Zaloguj się, aby obserwować  
Riverex

Rosja - kraj tyranii i tajemniczych zdarzeń

264 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2008 o 18:24, Dar15 napisał:

Według mnie rosyjska kultura jest ładna :) Ciekawa literatura, malarstwo, architektura.
Powiem szczerze, że ostatnio częściej śpiewam hymn Rosji niż Polski, a to ze względu
na to, że ten rosyjski jest poprostu lepszy, optymistyczny i przede wszystkim ładny.
Polski hymn jest nudny, stary i pesymistyczny no, ale co można oczekiwać po hymnie z
czasów zaborów... Oczywiście jako Polak nie lubię tych części historii, w których RP
przegrywa z Rosją, ale to tylko nasza wina, że przegrywaliśmy. Co najważniejsze nie lubię
w Rosji tego, że tam nadal chwali się czasy ZSRR. W Rosji aż raziły mnie ich perony,
na których były powywieszane obrazy Armii Czerwonej, a w Smoleńsku pomnik Lenina, gwiazdy,
sierpy i młoty. To nie było zachęcające :) Nie podobają mi się też jeszcze bardziej niż
w Polsce dziurawe drogi i bieda jaka tam panuje... Nasze miejskie działki, to właściwie
odpowiednik rosyjskich wsi. Tyle, że tam wysypisko śmieci z tego, co zauważyłem czasem
znajduje się na środku wsi... Ogólnie to ciekawe państwo z bogatą tradycją i historią
tyle, że trochę zacofane.

Ludzie w Rosji i okolicach tęsknią nie do tego, że był chory na głowę system, tylko za tym, że był jeden kraj, bez całego tego cyrku z wizami i prowokacjami na granicach. Kiedyś dawało się odczuć jedność i bezpieczeństwo, a nie "разброд и шатание". Poza tym Rosja jest krajem nie tyle zacofanym (bo ciężko zagospodarować taki duży obszar, zauważ), co dość, jak to określają na Wschodzie, "своеобразным"- dość charakterystycznym inaczej mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:07, marcinshinoda napisał:

Nie podoba ci sie polityka rosji? Pseudo demokracja w tym kraju? Podpisz petycje, o odebranie
Rosji organizacji ZIO w 2014!

http://www.sochino.org/

Oj, ludzie, ludzie, co wy sport z polityką mieszacie, prawdę mówiąc przejawiasz w ten sposób bolszewickie mylenie sensu stiricto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:07, marcinshinoda napisał:

Nie podoba ci sie polityka rosji? Pseudo demokracja w tym kraju?

No i co z tego? O ile wiem nie istnieje przymus demokracji. Na świecie przez tysiące lat nie był tego śmiesznego ustroju, a obywatele byli zdecydowanie bardziej oddani państwu niż są teraz - w demokracjach. Rosja to nie tylko Europa, to też Azja. Inna kultura, zwyczaje. Śmieszni są ludzie, którzy chcą wszędzie wciskać na siłę demokracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować