Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Kulturystyka

292 postów w tym temacie

Gainera to ja mam pod postacią domowego obiadku czekającego na mnie po każdym treningu ;] Potrzebny mi sam carbo i BCAA, bo chcę pozbyć się niepotrzebnej masy z możliwie jak najmniejszym ubytkiem dla mięśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 00:04, Dark Templar napisał:

Gainera to ja mam pod postacią domowego obiadku czekającego na mnie po każdym treningu
;]


Takiego gainera to ma każdy ;]

>Potrzebny mi sam carbo i BCAA, bo chcę pozbyć się niepotrzebnej masy z możliwie jak

Dnia 17.03.2009 o 00:04, Dark Templar napisał:

najmniejszym ubytkiem dla mięśni.


No cóż, skoro się upierasz- ja nie poradzę, bo tych supli nie biorę- mój brat korzysta z carbo 3x Vitalmaxu i jest zadowolony, ale czy to dobre to nie pytaj. Co do Olimpu- sprawdzona firma, biorę od nich kilka rzeczy i myślę, że można im zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 15:17, The_Deker_10 napisał:

Witam mam takie pytanie.
Czy bez wszelkich ( sterydów kreatyn ) itp.itd Można sobie wyrzeźbić mięśnie ( ciało
) ? Chodzi mi przede wszystkim o mase itp ?


Zależy gdzie?Bo w domu to raczej kiepsko,sam chodze na siłownie od 8 miesięcy i bez białek kreatyn itp. i masa męśniowa jest bardzo widoczna,ale mozę dlatego że sam jestem dość masywną osobą[nie grubą]-łatwiej masę zdoywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 15:21, NecroVisioneR napisał:

Zależy gdzie?Bo w domu to raczej kiepsko,sam chodze na siłownie od 8 miesięcy i bez białek
kreatyn itp. i masa męśniowa jest bardzo widoczna,ale mozę dlatego że sam jestem dość
masywną osobą[nie grubą]-łatwiej masę zdoywam


Ale ja w domu mam ławeczkę hantle itp. Więc wiele mi nie brakuje... A jeśli chodzi o mase to wiadomo trzeba więcej jeść, czyli mówisz że efekty będą bardzo dobrze widoczne jeśli będą regularne treningi ?? ( co dwa dni, bo to na mase ) ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2009 o 15:24, The_Deker_10 napisał:

Ale ja w domu mam ławeczkę hantle itp. Więc wiele mi nie brakuje... A jeśli chodzi o
mase to wiadomo trzeba więcej jeść, czyli mówisz że efekty będą bardzo dobrze widoczne
jeśli będą regularne treningi ?? ( co dwa dni, bo to na mase ) ?? :P


Hm....jak masz w domu to co stoi na przeszkodzie,tak wyniki będą ale jakie masz tam jeszcze przyrządy do treningu?Hantle i ławke,może coś jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 15:27, NecroVisioneR napisał:

Hm....jak masz w domu to co stoi na przeszkodzie,tak wyniki będą ale jakie masz tam jeszcze
przyrządy do treningu?Hantle i ławke,może coś jeszcze??


I ławeczkę do brzuszków.
Hantle to mam róże 3,4,5,6,7,8,9 kilo itp
Sztanga póki co 50 kg.
A ćwiczę na masę.
I chcę wiedzieć czy moje ćwiczenia bez zbędnych ( kreatyn itp) będą takie same lub bliskie temu co osiągnie człowiek ćwiczący na sterydach ?? Chodzi mi o objętość mięśni,klaty itp ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 15:28, krl_krl napisał:

Jeśli nie chodzisz na siłownię to pompki z szerokim rozstawem chyba będą najlepsze.

raz na miech morzę się wybieram ale jak papki pomagają to trzeba zacząć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Oczywiście, że można, nawet w domu. Zajrzyj na mój gramsajt, właśnie robię cykl wpisów o ćwiczeniu domowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 15:40, Budo napisał:

/.../

Oczywiście, że można, nawet w domu. Zajrzyj na mój gramsajt, właśnie robię cykl wpisów
o ćwiczeniu domowym.


Ok dzięki dużo mi to pomoże i na reszcie wiem że mogę osiągnąć to samo ćwicząc naturalnie co człowiek zażywający odżywki...
Jeszcze raz dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodze na siłownie już od trzech miesięcy. Mój trening wygląda w ten sposób, że czwiczenia przeplatają się ze sobą np. w poniedziałek klatka, czworoboczny, grzbiet, a we wtorek biceps, triceps, prostowniki grzbietu i mięśnie naramiene w środe zestaw z poniedziałku itd. trenuje co dziennie z wyjątkiem niedzieli. Każde czwiczenie wykonuje w 6 seriach po 10. I tu moje pytanie. Co mam zmienić? Co dodać, co odjąć? A i jeszcze coś co mam zrobić gdy mięśnie klatki piersiowej nie rosną równomiernie(prawy jest miejszy od lewego)? Pozdrawiam i oczekuje pomocy.

Jeszcze jedna sprawa, mogli byście podać mi ćwiczenia na mięśnie nóg? Zaznaczam, że nie mam ławeczki wyposazonej w sprzęt do takich ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

Chodze na siłownie już od trzech miesięcy. Mój trening wygląda w ten sposób, że czwiczenia rzeplatają się ze sobą np. w poniedziałek klatka, czworoboczny, grzbiet, a we wtorek biceps, triceps, prostowniki grzbietu i mięśnie naramiene w środe zestaw z poniedziałku itd.


Błąd numer jeden. Nie powinno się na jednej sesji ćwiczyć więcej niż jedną większą partię (klata, grzbiet, uda etc.). Najlepszym wyjściem byłoby zbudowanie planu na schemacie duża partia + jedna/dwie mniejsze.

Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

trenuje co dziennie z wyjątkiem niedzieli.


Do niedawna myślałem bardzo podobnie, ale po prawdzie gra nie jest warta świeczki. Odpuść sobie jeden czy dwa dni i trenuj kilka (3-4-5) razy w tygodniu.

Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

Każde czwiczenie wykonuje w 6 seriach po 10.


W porządku. Ważne, żebyś czuł mięśnie podczas ćwiczeń.

Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

A i jeszcze coś co mam zrobić gdy mięśnie klatki piersiowej nie rosną równomiernie(prawy jest miejszy od lewego)?


Przy jakichkolwiek dysproporcjach należy przerzucić się (w miarę możliwości) ze sztangi na hantelki. W Twoim wypadku będzie to przykładowo wyciskanie sztangielkami zamiast sztangi. Polecam na klatkę również rozpiętki.

Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

Jeszcze jedna sprawa, mogli byście podać mi ćwiczenia na mięśnie nóg? Zaznaczam, że nie mam ławeczki wyposazonej w sprzęt do takich ćwiczeń.


Mięśnie nóg to bardzo ogólne pojęcie. Generalnie polecam chyba najbardziej popularny atlas: http://www.kulturystyka.pl/atlas/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 17:28, Merovingian napisał:

Błąd numer jeden. Nie powinno się na jednej sesji ćwiczyć więcej niż jedną większą partię
(klata, grzbiet, uda etc.). Najlepszym wyjściem byłoby zbudowanie planu na schemacie
duża partia + jedna/dwie mniejsze.


To ciekawe, tylko ja nie bardzo orientuje się która partia jest większa a która miejsza.

Dnia 20.07.2009 o 17:28, Merovingian napisał:


> A i jeszcze coś co mam zrobić gdy mięśnie klatki piersiowej nie rosną równomiernie(prawy
jest miejszy od lewego)?

Przy jakichkolwiek dysproporcjach należy przerzucić się (w miarę możliwości) ze sztangi
na hantelki. W Twoim wypadku będzie to przykładowo wyciskanie sztangielkami zamiast sztangi.
Polecam na klatkę również rozpiętki.

Ok. Wyciskanie sztangielkami? Może spróbuje. A jeśli o rozpiętki chodzi to zastanawiam sie czy efekt będzie taki sam jak przy użyciu tradycyjnej sztangi.

Dnia 20.07.2009 o 17:28, Merovingian napisał:

> Jeszcze jedna sprawa, mogli byście podać mi ćwiczenia na mięśnie nóg? Zaznaczam,
że nie mam ławeczki wyposazonej w sprzęt do takich ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

Chodze na siłownie już od trzech miesięcy. Mój trening wygląda w ten sposób, że czwiczenia
przeplatają się ze sobą np. w poniedziałek klatka, czworoboczny, grzbiet, a we wtorek
biceps, triceps, prostowniki grzbietu i mięśnie naramiene w środe zestaw z poniedziałku
itd.

słabo. klata + triceps, plecy + biceps, barki + nogi.

Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

trenuje co dziennie z wyjątkiem niedzieli.

słabo. dużo nie znaczy dobrze. trenuj 3-4 razy w tygodniu, bo odpoczynek jest równie ważny co wysiłek i podnoszenie ton żelastwa. chyba, że jesteś chudym ektomorfem, który nie wie, co to zakwasy i bardzo szybko się regeneruje.

Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

Każde czwiczenie wykonuje w 6 seriach
po 10. I tu moje pytanie.

pierwsza seria rozgrzewkowa z małym ciężarem, potem dwie-trzy z rosnącym obciążeniem - 6 serii po 10 to jakiś koszmarek. tak dobieraj obciążenie, by w pierwszej serii zrobić około 12-15 powtórzeń, a w trzeciej około 6. mówiąc krótko: to najlepszy sposób, aby porządnie się rozkurwić.

Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

Co mam zmienić? Co dodać, co odjąć? A i jeszcze coś co mam
zrobić gdy mięśnie klatki piersiowej nie rosną równomiernie(prawy jest miejszy od lewego)?

na pytanie o krzywy sześciopak pewien mądry człowiek odpowiedział następująco: "lepszy krzywy sześciopak niż żaden". tak samo jest z klatą.
nic konkretnego nie zrobisz, widocznie taką masz genetykę. tylko niech nie przychodzi Ci do głowy założenie większego ciężaru na jedną stronę sztangi! O_o

Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

Jeszcze jedna sprawa, mogli byście podać mi ćwiczenia na mięśnie nóg? Zaznaczam, że nie
mam ławeczki wyposazonej w sprzęt do takich ćwiczeń.

przysiady z obciążeniem (z hantlami, sztanga jest IMO niebezpieczna, bo można się złamać jeśli przecenisz swoje siły), wykroki do przodu i do tyłu, wznosy na łydkach - więcej nie trzeba do szczęścia.

Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

To ciekawe, tylko ja nie bardzo orientuje się która partia jest większa a która miejsza.

ta, która jest większa, jest większa - to naprawdę proste.

Dnia 20.07.2009 o 17:05, rozkosz napisał:

Ok. Wyciskanie sztangielkami? Może spróbuje. A jeśli o rozpiętki chodzi to zastanawiam sie czy efekt będzie taki > sam jak przy użyciu tradycyjnej sztangi.


rozpiętki zostały wymyślone przez samego Szatana, żeby jego wyznawcy mogli szybko cieszyć się większą klatą :>
ale co one mają do sztangi, to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Nic dodać nic ująć dzięki ci bardzo ;).

Dnia 20.07.2009 o 19:32, Azra napisał:

rozpiętki zostały wymyślone przez samego Szatana, żeby jego wyznawcy mogli szybko cieszyć
się większą klatą :>
ale co one mają do sztangi, to ja nie wiem.


A no widzisz klatke można robić albo rozpiętkami albo wyciskać sztange, Proste ;].
W moim skromnym zasobie wiedzy znajduje się informacja traktująca o podziale mięśni klatki na górne i dolne. Wyciskając sztange obejmuje się obydwa typy, ale jak jest z tymi rozpiętkami to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować