Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2007 o 21:56, VanDelThorn napisał:

> Na szczęście my jeszcze możemy.

Nie krzyżyk choćby na nosie czyni z Ciebie katolika.

Ale niektórym dobrze na duszy mieć przy sobie symbol, namiastkę czegoś(tu: Chrześcijańskiego Boga w osobie człowieka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 21:55, BioZ napisał:

Nie ONI mają na odwierty. Rydzyk! ma na odwierty;].


Rydzyk ma media, ma kesz i trzęsie episkopatem - jemu warto płacić.
Z ekonomicznego punktu widzenia, tylko 190 parlamentarzystów nie jest wartych tych wszystkich kapelanów w policji i SG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:59, BioZ napisał:

> > Na szczęście my jeszcze możemy.
>
> Nie krzyżyk choćby na nosie czyni z Ciebie katolika.
Ale niektórym dobrze na duszy mieć przy sobie symbol, namiastkę czegoś(tu: Chrześcijańskiego
Boga w osobie człowieka).


Możesz go nosić pod koszulką tak jak ja.
Ja nie noszę go na czole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:58, Basajew napisał:

Może możliwość deklaracji różnego wyznania i wtedy zależnie rozdysponować pieniądze. Proste...

No proste... Ale imo jak już coś robić to tę pełną świeckość rządu z utrzymaniem swobody wyznania(nie tak jak we Francji zakazem wyznawania czegokolwiek;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 22:00, VanDelThorn napisał:

> > > Na szczęście my jeszcze możemy.
> >
> > Nie krzyżyk choćby na nosie czyni z Ciebie katolika.
> Ale niektórym dobrze na duszy mieć przy sobie symbol, namiastkę czegoś(tu: Chrześcijańskiego

> Boga w osobie człowieka).

Możesz go nosić pod koszulką tak jak ja.
Ja nie noszę go na czole.

YYyy chyba przeoczyłem jakiś fragment rozmowy gdzie KMarek pisał o noszeniu w bardzo widocznym miejscu krzyżyka.
Chyba że ciągle o tę Francję Wam chodzi - Żydzi np. mają bardziej widoczne symbole. Muzułmanie też. To już jest dla nich problem wtedy. Ale nic, ja spadam, mózg już mówi na dziś dosyć.
Dobrej nocy wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 22:00, BioZ napisał:

No proste... Ale imo jak już coś robić to tę pełną świeckość rządu z utrzymaniem swobody wyznania


Tak, pełna świeckość rządu, państwa i urzędów... Nie zakaz...

Ok, do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:47, DarkSarevok napisał:

/.../
Nie mieszaj nauki o czymś udowodnionym z wpychaniem do głów tego, że jest "dobra bozia".

Nie, to jest hipoteza naukowa, na teorię to za mało. A o dowodzie, to mowy nie ma. Pewnie nie wiesz, że ładnych parę lat temu grupa 70 laureatów nagrody Nobla i 27 dyrektorów największych centrów badawczych w USA zwróciła się do Kongresu USA z propozycją ustawy, aby zakazań w szkołach zarówno "teori" ewolucji jak i kreacjonizmu, bo obydwa nie spełniają kryteriów naukowych i obydwa nie zaostały udowodnione naukowo. Ty wiesz lepiej?

Dnia 14.11.2007 o 21:47, DarkSarevok napisał:

> /.../
Ateizm to nie wyznanie tylko jego brak, co zostawia wolność wyboru, jak również wolność jego
nie podjęcia

To też światopogląd oparty na wierze. Wierze w to, że Boga nie ma.

Dnia 14.11.2007 o 21:47, DarkSarevok napisał:

> /.../ Społeczeństwo się zmieni wraz z nowym pokoleniem. Możesz mi nie wierzyć,
ale to bedzie postępować.

Może tak, może nie. Ja już to wielokrotnie słyszałem. I jakoś się nie sprawdziło.

Dnia 14.11.2007 o 21:47, DarkSarevok napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:56, VanDelThorn napisał:

> /.../> Nie krzyżyk choćby na nosie czyni z Ciebie katolika.

To miał być dowcip, sarkazm, czy czysta złośliwość?
A niech tam. Wytatuuj sobie pentagram czy czerwoną gwiazdę, ostatecznie bardzo podobne. Gdzie chcesz, możesz nawet na czole ;-P
I dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 20:29, DarkSarevok napisał:

Patrz wyżej: odpowiedź dla Mogrima .

"Nie, fantykiem KK jest każdy kto uważa, że KK ma we wszystkim racje lub/i księża są nieomylni."
O to chodzi? Jeśli tak to rozczaruje cię, bo ja ani nie uważam, że KRK ma we wszystkim rację (pod względem teologicznym się z nim nie zgadzam, popieram za to jego "politykę" ), nie uważam również, że księża są nieomylni. Swoją drogą w liceum trafiłem na bardzo niedouczonego księdza...

Bioz

Dnia 14.11.2007 o 20:29, DarkSarevok napisał:

Ze wszystkim poza tym przystaję. Katolicyzm głównie opiera się na "świeżości" NT i rozszerza
etos chrześcijański o przykazania miłości względem Boga i bliźnich. Poza tym Jezus prawie ani
razu nie popierał takich praktyk - jakiś fan inkwizycji podawał za przykład biczowanie przez
Jezusa Żydów w świątyni(?).

"Jeden z uczonych w Piśmie zbliżył się do Jezusa i zapytał Go: Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań? Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych." Mk, 12, 28 - 31
Przecież Jezus cytuje właśnie ST...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:55, VanDelThorn napisał:

Przestań oglądać reżimową TV to będziesz wiedział.

Stąpasz, bo bardzo cienkim lodzie :) Nie wiem, która telewizję uznajesz za reżimową, ale jeśli Ty uznajesz jakaś za "jedynie słuszną", to popadasz w fanatyzm.

Dnia 14.11.2007 o 21:55, VanDelThorn napisał:

Mają circa 190 parlamentarzystów za 27 mln zł na odwierty geotermalne i dywizję kapelanów na
policji i w straży granicznej. Starczy?

Słucham? Chcesz mi powiedzieć, że cały elektorat PiS, to słuchacze RM? Liczba słuchaczy RM waha się od 1 mln do 4, na PiS głosowało 5 milionów Polaków. Chyba coś Ci się fakty nagięły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:23, gaax napisał:

I to jest oznaką czego? Fachowości?

Poczytności. Czytelnicy ocenili to dobrze lub źle, więc kupują albo nie
>

Dnia 14.11.2007 o 21:23, gaax napisał:

W sensie finansowym? Zdecydowanie tak. Jeśli miałeś na myśli to, że nie wybił się tzn. nie
jest popularny i w związku z tym słaby, to masz bardzo dziwne kryteria doboru. O jakości pisma
decyduje nakład i liczba czytelników? "Jedzmy g***, miliony much nie mogą się mylić".

>
Nie chodziło mi o kase. Jak by było dobre, to by się wybiło. Np. "GW" jest bardzo popularna i stoi na w miare dobrym poziomie. Inny przykład: tygodnik "Angora" drukuje przedruki z różnych czasopism, z "najwyższego Czasu" artykułu tam nigdy nie widziałem (np. z "NIE" owszem kilka razy). Tam artykuły wybierają specjaliści
i dlatego ten tygodnik przoduje w liczbie czytelników. Tylko mi nie mów, że z "małych" czasopism artykułów tam nie dają, bo to nieprawda.
>

Dnia 14.11.2007 o 21:23, gaax napisał:

A o Rafale Ziemkiewiczu słyszałeś? Wystaw sobie, że tam regularnie pisuje.

>
"Nie czyni wiosny jedna jaskółka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:45, Basajew napisał:

no moim zdaniem taki podatek będzie bardzo dobry. Z niego powinny być opłacane wypłaty dla
nauczycieli religii, budowane świątynie itd...

A moim zdaniem to bardzo zły pomysł. Znowu przymusowa opłata. Daję, bo chcę (jeśli chcę) jak nie chce, to nie daję. Dawanie w formie podatku, to znaczy, że księża staną się urzędnikami państwowymi. Dziekuję uprzejmie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 21:56, KrzysztofMarek napisał:

Nie, to nie był czysty przypadek. to było wyeliminowanie potencjalnego przeciwnika, tylko pczyjego
przeciwnika i przez kogo?


To jest mało ważne. Ważne jest że użyto do rozgrywek wewnątrzkościelnych instrumentów i instytucji państwa.

Dnia 14.11.2007 o 21:56, KrzysztofMarek napisał:

Przykłady czego? Tego, że katechetki i dyrektorki są też obywatelami tego państwa i w zakresie
przewidzianym dla tych stanowisk mają wpływ na to, na co mają? Tego się nie da wyeliminować,
chyba, że wierzącym albo związanym w jakikolwiek sposób z jakąkolwiek religią zabronisz wszystkiego,
poza pracą fizycznę. Ateistom też!


Wiesz, katechetka może być nawet policjantką, byle kierując ruchem mówiła, że jedziemy na zielonym dlatego, że takie jest prawo a nie dlatego, że tak chce Bóg.
Niestety katechetki w kuratorium węsza w programach nauczania satanizm i gusła. Poczytaj czasem internet, gazety.

Dnia 14.11.2007 o 21:56, KrzysztofMarek napisał:

Tak przy okazji, kogo i na jakim stanowisku państwowym obsadził Dziwisz?


Wygrała wybory formacja wspierana przez niego. Po owocach ich poznamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 22:11, DarkSarevok napisał:

Nie chodziło mi o kase. Jak by było dobre, to by się wybiło. Np. "GW" jest bardzo popularna
i stoi na w miare dobrym poziomie.

Na czym stoi ? :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 14.11.2007 o 22:11, DarkSarevok napisał:

Jak by było dobre, to by się wybiło. /.../

Chyba sobie ze mnie żartujesz :) Wychodzisz z absurdalnego założenia, że dobre jest tylko to co się sprzedaje. Marny Twój los...

Dnia 14.11.2007 o 22:11, DarkSarevok napisał:

"Nie czyni wiosny jedna jaskółka"

Nie mam zamiaru Cię namawiać do czytania, podałem tylko przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 22:13, VanDelThorn napisał:

>/.../> To jest mało ważne. Ważne jest że użyto do rozgrywek wewnątrzkościelnych instrumentów i instytucji
państwa.

Właśnie to jest ważne. Bo może wcale nie były to rozgrywki wewnątrzkościelne, tylko rozgrywka pomiędzy państwem a kościołem. Tego nie da się wykluczyć, a sporo na to wskazuje, Wielgus był prawicowcem i socjalistom to się nie podobało. Bardzo nie podobało.

Dnia 14.11.2007 o 22:13, VanDelThorn napisał:

/.../
Wiesz, katechetka może być nawet policjantką, byle kierując ruchem mówiła, że jedziemy na zielonym
dlatego, że takie jest prawo a nie dlatego, że tak chce Bóg.
Niestety katechetki w kuratorium węsza w programach nauczania satanizm i gusła. Poczytaj czasem
internet, gazety.

Tak się składa, że czytam poważne gazety i poważne pisma. I książki. Nawet zaryzykowałbym twierdzenia, że mam w domu więcej książęk, oczywiście przeczytanych, niż Ty w życiu przeczytałeś.

Dnia 14.11.2007 o 22:13, VanDelThorn napisał:


> Tak przy okazji, kogo i na jakim stanowisku państwowym obsadził Dziwisz?

Wygrała wybory formacja wspierana przez niego. Po owocach ich poznamy.

Tak? A w jaki sposób ją wspierał? Bo skrytykował Rydzyka? A może list pasterski napisał i kazał go odczytać z ambon ze wskazaniem, na kogo głosować? Tego nawet "NIE" nie wymyśliło...

Dnia 14.11.2007 o 22:13, VanDelThorn napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w takim wypadku mówimy o przedawnieniu. Ja sobie tez moge wymyslić roszczenia np. moi dalecy przodkowie są z Kresów Wschodnich, więc ja teraz chce zwrotu tego co mi komuniści zabrali. Ale tak szczerze ci powiem, że jak dla mnie, to mógłbym dla KK zrobić wyjątek i ich wywłaszczyć ze wszystkiego i rozdać, byle komu byle te czarne pasożyty się wreszcie wyniosły. To jest moja prywatna opnia i mam swiadomość, że w państwie prawa to jest niedopuszczalne, więc tego nie postuluje (wiadomo, wyjątek jest drogą do reguły). Ale to takie moje marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować