Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2007 o 15:34, muchy-polatuchy napisał:

A za przeproszeniem, co mieliby tam ludzie pisac? To moze lepiej nic nie pisac? Pol strony
o niczym tez moze byc potraktowane jako spam. Olejcie to bo Pan dedoem chcial sie popisac swoim
angielskim, a ludzie co pisza po zadniu przeszkadzaja mu w tym. OMG!


Po prostu mnie w tej chwili osłabiłeś. Wogole nie powinienem Ci odpowiadac, bo raczej nie ma to wiekszego sensu, ale jako ze twoj post moze zaszkodzic sprawie patcha odpowiedziec musze.

Otoz jezeli twoja inteligencja pozwolila ci nauczyc sie jak wysylac posty na forum, moze zrozumiesz tez pewna prosta rzecz, a mianowicie co to jest spam na forum - to jest takie cos co ktos napisal ale to cos nie wnosi kompletnie nic do dyskusji, tak? rozumiesz? I teraz skup sie - trudniejsza czesc - na kazdym powaznym forum, jezeli w jakims temacie pojawia sie duzo spamu (pamietasz jeszcze co to jest, tak? jak nie to przeczytaj jeszcze raz te pare zdan powyzej) to moderator forum ma prawo albo ten spam usunąć, albo, jeżeli jest bardziej leniwy, usunąć cały temat. Pewnie tej czesci nie zrozumiales ale trudno.

Chcialbym zeby spolecznosc polska i jej problemy zostaly potraktowane w sposob powazny, dlatego chcialbym, zeby nie bylo tam zbyt wiele spamu, a glownie sensowna dyskusja. Nie czepiam sie o to, ze czesc postow jest z bledami (w tym moje). Chodzi o to, zeby kolejne posty nie byly bezsensownymi zdaniami - bo to rob mylne wrazenie, ze jestesmy banda barbarzyncow, ktora ma za jedyny cel utrzymanie tego tematu na szczycie forum za wszelka cene nie potrafiac wogole wyjasnic o co nam tak naprawde chodzi,

Rozumiem, ze piszac o polstronnicowych postach pijesz to tego co ja tam napisalem. Pokaz mi ktory z nich byl o niczym.

Podejzewam (moge sie mylic), ze to ty napisales ten sklajacy sie z calych 4 wyrazow ("we are still waiting???") post i dlatego tak cie to zabolalo, bo odwolalem sie do niego kilka postow wyzej. Jestes chyba bardzo sfrustrowany swoimi brakami w znajomosci jezyka i dlatego tez zarzucasz mi popisywanie sie. proooosze cie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 15:57, zolenderek napisał:

Ano to że zrobiłbym sobie przerwy w komunikowaniu się z klientami od 11.12.06 do 02.01.07 doprowadzając
temat na forum do wrzenia i nie tłumaczyłbym się różnicą czasu wynikająca ze stref czasowych
bo z tym jakos sobie radzi wiele firm.

Przepraszam ale pomiędzy"że" i "zrobiłbym" uciekło mi "nie" co wypacza sens wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Przeszłam prawie całą grę, jestem w ostatnim akcie i niestety pojawił mi się bug chyba. Otóż w momencie, kiedy Ammon Jerro ma wygłaszać "prawdziwe imiona" łupieżców cienia /bez czego za chiny nie da się ich zabić/, nie robi tego:( Nic nie mówi i walę tego łupieżcę, a on, mimo że nie ma już w nim ani kropli życia - nie umiera! Czy patch 1.03 rozwiąże tę sprawę? Jak myślicie? Nie muszę chyba dodawać, że przez powyższy błąd utknęłam, jeśli chodzi o fabułę i zakończenie gry jest niemożliwe. A właśnie zaczęła się rozkręcać ...tak od 3-go aktu:P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 15:57, zolenderek napisał:

Ano to że zrobiłbym sobie przerwy w komunikowaniu siez klientami od 11.12.06 do 02.01.07 doprowadzając
temat na forum do wrzenia

łata miała byc do 29 i imho to zamykało temat informowania graczy, dlaczego nikt 29 nie napisał ze jest problem? nie wiem tu juz powinny byc baty - moze liczyli ze po przerwie znajda go na mailu, nie wiem - nie oczekuj poprostu ze ludzie beda siedzieli przez weekend i sylwestra w pracy bo kilku graczy zachowuje sie jak rozwydrzone dzieci w sklepie z zabawkami. jasne jak masz mala firme to mozesz pracownikow pogonic batem i zostana, jezeli cos zalezy tylko od ciebie i musi zostac zrobione to zostaniesz w pracy na weekend.

Dnia 05.01.2007 o 15:57, zolenderek napisał:

i nie tłumaczyłbym się różnicą czasu wynikająca ze stref czasowych
bo z tym jakos sobie radzi wiele firm.

owszem, jezeli firma z ktora sie kontaktujemy odpowiada na maile i telefony to niema problemu. ale jak sie pojawia problem to ty zbierzesz baty od klientow, tak jak teraz cdp


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze cdp juz raz zrzucilo wine na brak kontaktu ze strony kontrahenta czyli ubi (sprawa z heroes 5) co okazalo sie nieprawda :) to cdp sie nie kontaktowalo i nie przejawialo zainteresowania :) wiec nie dziwie sie padajacym tu oskarzeniom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi przypisac brak inteligencji, a swoja zostawiles tez gdzies z dala od siebie. Bo jakbys ja mial przy sobie to bys sie domyslil, ze ten post co przywolales nie jest moj. No ale widac... co i kogo zabolalo. Moralizatora nie potrzeba, ktory wie kiedy i przez kogo co i jak zostanie odebrane.
Ja ciebie tez proooooooosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 16:18, Toszka napisał:

Witam. Mam pytanko. Przeszłam prawie całą grę, jestem w ostatnim akcie i niestety pojawił mi
się bug chyba. Otóż w momencie, kiedy Ammon Jerro ma wygłaszać "prawdziwe imiona" łupieżców
cienia /bez czego za chiny nie da się ich zabić/, nie robi tego:( Nic nie mówi i walę tego
łupieżcę, a on, mimo że nie ma już w nim ani kropli życia - nie umiera! Czy patch 1.03 rozwiąże
tę sprawę? Jak myślicie? Nie muszę chyba dodawać, że przez powyższy błąd utknęłam, jeśli chodzi
o fabułę i zakończenie gry jest niemożliwe. A właśnie zaczęła się rozkręcać ...tak od 3-go
aktu:P Pozdrawiam


"Neverwinter Nights 2 - patch 1.03 PL - KIEDY ?!" to nie "LOL pomuzcie mi jak rosbic skrzynei!!!"
Sorki, puściły mi nerwy...
... a wystarczy wybrać Ammona i wcisnąć przycisk odpowiedzialny za pokazanie okna inwentarza (kolejnośc czynności dowolna). Nagle wszystko staje się proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 16:30, morthi napisał:

tyle ze cdp juz raz zrzucilo wine na brak kontaktu ze strony kontrahenta czyli ubi (sprawa
z heroes 5) co okazalo sie nieprawda :) to cdp sie nie kontaktowalo i nie przejawialo zainteresowania
:) wiec nie dziwie sie padajacym tu oskarzeniom


oj, nie bede zakladal cdp aureoli, ale czasami dobrze jest powstrzymac nałóg (bo tylko tak pewne texty mozna wytlumaczyc) i spokojnie poczekac- jak juz ich kopiemy to miejmy przynajmniej za co.
jedyne co zrobili zle - brak info gdy wiedzieli ze nie dotrzymaja tarminu.

temat h5 - eh, nie wiem, nie chce wiedziec :) za duzo nerwow i rzucania miesem w obu kierunkach. co do braku komunikacji przy h5 - tez nie wiem, juz jakis czas temu sie wylaczylem z dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smieszny jest ten news na neverwinter2.gram.pl, "Jednocześnie - musimy wyraźnie powiedzieć, że wszelkie petycje w tej sprawie mogą tylko przynieść skutek odwrotny do zamierzonego."
Rece opadaja. Jezeli sa jakies niejasnosci, nalezy dazyc do podawania jak najwiekszej liczby informacji tak szybko, jak to mozliwe. A jesli polscy gracze traktowani sa po macoszemu, maja pelne prawo wypowiadac sie na ten temat na oficjalnym forum gry.

I chyba mialem racje, ze wszystko wstrzymuje Atari...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Droga "boziu". Dziękuję, za cenną informację, choć Twoja zgryźliwość jest tu trochę nie na miejscu. Po prostu Ammon za pierwszym razem wymawiał "imię" automatycznie, zatem sądziłam, że w dalszym ciągu właśnie tak ma to działać. Jeszcze raz dziękuję za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zaczynają się przegięcia... Najpierw były bluzgi, że nie ma info. Dobra, jest poprawa i pojawiają się informacje jak wygląda sprawa. To teraz powtórka z rozrywki - ciągle nie ma patcha. Widocznie jest to po prostu opóźnienie ze strony Obsidianu. Karygodne swoją drogą. Nagana dla CDP należała się właśnie za brak info. I wszyscy narzekają jakie to straszne są bugi, że NWN2 jest do bani bo ma więcej błędów niż zalet, nie da się grać itd. Prawda jest taka, że gdyby nie oficjalny spis bugów mało kto by wiedział o istnieniu większości z nich. I teraz większości przeszkadzają. Wyjątkiem jest tu na przykład niska wydajność, errory w toolsecie itp. No i oczywiście multiplay... Ale tak sprawa wygląda też w innych grach. I to są sprawy techniczne na które cdp NIE ma wpływu -
oni tęgrę tylko wydają a nie tworzą. I nie wiem czemu ale przypomniała mi się sprawa Fenthica i Desthera... może ktoś załapie o co mi chodzi. :)
Ktoś tam mówił o beznadziejnej lokalizacji... bzdura. Tłumaczenie jest znakomite, mimo bardzo sporadycznych literówek czy braku kropki na przykład. Głosy są świetne. Khelgar, Sand czy Aldannon są fenomenalni. Jak było z nwn1? Tuż na początku gry Aribeth leciała klimatycznym angielskim jedną kwestię. Porównajcie sobie tę polonizacje do, powiedzmy, tłumaczeń Cenegi; "genialnie" zlokalizowany FarCry czy któraś tam część Splinter Cella zapadły w pamięć wszystkich, chyba, graczy.
Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 17:50, VaRIaT napisał:

Ktoś tam mówił o beznadziejnej lokalizacji... bzdura. Tłumaczenie jest znakomite, mimo bardzo
sporadycznych literówek czy braku kropki na przykład. Głosy są świetne. Khelgar, Sand czy Aldannon
są fenomenalni.


Nie widziałem, żeby ktoś mówił ze lokalizacja jest beznadziejna, a jeżeli tak to również się z nim nie zgadzam. Nie jest beznadziejna, ale nie jest dobra. Według mnie jest dostateczna na tyle ze nie niszczy (chociaz czesto przeszkadza), ale tez nie zachwyca (wyjatki mozna policzyc na palcach obu dłoni).

Bledy lokalizacji to nie tylko wspomniane literowki - to duzo powazniejsze bledy jak roznice w tlumaczeniu atutow pomiedzy gra a instrukcja, a takze czasem miedzy poszczegolnymi partiami instrukcji, jak rowniez niekonsekwencja w tlumaczeniach nazw czarow co czesto utrudnia gre bo nie wiadomo jakie sa tak naprawde wymagania klas prestizowych albo jakie zaklecie rzucic na zbroje zeby ja enchantowac.

Poza tym brak wielu kwestii mowionych. Brak synchronizacji ust z mowionym tekstem (naprawde przeszkadza we wczuwaniu sie w gre). Czesto tez aktorzy chyba nie znali dokladnie kontekstu i sytuacji w jakiej wypowiadali kwestie co prowadzi do tego ze czesc wypowiedzi ma bezsensowna intonacje/jest zle zagrana. No i czesto glosy postaci ktore nie sa tak kluczowe dla fabuly sa zle dobrane.

Najmniej mi przeszkadzaja pojawiajace sie tu i owdzie nieprzetlumaczone teksty - sa sporadyczne i w zupelnosci mozna ten problem pominac.

Ogolem lokalizacje bym ocenil na 4 lub 5 w skali 10 stopniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olamagato, zarejestrowałeś SW: KotOR PC PL czy EN ? Pytam bo szukam pudełka od mojej PL aby dokonać rejestracji na "nwn2forums.bioware.com". Tak się zastanawiam czy na pudełku wersji PL jest ten kod.

Bo widzę że dołączyłeś w 2002!

Przepraszam że nie na temat, bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Boże (nie wzywam boga tylko jęczę :P) KIEDY BĘDZIE TEN ZASRANY PATCH !! Miałbyć pod koniec grudnia a tu co?? Nowy rok i dalej nie ma, znowu CDP leci w kulki tak samo było z premierą NWN 2 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować