Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec nieprzemyślanych aukcji internetowych?

33 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2006 o 15:11, Misiek690 napisał:

No to nie ma problemu bo:
Udało mu się kupić go za bardzo korzystną cenę 23,1 tysiąca zł.


Raczej nie ma TUTAJ problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życzę Panu który wygrał aukcję powodzenia w sądzie. Niech ludzie korzystający z Allegro.pl zaczną wreszcie czytać regulamin ze zrozumieniem. Skończą się domki za 1000 000 od złotówy bez ceny minimalnej i litanie "zasad" panujących na aukcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>>Jednak jest problem. Gdt kwota nie przekracza ok. 50-100zł, policja umaża sprawę ze wzgędu na niską szkodliwość społeczną :/

On nie oskarza go o dokonanie przestepstwa , tylko o wykonanie umowy . Policja w ogole nie ma nic do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 16:22, wojciak napisał:

Życzę Panu który wygrał aukcję powodzenia w sądzie. Niech ludzie korzystający z Allegro.pl
zaczną wreszcie czytać regulamin ze zrozumieniem. Skończą się domki za 1000 000 od złotówy
bez ceny minimalnej i litanie "zasad" panujących na aukcjach.

Dobrze powiadasz. Zresztą, tak jak większość osób w tym temacie - i bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że allegro w końcu zrobi... cokolwiek i poprawi bezpieczeństwo aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy doda do paczki śrubokręt... ;P sprzedawcy powinni wystwiać taką aukcje żeby nie było buźniej żadnych niedomówień... pozatym można chyba sobie zastrzec prawo do przedwczesnego zakończenia aukcjii jeśłi dostanie oferte z zewnątrz allegro.pl czy coś. albo wystawić ponownie z mailem do wszystkich, którzy licytowali.... ludzie myśli się no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>swego czasu na allegro sprzedawal jakis gosciu gre na X06 "gears of war" w promocyjnej cenie "1800zł" :) z tego co widzialem kilku ludzi to kupilo [sama gre !!]

Mhm, też to widzałem, ale to był pakiet 10 gears of war... a nie 1 egzemplarz... Naucz się czytać aukcjie, to będzie mniej takich przypadków jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aukcje na allegro to jedna wielka ściema. Jak cen nie podbija ktoś ze znajomych to wycofuje się aukcje przed czasem. Poza tym jest ogólnie drogo. Jeśli się uda już kupić coś okazjonalnie wtedy okazuje się że sprzedający się wycofuje. Jeśli ten precedens będzie rzeczywiście miał miejce to faktycznie bardzo dobrze się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aukcje na allegro to nie żadna ściema - sciema. Tylko ludzie wymigują się od konsekwencji swoich (nie) przemyślanych decyzji.

Co do kolesia który wystawił wspomnianego Jeep''a na sprzedaż - moim zdaniem jest ugotowany, i mocno to zapamięta.

I dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś czyta CDA, to w numerze 130 był artykuł "Mądry Qn''ik po szkodzie". Qn''ik opisywał w nim, że kupował komórke na Allegro. Przysłano mu cegłe. Okazało się że konto zostało ukradzione. Jednak UDAŁO się odzyskać pieniądze(bez odsetek i kosztów przesyłki-dokończenie artykułu GameWalker w 131 numerze) po 8 miesiącach. Dużo musiał się facet naużerać z policją i Allegro ale udało się!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dnia 13.12.2006 o 14:18, lelelf napisał:

za to spotkałem sie z kilkoma kontami założonymi na jedną osobę (i jeden adres) - oto jak ekipa
Allegro.pl sprawdza kto się u nich rejestruje..:/


Co do kilku kont na jedną osobę to się z Tobą zgodzę. Ale dlaczego nie może być kilku kont na jeden adres? Jeżeli ja założe konto, to wtedy już moja siostra, tata, mama, żona itp nie mieliby szansy założyć konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 16:55, VuLgAtUs napisał:

(...)
Ale dlaczego nie może być kilku kont
na jeden adres? Jeżeli ja założe konto, to wtedy już moja siostra, tata, mama, żona itp nie
mieliby szansy założyć konta.


ależ nie! chodziło mi o to, że własnie istnieją konta założone na tą samą osobę, a serwis Allegro nie sprawdza komu wysyłane są listy z numerem aktywacyjnym i na jaki adres.. bo rozumiem, że mogą się pojawic osoby o tym samym imieniu i nazwisku (zdarza się), ale jeżeli do tego mieszkają pod tym samym adresem.. :)

mimo wszystko uważam, że mimo pewnej grupy oszutów większość allegorwiczów jest uczciwa.. niestety - jak w każdym społeczeństwie - i tam znajdują sie "czarne owce".. a ich działalność silnie rzutuje na całokształt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>można chyba sobie zastrzec prawo do przedwczesnego zakończenia aukcjii jeśłi dostanie oferte z zewnątrz allegro.pl czy coś

Nie musisz sobie niczego zastrzegać. Po prostu musisz odwołać wszystkie oferty osób które licytowały a potem zakończyć aukcję i wszystko jest zgodnie z regulaminem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować