Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Kulturystyka

292 postów w tym temacie

Kolejną ważną rzeczą podczas treningu jest robienie powtórzeń w sposób taki, aby np. podnosząc hantle całą rękę wyprostować w przeciwnik wypadku mięsnie mogą ulec skróceniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę, że ten temacik się zbytnio nie rozwija a to ciekawe bo myślałem, że jest ciekawy. A może nikt z was tutaj nie ćwiczy. a szkoda bo myśłałem, że się powymieniamy spostrzeżeniami. Zachęcam, zachęcam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cwicze na silowni od ponad 6 lat. Przez pierwszy rok cwiczylam tak jak uwazalam ze jest gut, nikogo nie sluchalam. Pozniej mialam przerwe jakas dwumiesieczna ale przydatna bo po niej zaczelam juz wiecej czytac, sluchac trenera itp :P
Osobiscie cwicze raczej typowo masowo :P Tzn cwicze 3 razy w tygodniu:
- poniedzialek - barki, najszerszy, brzuch
- sroda - biceps, nogi, brzuch
- piatek - klatka, triceps, brzuch
Na kazda duza grupe miesniowa daje 4 serie po okolo 10 powtorzen, na mala grupe miesniowa 3 serie (ale znajac zycie roznie to bywa, czasem troche wiecej serii, czasem wiecej powtorzen, czasem na odwrot - najwazniejsze to nie popasc w rutyne - miesnie lubia byc zaskakiwane w koncu :D ).

Co do czytania to polecam najlepsze chyba forum o kulturystyce, odzywianiu, suplementach, sportach walki itp: www.sfd.pl Szczerze polecam - najlepsze chyba zrodlo wiedzy dla chcacych cos porzadnie zrobic ze swoja sylwetka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 15:53, Złooty napisał:

Dużo ludzi mówi, że PUDZIAN brał gdzieś tak w 18 roku życia sterydy, przypakował i później
ćwiczył normalnie żeby tylko utrzymać sylwetkę, a w co w o tym myślicie.


Eee, nie sądzę, Pudzian to góra mieśn prawdziwych, a nie nadmuchanych. Nie twierdzę, że nigdy nie koksował, ale patrząc na jego nieprawdopodobną siłę wydaje się że ćwiczył normalnie od dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 14:46, edytka2k napisał:

Cwicze na silowni od ponad 6 lat. Przez pierwszy rok cwiczylam tak jak uwazalam ze jest gut,
nikogo nie sluchalam. Pozniej mialam przerwe jakas dwumiesieczna ale przydatna bo po niej zaczelam
juz wiecej czytac, sluchac trenera itp :P
Osobiscie cwicze raczej typowo masowo :P Tzn cwicze 3 razy w tygodniu:
- poniedzialek - barki, najszerszy, brzuch
- sroda - biceps, nogi, brzuch
- piatek - klatka, triceps, brzuch
Na kazda duza grupe miesniowa daje 4 serie po okolo 10 powtorzen, na mala grupe miesniowa 3
serie (ale znajac zycie roznie to bywa, czasem troche wiecej serii, czasem wiecej powtorzen,
czasem na odwrot - najwazniejsze to nie popasc w rutyne - miesnie lubia byc zaskakiwane w koncu
:D ).

Co do czytania to polecam najlepsze chyba forum o kulturystyce, odzywianiu, suplementach, sportach
walki itp: www.sfd.pl Szczerze polecam - najlepsze chyba zrodlo wiedzy dla chcacych cos porzadnie
zrobic ze swoja sylwetka.


Dobrze robisz, że bierzesz na dużą partię mięsni duży ciężar. Ale robiąc seriami powinienaś zwiększać ciężar, a wtedy liczba powtórzeń się zmniejszy ale dasz mięśnią czadu, poprostu je wymęczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 22:36, Złooty napisał:

Dobrze robisz, że bierzesz na dużą partię mięsni duży ciężar. Ale robiąc seriami powinienaś
zwiększać ciężar, a wtedy liczba powtórzeń się zmniejszy ale dasz mięśnią czadu, poprostu je
wymęczysz.


A czy ja gdzies napisalam ze cwicze inaczej? :> Bez progresji nie ma mowy o zadnych przyrostach masy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna na siłowni to bardzo miła sprawa... mam nadzieje, że nie chcesz z siebie zrobić "potwora" (bez urazy) ćwicząc typowo na masę... Wrzuć może jakąś fotke jak wyglądasz po sześciu latach ćwiczeń, jeśli można prosić. Dobrej sylwetki życzę i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2006 o 07:27, edytka2k napisał:

> Dobrze robisz, że bierzesz na dużą partię mięsni duży ciężar. Ale robiąc seriami powinienaś

> zwiększać ciężar, a wtedy liczba powtórzeń się zmniejszy ale dasz mięśnią czadu, poprostu
je
> wymęczysz.

A czy ja gdzies napisalam ze cwicze inaczej? :> Bez progresji nie ma mowy o zadnych przyrostach
masy :)


Ok. To wrzuć fotkę jak możesz tak jak wspomniał kolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 15:33, Złooty napisał:

Co sądzicie o tym temacie?


Jest ok, ale powiedz mi, albo doradź. Co mogę np robić źle jak robię brzuszki czy pompki ?
Albo np ćwiczenie hantelkiem na biceps, jak to robić aby wyszło jak najlepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 14:17, Vaxinar napisał:

> Co sądzicie o tym temacie?

Jest ok, ale powiedz mi, albo doradź. Co mogę np robić źle jak robię brzuszki czy pompki ?
Albo np ćwiczenie hantelkiem na biceps, jak to robić aby wyszło jak najlepiej ?


Tak jeżeli chcesz się skuipic tylko na robieniu brzuszków powinieneś może zsastosować metode Weidera, do której link zamieściłem wcześniej.
Robiąc pompki nalepiej staraj się seriami ustal sobie jakiś limit np. 12 powtórzeń I seria. II seira 10 powtórzeń i III seria 8 powtórzeń. Chyba że nie dasz tyle od razu to mniejszy limit, pamiętajaby dać z siebie wszystko. Jeżeli chcesz ćwiczyć dość intensywnie to powinienieś zażywac białko. Pamiętaj aby ćwicząc pić dużo wody. Białk przyswajane są dzięki węglowodaną.
Jeżeli chcesz ćwiczyć hantelkami biceps, musisz zwrócić uwagę na to aby powtórzenia wykonywać dokładnie. Do końca wyprostowywać ręke w przeciwnym wypadku mięśień możę ulec skróceniu. Ja biceps trenuje sztangą. O dziwo jeżeli trenujesz biceps rozwija sie on przy prostowaniu ręki. Jest zasada która mówi, że powinno się dwa razy szybciej podnosić niz opuszczać sztangietke.
Gdy ciężarek masz już na górze, spróbuj mięsień dodatkowo napiąć, wtedy poczujesz pieczenie za któymś razem z kolei to jest bardzo dobre. Na drugi dzień zakwasy gwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli facet ma takie fest mięśnie to jeszcze jakoś wygląda to normalnie ale jeśli kobieta no to nie za bardzo. te babki które wystepują w tej kulturystyce wyglądają przynajmniej dla mnie "nie apetycznie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 10:01, Złooty napisał:

Pochwalcie się ile wyciskacie na ławecce.

Kumpel 15 lat wycisnie 100kg ale tylko raz oprocz tego wazy chyba z 90kg i jak go widze to az sie boje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 14:15, Złooty napisał:

Ok. To wrzuć fotkę jak możesz tak jak wspomniał kolega.


Hehe panowie spokojnie :P Fotek wrzucac nie bede - to nie forum kulturystyczne :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie chciał bym wyglądać jak Pudzian(on jednak chyba koksił), bo po pierwsze trudno z ubraniem po drugie jest się wolnym wielkim słoniem. Wole tylko torche na mase a potem siła i rzeźba, i taki typ co waży 85 kg który ćwiczy biega i jest sprawny fizycznie tak załatwi napakowanego kwadrata, że tamten nawet nie zdąży się po dupie podrapać, jeżeli wogule może się podrapać bo moągą mu mięsnie w tym przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 17:23, wikweb napisał:

> Pochwalcie się ile wyciskacie na ławecce.
Kumpel 15 lat wycisnie 100kg ale tylko raz oprocz tego wazy chyba z 90kg i jak go widze to
az sie boje :D


A jak długo ćwiczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 10:20, Złooty napisał:

> > Pochwalcie się ile wyciskacie na ławecce.
> Kumpel 15 lat wycisnie 100kg ale tylko raz oprocz tego wazy chyba z 90kg i jak go widze
to
> az sie boje :D

A jak długo ćwiczy??


niewiem gdzieś koło 2, 3 lat? ale chyba niezbyt intensywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na czasopismach traktujacych o tej tematyce, ale polecam Men''s Health tam w kazdym numerze znajdziesz cenne porady dot. cwiczen poprawiajacych sylwetke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 17:23, wikweb napisał:

> Pochwalcie się ile wyciskacie na ławecce.
Kumpel 15 lat wycisnie 100kg ale tylko raz oprocz tego wazy chyba z 90kg i jak go widze to
az sie boje :D

Hmm znaczy, że nie dysponuje odpowiednim współczynnikiem siła - masa ciała. Przy tej wadze powinien oczywiście ćwicząc regularnie podnieść około 140 - 150 kg. Zakładam oczywiście, że nie bierze żadnej metki i tym podobnych wynalazków? Masa ciała to nie wszystko ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować