Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Kulturystyka

292 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2006 o 00:29, Puszkin napisał:

A zna ktoś może jakąś dobrą dietę na przytycie?? Akurat nie chodzi mi o masę mięśniową ale
o przybranie na wadze :] bo nie chcę pakować w siebie byle czego i co popadnie ;p


Jeżeli chcesz coś na przytycie, to najelpij jest jeść jajka, kurczaka (zwłaszcza tzw. boczki), przy ty mpij dużo wody niegazowanej, mineralnej. A później możesz zacząć to spalać, ale lepiej jeżeli na początku wyroniłbyś sobie mięsnie przez podnoszenie dużych ciężarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 23:12, Tomi_323 napisał:

Czy wie ktoś jak w domowych warunkach można ćwiczyć łydki?


Postaw palce na jakimś podwyższeniu (np. bardzo gruba i wytrzymała encyklopedia;-)) i staraj sie podwyższyć tak, żeby stać na samych palcach. żeby zachować równowage możesz stanąć tuż naprzeciwko ściany, jak chcesz możesz sobie zarzucić np. jakiś plecak z obciążeniem na plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 17:50, Tomi_323 napisał:

A czy jest jakieś ćwiczenie na biceps w domowych warunkach nie mając przy tym żadnego gryfu,
sztangielek itp. ?


A drążka jakiegos nie masz? W sumie nie jest to rzecz jakoś specjalnie droga, a ćwiczysz dzięki niemu właśnie łapy i plecy. W razie czego możesz sie pobawić przy trzepaku na podwórku ;P
Na upartego można wymyślać sporo rzeczy [nie wiem no, podnosić sobie worek z ziemniakami:P], ale tak naprawdę lepiej zainwestować w nawet najskromniejszą hantelkę albo już przejść sie na tą siłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 16:26, Złooty napisał:

Pamiętajcie aby za każdym ćwiczeniem jakimkolwiek wykonywanym zrobić prawidłową rozgrzewkę.
Rozgrzewka - Jest bardzo istotnym elementem treningu. Zaniedbanie jej lub wykonanie niepoprawnie
może być przyczyną wielu, często niebezpiecznych kontuzji. Przede wszystkim powinna obejmować
swoim zakresem część ciała, którą będziemy trenować.


Tutaj sie zgodze w 100%. Nigdy nie robilem rozgrzewki i jakies 6 tygodni temu sie doigralem - moj lewy bark calkowicie odmówił posluszenstwa, nie moge w ogole sztangą cwiczyc i nie zanosi sie na to, aby w najblizszej przyszlosci mialo sie to zmienic :/ A najgorsze, ze nie wiem co z tym fantem zrobic, juz raz u lekarza bylem. Normalnie niby nic mnie nie boli, ale jak chce sztange podniesc, to taki ból, ze sie wytrzymac nie da, o podnoszeniu nie wspominajac. Tak wiec uwazajcie, bo sie ladnie mozna urzadzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 21:57, Lumbago napisał:

Ja tam nie chciał bym wyglądać jak Pudzian(on jednak chyba koksił), bo po pierwsze trudno z
ubraniem po drugie jest się wolnym wielkim słoniem. Wole tylko torche na mase a potem siła
i rzeźba, i taki typ co waży 85 kg który ćwiczy biega i jest sprawny fizycznie tak załatwi
napakowanego kwadrata, że tamten nawet nie zdąży się po dupie podrapać, jeżeli wogule może
się podrapać bo moągą mu mięsnie w tym przeszkadzać.


Nie widziales chyba typa z ekipy Euroco (czy jakos tak, amerykanska grupa akrobatow i karatekow,judokow itp). Gość jest na maxa przypakowany, a jest zwinny jak kot (salta, przwroty, skoki itd.) Tak wiec miesnie nic nie maja do szybkosci i zwinnosci (a przynajmniej niewiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2006 o 23:12, Tomi_323 napisał:

Czy wie ktoś jak w domowych warunkach można ćwiczyć łydki?


Bierzesz cos ciezkiego do rąk, stajesz sobie w pokoiku i podnosisz sie na paluszki :) Powtarzasz az do momentu jak Cie zaczą nóżki piec :D Mozna tez stac na jednej nodze z obciążeniem i sie podnosic na palce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 18:02, Tomi_323 napisał:

Dzięki. A znasz może jeszcze jakieś ćwiczenie na uda i barki?


W warunkach domowych?
Na uda najlepsze są tradycyjne, proste przysiady - oczywiście możesz sobie dowalić jakiś plecak albo jakiś inny ciężar na plecy.
Na barki - tutaj jest sprawa trochę bardziej skomplikowana, bo zależy na której częsci Ci zależy. Np. na kaptury można podnosić jakiś przedmiot dwoma rękami na wysokość szyi a następnie opuszczać, cały czas zachowując wyprostowaną pozycję. Na siłowni miałbyś do tego specjalną sztangę, nie wiem w sumie jak to mogłoby wyglądać w warunkach domowych. Jeśli chodzi o pozostałe częsci barków to od biedy można wymyśleć parę innych ćwiczeń, ale tak jak wspomniałem - lepiej zainwestować w hantelki albo przejść sie na siłke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają i to wiele za bardzo rozwinięte przezkadzają w swobodnym poruszaniu się. Możesz się tylko domyślać jak szybko by się ten kolo poruszał jak by nie był taki przypakowany, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 22:01, Lumbago napisał:

Mają i to wiele za bardzo rozwinięte przezkadzają w swobodnym poruszaniu się. Możesz się tylko
domyślać jak szybko by się ten kolo poruszał jak by nie był taki przypakowany, serio.


No dobrze, ale Ty mowisz o przypadkach naprawde wielkiego rozrostu muskulatury. Ja mialem na mysli czlowieka muskularnego, silnego i dobrze zbudowanego, nie jakiegos Hemana z mułami z kosmosu, który bedzie sobie obcierał uda przy kazdym kroku :D Bo jak wiadomo kazde przegięcie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 18:00, Quatre napisał:

> Pamiętajcie aby za każdym ćwiczeniem jakimkolwiek wykonywanym zrobić prawidłową rozgrzewkę.

> Rozgrzewka - Jest bardzo istotnym elementem treningu. Zaniedbanie jej lub wykonanie niepoprawnie

> może być przyczyną wielu, często niebezpiecznych kontuzji. Przede wszystkim powinna obejmować

(...)

Więc powiadasz że nadal Cie coś boli gdy chcesz podnościć sztangę. Nie wiem w którym miejscu Cię boli ale jak gdzieś w takim które możesz pomasowac to rób to często, napewno pomoże. Rozgrzewka jest także bardzo ważna (niedawno się dowiedziałem), dzięki niej na drugi dzień nie masz zakwasów, i to jest dobre, bo przecież niekiedy z zakwasów jest straszny ból a chciłbyś ćwiczyć więcej i wiecej więc nie zapminaj o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak opuszczam sztange do klatki piersiowej, to mnie strasznie zaczyna lewe ramie (lewy bark) bolec. Nawet pompki bez bolu w barku nie zrobie :/ Okropna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm miałby pytanie, jakie ćwiczenia są najlepsze na podrasowanie kondycji i ogólnie poprawienie wydajności serca i płuc. Hmm no i jeszcze jaka jest dobra waga dla wzrostu 187 (ja waże jakieś 90-92 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie: bieganie.
Co do drugiego pytania forum nie jest dobrym miejscem na zadanie takiego pytania. Bo to zależy jaki rodzaj budowy kości masz.

-> Quatre Zacznij ćwiczyć barki. Samo masowanie jest tylko przejściowym rozwiazniem, które nie zlikwiduje problemu. Dobrym rozwiązaniem (ja tak zrobiłem bo miałem podobny problem) jest włączenie ćwiczenie barków (nieobciążonym gryfem) do rozgrzewki przed każdym treningiem.
Jak znam życie to zbytnio skupiłeś się na ćwiczeniu klaty i zignorowałeś barki (mało kto lubi ćwiczyć barki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 19:26, Hubi Koshi napisał:

Hmm miałby pytanie, jakie ćwiczenia są najlepsze na podrasowanie kondycji i ogólnie poprawienie
wydajności serca i płuc. Hmm no i jeszcze jaka jest dobra waga dla wzrostu 187 (ja waże jakieś
90-92 kg.


Oczywiście najlepszym sposobem na dobrą kondychę jest bieganie, poprawia do układ krążenia i wydajność serca. A co do wagi to zależy czy ważysz aż tyle ze względu na masę tłuszczowa czy mięśniową, bp jeżeli mięśniową to ok, a co do tłuszczowej no to troche byś musiał schudnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na siłke chodze od 5 mies. i dziewczyny w klasie uważają , że widać efekty (to chyba dobrze). A trening standardowy - pon. plecy i triceps, wt. odpoczynek, środa klatka i biceps, w czw. plecy i trip a w piątak kl. i biceps.Czasem w sobotę nogi. Średnio na siłce spędzam 1,5 godz. Jutro zawody w trójboju siłowym, więc zyczcie mi powodzenia (pewnie znowu wpadnie 6 osób, a ja zgarnę ostatnie miejsce :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 21:14, Karlak napisał:

Ja na siłke chodze od 5 mies. i dziewczyny w klasie uważają , że widać efekty (to chyba dobrze).
A trening standardowy - pon. plecy i triceps, wt. odpoczynek, środa klatka i biceps, w czw.
plecy i trip a w piątak kl. i biceps.Czasem w sobotę nogi. Średnio na siłce spędzam 1,5 godz.
Jutro zawody w trójboju siłowym, więc zyczcie mi powodzenia (pewnie znowu wpadnie 6 osób, a
ja zgarnę ostatnie miejsce :D)


Właśnie standardowy :/ co z nogami? Chyba nie chcesz mieć nóg jak sarna? Trzeba ćwiczyć całe ciało, a nie tylko biceps i klatkę. Ze względów estetycznych duże dysproporcje w budowie są po prostu mówiąc brzydkie.

Druga sprawa: na zawody w trójboju bez porządnie trenowanych nóg? Przecież jedną z części składowych trójboju jest przysiad. Także przy martwym ciągu nogi pracują, najbardziej w początkowym stadium.
Jeśli zaczniesz ćwiczyć porządnie to nie będziesz zajmował ostatnich miejsc :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować