polskę... Rosja to kraj jak każdy inny - broni swoich interesów, zaś od wieków politycy Polski i Rosji obrzucają się nawzajem błotem i walczą ze sobą, podczas gdy obywatele narodów żyją ze sobą w zgodzie i bardzo się lubią (ja sam mam korespondencyjnego kolegę z Moskwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 00:08, marian538 napisał:


> To znaczy, że Polsce przydałaby się dyktatura?
Polsce to przydałby sie porzadny kopas w d....s.....


Tak też to można ując. ;)
Ale rzeczywiście patrząc na to co się tutaj dzieje nabieram ochoty, żeby krajem rządził ktoś silny, kto zapanowałby nad tym całym szajsem, który teraz mamy. Ale patrząc także na przeszłośc swiata widac, że takie rozwiązanie nigdy nie wyszło nikomu na dobre. Demokracja jest dotychczas najlepszym ustrojem jaki wymyślił człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy Rosja ma arenie międzynarodowej a co Polska???

Na pewno nie wszyscy go kochają, ale dzięki niemu Rosja obrała niezły kierunek, kraj się rozwija, można powiedzieć ze Putin pozazdrościł troche i może tędskni za ZSSR..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 00:11, Huksi napisał:

Taak, Rosja to demoniczny kraj, który tylko czyha na biedną Polskę... Rosja to kraj jak każdy
inny - broni swoich interesów, zaś od wieków politycy Polski i Rosji obrzucają się nawzajem
błotem i walczą ze sobą, podczas gdy obywatele narodów żyją ze sobą w zgodzie i bardzo się
lubią (ja sam mam korespondencyjnego kolegę z Moskwy).


Niech sobie broni swoich interesów, ale czy my mamy przez to cierpiec? :P
Co do narodu to już wyraziłem swoją opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować