Zaloguj się, aby obserwować  
Matthew22

Mac os, Makintosz

112 postów w tym temacie

Mam następujący problem. Chciałeś podłączyć przez wifi livebox do macbooka. (system operacyjny mac os x tiger) lecz jakoś mi to nie wychodzi. czy jest tak że livebox ma w jakiś sposób zablokowane wifi na maca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam takie pytanko w związku z tym iż mogę mieć za darmo komputer MAC:
jakie systemy operacyjne można na niego zainstalować?
i jeszcze drugie pytanie - komputer ten podobno przy włączaniu pyta się o hasło, czy można to jakieś obejść lub zainstalować od nowa system?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 11:33, Lumbago napisał:

Jeśli masz Mac na procesorze Intela to możesz: MacOs, Windows, Linux i pochodne, Jeśli zaś
na procesorze IBMa tylko Mac OS chyba.


Wielkie dzięki, ale pozostaje jeszcze drugie pytanie:
komputer ten podobno przy włączaniu pyta się o hasło, czy można to jakieś obejść lub zainstalować od nowa system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mac OS działa podobnie jak Linux więc się pewnie da z tym, że to jest prawdopodobnie tak jak w przypadku Linuksa niezbyt bezpieczne dla systemu. Ale jak się to robi to Ci nie powiem bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 11:44, Lumbago napisał:

Mac OS działa podobnie jak Linux więc się pewnie da z tym, że to jest prawdopodobnie tak jak
w przypadku Linuksa niezbyt bezpieczne dla systemu. Ale jak się to robi to Ci nie powiem bo
nie wiem.


A to by było coś w stylu Windowsowym, to znaczy format dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 11:50, balduran2 napisał:

> Mac OS działa podobnie jak Linux więc się pewnie da z tym, że to jest prawdopodobnie tak
jak
> w przypadku Linuksa niezbyt bezpieczne dla systemu. Ale jak się to robi to Ci nie powiem
bo
> nie wiem.

A to by było coś w stylu Windowsowym, to znaczy format dysku?


7496950 - kliknij do mnie powiem Ci co ja wiem nie spodziewaj sie oceanu informacji ale postaram się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 11:25, balduran2 napisał:

/.../


Jeżeli MAC będzie nowy (procesor Intel x86), to w zasadzie możesz mieć każdy system z tych najbardziej popularnych (Windows, Linux, Mac OS X).
Jeżeli komputer będzie miał powyżej roku, to najprawdopodobniej będzie miał procesor PowerPC, co wiąże się z zawężeniem dostępnych systemów. Będzie oczywiście działał Mac OS X, a także dystrybucje Linuxa odpowiednio skompilowane dla procesorów PPC. Windowsa też można odpalić, ale jedynie w trybie emulacji, co znacznie obniża wydajność komputera. Po instalacji programu Microsoft Virtual PC for Mac, twoje jabłko staje się PC-tem o wydajności mniej więcej Pentium 2. Wystarczy to do odpalenia prostych (albo odpowiednio starych) windowsowych programów i starych klasycznych gier (Baldur''s Gate i Heroes III działa - sprawdzałem ;)
Osobiście natomiast uważam, że nie ma żadnego sensu instalować innego systemu niż OS X z bardzo prostego powodu. Jest znacznie stabilniejszy i bezpieczniejszy od windy a także dużo prostszy zarówno od Linuxa jak i od systemów ze stajni M$. Ogromna większość najpopularniejszych programów windowsowych ma bądź swoje odpowiedniki, bądź też specjalne wersje przeznaczone na ten system. Jedyny problem może być z grami lub też jakimś bardziej specjalistycznym oprogramowaniem, którego używasz w pracy lub w szkole. Jeżeli komputer ma służyć głównie do pracy to bierz w ciemno. Mnie na żadnym innym systemie nie pracowało się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 12:51, Klimos napisał:

> /.../

Jeżeli MAC będzie nowy (procesor Intel x86), to w zasadzie możesz mieć każdy system z tych
najbardziej popularnych (Windows, Linux, Mac OS X).
Jeżeli komputer będzie miał powyżej roku, to najprawdopodobniej będzie miał procesor PowerPC,
co wiąże się z zawężeniem dostępnych systemów.

>/ciach/
>Jeżeli komputer ma służyć głównie do pracy to bierz w ciemno.

Dnia 04.04.2007 o 12:51, Klimos napisał:

Mnie na żadnym innym systemie nie pracowało się lepiej.


To na pewno będzie MAC który ma powyżej roku.
A do czego on mi będzie służy to nie wiem.
A co do brania, to za darmo mi szwagier z Anglii może przysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie super szwagier. ja ostatnio kupowałem MacBooka i zapłaciłem prawie 5.500, Więc bierz chłopie bo to kawał dobrego sprzętu i nie brudź go żadnym windowsem czy linuxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio musiałem kupić odpowiednie przejściówki do mojego MacBooka żeby można było wyświetlać na telewizorze albo projektorze. Niestety droga impreza 180 zł za obydwie przejściówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 12:43, cybekziom napisał:

Ja na informatyce mam Macintoshe...Nie podobają mi sie.Są wolne i takie inne od PC

Nie wiem jakie masz Maci na informatyce, ponieważ każdy wie, że Macintoshe są dużo szybsze od PC. A jeśli chodzi o podobieństwa do PC to zgadza się są troszkę inne ale nie mniej niż Linux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 21:49, pretorianie napisał:

No dzisiaj czytałem w Chipie wyniki testu jeśli chodzi o bezpieczeństwo systemów w sieci. No
i oczywiście Mac OS X wypadł dużo lepiej niż Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować