Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Eee ... a to Oblivion Lost tego między innymi nie dodaje? Jak pamiętam granie z tym modem było dość ciekawe ze względu właśnie na npców. Potrafili się niesztampowo zachowywać, atakować znienacka, okrążać, granatów też używali, nie wiem jak z leczeniem ale AI mieli ... no jakieś tam mieli. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Stalkera po raz któryś tam, ale ani razu go nie przeszedłem. Mój błąd. No to wziąłem się w garść i lecę jak głupi do elektrowni. Dalszy przebieg każdy zna i tu sie rodzi moje pytanie. Co mam zrobić?! Tam jest takie zamieszanie, że nie wiem gdzie biec... Niby mam punkt, dobiegam tam i co? I zaparcie się zaczyna... Czyli co mam robić? Gdzie dojść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co mam zrobić?! Tam jest takie zamieszanie, że nie wiem gdzie biec... Niby

Dnia 02.07.2009 o 22:03, PrimitiveHuman napisał:

mam punkt, dobiegam tam i co? I zaparcie się zaczyna... Czyli co mam robić? Gdzie dojść?

Więc ... skoro już jesteś na terenie Elektrowni to musisz kierować się prosto, po drodze zacznie się zwarcie [ a nie zaparcie ;-D ], nadlecą helikoptery i pojawią się wrogowie. Kieruj się prosto uważając na heli i snajperów oraz innych żołnierzy, jak już oczyścisz sobie drogę po lewo będziesz miał duże wejście - bramę, przejdź przez nią i dalej kieruj się prosto, moja rada - "przytul" się do prawej ściany elektrowni i posuwaj się naprzód eliminując wrogów i śpiesząc się co nieco bo zwarcie i żołnierze nie będą czekać wiecznie, poza tym jest limit czasowy ale powinieneś zdążyć. W końcu zauważysz na HUDzie wejście w po prawo, zabijasz kilku wrogów a dalej to już sobie poradzisz zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 22:12, Tyler_D napisał:

(...)

Hehe, tylko że ja właśnie dochodzę do tego momentu. To znaczy wchodzę do takiego niby hangaru gdzie stoi "ciuchcia", znaczy się wagon, te miejsce jest zaznaczone na mapie. Wchodzę tam i nic. Punkt na mapie pokazuje bramę od tego hangaru. Właśnie o to chodzi, że ja nie wiem co robić dalej, zaczyna sie zaparcie i ginę...
Ps. Dużym utrudnieniem jest to, ze gram na najwyższym poziomie i cudem doszedłem do tamtego miejsca, a całą sprawę komplikuje egzoszkielet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak już tam wejdziesz, to kawałek dalej po bodaj lewej stronie powinno być przejście dalej w formie kanału lub czegoś co przypomina studzienkę kanalizacyjną z drabinką, podchodzisz i powinno pojawić się okno potwierdzające czy chcesz "przejść" dalej. Dziwne ... może złapałeś buga? Ta gra niestety tak czasem ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 22:30, Tyler_D napisał:

No jak już tam wejdziesz, to kawałek dalej po bodaj lewej stronie powinno być przejście
dalej w formie kanału lub czegoś co przypomina studzienkę kanalizacyjną z drabinką, podchodzisz
i powinno pojawić się okno potwierdzające czy chcesz "przejść" dalej. Dziwne ... może
złapałeś buga? Ta gra niestety tak czasem ma.

Ano, bugów tu co niemiara, ale dziwnym trafem zawsze bugi wychodził mi na dobre.
Dzięki za odpowiedź, sprawdzę dokładniej, bo jak tam dochodzę to zostaje mi 9 sekund do zaparcia. :p
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak używam noktowizora w kombinezonie który ma podobno dobry noktowizor , ma taki sam noktowizor jak inne , czyli niewyraźny zielony ? : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 23:53, Crew_900 napisał:

Dlaczego jak używam noktowizora w kombinezonie który ma podobno dobry noktowizor , ma
taki sam noktowizor jak inne , czyli niewyraźny zielony ? : /


A jaki dokładnie to kombinezon? :>
Z tego co pamiętam, to noktowizor niebieski, czyli bardzo wyraźny, posiadają kombinezony ekologów i podrasowana wersja Egzoszkieletu (sam go nie spotkałem, tylko o nim czytałem :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 23:53, Crew_900 napisał:

Dlaczego jak używam noktowizora w kombinezonie który ma podobno dobry noktowizor , ma
taki sam noktowizor jak inne , czyli niewyraźny zielony ? : /

Hmm ... niewyraźny zielony noktowizor posiada kombinezon stalkera [ np: ten który znajdujemy w skrytce w podziemiach Agropromu ] i taki sam ma chyba PSZ-9MD, egzoszkielet i bodaj wojskowy kombinezon pancerny [ na przykład ten w skrytce w Prypeci, swoją drogą w samej Prypeci można znaleźć chyba ze 2 a może nawet 3 PSZ-9MD ;o ] mają ten lekki niebieskawy a i chyba te wdzianka ekologów takie same posiadają [ nie wiem bo nie lubiłem w nich łazić ;-D ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jakie trzeba mieć kombinezon, żeby bezproblemowo poruszać się po czerwonym lesie? Czy ten otrzymany od naukowca wystarczy?

Zdziwiłem się, że kombinezon, który otrzymałem od przywódcy "Powinności" za dostarczenie mu granatnika nie zapewnia odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 20:38, Bumber napisał:

Mam pytanie: jakie trzeba mieć kombinezon, żeby bezproblemowo poruszać się po czerwonym
lesie?

Hm ... ciężkie pytanie, myślę że "minimalne minimum" to kombinezon Wolności lub Powinności, ten od naukowca może i jest dobry choć ja za nim nigdy nie przepadałem szczerze mówiąc. Najlepiej by było wziąść coś w miarę dobrego, zresztą zaraz na początku Czerwonego Lasu natkniesz się na jednego snajpera który będzie miał koło siebie dobry strój PSZ-9MD. On powinien wystarczyć w zupełności. Najważniejsze to nie grać "na Rambo", unikać anomalii i promieniowania, weź sporo apteczek i leków popromiennych. ;-)
>Czy ten otrzymany od naukowca wystarczy?

Dnia 03.07.2009 o 20:38, Bumber napisał:

Zdziwiłem się, że kombinezon, który otrzymałem od przywódcy "Powinności" za dostarczenie
mu granatnika nie zapewnia odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem.

Poszukaj sobie artefaktów w Dziczy na przykład. ;-P Tam powinno być parę kropelek albo ognistych kul a to zawsze coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 20:45, Tyler_D napisał:

Hm ... ciężkie pytanie, myślę że "minimalne minimum" to kombinezon Wolności lub Powinności,
ten od naukowca może i jest dobry choć ja za nim nigdy nie przepadałem szczerze mówiąc.

Też za nim nie przepadam, bo szybko się niszczy i kiepsko chroni przed kulami.

Dnia 03.07.2009 o 20:45, Tyler_D napisał:

Najlepiej by było wziąść coś w miarę dobrego, zresztą zaraz na początku Czerwonego Lasu
natkniesz się na jednego snajpera który będzie miał koło siebie dobry strój PSZ-9MD.
On powinien wystarczyć w zupełności.

O ile przeżyję na tyle długo, by go znaleźć, na pewno go założę. ;)

Dnia 03.07.2009 o 20:45, Tyler_D napisał:

Najważniejsze to nie grać "na Rambo", unikać anomalii
i promieniowania, weź sporo apteczek i leków popromiennych. ;-)

To już wiem, dzięki. ;)

Dnia 03.07.2009 o 20:45, Tyler_D napisał:

Poszukaj sobie artefaktów w Dziczy na przykład. ;-P Tam powinno być parę kropelek albo
ognistych kul a to zawsze coś.

Dużo się tego przewinęło, ale nigdy nie było miejsca w ekwipunku...

A tak przy okazji, to można dołączyć do jednej z frakcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 20:56, Bumber napisał:

Dużo się tego przewinęło, ale nigdy nie było miejsca w ekwipunku...

To co ty nabrałeś, że nie masz miejsca? ;-) Artefakty to podstawa, 1 no maks 2 karabiny czy inny zestaw broni, ammo w rozsądnej ilości, żarło, leki, apteczki i co tam jeszcze? Chyba już nic. Imo tak 300 sztuk ammo to rozsądna ilość. Więcej nie ma sensu tachać bo i tak zabiera się ją wrogom.

Dnia 03.07.2009 o 20:56, Bumber napisał:

A tak przy okazji, to można dołączyć do jednej z frakcji?

Tak, do Wolności i do Powinności. W zmodowanym stalkerze da się też dołączyć do innych między innymi do Ekologów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 21:23, Tyler_D napisał:

To co ty nabrałeś, że nie masz miejsca? ;-)

No właśnie to, co napisałeś. Cztery artefakty, amunicja, apteczki, bandaże, granaty... czasem nie starczało miejsca na jedzenie, nie mówiąc o innych artefaktach.

Zawsze lubiłem chomikować, może 50 apteczek to przesada, ale lubię być ubezpieczony :P

Dnia 03.07.2009 o 21:23, Tyler_D napisał:

Tak, do Wolności i do Powinności. W zmodowanym stalkerze da się też dołączyć do innych
między innymi do Ekologów.

Zapytam więc jeszcze, w jaki sposób można do tych frakcji dołączyć? W rozmowach z przywódcami nie mam takich opcji dialogowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 21:27, Bumber napisał:

No właśnie to, co napisałeś. Cztery artefakty, amunicja, apteczki, bandaże, granaty...
czasem nie starczało miejsca na jedzenie, nie mówiąc o innych artefaktach.

Heh ... ja mam podstawę czyli artefakty [ czasem nawet kilkanascie ;o ], ammo, żarło, apteczki, bandaże i zazwyczaj jeden karabin, żadnego pistoletu bo to nieprzydatne badziewie. :-P Granatów nie biorę bo i ciężkie i zazwyczaj mało potrzebne. I jakoś jest. ;-).

Dnia 03.07.2009 o 21:27, Bumber napisał:

Zawsze lubiłem chomikować, może 50 apteczek to przesada, ale lubię być ubezpieczony :P

Nie no ... bez przesady. ;o To ja teraz gram na najwyższym stopniu trudności, z modami i zabieram 1 karabin i maksymalnie z 10 apteczek + kilkanaście / kilkadziesiąt bandaży i to wsio. Choć trzeba przyznać że, uwielbiam kampić. :-D

Dnia 03.07.2009 o 21:27, Bumber napisał:

> Tak, do Wolności i do Powinności. W zmodowanym stalkerze da się też dołączyć do
innych
> między innymi do Ekologów.
Zapytam więc jeszcze, w jaki sposób można do tych frakcji dołączyć? W rozmowach z przywódcami
nie mam takich opcji dialogowych...

Hmm ... dawno nie grałem na surowej podstawce więc mogę się z czymś rypsnąć. Więc do Powinności możesz dołączyć wypełniając questy dla nich. Po pewnym czasie powinna być taka opcja dialogowa u Barmana że "coś tam coś tam chce bronić świata wraz Powinnością ble ble ble", płacisz kilkadziesiąt tysiaków i jesteś "swojak" [ choć przyznam szczerze że, nie testowałem tego i mogę się mylić ]. A z Wolnością masz podobnie tyle że, pierwszy raz jak idziesz do Magazynów Wojskowych to napotykasz grupę stalkerów Powinności, którzy chcą zaatakować Wolność co nie? Więc zamiast się zgadzać biegniesz do bazy Wolności i gadasz z nimi, dalej wiadomo co się stanie, powypełniaj questy u nich a pewnie dostaniesz taką opcję dialogową u Łukasza [ jw. nie mogę tego w 100 % być pewnym ale chyba mniej więcej tak to wygląda ]. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 21:27, Bumber napisał:

Zapytam więc jeszcze, w jaki sposób można do tych frakcji dołączyć? W rozmowach z przywódcami
nie mam takich opcji dialogowych...

Niestety, ale w czystym Stalkerze, nie masz szans na dołączenie do jakiejkolwiek frakcji. Ewentualnie możesz pozostać ich przyjacielem tzn. że bedą oni "zieloni" w stosunku do Ciebie. Tylko tyle się da.
No i oczywiście na pomoc ruszają mody, których jest odcholery. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 23:46, PrimitiveHuman napisał:

Niestety, ale w czystym Stalkerze, nie masz szans na dołączenie do jakiejkolwiek frakcji.

Szkoda.

Dnia 03.07.2009 o 23:46, PrimitiveHuman napisał:

No i oczywiście na pomoc ruszają mody, których jest odcholery. ;)

Jak przejdę "czystego" Stalkera, to wezmę się za mody. :)

Tyler_D, dzięki za wskazówki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam taki problem? Jestem w przedostatniej walce na arenie.

Spoiler

Mówią, że mam tylko nóż (sic!), a ja w tym wypadku mam jeszcze granaty o_O W każdym razie rzucam granat i jakiś klient leży. Ma założoną rękę na rękę i lewituje. Kiedy chcę go dobić nożem, nagle z tyłu wyskakuje klient i mnie zabija.

Mam wersję 1.0004.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować