Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2007 o 21:09, Basajew napisał:

Która też sterowana jest w duzym stopniu przez kościół...

Jak rząd ulega Kościołowi to nie świadczy o nich najlepiej;]. Chyba że ulega na zasadach które uznaje za słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:08, squeglee napisał:

> Francuzi nie narzekają.
A czy to jest normalne? Aresztować kogoś za publiczne pokazanie własnej wiary? Uraziło ich
to?


A Ciebie rażą parady równości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje że bogactwo kościoła jest jeszcze przezwyczajeniem do tego co było w średniowieczu, gdy kosciół miał duże znaczenie, nie rozumiem tego dlaczego np. OJCIEC DYREKTOR to takie znane słowo, a otóż chodzi o Rydzyka jak każdy się domyśli kto by nie słyszał o tym co ma... (bo ma kasy i samochodów...) a co do samej religi, jest wiele różnych sekt które kasują dużo więcej kasy niż kościł oczywiście w odpowiedniej skali, jeśli wierzysz w Boga to pomagaj jak możesz i staraj sie spełniac PRZYKAZANIA BOŻE bo to onbe nie podlegają zmianą od wieków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:10, BioZ napisał:

> Która też sterowana jest w duzym stopniu przez kościół...
Jak rząd ulega Kościołowi to nie świadczy o nich najlepiej;]. Chyba że ulega na zasadach które
uznaje za słuszne.

Hehe, a jak to oddzielić?:) Już kogoś o to pytałem w tym temacie, bo twierdził, że jeśli rząd zgadza się w jakiejś kwestii z Kościołem, oznacza to uleganie jego presji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do VanDelThorn

Jestem tolerancyjny ale dziwi mnie troche jak może facet z facetem, dziewczyna z dziewczyną to jeszcze tak jakoś ale facet z facetem... nie mam zamiaru dołączac do takich parad a ty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zwracam tu uwage na range czasopisma - tzn. w kiosku ustawia się poczytne czasopisma na eksponowanych miejscach. Tego "Najwyższego czasu" to ja w Empiku nie widziałem, gdzie jest wystawionych bardzo dużo tytułów, a to znaczy, że jest to niszowy twór, który nie wybił się, bo nie miał za co. Zresztą jeżeli reszta redakcji to tacy Adamscy, to ja dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:09, KrzysztofMarek napisał:

Symbole masońskie
nie są zakazane, ustawy antykościelne i antyreligijne zostały przepchnięte dzięki wysiłkom
masonerii, nawet się z tym nie kryją ani nie kryli. Zresztą, pokaż mi francuskiego premiera
albo ministra nie masona...


Nie mam nic do masonów. Ani do żydów. Ani też cyklistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:13, Basajew napisał:

A jaki kościół próbuje wywierać wpływ na rząd?

Imo żaden. Jedynie Katolicki pertraktuje w pewnych sprawach jak np. zgody na budowę świątyń - a btw synagogi, meczety, cerkwie i chyba jeszcze pagody w Polsce mamy też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:11, VanDelThorn napisał:

A Ciebie rażą parady równości?

Squeglee nie mówi o "paradach religijnych", ale o zwykłym, codziennym geście, który nijak ma się do propagowania poglądów (jakichkolwiek klerykalnych, czy antyklerykalnych, homoseksualnych, czy heteroseksualnych). Nosząc krzyżyk na szyi, Gwiazdę Dawida, czy Czador nikogo do swoich racji nie namawiasz. Nie dostrzegasz różnicy czy udajesz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:15, Kyuubis napisał:

> A jaki kościół próbuje wywierać wpływ na rząd?
Wydaje mi się że na Rosji...

Też raczej nie. W Rosji Kościół Prawosławny jest tylko chlebem rzucanym ludziom między igrzyskami;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:14, Kyuubis napisał:

Jestem tolerancyjny ale dziwi mnie troche jak może facet z facetem, dziewczyna z dziewczyną
to jeszcze tak jakoś ale facet z facetem... nie mam zamiaru dołączac do takich parad a ty??


Okazuje się, że jednak może. I co? Zakażemy im, prawda? Bo nam sie to w głowach nie mieści...
Ja mogę wziąc udział równie dobrze w pielgrzymce co w paradzie równości. Pod warunkiem, by jedna i druga nie była dla innych uciążliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:18, Basajew napisał:

O! Budowa świątyni finansowana przez państwo! wiedziałem, że sobie coś przypomne:D

Mi o zgody chodzi aleeee ok, przypomniałeś sobie:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:15, VanDelThorn napisał:

> /.../> Nie mam nic do masonów. Ani do żydów. Ani też cyklistów.

Dobrze, dlaczego jednak masz coś do katolików? Oni są gorsi? We Francji, tej ostoi wolności nie można nosić krzyżyka ani islamskiej chusty, a słyszałeś, że zabroniono Żydom nosić ich mycki czy jarmułki? Pewnie nie słyszałeś, bo taki zakaz byłby przejawem rasizmu i antysemityzmu. Chusta i krzyżyk to już nie to samo, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:17, BioZ napisał:

> > A jaki kościół próbuje wywierać wpływ na rząd?
> Wydaje mi się że na Rosji...
Też raczej nie. W Rosji Kościół Prawosławny jest tylko chlebem rzucanym ludziom między igrzyskami;].

Może się tak mówi ale kumpel był w Rosji, nie mógł znaleźc kościoła katolickiego same cerkwie były (jest zagorzałym katolikiem) znalazł jakiś ale po dłuższym odstępie czasowym, co do wywierania wpływu na rząd, nie zgłębiam prawosławia ale rosja to rosja jakoś chyba może byc przecież w Polsce mamy rydzyka i niech mi nik nie mówi ze on nie wywiera wpływu na polski rząd... bo wywiera;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:20, Basajew napisał:

I to kolejny dowód, że jesteśmy państwem wyznaniowym

Jak KK wnosi o pomoc w finansowaniu to normalne... Ale pisałem o zgodach na budowę świątyń;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:15, DarkSarevok napisał:

Ja zwracam tu uwage na range czasopisma - tzn. w kiosku ustawia się poczytne czasopisma na
eksponowanych miejscach.

I to jest oznaką czego? Fachowości?

Dnia 14.11.2007 o 21:15, DarkSarevok napisał:

Tego "Najwyższego czasu" to ja w Empiku nie widziałem, gdzie jest
wystawionych bardzo dużo tytułów, a to znaczy, że jest to niszowy twór, który nie wybił się,
bo nie miał za co.

W sensie finansowym? Zdecydowanie tak. Jeśli miałeś na myśli to, że nie wybił się tzn. nie jest popularny i w związku z tym słaby, to masz bardzo dziwne kryteria doboru. O jakości pisma decyduje nakład i liczba czytelników? "Jedzmy g***, miliony much nie mogą się mylić".

Dnia 14.11.2007 o 21:15, DarkSarevok napisał:

Zresztą jeżeli reszta redakcji to tacy Adamscy, to ja dziękuje.

A o Rafale Ziemkiewiczu słyszałeś? Wystaw sobie, że tam regularnie pisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować