Zaloguj się, aby obserwować  
Morfieusz

Neverwinter Nights 2 - Polskie Patche, Łaty, HotFixy - oczekiwania, problemy, zmiany i wszelakie inne sprawy :) [M]

3095 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2007 o 21:28, Snaga napisał:

Cóż CDP zarobiło na mnie troszke pieniedzy, ale wiecej już nie wyłuska z mojego portfela bo
nie mam zamiaru dawać sie robic w jajo.
CDP jest nieuczciwe. Odemnie ta firma własnie dostała bana.


Zaczekaj na dodatki NWN2 albo NWN3 z tą deklaracją - Twardzielu! Musiałem Ci to napisać z zazdrości że nie mam odwagi na taką deklarację! Huuu, huuu.........

Wyżej zamiast "e" napisałem "w" - przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam CDP nie oskarżam, pomimo tego że to od nich kupiłem grę i to oni są odpowiedzialni za finalny produkt.
Ale jakąkolwiek informacje mogliby podać do opinii publicznej. A może gdzieś jest już taka informacja a my o tym nie wiemy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 21:54, pat-i-mat napisał:

Ja tam CDP nie oskarżam, pomimo tego że to od nich kupiłem grę i to oni są odpowiedzialni za
finalny produkt.
Ale jakąkolwiek informacje mogliby podać do opinii publicznej. A może gdzieś jest już taka
informacja a my o tym nie wiemy co ?


Moze, moze ::< To niech podadza ja czerwona i pogrubiona czcionka w watku pomocy technicznej do NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 16:19, pat-i-mat napisał:

Szkoda tylko że nikt z CDP się nie wypowiada w sprawie patcha, ja rozumiem każdy jest zdenerwowany.
Ale jeżeli nawet ma wyjść ten patch za tydzień, za miesiąć, lub w ogóle to niech ktoś CDP to
napisze.

Chyba że polityka CDP jest inna, tzn że nie maja zamiaru wydać patcha w ogóle i zarazem nie
mają zamiaru informować nas o tym bo sprzedaż im spadnie jak każdy sie dowie że kupuje grę
w którą nie pogra w MP.
Może dlatego sprzedawać chcą wersje ang i całkiem zrezygnować z wersji Polskiej.
Jeżeli CDP nic nie napisze co w tej sprawie to można by było wysnuć takie wnioski.
Bo z tego co wyczytałem na tym forum Obsidian złożył już patcha w czwartek i tylko czeka on
na dodanie zabezpieczeń przez Atari. Nie wiem tylko kto jeszcze testuje go i jak długo to trwa.


Ale jedno jest pewne BRAK INFORMACJI JEST GORSZY OD ZłEJ INFORMACJI.


Od X czasu nie odpowiadaja na maile, wiec nie licz na to ze wypowiedz dostaniesz tu na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2007 o 21:28, Snaga napisał:

CDP jest nieuczciwe. Odemnie ta firma własnie dostała bana.

Jakby CDP pakowalo do pudełek wiury po heblowaniu zamiast gier to wtedy byloby nieuczciwe, tymczsem pakuje gry (wiem bo sprawdziłem), co prawda troche nieudolnie spolonizowane moim zdaniem ale zawcze to cos.
A''propo pacza 1.03 to wie może ktoś czy naprawia on działanie parowania? Bo teraz postaci zdarza się być trafionej mimo, że komunikat głosi "parowanie:sukces"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 22:21, qooba napisał:

Jakby CDP pakowalo do pudełek wiury po heblowaniu zamiast gier to wtedy byloby nieuczciwe,
tymczsem pakuje gry (wiem bo sprawdziłem), co prawda troche nieudolnie spolonizowane moim zdaniem
ale zawcze to cos.

[..]
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=uczciwo%B6%E6

Hmmm...
Ad. 1 - oblali, oblali, oblali, oblali...
Ad. 2 - oblali/zapewne zdali
Ad. 3 - oblali (sorry, ale fakt, ze w przemysle growym od pewnego czasu przyjelo sie wydawac pozne bety jako final, nie znaczy, ze to jest final stricto sensu)/oblali
Ad. 4 - oblali

0.5/4 - nieee no, niezly wynik! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Naprawdę idzie się zdenerwować w bardzo wulgarny sposób. Jestem jednym z tych nielicznych, którym gra działa bez problemów.
CDP korzystając z przewagi pozycji, chce wydać wersję angielską. Sam nie wiem, prawdopodobnie ją kupię, a nuż trafię na jakiś błąd który rozwiąże tylko łatka 1.5 którą my dostaniemy za 5 lat?
Naprawdę, żal mi tej firmy, schodzi na psy, wydania coraz gorsze, bubel goni bubel. Niestety ja jestem w tej lepszej pozycji, że mnie stać aby kupować jeszcze raz to samo.

Co natomiast mają zrobić ci którzy wydali 130zł? Sam pamiętam jak jakiś czas temu 50zł to był majątek dla mnie. Chcą być legalni wspomóc developera bo po prostu lubią tą grę. Jednak takie postępowanie jak ma od dłuższego czasu CDP, wpycha ich w łapska piratów.
Pomyślą: "po co mam kupować legalnie, pewnie znowu bedzie skopane albo coś jeszcze a ja za to zapłacę 100zl. Jak ściągnę lub kupię u pirata to jak nie będzie działać stracę jedynie 20zł"
Chyba nadchodzi czas zaopatrywania się w gry za granicą w game stopie, lub innym podobnym. Nie będę miał żalu jeśli CDP w końcu padnie, "sami sobie gotują ten los".
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że największe opóźnienia może wprowadzać dział Quality. Przecież po złożeniu patcha ktoś musi tę grę sprawdzić. Z drugiej strony wygląda na to jakby ten dział podjął się włoskiego strajku. ;) Miejmy nadzieję, że nikt z Atari nie próbuje tej gry w wersji 1.03 przejść po polsku... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2007 o 22:31, Pan Prezes napisał:

Ad. 1 - oblali, oblali, oblali, oblali...
Ad. 2 - oblali/zapewne zdali
Ad. 3 - oblali (sorry, ale fakt, ze w przemysle growym od pewnego czasu przyjelo sie wydawac
pozne bety jako final, nie znaczy, ze to jest final stricto sensu)/oblali
Ad. 4 - oblali

0.5/4 - nieee no, niezly wynik! ;-)


Hie hie pozwole sie sobie niezgodzić :P Może całkowicie rzetelni faktyczine nie są (jakość polonizacji i polskich głosów zwłaszcza [ale Fronczewski to jednak dobrze gra:) ] ), ale to nie ich wina w koncu że gra wyszła niedokończona tylko Obsidianu i Atari. Jakby gra wyszła taka jak trzeba to nie wynagałaby paczowania i polonizowania tegoż pacza, co jest procesem dość długotrwałym, zwaszcza że w proces ów zaangarzowane są co najmniej trzy różne firmy. Pozatym nie zapominaj że gra w Polsce wyszła jako wersja 1.02, jakby CDP olewał klientów to wydałby 1.00 jak na zachodzie i spokojnie potem polonizował kolejne łaty. No i na koniec gra jest śwaitowym chiciorem a CDP sprzedaje ją pozwolę sobie stwierdzic tanio jak barszcz, czego nieuczciwością nazwać niesposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 22:51, Olamagato napisał:

Coś mi się zdaje, że największe opóźnienia może wprowadzać dział Quality. Przecież po złożeniu
patcha ktoś musi tę grę sprawdzić. [..]
Miejmy nadzieję, że nikt z Atari nie próbuje tej gry w wersji 1.03 przejść
po polsku... ;D

No przydaloby sie, zeby ktos przed wydawaniem rzeczywiscie gre przechodzil (powtarzam, przed :-P, nie na patchu 1.03 ;-) ), bo dlugo nie przymierzajac w tlumaczeniu Kingmakera troche baboli bylo zwiazanych po prostu z tym (zapewne), ze ktos dostal liste tekstow, przetlumaczyl jak uwazal, tlumaczenie zintegrowano z gra, wydano i zonk. Postac zenska mowi o sobie jak o mezczyznie w czesci dialogow (czy moze odwrotnie), czy tez pojawial sie sporadycznie <UNSIGNED_TOKEN> (czy jakmutam) - to dla mnie nie jest poprawnie wykonana robota. (pomijajac fakt, ze z uporem godnym lepszej sprawy NWN 1 sie mi crashuje w 2 lokacjach w miescie w losowych momentach ;-), ale to pewnie wina mojej k. graf. )

@qooba
Sorry Winnetou, ale to ja kazalem CDP zostawac dystrybutorem niedorobionego produktu, producenta z ktorym najwyrazej sa klopoty w kontaktach? Nie wydaje mi sie. Gre kupilem od CDP (jak leci formulka? Oficjalny Polski Dystrybutor? Wlasciciel Praw Do Tlumaczenia Na Jezyk Polski?), w sklepie gram.pl, edycje kolekcjonerska i tutaj bede whine''owal, az ktos przestanie chowac glowe w piasek/mydlic oczy/uprawiac spychologie i powie cos konkretnego.

Pozwole sobie stwierdzic, ze chcialbym zobaczyc na jakiej podstawie uwazasz, ze NWN2 jest ''swiatowym hiciorem'' i ew. treshold do tego miana skad wziales + jakies wiarygodne dane na temat ile kosztuje dana wersja gry w roznych wersjach jezykowych/krajach. Poza tym nie bylbym tak szybki, zeby laczyc fakt wydania wersji 1.02 z jakas dzialnoscia dobroczynna CDP - zapewne wydali to, co dal im Obsidian (dziwne, nie?) w momencie, kiedy mieli gotowe tlumaczenie tekstow. Zapewne zrobili to we wlasnym, dobrze pojetym interesie (zeby uniknac jeszcze wiekszego whine''a np).

Moze niektorzy jeszcze nie zauwazyli, ale CDP, ze to tak okresle, ''łaski nie robi'', ze wydaje gry. Reputacje wsrod PL dystrybutorow mieli calkiem niezla, ale odnosze wrazenie, ze trwonia ja - ich problem, niestety objawia sie to takim, a nie innym stosunkiem do klientow (nadal mnie zastanawia jaka jest polityka odpowiadania na e-maile z formularzy... jest jakis termin w stylu ''5 lat''?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swiatowym hiciorem zwykłem nazywac gry, na które gracze na calym swiecie czekaja z zapartym tchem, a gdy taka gra wyjdzie kupuja edycje kolekcjonerską od prosto od wydawcy, nie upewniwszy sie wczesniej czy aby na pewno warto.
Ale oczywiscie masz racje, CDP jest odpowiedzialny za produkt, który sprzedaje i wszycy jego klienci mają prawo wymagać od tej firmy poważnego traktowania. Więc oczywiscie możesz tu wyć/ujadać i co jeszcze zapragniesz, tylko właściwie po co? Wątek ten tutaj trwa już od 17 stron i jakoś nie przyniósł żadnego wymiernego efektu, nikt nie wyciągnął głowy z piasku i nie powiedział nic sensownego bo albo niema niczego dopowiedzenia, albo prawda jest zbyt straszna aby mogła ujżeć światło dzienne, albo i nocne. Można CDP nękać federacją konsumentów czy czymkolwiek innym, ale chyba nie oto chodzi żeby kogokolwiek nękać, tylko o to żeby NWN2 był grywalny w każdym przeznaczonym do grania aspekcie. I niech będzie jasne że nie próbuje tu bronić dobrego imienia CDP, mnie ich postawa też nieco irytuje, tylko może troche mniej niż innych, bo własnie rozpętała sę sesja i temat gier stał się tematem dalszoplanowym, daltego też może pozostawię wątek ów osobom bardziej nim zainteresownym. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 01:23, qooba napisał:

Swiatowym hiciorem zwykłem nazywac gry, na które gracze na calym swiecie czekaja z zapartym
tchem, a gdy taka gra wyjdzie kupuja edycje kolekcjonerską od prosto od wydawcy, nie upewniwszy
sie wczesniej czy aby na pewno warto.

Czyli zadnych konkretow.

Dnia 09.01.2007 o 01:23, qooba napisał:

Więc oczywiscie możesz tu wyć/ujadać
i co jeszcze zapragniesz, tylko właściwie po co? Wątek ten tutaj trwa już od 17 stron i jakoś
nie przyniósł żadnego wymiernego efektu, nikt nie wyciągnął głowy z piasku i nie powiedział
nic sensownego bo albo niema niczego dopowiedzenia, albo prawda jest zbyt straszna aby mogła
ujżeć światło dzienne, albo i nocne.

CDP dalo ciala. Kupilem od nich produkt i mam prawo wymagac raczej wyzszej jakosci niz ''pozna beta''. Na serio wiecej punktow nie trzeba, nawet uwazam, ze ''motywujac'' CDP robie im przysluge ;-) Im wiecej Klientow Wczesnego Ostrzegania w stosunku do Wlazacych Bez Wazeliny, tym wieksze prawdopodobienstwo ze jednak zmienia swoje postepowanie, a nie obudza sie za x czasu z reka w nocniku i bedzie to juz ze szkoda ewidentna dla wszystkich zainteresowanych.

Dnia 09.01.2007 o 01:23, qooba napisał:

Można CDP nękać federacją konsumentów czy czymkolwiek
innym, ale chyba nie oto chodzi żeby kogokolwiek nękać, tylko o to żeby NWN2 był grywalny w
każdym przeznaczonym do grania aspekcie. I niech będzie jasne że nie próbuje tu bronić dobrego
imienia CDP, mnie ich postawa też nieco irytuje, tylko może troche mniej niż innych, bo własnie
rozpętała sę sesja i temat gier stał się tematem dalszoplanowym, daltego też może pozostawię
wątek ów osobom bardziej nim zainteresownym. Dobranoc

Raczej do zadnych federacji uciekac sie nie bede, najwyzej bede sprowadzal wersje angielskie z zagranicy, albo zmienial gusty growe doraznie na ''nie-wydawane-przez-CDP'' :-P Ale to traktuje jak ostatecznosc. Licze na to, ze jak sie da wystarczajaco silnego kopa na rozbieg, to rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powtórzę jedno zdanie: CDP schodzi na psy. Przykro to mówić, bo CDP jest najlepszą firmą w Polsce, wręcz miażdży największego konkurenta -Cenege. I myślę, że to jest przyczyną. Po prostu CDP zgarnia prawie wszystkie gry wychodzące na świecie (prawie wszystkie mam na myśli te "hity") i mogą olać klienta, bo gdzie indziej gry nie kupimy, prócz za granicą, gdzie zapłacimy 3,4 razy drożej, a Polaka w średniej grupie społecznej, jak na nasze warunki, nie stać na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miażdży? Nie miażdży i nie jest już najlepszą firmą. Jest największą firmą. Ma po prostu najłośniejsze gry w swoim repertuarze, co udowodniła końcówka roku. Szkoda tylko, że ani jeden nie był odpowiednio dopracowany przez co ja osobiście, nie mogę użyć słowa `najlepszy`,`miażdży`.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2007 o 22:51, Olamagato napisał:

Coś mi się zdaje, że największe opóźnienia może wprowadzać dział Quality. Przecież po złożeniu
patcha ktoś musi tę grę sprawdzić. Z drugiej strony wygląda na to jakby ten dział podjął się
włoskiego strajku. ;) Miejmy nadzieję, że nikt z Atari nie próbuje tej gry w wersji 1.03 przejść
po polsku... ;D


;) Tak apropo przypomniała mi się anegdotka tutaj, którą nazwać można tylko ''dla chcącego nic trudnego''. Otóż znajomy po Final Fantasy VII stał się gigantycznym fanem serii, czekał miesiącami na część 8 i w w końcu tak! Udało się! Miał ją w swoich łapkach! Jedyny problem w tym, że była to wersja premierowa, prosto z Japonii ;) No ale człowiek twardy był i przeszedł całość nie rozumiejąc ani słowa (ważne, że cyferki przy statach były arabskie).
PS. Oczywiście potem przeszedł jeszcze raz wersję angielską, by wiedzieć, o co chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to niezły hardkor :)
Wracając do NWN2. Ja tam nawet jeszcze singla nie przeszedłem, bo mi haczy w pomieszczeniach. Pewnie, na upartego można grać, ale co to za przyjemność (na pewno większa niż granie w FF VIII po japońsku!). Dlatego czekam na patcha. I czekam, czekam itd. Już naprawde szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 13:08, Selv napisał:

Dlaczego miażdży? Nie miażdży i nie jest już najlepszą firmą. Jest największą firmą. Ma po
prostu najłośniejsze gry w swoim repertuarze, co udowodniła końcówka roku. Szkoda tylko, że
ani jeden nie był odpowiednio dopracowany przez co ja osobiście, nie mogę użyć słowa `najlepszy`,`miażdży`.


Moim zdaniem jest najlepsza w Polsce i miażdży konkurencję polską. Ale czy powiedziałem, że CDP jest dobrą firmą? Nie, nawet się nie zbliżyłem do tego stwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2007 o 15:44, Kirnin napisał:

Moim zdaniem jest najlepsza w Polsce i miażdży konkurencję polską. Ale czy powiedziałem, że
CDP jest dobrą firmą? Nie, nawet się nie zbliżyłem do tego stwierdzenia.


Ale czemu miażdży? Ciekaw jestem w czym CDP jest o tak wiele lepszy od Cenegi, że aż ją miażdży :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 17:12, Dowodca_Pawel napisał:


> Moim zdaniem jest najlepsza w Polsce i miażdży konkurencję polską. Ale czy powiedziałem,
że
> CDP jest dobrą firmą? Nie, nawet się nie zbliżyłem do tego stwierdzenia.

Ale czemu miażdży? Ciekaw jestem w czym CDP jest o tak wiele lepszy od Cenegi, że aż ją miażdży
:).

Cóż, wystarczy zobaczyc co się stało z DS II,do którego temet techniczny kiedyś załozylem.Pierwotnie wydawcą DS II był CDP, teraz te gre wydaję Cenega,poprawioną,zoptymalizowaną itd.Wnioski nasuwają się same:/ Zakupilem zabugowanego G-3,cala serię NWN 1,i 2.Niestety sytuacja z supportem technicznym po prostu leży:( W NWN 2 pewnie tak szybko sobie nie pogram w sieci,bo jak tak dalej pójdzie to tylko modlic się żeby kultowe produkcje wydawał kto inny.Produkt nowy ma być w pełni sprawny,jezeli zostal dopuszczony do sprzadaży.Patch powinien byc już w produkcie finalnym,jedyne poprawki powinny dotyczyc malo istotnych drobiazgów , a nie totalnie niedopracowanego programu.Przykre,ale w naszym kraju to się staje codziennościa,forsa , klient nie istotny....do czasu Panowie i Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować