Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2007 o 18:34, Hubi Koshi napisał:

O tym że to księża i kościół zakładali w średniowieczu Uniwersytety i Szkoły przykościelne
to już nie pamiętamy, prawda ?? Księża mieli spory wpływ na rozwój nauki przez wieki, więc
nie rzucaj się na nich z takimi oskarżeniami.

A o tym, że inkwizycja w średnowieczu tępiła wolnomyślicieli, to już nie piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem równe szanse dla wyznawców różnych religii oznaczają to, że skoro katolicy mają nauczyciela swojej religii w szkole, to jeżeli jestem dla przykładu muzułmaninem, należy mi sprowadzić nauczyciela muzułmanizmu. To jest równość. Nie że katolicy religia, a reszta do jednego wora i etyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:21, Rga napisał:

Religia nie powinna nauczać jak się modlić, ale nauczać o wszystkich religiach świata.

Kwestia opinii, dla mnie w ogóle religia powinna być wy&#$ z programu nauczania. Religii uczy się w salkach na plebanii, w każdej parafii są organizowane takie zajęcia.

Dnia 14.11.2007 o 20:21, Rga napisał:

A co do krzyży, komuś nie wierzącemu może przeszkadzać w nauce.

Hę? Ja nie wierzę, ale mnie byle krzyżyk mnie nie rozprasza, tak samo jak kwiat i samolot za oknem. Nam nie przeszkadza, a chrześcijanom pomaga, nie widzę problemu, niech sobie wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 20:27, Rga napisał:

Rekolekcji nie powinno być, bo są tylko do modlenia i nie ma szkoły, a nie ma powodu by przerywać
z tego powodu naukę

Młodyś... mam na myśli normalne rekolekcje, nie te ustalone wynikające z faktu CHODZENIA na lekcję religii. I nie ma tylko modlenia. Stary.. Jak ktoś nie chce iść na rekolekcje to ma plan ustalony albo jest tworzona grupa tych co nie poszli albo się dołącza na te 3 dni do innej klasy. Tak samo z niepójściem na wycieczkę klasową itp.

Dnia 14.11.2007 o 20:27, Rga napisał:

Jak mają nie patrzeć jak to się w oczy rzuca?

Tobie może tak, ja praktycznie na ścianie tylko na tablicę patrzę, tam wyżej jakiś krzyżyk jest i jakieś godło, to już mniej mnie absorbuje na lekcji bo jestem zajęty czymś w danej chwili ważniejszym. Jak Tobie się rzuca w oczy medalik czy krzyżyk na szyi Chrześcijanina to sry, nie jesteś dobrym materiałem do życia w zróżnicowanym w zawartości społeczeństwie:/.

Dnia 14.11.2007 o 20:27, Rga napisał:

Tego nie powinno być, gdyby ktoś dał wuzerunek
Buddy lub księżyca (tego religijnego) to zrobiłaby się afera.

No na razie nikt nie dał a mógłby - jeśli taka byłaby szkoła lub wola większości uczniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:32, Basajew napisał:

Moim zdaniem równe szanse dla wyznawców różnych religii oznaczają to, że skoro katolicy mają
nauczyciela swojej religii w szkole, to jeżeli jestem dla przykładu muzułmaninem, należy mi
sprowadzić nauczyciela muzułmanizmu. To jest równość. Nie że katolicy religia, a reszta do
jednego wora i etyka...

Ale w tym kraju, Katolizm pozostanie, dopóki nie przyjedzie z 10 mil. innej wiary ludzi.... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:32, Basajew napisał:

Moim zdaniem równe szanse dla wyznawców różnych religii oznaczają to, że skoro katolicy mają
nauczyciela swojej religii w szkole, to jeżeli jestem dla przykładu muzułmaninem, należy mi
sprowadzić nauczyciela muzułmanizmu. To jest równość. Nie że katolicy religia, a reszta do
jednego wora i etyka...

Można.. nie wiem dlaczego tak jest... zbyt duże koszta albo za mało chętnych...?
A etyka ino areligijna jest raczej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Co do naszej "wymiany poglądów",
kto jest lepszy, Urban czy ten Adamaski, to powiem ci tyle, że "NIE" jest przynajmniej ogólnie
znanym czasopismem, a tego pisemka "Najwyższy Czas" to nawet w kiosku nigdy nie widziałem.
Pewnie to sprzedają na plebanii. /.../

A jednak miałem rację pisząc wcześniej, że jesteś absolutnym ignorantem. Jak Ty właściwie możesz nazywać siebie choć trochę obiektywnym skoro kwestionujesz wiarygodność czasopisma, tylko dlatego, że go nie znasz? To jest obiektywizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:19, Rga napisał:

U mnie w szkole jest religia, ale ksiądz przez niektórych jest lepiej traktowany od nauczycieli,
zamiast dzień dobry to "Szczęść Boże", a on jest tylko facetem, a nie bogiem

To ma być żart, czy też naprawdę nie wiesz co ten zwrot oznacza?
Inna sprawa, że to zły zwrot:) Tak do księdza nie powinno się zwracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego katole mają swoja religie, a ja nie moge? To nie jest równość... Zdecydowanie.... Jestem przeciwny religii w szkołach publicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:36, DarkSarevok napisał:

Dokładnie. Zgadzam się, że z katolickiego punktu widzenia aborcja jest zabiciem dziecka, ale
to jeszcze nie jest powód, żeby nie-katolikom tego zabraniać.

No i tu się zgadzam. Wolna wola. Tylko w większości przypadków to się źle potem odbija na kobiecie, ale co tam jej zdrowie psychiczne i seksualne;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:33, BioZ napisał:

Młodyś... mam na myśli normalne rekolekcje, nie te ustalone wynikające z faktu CHODZENIA na
lekcję religii. I nie ma tylko modlenia. Stary.. Jak ktoś nie chce iść na rekolekcje to ma
plan ustalony albo jest tworzona grupa tych co nie poszli albo się dołącza na te 3 dni do innej
klasy. Tak samo z niepójściem na wycieczkę klasową itp.

Ale z wycieczką nie porównój, bo wtedy idzie większość szkoły i nauczyciele tracą cenne lekcje.

Dnia 14.11.2007 o 20:33, BioZ napisał:

Tobie może tak, ja praktycznie na ścianie tylko na tablicę patrzę, tam wyżej jakiś krzyżyk
jest i jakieś godło, to już mniej mnie absorbuje na lekcji bo jestem zajęty czymś w danej chwili
ważniejszym. Jak Tobie się rzuca w oczy medalik czy krzyżyk na szyi Chrześcijanina to sry,
nie jesteś dobrym materiałem do życia w zróżnicowanym w zawartości społeczeństwie:/.

Mały medalik mi się nie rzuca, ale te krzyże są o wiele większe od małych medalików. Co do przystosowania, to byś się zdziwił :D

Dnia 14.11.2007 o 20:33, BioZ napisał:

No na razie nikt nie dał a mógłby - jeśli taka byłaby szkoła lub wola większości uczniów.

Bo się kościoła boją i afery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:36, Basajew napisał:

Ale dlaczego katole mają swoja religie, a ja nie moge? To nie jest równość... Zdecydowanie....
Jestem przeciwny religii w szkołach publicznych

Mają, bo jest ich tak dużo, że poproszono kogoś o naukę ich religii.
Jakby było tu więcej innowierców(pozwolę tak nazwać teraz niekatolickich) to pewnie też mieliby swoje religie w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Człowieku, ty się dla swojego dobra już w ogóle nie odzywaj, bo jesteś śmieszny. Uważam, że
mimo tego iż obaj jesteśmy po różnych stronach barykady, to jednak ja mam większe prawo do
obiektywizmu w tej sprawie.


Śmiechu warte. Teraz jeszcze raz przytocz ultraobiektywne fakty i mity oraz "nie".

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

kto jest lepszy, Urban czy ten Adamaski, to powiem ci tyle, że "NIE" jest przynajmniej ogólnie
znanym czasopismem, a tego pisemka "Najwyższy Czas" to nawet w kiosku nigdy nie widziałem.


Typowy argument wyższości czegoś stosowany przez ludzi na dość niskim poziomie intelektualnym.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Sam prosiłeś o przykłady więc podałem ci linka, nie chcesz to nie czytaj, ale później nie pisz
bzdur, że niczym nie popieram. Pewnie i tak napiszesz, że to "bagno" itp, aledla mnie "NIE''
i "Fakty i mity" są tak samo rzetelne jak dla ciebie "Najwyższy Czas"


Z tą drobną różnicą, że ja ci w faktach i mitach wykazałem KŁAMSTWO (np. z przykazaniami) a ty w artykule z NC nie potrafisz wskazać żadnego.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Oskarżając mnie o plagiat znów się ośmieszasz


Jesteś plagiatorem, bo przytoczyłeś te bajki ani nie podając źródła, ani nawet nie biorąc tekstu w nawias. Chciałeś z siebie zrobić eksperta.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Z twojego rozumowania wynika,
że sam również popełniłeś plagiat, przepisując ten artykuł Adamskiego.


Przeczytaj sobie co to jest plagiat. Podałem autora i oznaczyłem, że cytuję.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Po pierwsze co ma podatek do dawania na tace? Może ten "wielki autorytet" Adamski twierdzi,
że KK się traz z tacy utzrymuje?


Bo tak jest.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

W sumie niby
nic złego, kościół to zabytek. Ale pierwszy raz doszło do tego, że ok. 80% kasy poszło na kościoły.
To niebywały ewenement i faworyzownie KK


A co to ma do podatku kościelnego, który funkcjonuje w innych krajach? Powinieneś raczej podać przykłady, jak to tam "kościół kradnie".
I źródło proszę.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Chodzi o to, żeby katolicy sami, bez nie-katolików, zbierali na swoje cele.


Nie. Katolicy SAMI utrzymują Kościół - pomijając ŚOP. Tym bardziej w krajach takich jak Niemcy. Otóż podatek kościelny polega na tym, żeby to nie wierni składali się na tacę, tylko żeby dawali te pieniądze państwu, które po drodze pochłonie 50%, i rozdzieli w nieefektywny sposób. Szczyt socjalizmu.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Poza tym określanie wszystkich
nie-katolików jako lewicowców i komunistów to wyraz ignorancji i nieznajomości tematu.


Nie wszystkich, tylko ciebie, a to ze względu na niezwykły prymitywizm.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Tu autor wykazuje się typową dla katolickich dziennikarzy niekompetencją i brakiem zrozumienia.


ROTFL.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Spróbuje jescze raz jasno przedstawić to, o czym mówie. Z podatku kościelnego:
Katolicy - finansują jedynie KK, jego księży i świątynie (autor zdaje się tego
nie rozumieć)


Przez tacę TEŻ finansują jedynie KK. Podatek to jest dawanie pieniędzy PAŃSTWU które zje połowę tych pieniędzy zamiast bezprośrenio Kościołowi.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

To już jest szczyt kuriozum. Raz autor twierdzi, że na kościół się nie płaci, raz, że tak.
Zrozum tu takiego. Zaznacze tu, że KK napewno z tacy sie nie utrzymuje, więc takich bzdur nawet
tu nie wypisuj. KK wolny od etatyzmu? Księża to niby się korzonkami z lasu rzywią? Oni dostają
kase


Nie od państwa.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Co do nazwania mnie faszystą, to raczej nie jest to najszczęśliwsze określenie, ponieważ nie
słyszałem aby ci byli za maksymalną wolnością poglądów i samodzielnym decydowaniem o swoim
życiu.


Dlatego właśnie jesteś faszystą.

Dnia 14.11.2007 o 20:24, DarkSarevok napisał:

Na koniec musze cię zmartwić, na LiD nie głosowałem


Ciężko o prawo wyborcze w wieku 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:36, Darkstar181 napisał:

> U mnie w szkole jest religia, ale ksiądz przez niektórych jest lepiej traktowany od nauczycieli,

> zamiast dzień dobry to "Szczęść Boże", a on jest tylko facetem, a nie bogiem
To ma być żart, czy też naprawdę nie wiesz co ten zwrot oznacza?
Inna sprawa, że to zły zwrot:) Tak do księdza nie powinno się zwracać.

Wiem co to oznacza, ale on dalej jest człowiekiem płci męskiej ;)
"Niech będzie pochwalony..." to też trochę dziwny zwrot do człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:36, Darkstar181 napisał:

> U mnie w szkole jest religia, ale ksiądz przez niektórych jest lepiej traktowany od nauczycieli,

> zamiast dzień dobry to "Szczęść Boże", a on jest tylko facetem, a nie bogiem
To ma być żart, czy też naprawdę nie wiesz co ten zwrot oznacza?
Inna sprawa, że to zły zwrot:) Tak do księdza nie powinno się zwracać.

"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus":]. A z ciekawości - dlaczego nie "Szczęść Boże"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych tekstów, to znacznie więcej zachowało się na Bliskim Wschodzie - w średniowieczu rozwój nauki tam nastepował zdecydowanie szbciej, ponieważ duchowni nie wtrącali się tam wtedy we wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest równość... Szkoły powinny byc areligijne. Etyka dla wszystkich, religia poza szkołą w godzinach poza lekcyjnych. To jest równość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:37, Rga napisał:

Ale z wycieczką nie porównój, bo wtedy idzie większość szkoły i nauczyciele tracą cenne lekcje.

Dlaczego nie? Zazwyczaj na wycieczki różne klasy mają różne terminy. Np. wychowawczyni historyczka bierze do muzeum. A parudniowe tym bardziej.

Dnia 14.11.2007 o 20:37, Rga napisał:

Mały medalik mi się nie rzuca, ale te krzyże są o wiele większe od małych medalików. Co do
przystosowania, to byś się zdziwił :D

Ok, niech będzie. A co powiesz na kusą spódniczkę koleżanki? Przeszkadza, pomaga, czy przeszkadza ale niech zostanie? Co powiesz na lecący samolot, jadący tramwaj? Przeszkadza czy pomaga?
Naprawdę, krzyż to małe piwo. Gorzej jakbyś Ty nie mógł być ze swoimi poglądami w swoim środowisku, bo by Cię z tego powodu negowali. Wtedy by było źle.

Dnia 14.11.2007 o 20:37, Rga napisał:


> No na razie nikt nie dał a mógłby - jeśli taka byłaby szkoła lub wola większości uczniów.

Bo się kościoła boją i afery

Na razie nie znam szkoły choć w parudziesięciu procentach buddyjskiej lub muzułmańskiej - więc proszę nie wysuwaj takiego dziwnego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować