Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Pochwal się swoim pulpitem! (temat ogólny o upiększaniu tego co na monitorze widać)

12531 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2008 o 07:59, mateuszencja napisał:

:P.Nie majstrowałem dużo i widać to na tym screenie pewnie


E. A co zmieniałeś, prócz tapety?
-1 /10 - za Epulsa ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 23:28, Dux napisał:

Co to jest za motyw ?

- New Wave - dostepny w nowym Ubu w paczce community-themes, nie wiem czy jest na gnome-look, lub gdziekolwiek indziej. Ale powinien byc :) Przy okazji mozesz tez sprawdzic Dust i Kin - tez ladne toto :)

Dnia 09.10.2008 o 23:28, Dux napisał:

Tak przy okazji. Niedawno zainstalowałem Conky? Wiesz może jak sterować tym ustrojstwem? Chodzi mi o ustawienie tego w odpowiednim miejscu na monitorze.

- Hmm, kiedys korzystalem, nawet jest na jednym ze screenow w tym watku, ale nigdy nie bawilem sie sam ustawieniami - sciagalem gotowe z sieci. A plik z ustawieniami jest w ~/home/.conkyrc o ile sie nie myle , przejrzyj http://conky.sourceforge.net/config_settings.html - musisz szukac ustawienia alignment, jesli to za malo to pobawic sie reszta ustawien dotyczacych pozycji wymienionych w linku.

Przy okazji - jak trwoga... Wrocilem do otwartych sterownikow, ze zdziwieniem zaobserwowalem ze sprawuja sie bardzo dobrze, compiz dziala, filmy odtwarzaja sie plynnie.. A ostatni raz jak sprawdzalem, nawet nie obslugiwaly mojej karty graficznej ;) (X1600)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo dysponuje czymś takim jak na obrazku. Mam też dwa małe pytania, bo sam jestem w temacie dość "zielony":)
1. Wiele osób na obrazkach pokazuje bardzo fajny pasek narzędzi umieszczony na pulpicie, są tam różne skróty. Jak można dołączyć coś takiego do swoich ustawień i skąd w ogóle to zdobyć???
2. Jakim programem, lub ew. czymś innym zamienić toolbar w explorerze systemu?

20081011234604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pulpit, zastepujacy tamten, robiony w zasadzie na szybko :)
Nie ma juz pieknej kobiety w czerni i bieli ;P

Laska-z-Polski
Ano, wygladalo swietnie, poki pasek sie nie wgral, juz lepiej bylo go ukryc ;) Jak zmienisz pasek bedzie bardzo dobrze :)

Neban
Hmm, ikonki u gory pasuja do tej czesci tapety, niby nie pasuja do paska, ale jakos to tak nie razi, bo pasek pasuje do dolnej czesci tapety znowu :) Pulpit bardzo OK. Juz nie siedzisz na Linuksie ? ;)

caramondl
Co ten kosz jakos tak na srodku robi ? ;P Odpowiadajac na Twoje pytanie - Object Dock , sa tez inne, ale nie korzystalem, wiec nazw sobie nie przypomne.

20081012001336

20081012001440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 00:15, LifaR napisał:

Co ten kosz jakos tak na srodku robi ? ;P Odpowiadajac na Twoje pytanie - Object Dock
, sa tez inne, ale nie korzystalem, wiec nazw sobie nie przypomne.


Żebym to ja wiedział jak się całkiem ikonki kosza z pulpitu pozbyć, to byłoby super:)

Z paskiem narzędzi już sobie poradziłem za pomocą RocketDock, ale nadal nie mam pomysłu jak zmienić sobie toolbar w explorerze xpeka...jakieś pomysły???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 01:35, caramondl napisał:

Żebym to ja wiedział jak się całkiem ikonki kosza z pulpitu pozbyć, to byłoby super:)

- Bardziej mialem na mysli jego pozycje :) Ale "zniknac" kosz tez sie chyba da - prawym na pulpicie - wlasciwosci - ktoras zakladka udostepnia przycisk "Dostosuj" i chyba tam to powinno byc gdzies. Ale glowy nie daje, musialbym wlaczyc Windowsa, zeby sprawdzic ;)

Dnia 12.10.2008 o 01:35, caramondl napisał:

Z paskiem narzędzi już sobie poradziłem za pomocą RocketDock, ale nadal nie mam pomysłu jak zmienić sobie toolbar w explorerze xpeka...jakieś pomysły???

- Ode mnie brak, az tak Windowsa nigdy nie modyfikowalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 01:35, caramondl napisał:

Żebym to ja wiedział jak się całkiem ikonki kosza z pulpitu pozbyć, to byłoby super:)


START - > Uruchom -> Regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Des ktop\NameSpace\ i usuwamy klucz
{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} . Teraz odświeżamy pulpit i już na pulpicie nie ma kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2008 o 01:35, caramondl napisał:

jak zmienić sobie toolbar w explorerze xpeka...jakieś pomysły???


Powiedz dokładniej o co chodzi, to może Ci pomogę - Windowsa przerobiłem dość konkretnie, więc myślę, że nie będzie problemów z pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 16:04, Mr.M napisał:

Powiedz dokładniej o co chodzi, to może Ci pomogę - Windowsa przerobiłem dość konkretnie,
więc myślę, że nie będzie problemów z pomocą :)


Chodzi mi o zmianę przycisków na toolbarze explorera windows na jakieś inne, niż te co mam, zresztą dam obrazek o co dokładnie idzie...

razormw: wielkie dzięki, kosza już nie ma:)

20081012163021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Może pomoże Ci program Styler - powinno zadziałać, jak nie, to pokombinuję jeszcze - nie pamiętam już wszystkich zmian, jakie zaprowadziłem w systemie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 16:30, caramondl napisał:

Chodzi mi o zmianę przycisków na toolbarze explorera windows na jakieś inne, niż te co
mam, zresztą dam obrazek o co dokładnie idzie...


Polecam programik Y''z ToolBar. W żadnym stopniu nie obciąża systemu, instalowanie skinów (poszukaj na deviantart) jest banalnie proste (skopiowanie skina do odpowiedniego folderu w katalogu programu). Używam go i nie narzekam :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 20:16, razormw napisał:

A tu mój aktualny pulpit.
pan buba Panie Buba, można linka do tapety ? ;P


linka to Ci nie podam, bo nie chce mi sie szukac. Ale masz tu tapete :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować