Zaloguj się, aby obserwować  
Digin985

Nintendo DS czy Sony PSP?

593 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2008 o 19:39, Digin985 napisał:

Może i masz rację, ale na swoim gramsajcie piszesz, że LOCO ROCO rlz, a czy to nie jest gra
w klimatach DSa? :)

Hmm, w sumie muszę ci przyznać rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - nieco marudzicie odnośnie gier na DS`a. Owszem - nie uświadczysz tu krwi lejącej się strumieniami, czy cięższego klimatu (chociaż na przykładzie Resident Evil, czy też niedawno wydanego Dementium: The Ward, można się spodziewać kolejnych tytułów tego typu), aczkolwiek rysik to naprawdę świetna sprawa. Tak poza wszystkim - to są 2, zupełnie różne konsolki i porównywać je, to tak, jakby porównywać jakiegoś eRPeGa z eFPeeSem - można, ale w nielicznych aspektach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak poza wszystkim - to są 2, zupełnie różne konsolki i porównywać

Dnia 12.01.2008 o 15:35, boro007 napisał:

je, to tak, jakby porównywać jakiegoś eRPeGa z eFPeeSem - można, ale w nielicznych aspektach.


Zgadzam się z tym co powiedział boro. PSP nie jest stworzone tylko z myślą o grach, ale też do filmów i muzyki.
NDS jest nastawiony tylko na gry. Ja sam jestem posiadaczem NDS i gram na nim dosyć dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, powiedzmy, że akurat wielofunkcyjność PSP nie dyskfalifikuje go jako sprzęt do grania. Stopniowo robi to same Sony, nabijając raz po raz w butelkę wielu posiadaczy tych handheldów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sie dokupi Programator powiedzmy R4 to można słuchać i muzyki i oglądać filmy po wcześniejszym prze konwertowaniu, do tego dochodzi mnóstwo znakomitego Homebrew - DS rox!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:06, Piotr13PL napisał:

A jak sie dokupi Programator powiedzmy R4 to można słuchać i muzyki i oglądać filmy po wcześniejszym
prze konwertowaniu, do tego dochodzi mnóstwo znakomitego Homebrew - DS rox!


No, ja się muszę kiedyś skusić na R4, ale wtedy cholernie trudno jest się oprzeć piractwu >.> Poległo już wielu moich znajomych, eh ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udało mi dorwać na eBayu za bezcen pakiecik trzech gier z serii Phoenix Wright. I to jest kolejny powód mojej miłości do handhelda Nintendo. :)
Chyba jeszcze żadna gra mnie tak nie wciągnęła, fenomenalna fabuła, zgrabny gameplay i niesamowite zwroty akcji. Jeśli będziecie mieć okazję gdzieś dorwać tę serię - bierzcie w ciemno. W moim prywatnym rankingu przygodówek Phoenix Wright pobił wszelkie adventure PCtowe, z dziełami Sokala włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:21, Krejt napisał:

Ostatnio udało mi dorwać na eBayu za bezcen pakiecik trzech gier z serii Phoenix Wright. I
to jest kolejny powód mojej miłości do handhelda Nintendo. :)
Chyba jeszcze żadna gra mnie tak nie wciągnęła, fenomenalna fabuła, zgrabny gameplay i niesamowite
zwroty akcji. Jeśli będziecie mieć okazję gdzieś dorwać tę serię - bierzcie w ciemno. W moim
prywatnym rankingu przygodówek Phoenix Wright pobił wszelkie adventure PCtowe, z dziełami Sokala
włącznie.


No a możesz mi powiedziec o czym to jest? Miałem okazje już pare razy pograć, i nadal nie wiem jak w to sie gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:21, Krejt napisał:

Ostatnio udało mi dorwać na eBayu za bezcen pakiecik trzech gier z serii Phoenix Wright. I
to jest kolejny powód mojej miłości do handhelda Nintendo. :)


A ile zapłaciłeś za ten "pakiecik" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:06, Piotr13PL napisał:

A jak sie dokupi Programator powiedzmy R4 to można słuchać i muzyki i oglądać filmy po wcześniejszym
prze konwertowaniu, do tego dochodzi mnóstwo znakomitego Homebrew - DS rox!


Khem... mnóstwo znakomitego homebrew? Powiedziałbym, że homebrew na DS''a jest bardzo mało, ze względu na to, że chyba jedynym zamierzeniem jakim kierowało się Nintendo w produkcji swojej konsoli to stworzenie idealnej i niemalże bezkonkurencyjnej pod względem gier przenośnej platformy; prawie im to wyszło, bo póki co Nintendo sprzedało około 2 razy więcej DS''ów, niż Sony, PSP. Mimo, że PSP (+PSP S&L) sprzedaje się gorzej, i tak sądzę, że jest lepsze. Co prawda fajnych gier jest mniej niż u konkurenta, ale i tak każdy znajdzie coś dla siebie. No i homebrew ma większe wsparcie, a zgrywanie filmów, muzyki i zdjęć sprawia mniej problemów, aczkolwiek jeśli chodzi o Internet to z tym dotykowym ekranikiem jest wygodniej...
A więc subiektywnie podsumowując: PSP SLIM&LITE rulllez! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 14:23, Piotr13PL napisał:

No a możesz mi powiedziec o czym to jest? Miałem okazje już pare razy pograć, i nadal nie wiem
jak w to sie gra?


Na tym, na czym polega każda inna tekstowa przygodówka. Nie rozumiem, jak można - grając już jakiś czas - nie skumać idei rozgrywki. W gruncie rzeczy, to taka interaktywna sztuka - czytasz, czytasz i jeszcze rz czytasz. Ale jak wciąga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać... Moim zdaniem NDS jest o wiele lepszy jako kieszonsolka. Ma porządne gry, prostą, ale ładną grafikę, ciekawe sterowanie. Dajmy na to Zelda: Phantom Hourglass -> po prostu cudo. Albo granie przez neta w Metroida czy Tony Hawk''s American Sk8land. Nie wspominając już o Pokemon Pearl i Diamond...po prostu klasyk, którego nie można nie przejść. Do tego dochodzą karty np. R4 z pamięcią dajmy na to 2GB - zrzucasz se filmy czy muzę i jedziesz.
PSP natomiast moim zdaniem to taki iPod z dodaną funkcją obsługi gier. Wszyscy się podniecają PSP i nei dziwię im się, ale razi mnie, gdy 90% ludzi mówi, że PSP jest lepsze od DS''a, bo mogą sobie pooglądać Anime. Czy do tego służy konsola? Na PSP naprawdę można odczuć brak gier (mówię tu o tych, które są tylko na PSP). Szczerze mówiąc, to jedyne co mnie naprawdę zainteresowało to Loco Roco, ale sami przyznacie - jest to gra absolutnie w klimatach Nintendo.
Cóż, tyle chyba wystarczy, tak czy siak, ja i moi znajomi ktorzy mają DS''a, gdy gdzieś wyjeżdżamy, to zastanawiamy się które gry wziąć, kiedy moi znajomi którzy mają PSP zastanawiają się nie nad tym jakie gry brać, tylko nad tym jakie Anime czy mp3 zrzucić na kartę pamięci. Zdecydujcie się, czy chcecie konsolę, czy pseudo-iPoda ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już sprzedaję DS i kupuje nowy komputer, co prawda DS - świetna sprawa, ale jednak ostatnio zobaczywszy u przyjaciela Crysisa na high zauroczyłem sie :) Zresztą przecież nie ujadę na procesorze 1,3mhz, 512ram i Geforcie 2, no weeźcie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 14:51, Piotr13PL napisał:

Ja już sprzedaję DS i kupuje nowy komputer, co prawda DS - świetna sprawa, ale jednak
ostatnio zobaczywszy u przyjaciela Crysisa na high zauroczyłem sie :) Zresztą przecież
nie ujadę na procesorze 1,3mhz, 512ram i Geforcie 2, no weeźcie xD


Hehe, ale będziesz tego żałować, mówię Ci... :D Znam wiele osób, które sprzedały DeSkę i przy każdym miodniejszym tytule jęczą na forach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - kumpel ma PSP, z tym, że jego jest...dziwne - zmieniony wygląd menu głównego, emulatory PSX i SNES''a i wiele innych udziwnień. Ja także od niedawna mam PSP i mimo zainstalowania najnowszego firmware nie mam dostępu do takich funkcji? To co on ma? Jakąś edycję limitowaną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niee... ;) Chodzi o to, że on sam sobie powgrywał z PC (przez kabelek) motywy do PSP i różne programy ;)

@ Piotr13PL
Jak napisał Boro, będziesz tego żałował :P Niestety, taka jest prawda, znam przypadki jak ludzie kupili NDS, potem go sprzedali i kupili na przykład PSP (PC też raz był) - wynik był taki że po jakimś czasie PSP sprzedawali i kupowali na nowo NDS ;-P

Ale twój wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 10:29, Mr.M napisał:

Niee... ;) Chodzi o to, że on sam sobie powgrywał z PC (przez kabelek) motywy do PSP
i różne programy ;)


Konkretnie to kolega ma zapewne kartę memory stick proDUO, na którą powrzucał emulatory i romy.
Hehe, a ja dziś kupiłem na allegro PSP. Już się nie mogę doczekać (nawet, jeśli tytułów nie za dużo, to grafika miodna, a i emulatorów od groma - na ten GBA, GBC i GB już sobie zęby ostrzę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 20:22, boro007 napisał:

emulatorów od groma - na ten GBA, GBC i GB już sobie
zęby ostrzę. ;)


Przestań... Ja emulacji i piractwu, a w szczególności konsolowemu jestem w 100% przeciwny...
Weź się zastanów, co ty robisz, okradasz producenta, Ż-A-L >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować