Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2009 o 09:27, Kakarotto napisał:

"Pomiń" to i niech się zainstaluje. Jak odpalisz grę to będzie dobrze, jak nie to sprawdź
na minimalnie dwóch innych kompach jak się instaluje. Jak będzie dobrze to u ciebie siedzi
problem, jak będzie to samo to jest problem z odczytem płyty (czego nie życzę).

Pominąć próbowałem ale się nie dało bo wtedy gra się nie chciała zainstalować. Chociaż to mi się zdarzyło pierwszy raz. Poprzednio jak 2 razy grę instalowałem było wszystko ok. A teraz taki błąd ... Nie wiem poczytam o tym jeszcze i posprawdzam różne rozwiązania. A jeżeli to problem z płytą to ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 10:18, mlynar911 napisał:

A jeżeli to problem z płytą to ... ;/


Skopiuj zawartość płyty na dysk i z dysku spróbuj zainstalować. Jeśli sie będzie dało skopiować to z płytą nie jest źle, a jeśli wyskoczą błedy przy kopiowaniu... to albo twój napęd ma słabsze dni albo płyta swoje odsłuzyła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 10:29, Kakarotto napisał:

Skopiuj zawartość płyty na dysk i z dysku spróbuj zainstalować. Jeśli sie będzie dało
skopiować to z płytą nie jest źle, a jeśli wyskoczą błedy przy kopiowaniu... to albo
twój napęd ma słabsze dni albo płyta swoje odsłuzyła :/

Próbowałem to robić. Także instalować przez nagrywarkę i dalej to samo. Przy kopiowaniu w pliku setup.exe wyskoczył błąd ... Jeszcze na innym kompie spróbuję zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta uszkodzona , ale jak masz oryginał to chyba możesz sobie pozwolić na ściągnięcie kopii .
Rada na przyszłość :
Jak kupisz oryginalną grę od razu zrób kopię jakby co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 11:34, Crew_900 napisał:

Płyta uszkodzona , ale jak masz oryginał to chyba możesz sobie pozwolić na ściągnięcie
kopii .
Rada na przyszłość :
Jak kupisz oryginalną grę od razu zrób kopię jakby co

Coś mi się wydaje ,że to jednak nie wina płyty tylko czegoś w systemie. I nie wydaje mi się ,że gdybym ściągnął ją to by było lepiej. Chociaż ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 20:00, XxRuSeKxX napisał:

Ej mam pytanko bo ma misje żebym poszedł ł do Lab X18 i czy jest tam coś trudnego i strasznego
może jakieś porady od was.

I tak i nie. Jeśli grasz pierwszy raz to możesz się nieco wystraszyć i miejscami pobluzgać ale nie ma takiej misji której nie da się ukończyć. ;-) Recepta jest prosta - graj jak stalker. Zabierz sporo ammo i apteczek / bandaży i przed siebie. Sama misja nie jest jakoś wielce skomplikowana - proponuję zagrać a jak będziesz miał problemy i utkniesz to pomożemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 20:05, Tyler_D napisał:

> Ej mam pytanko bo ma misje żebym poszedł ł do Lab X18 i czy jest tam coś trudnego
i strasznego
> może jakieś porady od was.
I tak i nie. Jeśli grasz pierwszy raz to możesz się nieco wystraszyć i miejscami pobluzgać
ale nie ma takiej misji której nie da się ukończyć. ;-) Recepta jest prosta - graj jak
stalker. Zabierz sporo ammo i apteczek / bandaży i przed siebie. Sama misja nie jest
jakoś wielce skomplikowana - proponuję zagrać a jak będziesz miał problemy i utkniesz
to pomożemy.

OK dzięki :)Gram 1 raz to coś na pewno mię wystraszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 20:07, XxRuSeKxX napisał:

OK dzięki :)Gram 1 raz to coś na pewno mię wystraszy


nie powiem, było kilka efektownych momentów przyspieszających bicie serca aczkolwiek pierwotna wersja stalkera (w założeniach) to miała być dopiero masakra... Survival :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno, ale niezwykle ważne pytanie - czy da się jakoś spawnować w tej grze pieniądze? Chciałbym coś sprawdzić a nie chce mi się grać od nowa, zbierać itemków, sprzedawać, wykonywać questów etc etc więc bardzo mi na tym zależy. I nie ważne czy można to zrobić z gołą wersją czy z modami, potrzebuję tego. ^^ Ewentualnie czy można spawnować same przedmioty / artefakty / cokolwiek co jest warte jakąś większą sumkę - wtedy sru do handlarza i powtarzać do skutku. Szybki przyrost kasy [ kilkadziesiąt tysiaków jest moim celem tak na początek ] - da się to jakoś osiągnąć bez grania w normalny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w SoC jest trzech handlarzy - Sidorowicz w Kordonie, Barman w Barze i jakiś gość [ zapomniałem jak się nazywa ;-P ] w Prypeci. Tyle tylko że na surowej grze, bez modyfikacji pancerza naprawić się NIE DA. Więc albo będziesz grał bardzo ostrożnie z tym zużytym, albo znajdziesz nowy albo wybulisz i kupisz nowy u kupca. Innego wyjścia nie ma.

PS. Moje pytanie z posta wyżej wciąż aktualne - prosiłbym o odpowiedź jeśli ktoś coś, cokolwiek wie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 14:48, XxRuSeKxX napisał:

Zdobyłem dokumenty w Lab x18. Jak mam się z tąd wydostać ?

Tak samo jak wszedłeś, nie wiem z czym masz problem. Zabierasz dokumenty - potem jest z tego co pamiętam cut-scenka i wracasz tą samą drogą eliminując żołnierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest taki, że drzwi są zamknięte i się palą, a dookoła wybuchają strumienie ognia. Przeszukałem wszystko i nie ma innego wyjścia. ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach ... to o to chodzi ... no więc to jest proste - po pomieszczeniu lata coś co wygląda jak płonąca kula - musisz w nią strzelać aż zniknie, przy tym uważając na płomienie. Jak już ją "ukatrupisz" płomienie znikną i będziesz mógł wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ile ja się z tym pierdzieliłem ;P Robiłem wszystko- rzucałem granatami w drzwi, szukałem przycisków, a nawet próbowałem przestrzelić ścianę. W końcu się wkurzyłem i zacząłem strzelać do tych "kulek". W życiu bym na to nie wpadł o_O
Teraz moje pytanko-

Spoiler

mam iść do Doktora i też zrobić coś po tym Mózgozwęglaczu (po wyłączeniu). Wybaczcie, że nazwy nie podałem, trochę nie grałem. Gdzie iść najpierw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 16:10, plada napisał:

Ludzie, ile ja się z tym pierdzieliłem ;P Robiłem wszystko- rzucałem granatami w drzwi,
szukałem przycisków, a nawet próbowałem przestrzelić ścianę. W końcu się wkurzyłem i
zacząłem strzelać do tych "kulek". W życiu bym na to nie wpadł o_O

Hehe. ;-D

Dnia 28.07.2009 o 16:10, plada napisał:

Teraz moje pytanko-

Spoiler

mam iść do Doktora i też zrobić coś po tym Mózgozwęglaczu (po
wyłączeniu). Wybaczcie, że nazwy nie podałem, trochę nie grałem. Gdzie iść najpierw?


Spoiler

Najpierw idź do Doktora - bez spotkania z nim nie masz szans na odkrycie prawdziwego zakończenia. Trochę bieganiny jest ale opłaca się. ;-) A po Mózgozwęglaczu to już pozostało tylko zebranie najlepszych itemków i wyprawa do Prypeci.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 15:02, Tyler_D napisał:

Ach ... to o to chodzi ... no więc to jest proste - po pomieszczeniu lata coś co wygląda
jak płonąca kula - musisz w nią strzelać aż zniknie, przy tym uważając na płomienie.
Jak już ją "ukatrupisz" płomienie znikną i będziesz mógł wrócić.


no to nieźle bo ja nie pamięam żebym się męczył z wyjściem stamtąd i nie przypominam sobie żebym wpadł na pomysł strzelania do kulek :D (chyba że źle pamiętam, to było wyjście spiralnnymi schodami do góry, prawda? i te kule tam latały w około jakoś tak, czyż nie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować