Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2008 o 23:59, Skywalker560 napisał:

Dobra, trzeci post pod rząd :|. Znacie jakąś stronę, na której znajdę artworki (malowane
:P) z bitew w uniwersum Gwiezdnych Wojen? Najlepiej jakby przedstawiały bitwę pomiędzy
rebeliantami a Imperium i żeby była w nich pewna symbolika. Z góry dzięki za pomoc :).


Polecam Ci tapety z Battlefront - przedstawiają walki Rebeliantów z Imperium dziejące się na Bespinie, Endorze i Hoth ;]

20080406151131

20080406151154

20080406151204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to malarstwo musi być, a nie wyładowane logosami firm itp. ;). Mam do Was jeszcze takie pytanie - znacie dobre strony z fan artami przedstawiającymi filmowe bitwy? I na co mógłbym zwrócić przy opisywaniu w prezentacji maturalnej tych fan artów? Np. w przypadku szturmowców kolor ich pancerzy to w kulturze Wschodu symbol śmierci. Co jeszcze mogę ciekawego znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Np. w przypadku
> szturmowców kolor ich pancerzy to w kulturze Wschodu symbol śmierci. Co jeszcze mogę
> ciekawego znaleźć?

Chwytanie zbyt wielu przysłowiowych srok za ogon może się źle skończyć, bo będziesz miał tyle materiału, że nie zdołasz żadnej części przedstawić w odpowiednio szczegółowy sposób. Lepiej skupić się na 2-3 elementach, ale za to zbadać je dogłębnie. Nie znam wprawdzie wytycznych na nowe matury (ja zdawałem w ubiegłym tysiącleciu...), ale wiem, że w przypadku magisterki miałem dokładnie taki problem - nadmiar materiałów, i musiałem wybierać, co zostawić, a co wywalić, żeby nie było powierzchownie.

Co do szturmowców, to sami w sobie stanowią świetny materiał na pracę. Symbolika koloru pancerzy sama w sobie jest ciekawa (od czystości i niewinności do śmierci), do tego dość oryginalna (trzeba być skończonym debilem, żeby używać białych pancerzy np. w terenie leśnym, vide Endor) - myślę, że tu bym zrobił jakieś nawiązanie do mundurów z okresu napoleońskiego, gdzie biel, czerwień czy błękit były na porządku dziennym, i nikogo nie interesowały kwestie kamuflażu. Zauważ też, że dopiero za czasów Imperium wprowadzono biel jako jedyny kolor pancerzy - jednostki klonów za czasów Starej Republiki nosiły pancerze camo (vide bitwa na Kashyyyk w RotS), ale też nie wszystkie i nie zawsze. Np. komandosi wielokrotnie narzekali na to, że wysyła się ich do akcji w białych pancerzach (patrz cykl Republic Commando autorstwa Karen Traviss).

Mógłbyś też pokazać ewolucję pancerzy od clone trooperów do szturmowców (od przypominających pancerze mandaloriańskie do takich mocno "czaszkowatych" - zauważ, że skutecznie pozbawia to szturmowców tożsamości grupowej, którą np. clone commandos posiadali, czyli przynależności, przynajmniej duchowej, do kultury mandaloriańskiej). Problem z tym jest taki, że nie za bardzo da się to podciągnąć pod batalistykę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I malarstwo ;). Ale dzięki :). W każdym razie mi chodzi o jeden dobry obraz, gdzie szturmowcy tłuką rebeliantów lub coś w tym stylu. Bo i tak biorę trzy książki i trzy obrazy, jeden mógłby być z Gwiezdnych Wojen by korespondował z treścią książki Timothy''ego Zahna. W przypadku symboli to szturmowcy są do tego doskonali, a zwróciłeś akurat uwagę na sporo elementów, za co dzięki :). Tak przy okazji, nie znasz może jakiejś strony z dobrymi fan artami, gdzie znajdowałby się obraz przedstawiający jakąś bitwę? Przeglądałem google oraz parę stron i nie znalazłem nic ciekawego, a u Ralpha MqQuarriego też nie bardzo :\.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 15:35, Joorg napisał:

Kiedy w kotorze będę mógł mieć miecz świetlny?? ;]


Oj Furr, nie popisałeś się ;). Miecz dostaniesz gdy zostaniesz w końcu Jedi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Kiedy w kotorze będę mógł mieć miecz świetlny?? ;]
>
> Oj Furr, nie popisałeś się ;). Miecz dostaniesz gdy zostaniesz w końcu Jedi ;).
A kiedy zostane Jedi? Dopiero skończyłem Taris... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:55, Joorg napisał:

A kiedy zostane Jedi? Dopiero skończyłem Taris... ;]


To jesteś dopiero na początku, ale to już chyba niedługo. Bodajże na Dantooine... Nie wiem, nie grałem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:55, Joorg napisał:

> > Kiedy w kotorze będę mógł mieć miecz świetlny?? ;]
>
> Oj Furr, nie popisałeś się ;). Miecz dostaniesz gdy zostaniesz w końcu Jedi ;).

A kiedy zostane Jedi? Dopiero skończyłem Taris... ;]


Jedi zostaniesz na Dantooine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajnie, ale ja bym wolał, żeby Trylogia Thrawna (książkowa, nie komiksy) była dostępna w sprzedaży ;). Albo żeby "Obsesja" bądź "Generał Skywalker" ponownie trafiły do kiosków - brakuje mi "Obsesja" #1 i "Generał Skywalker, część druga".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 19:44, Skywalker560 napisał:

W sumie fajnie, ale ja bym wolał, żeby Trylogia Thrawna (książkowa, nie komiksy) była
dostępna w sprzedaży ;). Albo żeby "Obsesja" bądź "Generał Skywalker" ponownie trafiły
do kiosków - brakuje mi "Obsesja" #1 i "Generał Skywalker, część druga".


Poszukaj w antykwariatach w budkach Tania książka >>> Tam jest tego pełno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 21:19, Master Miroy napisał:

Poszukaj w antykwariatach w budkach Tania książka >>> Tam jest tego pełno


Jeśli tylko trafię. Chociaż miałbym niezły ubaw jakbym jeszcze to w jakimś kiosku znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(musiałem skrócić linki, bo forum by je rozwaliło)
http://tnij.org/bltz
Oferta ze strony Empiku. Ale nie polecam tego sklepu.

http://tnij.org/blt0
To znalazłem wpisując "Star Wars" w wyszukiwarkę. Merlin.pl to najlepszy obecnie sklep internetowy, polecam.

Jeśli chodzi o książki, to czytałem w zasadzie tylko "Ostatni rozkaz" - dlatego polecam Trylogię Thrawna. Ale z jej zdobyciem będzie bardzo ciężko... chyba że w grę wchodzą serwisy aukcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2008 o 11:06, Skywalker560 napisał:

Jeśli chodzi o książki, to czytałem w zasadzie tylko "Ostatni rozkaz" - dlatego polecam
Trylogię Thrawna. Ale z jej zdobyciem będzie bardzo ciężko... chyba że w grę wchodzą
serwisy aukcyjne.

Niestety nie wchodzą. A propos gier w SW-> Może namówię sklep Wirtus aby impotował Outcasta, Jedi Academy i pierwszego KotORa..:)
Cholercia, wiecie za ile jest dostępne na zachodzie pakiet The best of Star Wars?( KotOR, Outcast, Battlefront, Empire at War, Rep. Commando i Galxies) Za 40 dolców. W Polsce za stówę by mogli sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten zestaw, gdzieś na Allegro - ale nie korzystam z serwisów aukcyjnych, więc nie ma mowy o zakupie tam (no, chyba że kiedyś NAPRAWDĘ mnie przyciśnie). Chętnie bym pograł w KOTOR-a, Empire at War i Republic Commando. Galaxies to crap, chociaż w Star Wars Retrospective (będzie w następnym odcinku) wyglądał całkiem w porządku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować