Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2008 o 12:59, DJ Danielus napisał:

Częstotliwość taktowanie pamięci.

aha a wiec jak umnie jest teraz 400 to jak przestawie na 166 tak bylo w jakims artykule to cos mi to da :PP a i czy to nie dziwne ze jak odlacze kabelki od pc to mi sie bios restartuje :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawiamy częstotliwość HT (HT Frequency) na x3 (lub 600 MHz), dzielnik pamięci (Max Memclock) na 166 MHz i zwiększamy "częstotliwość" procesora (CPU Frequency) co 5 MHz. Podnosimy także napięcie zasilające procesor (CPU Vcore) do około 1,5 do 1,55 V dla Sempronów s754 oraz Athlonów 64 s939, lub do 1,650V dla Athlonów 64 s754. Poszczególne opcje mogą się różnie nazywać w różnych biosach (patrz Krok 1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 12:50, DJ Danielus napisał:

Czyli BIOS tak jakby nie pamięta ustawień.... Hmm... Tu stawiałbym na bateryjkę.



ALbo nie pamięta, albo nie chce pamiętac - moze wg niego temperatura wtedy przekracza 90 stopni ;]

Bateryjke kupie jesli tak przypuszczasz, ale BIOS pamietal ustawienia, jak zmienialem wszystkie bootowania, i jak podnioslem tylko o troche FSB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 13:12, Be4n napisał:

ALbo nie pamięta, albo nie chce pamiętac - moze wg niego temperatura wtedy przekracza 90 stopni
;]

To spróbuj wyłączyć (ustaw na disabled)

Dnia 30.01.2008 o 13:12, Be4n napisał:

Bateryjke kupie jesli tak przypuszczasz, ale BIOS pamietal ustawienia, jak zmienialem wszystkie
bootowania, i jak podnioslem tylko o troche FSB.

Hmm... Dokładnie nie powiem czy to to, ale innej przyczyny choć staram się znaleźć to nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 12:14, Be4n napisał:

/.../ Wiemy już ze najprawdopodobniej
to czujnik jest zwaolny - co teraz? /.../

Teraz wypadałoby sprawdzić, czy radiator nie jest źle założony. Bo to też może być przyczyną, nie mówię, że jest, ale warto się upewnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuję podkręcić mojego Radeona 9600 Pro z 398 Mhz taktowania rdzenia za pomocą ATItoola. Włączyłem opcję "Find Max Core" i czy można jej zaufać :) Tzn. nie przegrzeje mi się karta? Nie znam się na tym za bardzo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 12:44, Szperacz Robson napisał:

Witam, próbuję podkręcić mojego Radeona 9600 Pro z 398 Mhz taktowania rdzenia za pomocą
ATItoola. Włączyłem opcję "Find Max Core" i czy można jej zaufać :) Tzn. nie przegrzeje
mi się karta? Nie znam się na tym za bardzo :P


Ja bym sugerował przynajmniej -10 MHz względem punktu określonego przez ATItool.
Dodatkowo w zależności od karty należałoby sprawdzać temp. albo w ATItool, albo organoleptycznie paluszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam procesor 2 rdzeniowy i gdy go podkręcam to tylko jeden rdzeń. Wiec jak mam podkrencic drugi? Mój sprzęt to procesor Intel Pentium Dual E2180, płyta główna Asus P5K Motherboard, grafika ATI Radeon HD 2600 XT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 15:03, stys napisał:

Mam pytanie. Mam procesor 2 rdzeniowy i gdy go podkręcam to tylko jeden rdzeń. Wiec jak
mam podkrencic drugi? Mój sprzęt to procesor Intel Pentium Dual E2180, płyta główna Asus
P5K Motherboard, grafika ATI Radeon HD 2600 XT.


Jest inaczej niż myślisz - nie da się podkręcać jednego rdzenia. Można tylko oba...a więc zwiększając w jednym zwiększasz też w drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć już w Phenomie jest coś takiego, że każdy rdzeń można z osobna ;P Choć czy to będzie postępem to niewiem :/
W innych prockach niż Phenomy niema czegoś takiego jak odzielne podkręcanie (ani żadne tego mutacje). I to, że masz dwa rdzenie nie będzie oznaczało:
- ani że masz np. 2GHz : 2(rdzenie) = 1GHz na rdzeń
- ani że masz np. 2GHz x 2(rdzenie) = łącznie 4GHz
Obie są błędne, a głębsze tłumaczenie zajęło by strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie zapytac jakim sposobem moj kolega poprzez rive podkreca sobie zegary shaderów (niewiem jak to sie pisze) moze wy tez wiecie jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 17:04, wiedx1 napisał:

chcialbym sie zapytac jakim sposobem moj kolega poprzez rive podkreca sobie zegary shaderów
(niewiem jak to sie pisze) moze wy tez wiecie jak

Jeżeli ma karty z serii 8xxx to może. W przypadku starszych to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować