Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Wiem, wiem, trochę dupę zawracam już. Ale mam questa z zabiciem zdrajcy dla jakiegoś kolesia z baru. No problem, zabiłem go z ciacha z nożem + "mistrza" stalkerów, bo obok był + świadka co za dużo widział i się rzucał. Ale co do questa ze zdrajcą. Zleceniodawca mówi, że opcjonalnie można artefakt znaleźć. Ale nie mogę znaleźć ;/ Raz miał go przy sobie, ale musiałem wczytać. Następnym razem już nie miał przy zabójstwie. Można go gdzieś znaleźć jeszcze, czy ten artefakt to tylko w opisie jest i nie ma go po prostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duddits, mógłbyś mi napisać czy u ciebie jak grasz na OL Ultimate to też masz co paredziesiąt minut crash bugi? Albo na jakiej wersji grasz [ 04 czy 05 ]? Ewentualnie jak temu zapobiec? A i jeszcze jakbyś mógł odpisać na moje poprzednie pytanie. ;-) I tak gra sobie na to Ultimate''cie i kurde dwie rzeczy mnie BARDZO irytują. Spawnowanie a momentami i dosłowne [ lol ] spadanie wrogów z powietrza. To już jest przesada - nawet jak na tę grę. A druga sprawa to rzeczone crash bugi. Jeszcze bym mógł narzekać na dość długie wczytywanie ale sobie daruję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się dołączyć do jakieś frakcji:o?
Ja właśnie zapuszczam się do skażonego laboratorium na zachód od środka mapy, gdzie chodzą zoombi i zmutowani ludzie. Czy dużo mi jeszcze zostało?
Czy ktoś w tej grze sprzedaję broń na poziomie?
Znalazłem już kilka super artefaktów i już bieganie mi nie straszne:) Szkoda, że nie ma żadnego zwiększającego udźwig naszego bohatera.

btw co to za stwór, którego spotykamy prowadzać wątek główny? Jak nas atakuje to kamera się do niego przybliża, a my dostajemy obrażenia.
btw2 Coś mi mody nie działają :| Mam najnowszą wersję gry ze steama. Wrzuciłem mody do odpowiednio stworzonego katalogu, zmieniłem w pliku... etc. Co robić:|?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2009 o 16:12, In_The_End napisał:


btw co to za stwór, którego spotykamy prowadzać wątek główny? Jak nas atakuje to kamera
się do niego przybliża, a my dostajemy obrażenia.


Kontroler. Wystarczy zejść mu z pola widzenia, albo podbiec b.blisko i go przywitać z ołowiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 16:12, In_The_End napisał:

Da się dołączyć do jakieś frakcji:o?

Można "pracować" dla bodajże Ekologów, w pewnym momencie też wybierasz pomiędzy Powinnością i Wolnością [ ewentualnie można obydwie frakcje ubić ] ale takie tru dołaczenia do jakiejkolwiek frakcji bez zmodowanej gry tu nie uświadczysz.

Dnia 27.12.2009 o 16:12, In_The_End napisał:

Ja właśnie zapuszczam się do skażonego laboratorium na zachód od środka mapy, >gdzie chodzą
zoombi i zmutowani ludzie. Czy dużo mi jeszcze zostało?

Znaczy się jesteś nad Jantarem? Hmm ... no to jeszcze moim zdaniem co najmniej parę godzin gry ci zostało.

Dnia 27.12.2009 o 16:12, In_The_End napisał:

Czy ktoś w tej grze sprzedaję broń na poziomie?

Hehe ... bez modów trzeba walczyć tym co jest. Najlepsze pukawki mają wrogowie bo handlarze to tam rzadko mają coś atrakcyjnego.

Dnia 27.12.2009 o 16:12, In_The_End napisał:

btw co to za stwór, którego spotykamy prowadzać wątek główny? Jak nas atakuje to >kamera
się do niego przybliża, a my dostajemy obrażenia.
btw2 Coś mi mody nie działają :| Mam najnowszą wersję gry ze steama. Wrzuciłem >mody do
odpowiednio stworzonego katalogu, zmieniłem w pliku... etc. Co robić:|?

Ekhm ... po pierwsze - co ci nie działa konkretnie i jaki masz komunikat, wersję gry i jakie mody. Po drugie - gra z modami = konieczność rozpoczęcia gry od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 17:02, Tyler_D napisał:

Ekhm ... po pierwsze - co ci nie działa konkretnie i jaki masz komunikat, wersję gry
i jakie mody. Po drugie - gra z modami = konieczność rozpoczęcia gry od nowa.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=14072
Mam te 2 pierwsze. Zrobiłem wszystko według instrukcji, do której jest link. Komunikatu nie mam żadnego:P
omg z modami poprawiającymi grafikę również trzeba zaczynać od nowa:|?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 19:22, In_The_End napisał:

Mam te 2 pierwsze. Zrobiłem wszystko według instrukcji, do której jest link.

Sprawdziłeś czy tamte mody są kompatybilne z twoją upatchowaną wersją gry? Edytowałeś odpowiedni pliczek zamieniając false na true? Utworzyłeś odpowiedni folder "gamedata" w folderze z grą? Jeżeli tak i nadal coś się krzaczy to nie wiem co ci poradzić - albo to bug albo zwyczajnie taka kombinacja się nie uda.

Dnia 27.12.2009 o 19:22, In_The_End napisał:

omg z modami poprawiającymi grafikę również trzeba zaczynać od nowa:|?

Nie wiem, nie próbowałem tak grać - ale jak na razie tak to wygląda - ewentualnie możesz poczekać na kogoś kto może udzieli ci 100 % pewnej odpowiedzi albo sam coś poguglać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 16:12, In_The_End napisał:

Co robić:|?


S.H.A.R.P.E.R. jest przeznaczony dla Czystego Nieba. Na jego miejsce polecam Photorealistic Zone (Argus Textures) http://www.argus-textures.ru/files/argus_tex_pack_1.0.7z (kliknij na linku prawym przyciskiem i wybierz "Zapisz element docelowy jako...")).

Ważna jest także kolejność dodawania modów. Najpierw wgraj tekstury, a później Weather Overhauled. Niektóre z plików będziesz musiał nadpisać, ale WO jest w pełni kompatybilny z PZ.

I nie, nie musisz zaczynać gry od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E. - czy ktoś zna jakiś inny link, z którego można go ściągnąć? Ze strony, na którą przekierowuje filefront ściąga się z żałosną prędkością ~80 kb/s. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też ściągałem pare dni temu z mniej więcej 80-90 kb/s. Nie jest to jakiś szałowy transfer ale wątpię żebyś mógł to jeszcze skądś pobrać. Poza tym możesz pocieszyć się tym że pobierasz to tylko jeden raz. Potem zgraj to sobie na płytkę czy pendrive''a i po problemie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pobrałem Oblivion Lost ULTIMATE. Niestety coś nie gra, pojawia mi się taki error jak w obrazku poniżej...

Oto co zrobiłem, krok po kroku:

1. Instalacja gry.
2. Patch 1.0004 PL
3. Nakładka na patch''a ( ta z moda )
4. Skopiowanie gamedata z moda do folderu z grą oraz do STALKER-SHOC ( przy samym STALKER-SHOC nie chciało działać )
5. Skopiowanie pliku ''r2'' z katalogu ze shaderami do gamedata -> shaders ( sam zrobiłem ten folder, wcześniej nie istniał )
6. Zmiana wart. ''false'' na ''true'' w pliku ''fsgame'' w linijce ''gamedata'' - nie pamiętam już, czy to był dokładnie ten plik i linijka, ktoś mnie naprowadzi?

Efekt? Menusy działają, wszystko zmienione - rozpoczynam nową grę i w pewnym momencie przykońcu ładowania gra wykrzcza się z bugiem. Co z tym zrobić?

20091227232835

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 23:28, xDeuSx napisał:

Wreszcie pobrałem Oblivion Lost ULTIMATE. Niestety coś nie gra, pojawia mi się taki error
jak w obrazku poniżej...

Oto co zrobiłem, krok po kroku:

1. Instalacja gry.

Dobrze :).

Dnia 27.12.2009 o 23:28, xDeuSx napisał:

2. Patch 1.0004 PL

Dobrze.

Dnia 27.12.2009 o 23:28, xDeuSx napisał:

3. Nakładka na patch''a ( ta z moda )

Źle. Nakładkę instaluje się na skopiowanego NAJPIERW do folderu gamedata moda. To poprawka, która dopasowuje moda do wersji gry, a nie grę do wersji moda.

Dnia 27.12.2009 o 23:28, xDeuSx napisał:

4. Skopiowanie gamedata z moda do folderu z grą oraz do STALKER-SHOC ( przy samym STALKER-SHOC
nie chciało działać )

Częściowo dobrze. Folder gamedata z moda kopiujesz do głównego katalogu gry, a nie do STALKER-SHOC, który przechowuje Twoje stany gry i pliki konfiguracyjne. Nie ma sensu, ani potrzeby, kopiować tych danych do tego katalogu. Gra nie szuka tam modów.

A więc kopiujesz folder gamedata z moda do głównego katalogu gry, a następnie nakładasz wspomnianą w poprzednim punkcie łatkę, którą zawiera mod.

Dnia 27.12.2009 o 23:28, xDeuSx napisał:

5. Skopiowanie pliku ''r2'' z katalogu ze shaderami do gamedata -> shaders ( sam zrobiłem
ten folder, wcześniej nie istniał )

Dobrze.

Dnia 27.12.2009 o 23:28, xDeuSx napisał:

6. Zmiana wart. ''false'' na ''true'' w pliku ''fsgame'' w linijce ''gamedata'' - nie
pamiętam już, czy to był dokładnie ten plik i linijka, ktoś mnie naprowadzi?

Dobrze. To ten plik i ten wpis.

Dnia 27.12.2009 o 23:28, xDeuSx napisał:

Efekt? Menusy działają, wszystko zmienione - rozpoczynam nową grę i w pewnym momencie
przykońcu ładowania gra wykrzcza się z bugiem. Co z tym zrobić?

Teraz powinno działać.

Akurat instalację mam świeżo w pamięci, niedawno to robiłem. Zresztą z modem przychodzi wewnątrz archiwum plik SOLU.nfo, w którym masz opisaną dokładną instalację.


Instalation:
---------------
1. Copy gamedata folder to your Stalker game directory.
2. Copy correspond fix for 1.0004 or 1.0005 patch
3. If you have normal monitor, copy scopes textures from /Scopes - Normal Monitors/ folder.
4. Copy textures for trees - with or without leaves ( watch screenshots )
5.Check your hardware and documentation - after copy "Shaders" attached in archiv ( !!!!!! before DELETE folder with current shaders or rename !!!!! )
If you have some problems with graphic try delete shaders folder from "gamedata" directory. Performance going up ;-)
6. For all alterations - Start New Game !!!

.-=* Majorsoft 2009 lp *=-.



Poza tym samo archiwum ma tak skonstruowane drzewo katalogów (ponumerowanie), że wskazuje co i w jakiej kolejności instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 23:28, xDeuSx napisał:

2. Patch 1.0004 PL

Ja jeszcze zainstalowałem patcha 1.05 ale nie wiem czy to cokolwiek ci pomoże bo jak pisałem wyżej u mnie gra co jakiś czas sama się wykrzacza. :/ Grać się niby da no ale ...

Dnia 27.12.2009 o 23:28, xDeuSx napisał:

3. Nakładka na patch''a ( ta z moda )
4. Skopiowanie gamedata z moda do folderu z grą oraz do STALKER-SHOC ( przy >samym STALKER-SHOC
nie chciało działać )

Ekhm? Po co kopiowałeś zawartość moda do STALKER-SHOC? o_O To przecież niepotrzebne. Tworzysz w katalogu z grą folder "gamedata" i tam wrzucasz mody. I to wsio.

Zresztą ja robiłem wszystko wg instrukcji z FileFronta:

1. Copy "gamedata" folder to your Stalker game directory.

2. Copy correspond fix for 1.0004 or 1.0005 patch

3. Select tree textures

4. If you have normal monitor, copy scopes textures from - Scopes - Normal Monitors - folder.


5.Check your hardware and documentation - after copy "Shaders".
If you have some problems with graphic try delete shaders folder from "gamedata" directory. Performance going up ;-)

Dnia 27.12.2009 o 23:28, xDeuSx napisał:

6. Zmiana wart. ''false'' na ''true'' w pliku ''fsgame'' w linijce ''gamedata'' - nie
pamiętam już, czy to był dokładnie ten plik i linijka, ktoś mnie naprowadzi?

To ta linijka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 15:22, Tyler_D napisał:

Duddits, mógłbyś mi napisać czy u ciebie jak grasz na OL Ultimate to też masz
co paredziesiąt minut crash bugi?

Sorki, że późno odpisuje ale mnie nie było. Owszem miałem crashe ale tylko pod 1.0005.

Dnia 27.12.2009 o 15:22, Tyler_D napisał:

Albo na jakiej wersji grasz [ 04 czy 05 ]? Ewentualnie
jak temu zapobiec?

Tak więc zmieniłem na 1000.4 i jest ok z tym, że fixa pod tą wersję wziąłem stąd: http://stalker.filefront.com/file/STALKER_Oblivion_Lost_ULTIMATE;105221. Gra działa bez zarzutu. Miałem może z dwa, trzy bugtrapy na wysypisku ale były one chyba związane z działaniem w kooperacji z innymi stalkerami (czyli tworzenie mini oddziału).

Dnia 27.12.2009 o 15:22, Tyler_D napisał:

A i jeszcze jakbyś mógł odpisać na moje poprzednie pytanie. ;-)

Chodzi ci o transmutacje artefaktów. Przecież już była o tym mowa kiedyś. Czy chodzi Ci o używanie tychże artefaktów. Jeśli tak to bierzesz w slot z nożem i klikasz dwa razy. Koleś coś tam z nim czaruje i po wyrzuceniu go tworzymy anomalie.

Dnia 27.12.2009 o 15:22, Tyler_D napisał:

I tak gra sobie na to Ultimate''cie i kurde dwie rzeczy mnie BARDZO irytują. Spawnowanie
a momentami i dosłowne [ lol ] spadanie wrogów z powietrza. To już jest przesada - nawet
jak na tę grę.

Z tym jakoś nie miałem problemów, żeby co mi się na oczach zespwanowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 15:50, Duddits napisał:

Gra działa bez zarzutu.

Hmm ... kurde, spróbowałbym zagrać na tym 1.04 ale pewnie musiałbym zaczynać od nowa. Jestem niby "dopiero" po Agropromie i idę teraz do Barmana ale jestem już dość dobrze "upakowany" i nie za bardzo widzi mi się granie od nowa, zwłaszcza gdy wrogowie są tak mocni jak na ultimate''cie. ;o Trudno ... przemęczę się z tymi crashami jakoś.

Dnia 28.12.2009 o 15:50, Duddits napisał:

Chodzi ci o transmutacje artefaktów.

Myślałem po prostu że w tym modzie wygląda to nieco inaczej ale ok. Już pamiętam o co biega.
>Czy >chodzi

Dnia 28.12.2009 o 15:50, Duddits napisał:

Ci o używanie tychże artefaktów. Jeśli tak to bierzesz w slot z nożem i klikasz dwa razy.
Koleś coś tam z nim czaruje i po wyrzuceniu go tworzymy anomalie.

Mhm ... tylko czemu to ma niby służyć? Ani to praktyczne ani jakieś cool. No chyba że ja o czymś nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 16:05, Tyler_D napisał:

Mhm ... tylko czemu to ma niby służyć? Ani to praktyczne ani jakieś cool. No chyba że
ja o czymś nie wiem.

Ja np. czasami tworzę pułapki na wrogów. Wyrzucam np. przed wejściem do budynku gdzie mamy X18 i przy desancie żołnierzy połowa z nich fruwa i jest rozrywana na strzępy. Albo przed składem gdzie mam jeden ze schowków gdzie trzymam broń na handel zebraną z agropromu i wysypiska. Zawsze od tej strony co atakują bandyci. Można nawet spróbować stworzyć okręg z różnych anomalii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho chyba jestem już na ostatniej prostej. Dostałem misje, w której muszę dostać się do środka elektrowni w Chernobylu. Będę musiał przejść niezwiedzany dotąd Pripyat, w którym mam nadzieję będzie przewaga ludzi, a nie mutantów. W samym centrum zła chyba jednak będzie więcej mutantów, z którymi trzeba będzie jednak walczyć, a nie omijać. Nie planuję już wracać do barmana i innych npc bo wykonywanie ich questów było fajne na początku gry, ale teraz... ehem są trochę nie na miejscu.
btw Czy znajdę jeszcze jakieś nowe artefakty w tych lokacjach?
btw2 Czy znajdę w nich nowy, wypasiony pancerz? // nie wiem jak się zwie, ale chyba endoszkielet? //
btw3 W Pripyat będą jakieś misje(super bronie?) związane z tym miejscem. Czy można bezproblemowo przebiec bo jego obrzeżach, czy jednak trzeba walczyć:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 16:28, In_The_End napisał:

btw Czy znajdę jeszcze jakieś nowe artefakty w tych lokacjach?

Mimo iż stalkerzy po wyłączeniu mózgozwęglacza pchają się do Prypeci drzwiami i oknami ze względu na morze nowych i starych artefaktów to niestety nic ciekawego i nowego tam nie znajdziesz.

Dnia 28.12.2009 o 16:28, In_The_End napisał:

btw2 Czy znajdę w nich nowy, wypasiony pancerz? // nie wiem jak się zwie, ale chyba endoszkielet?

W Prypeci nie natomiast w sarkofagu owszem.

Dnia 28.12.2009 o 16:28, In_The_End napisał:

btw3 W Pripyat będą jakieś misje(super bronie?) związane z tym miejscem.

Niestety nie. No chyba, ze nie masz w swoim PDA namiarów na dekoder do tajnego laboratorium Monolitu. Gdybyś grał np. na OL + AM to mógłbyś liczyć na nowego handlarza z super zabawkami.

Dnia 28.12.2009 o 16:28, In_The_End napisał:

Czy można bezproblemowo przebiec bo jego obrzeżach, czy jednak trzeba walczyć:D?

Powalczyć trzeba. Szczególnie jeśli wybierasz się po dekoder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować