Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Problem z opcjami połowicznie naprawiony..

Spatchowałem grę do wersji 1.0005, wrzucam folder gamedata z Jeppa''s Mod v1.05 PL, no i zaczyna wyskakiwać BugTrap. No i nie da się z modem grać. Źle go zainstalowałem czy coś? No chyba, że działa on z konkretną wersją gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 17:21, UnionPacific napisał:

Problem z opcjami połowicznie naprawiony..

Spatchowałem grę do wersji 1.0005, wrzucam folder gamedata z Jeppa''s Mod v1.05 PL, no
i zaczyna wyskakiwać BugTrap. No i nie da się z modem grać. Źle go zainstalowałem czy
coś?

Może to "1.05" w nazwie moda nie ma związku z działaniem na wersji 1.0005 gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 17:21, UnionPacific napisał:

...

Sprawdź w read me pod jaką wersje chodzi mod. Jeśli pod 1.0004 to wróć do tej wersji. Jeśli nie ma nic napisane to i tak wróć do 1.0004. Uruchamianie to domyślnie "T". Jeśli nie działa to pewnie klawisz nie jest przypisany. Chyba nie muszę pytać czy zmodyfikowałeś plik fsgame.ltx z false na true?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 18:01, Duddits napisał:

Chyba nie muszę pytać czy zmodyfikowałeś
plik fsgame.ltx z false na true?


Dobre pytanie. Bo nie edytowałem. Co tam trza dać na true?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 18:05, UnionPacific napisał:

> Chyba nie muszę pytać czy zmodyfikowałeś
> plik fsgame.ltx z false na true?

Dobre pytanie. Bo nie edytowałem. Co tam trza dać na true?

<facepalm> hahahaha xD Tak, trzeba zmienić z false na true XD (ale tylko to pierwsze)
$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\
Tak to powinno wyglądać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 22:25, UnionPacific napisał:

...

Spróbuj tego:
...Aby odpalić autko trzeba zedytować user.ltx który znajduje się w C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-SHOC. Musisz dopisać te 4 linijki

bind turn_engine kT <- zamiast T możesz dać inny klawisz służący do zapalania silnika.
bind cam_1 kF1 <-|
bind cam_2 kF2 <-+ przyciski te (F1,F2,F3) posłużą Ci do zmiany kamery
bind cam_3 kF3 <-|


Btw, po co się paprasz z tym modem jak są inne dużo lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś napisać, albo odesłać do stosownego posta z modami. W sensie Oblivion Lost napewno. Ale jakieś takie inne dobre mody. No i kolejność instalowania itp. No wiecie o co chodzi. Jakieś mody + linki do nich i kolejność instalowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 19:57, Mateuszencjowaty napisał:

Mógłby mi ktoś napisać, albo odesłać do stosownego posta z modami....

Przypięty post...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że miał. To się zdarza bardzo często - po pierwsze sprawdź czy na pewno masz wszystkie mody w odpowiednich wersjach i czy grę spatchowałeś tak aby nie gryzła się z rzeczonymi modami. Po drugie sprawdź czy zrobiłeś dokładnie to co trzeba - a uwierz - pomylić się jest bardzo łatwo. Po trzecie czy edytowałeś odpowiedni pliczek przed modowaniem? Po czwarte - czy usunąłeś save''y?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem grać i mam kilka pytań.
Czy jest cykl dnia i nocy? Jak tak, to czy jest opcja spania w każdym miejscu, czy tylko w określonym?
Czy jest opcja szybkiej podróży do miejsc przez nas odwiedzonych?
Ile zajęło wam przejście gry?

Szczerze mówiąc gra zapowiada się fajnie. Zawsze oglądając screeny bądż filmiki miałem odczucie, że strzelanie jest tu tak samo "sztuczne" jak w Fallout 3, ale jednak zmieniłem zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 22:48, In_The_End napisał:

Czy jest cykl dnia i nocy?

Tak.
>Jak tak, to czy jest opcja spania w każdym miejscu, czy tylko

Dnia 23.12.2009 o 22:48, In_The_End napisał:

w określonym?

W niezmodowanej grze spać i regenerować w ten sposób HaPeków oraz przyspieszać czas by na przykład zakraść się gdzieś w nocy się nie da. Takie nowalijki wprowadzają odpowiednie modyfikacje jak na przykład spory mod - Obliovion Lost 2.2

Dnia 23.12.2009 o 22:48, In_The_End napisał:

Czy jest opcja szybkiej podróży do miejsc przez nas odwiedzonych?

Niestety nie ma. A to oznacza bieganinę, czasami naprawdę bardzo irytującą ale da się przyzwyczaić.

Dnia 23.12.2009 o 22:48, In_The_End napisał:

Ile zajęło wam przejście gry?

Nie mam bladego pojęcia ale tak na oko przejść to się da w mniej więcej tyle ile standardowy fps. Jakieś 10 h i po sprawie. Ale po co tak się spieszyć? Tą grą można się delektować przez dziesiątki godzin bawiąc się w mody i poboczne questy oraz odkrywanie sekretów Zony. Poza tym doceni się tę grę dopiero jak się ją ukończy i pogra na modyfikacjach. W razie czego - zapraszamy tutaj. ;-P Mnie Xf naliczyło przy tej grze blisko 80 h a nie zawsze korzystałem z tego programu. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz? Mówiłem żeby na spokojnie to zrobić to będzie działać. Ale ogólnie to polecam często save''ować [ nie, nie quick save''y ] bo ta gra lubi czasami [ zwłaszcza z modami ] nagle się tak ... hm ... wykrzaczyć że albo w ogóle save''y padną albo straci się parę godzin gry. Mnie kiedyś na przykład zdarzyło się że nie wiadomo skąd skoczyła mi radiacja tak bardzo że za każdym razem padałem trupem, nawet pomimo artefaktów i leków popromiennych. Nic nie pomogło na tego buga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 22:48, In_The_End napisał:

Ile zajęło wam przejście gry?

Mnie jednorazowe przejście OL + AM za drugim razem zajęło jakieś 50 h. Teraz gram na OL Ultimate i będąc dopiero po powrocie z Agropromu mam 21h. Na długi czas gry składa się m.in. zbieranie złomu na handel, zabawa bronią i zbieranie na inne nowe fajne pukawki oraz recepturki a na freeplayu zbijanie kogo popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować