Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Gra ma niesamowity klimat, niespotykany w innych grach, takie jest moje zdanie. Dodatkowo, nie jest to krótka gra, pochłonie cię na wiele godzin, graficznie też nie odstaje od innych. Można już kupić za ok 50zł, pewnie i się znajdzie taniej ;) gra jest warta tej ceny. Świetne zadania, ogromny obszar do zwiedzania :) można tak wymieniać i wymieniać. Jestem pewny, że nie raz wrócę do tego tytułu. Gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- klimat,
- klimat,
- klimat,
- duża ilość dostępnych modów,
- fajowa fabuła,
- rozległe tereny,
- duża ilość dostępnych broni,
- artefakty, czyli przekształcone przez anomalie przedmioty lub elementy natury chroniące ich właściciela przed działaniem niekorzystnych czynników,
- mutanty,
- klimat,
- dość długa jak na dzisiejsze czasy rozgrywka,
- niezbyt wysokie wymagania,
- zona,
- klimat,

etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Po pierwsze gierka ma bardzo wciągającą fabułe, która możę wciągnąć na wiele godzin gry. Teren jest realistycznie odzworowany i dodaje odpowiedniego klimatu. Niektórzy narzekają na lektora, lecz wydaje mi się żę wprowadza ciekway nastrój. Jest ogromna ilość modów chociazby dających możliwość jazdy samochodami lub możliwość rozkładania śpiowra i przespania się trochę.

luq gadzie Ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 21:37, Tyler_D napisał:

Erm ... /.../

Dzięki wielkie, jestem Twoim dłużnikiem. :)

Bartex69, ja też miałem wątpliwości, ale zdecydowałem się na Stalkera i nie żałuję. Fajna gra, aczkolwiek bez rewelacji. Fabuła faktycznie dobra, no i klimat super. Kupuj, nie pożałujesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 10:00, Bumber napisał:

Dzięki wielkie, jestem Twoim dłużnikiem. :)

No problem. :-)

Po to tu jesteśmy, by pomagać, doradzać i dzielić się wrażeniami z rozgrywki. Jak nie ten to ktoś inny pomoże. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś inny sposób zdobycia GP37, poza kupnem? Znajomy mówił, że gdzieś wojskowi go mają, ale już zapomniałem gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mają ją stalkerzy z Wolności w Magazynach Wojskowych, jeśli trzymasz z Powinnością wytłucz bazę i na pewno jakiś egzemplarz znajdziesz. A jak nie to w Czerwonym lesie któryś z wrogów powinien takową broń posiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 15:30, plada napisał:

Czy jest jakiś inny sposób zdobycia GP37, poza kupnem? Znajomy mówił, że gdzieś wojskowi
go mają, ale już zapomniałem gdzie.

Przecież tej broni jest od cholery przy barykadzie w magazynach wojskowych, tam gdzie wolność tłucze się z gościami od monolitu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zapewnie jak przejdę Stalkera to będę prawdopodobnie grać na modach.U mnie problem jest taki, że nierozumiem z tego "poradnika" co mam zrobić...Chcę wiedzieć na przyszłość chodzi o to:

"W folderze głównym gry w pierwszym rzędzie edytujemy plik: fsgame.ltx (notatnik będzie dobry) i odszukujemy linię:

Kod: Zaznacz wszystko
$game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata\

w której zmieniamy false na true.

Następnie trzeba utworzyć folder gamedata w głównym folderze gry by w nim umieszczać modyfikacje (niektóre archiwa z modami zawierają ten folder - wtedy rozpakowujemy jego zawartość). "

Mógł by mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi?Czy tylko pozmieniać? I jeszcze jedno :
"Następnie trzeba utworzyć folder gamedata w głównym folderze gry by w nim umieszczać modyfikacje"
Mam go w przyszłości sam go utworzyć?

Z góry bardzo dziękuje :)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam go w przyszłości sam go utworzyć?

Tak, aby mody działały trzeba utworzyć także folder gamedata i do niego wypakować pliki. Jest jeszcze prostsza metoda dodawania modów, kiedyś widziałem program o nazwie Smart Mod Manager który doda modyfikacje automatycznie, wystarczy pobrać mod, uruchomić program i za jego pomocą dodać modyfikacje do gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś aktualnie w mod Oblivion Lost czy AMK MOD ?
Jeżeli tak to mam prośbę , mógłby ktoś przesłać mi plik o nazwie ui_icon_equipment.dds ?
Znajduje się w folderze ui w : Gamedata/textures/ui

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zawziąłem i porządnie podszedłem do tej gry - wykonuję wszystkie możliwe questy, tym razem nietypowo bo trzymając z Wolnością. Jakoś do tej pory wolałem grać trzymając się Powinności więc w tym miejscu nasuwa mi się parę pytań:

- czy na terenie Magazynów Wojskowych jest ktoś jeszcze [ pomijając Łukasza, Kutwę i Maksa ] z kim można robić hm ... deal, lub prowadzić jakieś obszerniejsze dialogi questowo - handlowe?

- czy ktoś może pamięta jaką nagrodę dostaniemy od Łukasza za zniszczenie jednostki wojskowej przy Agropromie? ^^ Bo to w sumie kawałek drogi jest a nie wiem czy mi się opłaca tyle biegać. ;-P

- czy u Kutwy będzie dostępny jeszcze jakiś quest poza tym pierwszym w którym zabijaliśmy pijawki?

- jakie towary miał na sprzedaż Kutwa na "gołym" stalkerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 16:36, Tyler_D napisał:

- czy na terenie Magazynów Wojskowych jest ktoś jeszcze [ pomijając Łukasza, Kutwę i
Maksa ] z kim można robić hm ... deal, lub prowadzić jakieś obszerniejsze dialogi questowo
- handlowe?

Tylko kucharz, ale z nim to się głównie chleje:)

Dnia 22.07.2009 o 16:36, Tyler_D napisał:

- czy ktoś może pamięta jaką nagrodę dostaniemy od Łukasza za zniszczenie jednostki wojskowej
przy Agropromie? ^^ Bo to w sumie kawałek drogi jest a nie wiem czy mi się opłaca tyle
biegać. ;-P

Nagroda jest losowa(z tego co pamiętam) albo kryształ albo SGI z granatnikiem i amunicją ppanc.

Dnia 22.07.2009 o 16:36, Tyler_D napisał:

- czy u Kutwy będzie dostępny jeszcze jakiś quest poza tym pierwszym w którym zabijaliśmy
pijawki?

Nie

Dnia 22.07.2009 o 16:36, Tyler_D napisał:

- jakie towary miał na sprzedaż Kutwa na "gołym" stalkerze?

Snajperkę SGI 5k, SWU, TRs 301, UDP Compact, GP 37, ammo do nich i takie tam natowskie rupiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 09:19, mlynar911 napisał:

Mam problem podczas instalacji z plikiem "db6". Nie chce się zainstalować. Miał ktoś
już taki problem ?


"Pomiń" to i niech się zainstaluje. Jak odpalisz grę to będzie dobrze, jak nie to sprawdź na minimalnie dwóch innych kompach jak się instaluje. Jak będzie dobrze to u ciebie siedzi problem, jak będzie to samo to jest problem z odczytem płyty (czego nie życzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 09:19, mlynar911 napisał:

Mam problem podczas instalacji z plikiem "db6". Nie chce się zainstalować. Miał ktoś
już taki problem ?

Też miałem kiedyś taki problem. Parę razy z rzędu nie mogłem zainstalować gry właśnie z powodu błędu "db6". Pomogło zwykłe aczkolwiek dokładne wyczyszczenie płytki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować