Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

MEGA SPOILER


Spoiler

W filmie znajdzie się podobno scena, w której Kylo Ren - CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ - dokonuje zemsty i zabija Hana Solo. Świadkami tego tragicznego momentu są Finn, Rey, Chewbacca i BB-8




Ciekawe czy faktycznie coś takiego się wydarzy, czy to kolejna filmowa plota bez pokrycia.

Warto pamiętać, że Harrison Ford żądał
Spoiler

uśmiercenia Hana Solo w Imperium kontratakuje

, później ponawiał to żądanie
Spoiler

w Powrocie Jedi

, ale Lucas się na to nie godził. Ponoć ten warunek był kluczowym, żeby Ford wystąpił w nowym epizodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2015 o 14:58, Zekzt napisał:



Ciekawe czy faktycznie coś takiego się wydarzy, czy to kolejna filmowa plota bez pokrycia.

Mam nadzieję że nie, gdyż

Spoiler

Solo

to moja ulubiona postać sagi.

Dnia 25.08.2015 o 14:58, Zekzt napisał:

Ponoć
ten warunek był kluczowym, żeby Ford wystąpił w nowym epizodzie.


Warunkiem miała być piąta część przygód Indiego ;)

Tak się zastanawiam nad fabułą nowego epizodu i coś tam można sklecić ze zwiastuna:

Spoiler

Ten Imperialny niszczyciel w piachu to nie jest wrak z lat minionych, tylko ofiara świeżej katastrofy, stąd ten czarnoskóry szturmowiec na pustyni, który pozna tę kobiecą postać ;)


Przynajmniej tak ja to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2015 o 15:05, lis_23 napisał:

Mam nadzieję że nie, gdyż

Spoiler

Solo

to moja ulubiona postać sagi.


A ja się tego spodziewam od samego początku jak wyszło info, ze kręcą nową trylogię
Co więcej, mam też pewne podejrzenia co do postaci

Spoiler

Lukea

, mianowicie obstawiam, że
Spoiler

jego też uśmiercą, albo zostanie on nowym, głównym antagonistą

- co było by imho dosyć fajnym zabiegiem, tak
Spoiler

odwrócić

kultową dla wszystkich postać-ikonę SW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 15:34, Zekzt napisał:


A ja się tego spodziewam od samego początku jak wyszło info, ze kręcą nową trylogię
Co więcej, mam też pewne podejrzenia co do postaci

Spoiler

Lukea

, mianowicie obstawiam,
że
Spoiler

jego też uśmiercą, albo zostanie on nowym, głównym antagonistą

- co było by
imho dosyć fajnym zabiegiem, tak
Spoiler

odwrócić

kultową dla wszystkich postać-ikonę
SW :)


Oby jednak Twoje przypuszczenia co do obu tych postaci się nie ziściły ;)
Jak na razie, żadna z nowych postaci nie zawładnęła moją wyobraźnią i myślę, że Disney strzeliłby sobie w stopę,

Spoiler

pozbywając się postaci - ikon dla serii. Myślę, że Luke, Leia i Han będą odgrywać po prostu drugoplanowe role w kolejnych filmach ( o ile przeżyją ;) )

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale Myślicie że w Polsce można gdzieś nabyć bieżący numer magazynu filmowego Empire, który poświęcony jest min. Przebudzeniu Mocy?
Ech, tęsknię za czasami gdy po polsku ukazywała się Cinema a w Empiku można było nabyć regularnie Empire, Total Film i Film Review ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś czyta komiksy to oto zapowiedzi Egmontu na najbliższe miesiące:

http://www.star-wars.pl/News/19740,Zapowiedzi_plany_czyli_komiksowa_ofensywa_Egmontu.html

już 8 września ukaże się pierwszy tom cyklu Star Wars Legends pt. Czystka ( 10 tomów do maja 2016 r. z opcją przedłużenia ) oraz pierwszy numer dwumiesięcznika Star Wars Komiks, który będzie publikował nowe historyjki obrazkowe, powstałe już po przejęciu marki SW przez Disneya. Obok komiksu będą tu też plany wydawnicze ( liczę na wydawnictwa o Przebudzeniu Mocy ) oraz materiały o Epizodzie VII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobne napisy z początku Przebudzenia Mocy:

Spoiler

Nastał czas niepewności. Niepokój chwyta galaktykę w czasie, gdy rozprzestrzenia się wpływ Najwyższego Porządku. Luke i szkoleni przez niego Jedi przepadli.

Przebłysk nadziei leży w bohaterskich siłach Ruchu Oporu. Generał Leia Organa wysłała agenta aby odnalazł relikt, który może doprowadzić do jej zaginionego brata.

Zły Lord Kylo Ren, mający obsesję na punkcie rodu Skywalkerów, przechwycił plan i przebywa na planetę Jakku aby odszukać agenta i przejąć relikt…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BB-8 jako zabawka od Sphero http://naekranie.pl/aktualnosci/bb-8-oto-zabawka-z-nowych-gwiezdnych-wojen-wideozdjecia-746248 Dzięki urządzeniu z iOS lub Androidem można sterować robotem manualnie, wysłać go na patrol (samodzielnie zwiedza otoczenie), wydawać komendy głosowe oraz nagrywać filmy. Koszt 150$.
Oto co skrywa w środku https://www.youtube.com/watch?v=bdsZvzz7olM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

Trwa #StarForce 2015 w Toruniu. Jeszcze macie szansę wpaść do nas i zagrać w EA Star Wars Battlefront na PS4!

Zdjęcie z fanpage Sony.

20150919221248

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W drugim sezonie Rebeliantów powrócą postacie

Spoiler

klonów, znane z Clone Wars, min. Rex

:

http://naekranie.pl/aktualnosci/2-sezon-serialu-star-wars-rebelianci-wideo-o-klonach-749136

A tak na marginesie: warto zainwestować w komiksową mini serię Dzoedzictwo?
Czy ta opowieść też została zepchnięta do " legend "? Ktoś z Was ma te komiksy? Jakie są? Także od strony artystycznej, graficznej ( znam tylko m.w. pierwszy tom ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 11:29, lis_23 napisał:

Czy ta opowieść też została zepchnięta do " legend "?


Jesli chodzi Ci o serie Legacy (wybacz, nie znam polskich tytulow), to owszem, rowniez wyladowala jako Legends. Wszystkie pozycje wydane przed czerwcem 2014 sa "niekanoniczne" i stanowia czesc Legends. Tu masz liste wszystkkego, co obecnie stanowi kanon: http://starwars.wikia.com/wiki/Timeline_of_canon_media

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2015 o 09:38, Ring5 napisał:


Jesli chodzi Ci o serie Legacy (wybacz, nie znam polskich tytulow), to owszem, rowniez
wyladowala jako Legends. Wszystkie pozycje wydane przed czerwcem 2014 sa "niekanoniczne"
i stanowia czesc Legends. Tu masz liste wszystkkego, co obecnie stanowi kanon: http://starwars.wikia.com/wiki/Timeline_of_canon_media


Tak, chodzi o " Legacy ". Zamówiłem wszystkie 11 tomów ( w tym jeden wydany jako część komiksu Vektor ), gdyż to chyba najciekawsza mini historia w uniwersum. Przynajmniej jest tam coś świeżego, nawet pomimo tego, że wałkuje te same schematy ( znowu nie ma Jedi, jest Imperium i Sithowie ).

Swoją drogą: nie uważacie, że filmowy Obi-Wan z Nowej Nadziei jest za stary i zbyt ... stetryczały?
Pomiędzy WIII a EIV mamy tylko 19 lat. Przyjmijmy, że pod koniec ZS Obi - Wan ma 30-35 lat, to w NN powinien mieć 49-54 lata, więc wcale nie tak wiele, popatrzmy sobie na wyczyny ponad pięćdziesięcioletniego Toma Cruse''a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2015 o 09:47, lis_23 napisał:

to chyba najciekawsza mini historia w uniwersum.


Nie wiem, czy az najciekawsza, ale rzeczywiscie niezla. Z Legacy najwieksze wrazenie zrobili na mnie Imperial Knights. Sa dokladnie tym, czym powinni byc Jedi - grupa wojownikow, ktorzy robia swoje, a nie dorabiaja jakies moralne bajeczki, ktorych sami sie nie trzymaja.

Dnia 23.09.2015 o 09:47, lis_23 napisał:

Swoją drogą: nie uważacie, że filmowy Obi-Wan z Nowej Nadziei jest za stary i
zbyt ... stetryczały?


Bierz poprawke na dwie rzeczy - aktor mial ponad 60 lat gdy gral Kenobiego. A jest roznica miedzy 60 kiedys i w przypadku zwyklego "szaraczka", a 50+ dzis u goscia, ktory ma kase na to, by byc w swietnej formie.

Ale rzeczywiscie, cos w tym moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2015 o 10:05, Ring5 napisał:


Bierz poprawke na dwie rzeczy - aktor mial ponad 60 lat gdy gral Kenobiego. A jest roznica
miedzy 60 kiedys i w przypadku zwyklego "szaraczka", a 50+ dzis u goscia, ktory ma kase
na to, by byc w swietnej formie.

Ale rzeczywiscie, cos w tym moze byc.


Moim zdaniem, Lucas nie miał wtedy jeszcze ani wizji Obi-Wana i jego historii, ani wizji samego uniwersum SW, wbrew temu co się mówi o planach na 9-12 Epizodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://encyklopediastarwars.pl/

http://star-wars.pl/News/19911,Encyklopedia_Star_Wars.html

Ponoć 7 listopada ukaże się już trzeci numer ( pierwszy wyszedł 23 września, choć ja nie widziałem nigdzie ani tego, ani drugiego numeru ) więc, teoretycznie, jeżeli zamówię prenumeratę to powinienem dostać od razu trzy numery na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować