Zaloguj się, aby obserwować  
Kaelthas

Quiz Baldur Gate 2, Icewind Dale 1 i 2, Neverwinter Nights

2154 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2007 o 22:29, hito_kun napisał:

Kresselack:) Ile córek miał Shandalar (ten mag-dziadyga co się w Brodzie Ulgotha pojawiał i
na lodową wyspę drużynę teleportował)?


To łatwe:) otóż, ów mag posiada trzy piękne córki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta więc następne pytanko z icewinda

Jest to kolejny wielki artefakt o tajemniczych, niezwykle potężnych mocach i własnej osobowości nazywany również Odłamkiem (jest również baaardzo stary). Po jego wyglądzie można stwierdzić, że podobnie jak Klejnot Serca jest to rodzaj pewnego szlachetnego kamienia. Belhifet użył go do zbierania armii oraz zamrożenia Easthaven. Jednak nie zdawał sobie sprawy, że ów artefakt go oszuka i doprowadzi do jego klęski. Niestety pochodzenie tego artefaktu jest nieznane, a o jego istnieniu dowiadujemy się dopiero na koniec pierwszej części "Icewind Dale".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zadałeś pytania, ale rozumiem, że chodziło o nazwę tego artefaktu. :) Opis ten dotyczy Kryształowego Reliktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 23:24, Xanax napisał:

Nie zadałeś pytania, ale rozumiem, że chodziło o nazwę tego artefaktu. :) Opis ten dotyczy
Kryształowego Reliktu.


tak to było pytanie:) ale chodzi mi jego prawdziwą nazwę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 22:56, reaven1 napisał:

Jest to kolejny wielki artefakt o tajemniczych, niezwykle potężnych mocach i własnej osobowości
nazywany również Odłamkiem (...)


Crenshinibon :)

No to coś trudniejszego: kto jest odpowiedzialny za wywołanie konfliktu i zerwanie sojuszu elfaów z Dłoni Seldarine i krasnoludów z Głebi Dorna, i w jaki sposób udało się mu/jej to osiągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialny za rozpierduchę jest Nym bo...eee nie pamiętam, kradł sprzęt krasnalom i sprzedawał orkom? Dawno nie grałem więc łepetyna może mnie już zawodzić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no więc kolejne pytanie

Kiedyś była jednym z wielu mieszkających na Północy białym smokiem (możliwe, że była ich królową). Cieszyła się wolnością, dopóki na jej ziemie nie wtargnęły ogromne armie ludzi i zaczęły toczyć zażarte boje ze smokami. Niestety smoki nie mogły sprostać takiej potędze i zostały ostatecznie zniszczone na Północy w imię "cywilizacji". Ale Ona została "zabita" magicznym mieczem przez człowieka o imieniu Aihonen. Znienawidziła go za to i przyrzekła zemstę. Jednak ostrze jej zabójcy obdarzone było też inteligencją i wiedziało, że duch smoczycy jest nieśmiertelny. Dlatego właśnie poświęciło swe istnienie i w chwili wbicia się w ciało smoczycy pękło więżąc jej duszę w swoim "ciele". Potem Aihonen wyrzucił swój miecz do lodowatych wód Lac Dinneshare, aby nikt nie mógł go znaleźć.

Jak się nazywała owa smoczyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Icasaracht. Gdy po raz pierwszy nasz dzielny bohater (BG1) pojawia się w gospodzie pod Pomocną Dłonią, musi walczyć z nasłanym na niego zabójcą, magiem. Jak brzmi imię tego czarodzieja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ów mag ma na imię Tarnesh.

Jaką słynną postać Zapomnianych Krain można spotkać w Candlekeep w VI rozdziale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:10, Xanax napisał:

Ów mag ma na imię Tarnesh.

Jaką słynną postać Zapomnianych Krain można spotkać w Candlekeep w VI rozdziale?

Czy to czasem chodzi o Kaderly''ego? ...nie wiem jak to się dokładnie piszę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oki:D więc pytanie brzmi:

W podmroku znajdują się trzej dziwni kupcy z których jeden jest Drowem i nazywa się Wode Przebiegły. Skąd (jak on sam twierdzi) pochodzi ten kupiec?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 22:10, Flesh00er napisał:

Mam pytanie. Czy tego naprawdę nie można podpiąć pod "Quiz o Fearunie"? Quiz o tym samym, tyle,
że bardzie rozlegle...


Ja tam nie mam nic przeciwko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 00:18, reaven1 napisał:

> Mam pytanie. Czy tego naprawdę nie można podpiąć pod "Quiz o Fearunie"? Quiz o tym samym,
tyle,
> że bardzie rozlegle...

Ja tam nie mam nic przeciwko...


Dla nie których to będzie za rozległy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 09:22, Algorus napisał:

Przoszę o wymienienie trzech postaci, które pojawiły się w Sadze BG oraz są bohaterami książek?


Ellminster
Drizz''t Do''Urden
Khelben Czarnokij.... chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować