Zaloguj się, aby obserwować  
piotr_zet

Quiz => Harry Potter (Books & Movies)

10870 postów w tym temacie

Lol, jacy niecierpliwi xD Nie było mnie więc nie mogłem zadać pytania, uszanujcie to. A więc banalne:
Wymień wszystkie 3 insygnia i skąd Harry je miał (bo w sumie miał wszystkie, ale ni razem w jednym momencie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 20:43, mtobi napisał:

Lol, jacy niecierpliwi xD Nie było mnie więc nie mogłem zadać pytania, uszanujcie to.
A więc banalne:
Wymień wszystkie 3 insygnia i skąd Harry je miał (bo w sumie miał wszystkie, ale ni razem
w jednym momencie).


kamień wskrzeszania - w spadku od Dumbledore''a (złoty znicz)
czarna różdżka - po zabiciu Voldemorta
peleyna niewidka - dostał ją w po śmierci ojca na gwiazdkę w pierwszej klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peleryna-Niewidka-przekazywana z rąk do rak w rodzine Harrego (jako ostatnich potomków Ignotiusa Peverella). Harry otrzymał ją od Dumbledora,który przechowywał ją po śmierci jego ojca.
Kamień Wskrzeszenia-Harry otrzymał go od Dumbledora wewnątrz złotego znicza. Wcześniej należał do Marvolo Gaunta był jednym z horkruksów
Czarna Różdżka-Harry stał się jej panem rozbrajając Malfoya podczas ucieczki z ich dworu,ale dostała się w jego rece dopiera po pokonaniu Voldemorta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 20:43, mtobi napisał:

Lol, jacy niecierpliwi xD Nie było mnie więc nie mogłem zadać pytania, uszanujcie to.
A więc banalne:
Wymień wszystkie 3 insygnia i skąd Harry je miał (bo w sumie miał wszystkie, ale ni razem
w jednym momencie).

peleryna-niewidka od Dumbeldora
czarna różdżka po pokonaniu Voldemorta
Kamień Wskrzeszenia - był w pierścieniu który znajdował się w zniczu od Dumbledora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 20:43, mtobi napisał:

Lol, jacy niecierpliwi xD Nie było mnie więc nie mogłem zadać pytania, uszanujcie to.
A więc banalne:
Wymień wszystkie 3 insygnia i skąd Harry je miał (bo w sumie miał wszystkie, ale ni razem
w jednym momencie).



Czarna Rózczka - zabrał Malfoyowi
Peleryna Niewidka - Dostał od Dumbledora
Kamień Wskrzeszenia - Dostał w testamencie po śmierci Dumbledora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 21:02, Vesania666 napisał:

jak śmierciożery dostali/ mogli się dostać do Grimmould Place 12 ? (po incydencie w ministerstwie)

Gdy cała trójka( Harry, Ron, Hermiona ) uciekała z ministerstwa Yaxley złapał za rękę Hermione i razem deportowali sie na GP 12 i zaklecie Fideliusa przestało działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas deportacji Yaxley chwycił Hermionę za rękę a ta porzuciła go przed samymi drzwiami GP12, a skoro Yaxley się tam dostał to zaklęcie Fideliusa przestało działać,więc reszta śmierciożerców także mogła to uczynić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 21:04, Gorn7 napisał:

> jak śmierciożery dostali/ mogli się dostać do Grimmould Place 12 ? (po incydencie
w ministerstwie)
Gdy cała trójka( Harry, Ron, Hermiona ) uciekała z ministerstwa Yaxley złapał za rękę
Hermione i razem deportowali sie na GP 12 i zaklecie Fideliusa przestało działać.


o to mnie się rozchodziło Gorn7+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 22:01, LUIGI93 napisał:

A Snape? wiedział gdzie było GP12, też stal się strażnikiem tajemnicy.


może i wiedział, ale GP12 było chronione zaklęciem, poza tym chodziło mi o moment zaraz po ucieczce z ministerstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 22:13, LUIGI93 napisał:

Zapytałeś ogólnie, nie tylko po ucieczce z ministerstwa, zresztą wtedy Snape był już
strażnikiem tajemnicy.


Snape nie był strażnikiem tajemnicy, był nim Dumbledore, a po jego śmierci stał się nim Harry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 23:13, Chrisinho napisał:

Snape nie był strażnikiem tajemnicy, był nim Dumbledore, a po jego śmierci stał się nim
Harry.


Rozumiem, że według Ciebie tylko Harry''emu Dumbledore przekazał tajemnicę?
To niby jakim cudem codziennie wpadali członkowie ZF do GP 12, skoro nie znali tajemnicy?
Poza tym jest to napisane w książce, że po śmierci Dumbledore''a strażnikiem stał się Harry i kilkanaście innych osób.
Osobiście przyznaje rację użytkownikowi LUIGI93, bo pytanie było źle sformułowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yhm :P
To może tak, ile lat miał Znicz, którego Harry otworzył w VII tomie? (liczymy do momentu otworzenia) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 11:58, Mr.M napisał:

yhm :P
To może tak, ile lat miał Znicz, którego Harry otworzył w VII tomie? (liczymy do momentu
otworzenia) ;)

7 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 11:58, Mr.M napisał:

yhm :P
To może tak, ile lat miał Znicz, którego Harry otworzył w VII tomie? (liczymy do momentu
otworzenia) ;)

8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować