Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2010 o 01:46, lis_23 napisał:

co zrobiłem źle?


Już z tego co napisałeś wcześniej zauważyłem błąd (lub źle opisałeś a dobrze zrobiłeś) w folderze stalkera powinieneś mieć same gamedata a nie gamedata jeszcze w folderze stalker complete 2009
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem folder Stalker complete 2009 i zostawiłem sam folder gamedata i teraz gra się w ogóle nie uruchamia ...
wyskakuje takie coś:

20100324022430

20100324022437

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wina .exe
Maiłem tak nawet po Oblivion lost. Czasem pomagał restart kompa tylko.Spróbuj tak ( jeśli masz cierpliwość)
- usuń Stalkera
- zainstaluj jeszcze raz
- tylko patch 1.006
- zmiana w pliku ltx z false na true
- folder gamedata z moda wklej, jeśli już masz tam gamedata to nadpisz wszystko.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 15:00, Duddits napisał:

Przeczytaj sobie dokładnie ten topic: http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=4886&hilit=complete
;)


W nocy już nic mi się nie chciało robić,obecnie po uruchomieniu gry nadal ten sam komunikat,czyli ponowne uruchomienie kompa nic nie dało.

" Skopiuj folder gamedata do katalogu ze Stalkerem.
Jeśli nie instalowałeś wcześniej żadnych modów to otwórz plik fsgame.ltx i zmień linijkę:

$game_data$ = false| true| $fs_root$|
na:
$game_data$ = true| true| $fs_root$|"

powyższe zrobiłem,ale o co biega w tym?:

" (Do każdej wstawionej modyfikacji musi być dodany opis instalacji) "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem grę i zainstalowałem ją ponownie,zainstalowałem patche do 1.0005 / na późniejszym ponoć nie działa /,zmieniłem: $game_data$ = true| true| $fs_root$| i wkleiłem folder gamedata do gry - i nadal nic,ten sam komunikat co przedtem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 16:57, lis_23 napisał:

Dodam jeszcze że gra działa mi tylko wtedy gdy wytnę z niej folder gemadata.

:D:D:D Bo wtedy masz vanilla stalkera. Edytujesz na łatce 1.0005 plik fsgame.ltx tak jak napisałeś i wrzucasz moda oraz fixy do tego moda. Fixy te masz w zalinkowanym topicu ze stalker.pl. Nie doczytałem czy jest jakieś spolszczenie. Jeśli nie to mod Ci nie pójdzie na polskim stalkerze więc edytujesz plik jak do AMK (masz tam podane jak i co). Jeśli jest zrobione spolszczenie to co innego. Przeczytaj uważnie cały temat ze stalker.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 17:51, Duddits napisał:

oraz fixy do tego moda. Fixy te masz w zalinkowanym topicu
ze stalker.pl. Nie doczytałem czy jest jakieś spolszczenie. Jeśli nie to mod Ci nie pójdzie
na polskim stalkerze więc edytujesz plik jak do AMK (masz tam podane jak i co). Jeśli
jest zrobione spolszczenie to co innego. Przeczytaj uważnie cały temat ze stalker.pl.


A co to ą te Fixy? - to ten patch do moda / 1.32 / bo jego nie zainstalowałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem ten patch 1.32 do moda i skopiowałem z niego folder gamedata i wkleiłem do już istniejącego gamedata,podmieniając wszystko i nadal nic ... ale nie przeczytałem jeszcze całego tematu z linku,więc się jeszcze nie poddaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie potrafi pomóc/ - na forum Stalkera też nikt nie odpowiada ...
pobrałem jeszcze jakieś nowe poprawki / SC_International_Patch_1.1beta i 1.2.6beta / oraz dokonałem zmiany w localization / language = pol
font_prefix = ;_cent ;_west / i nadal nic ... już nie wiem co mam dalej zrobić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 22:16, Duddits napisał:

> ...
Usuń plik loclization z folderu gamedata/config


Próbowałem i też nic ...

na forum Stalkera pisali żeby podać treści loga błędu (Dokumenty udostępnione/STALKER-SHOC/logs) od linijki FATAL ERROR - wkleję to może i tu,może ktoś coś wymyśli:


FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CStringTable::Load
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line : 53
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : string table xml file not found string_table_abc2.xml, for language pol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak byk masz napisane:
[error]Arguments : string table xml file not found string_table_abc2.xml, for language pol
Nie masz string_table_abc2.xml w \gamedata\config\text\pol
wiec zmien lang na eng albo przekopiuj pliki z \text\eng do \text\pol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 01:33, Terrorite napisał:

No jak byk masz napisane:
[error]Arguments : string table xml file not found string_table_abc2.xml, for language
pol

Nie masz string_table_abc2.xml w \gamedata\config\text\pol
wiec zmien lang na eng albo przekopiuj pliki z \text\eng do \text\pol


Zadziałało / najpierw zamiast pol wpisałem pl ;) /
ale teraz jest inny problem: polskie napisy - w menu mam teraz takie kwiatki,jak: " twyrcy gry " i " wyj cie z gry "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 01:51, lis_23 napisał:

Dodam że polski lektor jest ale wszystko inne / podpisy,dialogi / jest po angielsku a
tak sobie nie pogram ...

No ale mod z ktorego korzystasz ma w ogole polskie tlumaczenie? Jesli nie to masz 3 opcje:
1. przetlumaczyc xmle, to pliki tekstowe wiec nawet notepad wystarczy jak sie ktos uprze ;)
2. czekac na tlumaczenie
3. grac na ver. angielskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 01:43, lis_23 napisał:

ale teraz jest inny problem: polskie napisy - w menu mam teraz takie kwiatki,jak: " twyrcy
gry " i " wyj cie z gry "

masz
font_prefix = ;_cent ;_west
a ma byc
font_prefix = _cent ;_west
bez srednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2010 o 02:24, Terrorite napisał:

> ale teraz jest inny problem: polskie napisy - w menu mam teraz takie kwiatki,jak:
" twyrcy
> gry " i " wyj cie z gry "
masz
font_prefix = ;_cent ;_west
a ma byc
font_prefix = _cent ;_west
bez srednika.


Dzięki,pomogło
dziwi mnie jednak to że mod który ma przede wszystkim poprawić grafikę,dokonuje zmian w wersji językowej gry ...
myślałem że zmiany w pliku lokalization miały na celu właśnie zachować polską wersję ... cóż,ponoć można dokonać jakiś zmian w plikach żeby mieć polskie napisy i dialogi ale jeszcze nie wiem,jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam moda "[Dream Mod]", ale niestety wszystkie linki jakie do tej pory znalazłem są nieaktywne. Gdyby ktoś miał działający link, albo mógł mi wrzucić tego moda, to będę wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować