Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2007 o 20:39, Mogrim napisał:

Ciężko o prawo wyborcze w wieku 13 lat.

Tak mówisz? Jeżeli ja mam 13 lat to za ciebie chyba pisze mamusia, albo piszesz to sam zza krat zakładu opieki psychiatrycznej piszesz. Reszty nie będe komentował bo jest po prostu stek bzdur fantycznego katolkia, który życia poza kościołem nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:21, Kyuubis napisał:

> > > A jaki kościół próbuje wywierać wpływ na rząd?
> > Wydaje mi się że na Rosji...
> Też raczej nie. W Rosji Kościół Prawosławny jest tylko chlebem rzucanym ludziom między
igrzyskami;].
Może się tak mówi ale kumpel był w Rosji, nie mógł znaleźc kościoła katolickiego same cerkwie
były (jest zagorzałym katolikiem)

Noo bo to jest kraj z wielką przewagą Prawosławia.

Dnia 14.11.2007 o 21:21, Kyuubis napisał:

znalazł jakiś ale po dłuższym odstępie czasowym, co do wywierania
wpływu na rząd, nie zgłębiam prawosławia ale rosja to rosja

Nie najlepszy argument;]. Tam sam rząd robi co mu się podoba.

Dnia 14.11.2007 o 21:21, Kyuubis napisał:

Polsce mamy rydzyka i niech mi nik nie mówi ze on nie wywiera wpływu na polski rząd... bo wywiera;]

Wystarczy że na społeczeństwo:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzegasz różnicy czy udajesz?:)

Oczywiście, że dostrzegam róznicę, pytanie zadałem z przekory.
Na tym świecie sa prawa mądre i prawa niemądre - np. w niektórych stanach USA nie można na widoku publicznym suszyć bielizny... Czy myslisz, że fetyszyści czują się przez to szykanowani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:19, VanDelThorn napisał:

> Jestem tolerancyjny ale dziwi mnie troche jak może facet z facetem, dziewczyna z dziewczyną

> to jeszcze tak jakoś ale facet z facetem... nie mam zamiaru dołączac do takich parad a
ty??

Okazuje się, że jednak może. I co? Zakażemy im, prawda? Bo nam sie to w głowach nie mieści...
Ja mogę wziąc udział równie dobrze w pielgrzymce co w paradzie równości. Pod warunkiem, by
jedna i druga nie była dla innych uciążliwa.

Ciesze się że jesteś tolerancyjny ja też jestem możliwe że źle mnie zrozumiałeś bo ja poprostu nie chce miec zabardzo doczynienia z gejami poprostu mnie nie kręcą, widziałem raz jak taki jeden facet złapał za tyłek innego (i była afera mała bo ten drugi nie był i sie wcale nie znali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 14.11.2007 o 21:24, VanDelThorn napisał:

Na tym świecie sa prawa mądre i prawa niemądre - np. w niektórych stanach USA nie można na
widoku publicznym suszyć bielizny... Czy myslisz, że fetyszyści czują się przez to szykanowani?

Nie, ale nie wiem też jak odnieść to do tematu naszej rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak poprosze o zbudowanie meczetu, jak myslisz, jaka będzie odpowiedź? Porównaj szanse na dofinansowanie katolów a islamistów. A po drugie, kościół dostał za czasów sld zezwolenie na sprowadzanie aut z zagranicy bez cła... Ciekawe, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również w sprawie ewentualnej herezji. Za dzieła heretyckie uznawano bardzo rozległą grupe (np. Kopernik dlatego za życia nie wydał swojego dzieła). To jest powszechnie uznawany fakt historyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:26, Basajew napisał:

A jak poprosze o zbudowanie meczetu, jak myslisz, jaka będzie odpowiedź?

Jeśli będzie uzasadniona zapotrzebowaniem z powodu rosnącej ilości wiernych i z góry zaproponuje się po rozeznaniu dobry teren to odpowiedź będzie pozytywna.

Dnia 14.11.2007 o 21:26, Basajew napisał:

Porównaj szanse na
dofinansowanie katolów a islamistów.

No Katolików jest więcej. Kapitalizm.

Dnia 14.11.2007 o 21:26, Basajew napisał:

A po drugie, kościół dostał za czasów sld zezwolenie na
sprowadzanie aut z zagranicy bez cła... Ciekawe, nie?

A to już dziwne i imo powinno być zniesione(jeśli nie jest). Choć zależy czy Kościół czy Katolicy;]. Bo duchowni mają nadal jakieś przywileje. Choć ten akurat lekko absurdalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:26, Basajew napisał:

A jak poprosze o zbudowanie meczetu, jak myslisz, jaka będzie odpowiedź? Porównaj szanse na
dofinansowanie katolów a islamistów. A po drugie, kościół dostał za czasów sld zezwolenie na
sprowadzanie aut z zagranicy bez cła... Ciekawe, nie?

Pierwsze słysze, ale ciekawi mnie to... takie coś mi jeszcze do głowy nie przyszło zeby kościół sie tym zajmował jakich ciekawych i mądrych żeczy mozna się tu dowiedziec...;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:20, KrzysztofMarek napisał:

Dobrze, dlaczego jednak masz coś do katolików? Oni są gorsi? We Francji, tej ostoi wolności
nie można nosić krzyżyka ani islamskiej chusty, a słyszałeś, że zabroniono Żydom nosić ich
mycki czy jarmułki? Pewnie nie słyszałeś, bo taki zakaz byłby przejawem rasizmu i antysemityzmu.
Chusta i krzyżyk to już nie to samo, prawda?


Nie mam nic do katolików, sam jestem katolikiem. Uważam tylko, że świeckość państwa o którą walczą francuzi jest ich prawem. W naszej konstytucji równiez zapisano rozdział kościoła od państwa. Tylko, że w przeciwieństwie do Francji, u nas z tego zapisu nic nie wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:24, VanDelThorn napisał:

/.../ Czy myslisz, że fetyszyści czują się przez to szykanowani?

Czy czują się szykanowani, to jedna sprawa, a to, że mogą wystąpić o odszkodowanie z powodu "szykanowania" to zupełnie inna, nie o takie sprawy wytaczano procesy. Odszkodowanie miliona dalarów za poparzenie się kawą, bo paniusia nie wiedziała, że jest gorąca coś Ci mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:23, BioZ napisał:

> > > > A jaki kościół próbuje wywierać wpływ na rząd?
> > > Wydaje mi się że na Rosji...
> > Też raczej nie. W Rosji Kościół Prawosławny jest tylko chlebem rzucanym ludziom między

> igrzyskami;].
> Może się tak mówi ale kumpel był w Rosji, nie mógł znaleźc kościoła katolickiego same
cerkwie
> były (jest zagorzałym katolikiem)
Noo bo to jest kraj z wielką przewagą Prawosławia.

> znalazł jakiś ale po dłuższym odstępie czasowym, co do wywierania
> wpływu na rząd, nie zgłębiam prawosławia ale rosja to rosja
Nie najlepszy argument;]. Tam sam rząd robi co mu się podoba.

> Polsce mamy rydzyka i niech mi nik nie mówi ze on nie wywiera wpływu na polski rząd...
bo wywiera;]
Wystarczy że na społeczeństwo:/.

no niestety wywiera na społeczeństo... ale ja tam się nie daje, lecz dobrym przykładem jest mój kolega z klasy on to ciągkle o rydzyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cz ja to gdzieś napisałem? Nie mówie, że jestem nieomylne, ale tylko to, że widze ułomność instytucji KK i brak jej należytego miejsca w Polsce (tzn. KK dla katolków, reszcie tymi bzdurami nie zawracajcie głowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:27, DarkSarevok napisał:

Również w sprawie ewentualnej herezji. Za dzieła heretyckie uznawano bardzo rozległą grupe
(np. Kopernik dlatego za życia nie wydał swojego dzieła). To jest powszechnie uznawany fakt
historyczny.

Tak, ale nie z epoki średniowiecza, o której napisałeś :) http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16667&pid=822

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:29, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ Czy myslisz, że fetyszyści czują się przez to szykanowani?
Czy czują się szykanowani, to jedna sprawa, a to, że mogą wystąpić o odszkodowanie z powodu
"szykanowania" to zupełnie inna, nie o takie sprawy wytaczano procesy. Odszkodowanie miliona
dalarów za poparzenie się kawą, bo paniusia nie wiedziała, że jest gorąca coś Ci mówi?

nie ale jestem ciekaw co dalej... opowiesz?? ;] albo chociaż w skrócie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 21:26, gaax napisał:

Nie, ale nie wiem też jak odnieść to do tematu naszej rozmowy.


Że może najszczęsliwsze nie jest karanie za przeżegnanie sie na ulicy, ale skoro prawo takie ustanowiono, należy je przestrzegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:53, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ Może ty też twierdzisz, że KK utzrymuje się z tacy?
Tak, KK utrzymuje się z tacy i czynności kościelnych.
Jeśli wiesz, co to są roszczenia - to używaj tego słowa we właściwym kontekście. Państwo Polskie
skonfiskowało (dokładnie zrabowało) za czasów komuny rozmaite majątki Kościoła i Kościół ma
nadzieję je odzyskać - majątki w ziemi, zabudowaniach (w tym kościoły zmienione na przykład
w kina - sam znam taki), kolekcjach sztuki, wydawnictwach. Innymi słowami - to są właśnie roszczenia
Kościoła wobec Państwa, o zwrot zrabowanego majątku.

Które KK besczelnie rozszerza (opisywałem przypadek, że domagali się budynku który wedłóg KK należał do niego w zaborze pruskim, a PiS-owska rada miasta to klepnęła - dla czterech mnichów przeniesiono gimnazjum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:29, VanDelThorn napisał:

> /.../ W naszej konstytucji równiez zapisano rozdział kościoła od
państwa. Tylko, że w przeciwieństwie do Francji, u nas z tego zapisu nic nie wynika.

A co Twoim zdaniem ma wynikać?
Bo z tego, co piszesz, mogę wnioskaować, że nie można publicznie demonstrować ani uczuć religijnych ani symboli religijnych, jak tylko w domu lub kościele.
Takiego rygoru nawet w państwach islamskich nie ma. Można tam chodzić nie tylko z krzyżykiem ale z dużym krzyżem.
Rozdział kościoła od pańswa w Polsce jest, ani Kościół nie decyduje o obsadzaniu stanowisk państwowych, ani Państwo o obsadzaniu stanowisk kościelnych, państwo też nie finansuje Kościoła. No to o co Ci chodzi?

Dnia 14.11.2007 o 21:29, VanDelThorn napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:57, squeglee napisał:

A, jeszcze jedno, powiedz mi jaka kasa niechrześcijanskich obywateli idzie na chrześcijaństwo?

Np. przeniesienie części funduszy z waloryzacji rent i emerytur na budowe ŚOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować