Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Co z tego, że ktoś ukończył wątek główny w Morku w 16 minut? Rekordem i tak jest chyba nawet 7 minut. Ale czy to oznacza, że ta gra jest krótka? W tym filmiki został tylko zabity Dagoth Ur, a żadne zadanie nawet nie zostało ruszone. Równie dobrze zabijając jakąkolwiek postać związaną z wątkiem głównym, moża stwierdzić, że przeszło się gre... przecież teraz "nić przeznaczenia została przerwana" i gra jest skończona. Nie można powiedzieć, że ten kto przeszedł Morrowinda w 16 minut zajął się tylko wątkiem głównym, bo on się nim w ogóle nie zajął. Gdyby miał zrobić wszystkie questy, to kilkanaście(dziesiąt?) godzin by to zajęło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

Gothic ma klimat, jak zapuścisz się do lasu i zacznie się ściemniać, to od razu chcesz wracać
do miasta:-)

... to jest klimat? Chłopy z Piranii nie wpadli na pomysł, że w lesie też się można przespać, co prawda może cię coś w nocy zaskocznyć, ale jednak...

Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

A Morrowind to nuda, bo mimo ogromnego świata, zupełnie nic się w nim nie dzieje://

No jak nic nie robisz=D

Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

NPC-e nie zachowują się jak ludzie(nie można z nimi normalnie pogadać, nie jedzą , nie śpią,

CO za durny argument, już mam go dość... tyle razy tłumaczyłem... błe nie możecie wy Gothicowcy coś nowszego wymyśleć???

Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

nie przeszkadza im to, że łazisz po ich domu[i to jeszcze z wyciągnietym mieczem!!]).

Przeszkadza im gdy jesteś schorowany - radzą, aby udać się do uzdrowiciela - w Gothicu NIE
Przeszkadza im gdy jesteś nagi - śmieją się z ciebie - w Gothicu NIE
Przeszkadza im gdy jesteś banitą - znieważają cię - w Gothicu NIE
Przeszkadza im gdy jesteś wampirem - przeklinają cię...
NO I CO???

Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

Ale największą
wadą gry jest, to że zupełnie nie ruszając głównego wątku, ani żadnych zadań pobocznych, można
dorobić się fortuny, zdobyć najlepszy pancerz i broń itd.

Haha, przynajmniej nikt mi nie każe przyłączać się do gildii:D Mogę robić co chcę, nawet prowadzić samotne życie i to kocham w Morrowindzie... W Gothicu jestem zmuszony dołączyć do organizacji i tego nie mogę ścierpieć*_*

Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

Na początku może się to podobać,
ale po zdobyciu tego wszystkiego dalej się grać po prostu nie chce...

A po zdobyciu wszystkiego można zabrać się za główny wątek:D

Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

Podsumowując: Morrowind do pięt Gothicowi nie dorasta:PP

Podsumowując: Gothic do pięt Morrowindowi nie dorasta:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:00, Probos napisał:

16 minut ? Trochę za długo, szukaj na wcześniejszych stronach tematu, jest gdzieś link do gry,
jak facet przeszedł Morka w 7min15s :)

wiem juz widzialem. ale po co sie tak spieszyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:04, Mielcuś napisał:

wiem juz widzialem. ale po co sie tak spieszyc?


Dla frajdy, tylko. Ten kto przeszedł Morka w 6 mninut zapewne chciał się zabawić i pokazać, że potrafi. I pokazał, że potrafi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 16:57, M.W napisał:

W Morrowindzie tak nie jest. Możesz odwiedzić
wszystkie miasta, ale po co ??


po co? zeby sie cieszyc gra, wolnoscia w niej zawarta

>Oczywiście mapa też jest za duża !! Trzeba kilka miast tylko

Dnia 18.06.2007 o 16:57, M.W napisał:

odwiedzić.


wielkosc ma znaczenie:)

Dnia 18.06.2007 o 16:57, M.W napisał:

W gothicu niemal każde miejsce trzeba odwiedzić.


widac brak takiej swobody jak u przeciwnika

>Mimo iż mapa nie jest duża to i

Dnia 18.06.2007 o 16:57, M.W napisał:

tak Gothic jest i będzie bardziej tajemniczy niż Morrowind...


gdzie tajemnica jak musisz odwiedzic niemal kazde miejsce?

jestem fanem gothica ale twoje argumenty do mnie nie przemawiaja, jednak gothic i tak jest lepszy ma to cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 09:55, michalmtmt napisał:

dla mnie gothic jest najlepszym rpg nie wiem jak dla innych
wygrywa gothic !!!


Tak tak oczywiście...ten argument wszystkich przekona do Gotyka (choć było już wiele takich argumentów)...podaj choć jeden porządny argument...rozumiem jesteś tu nowy...ale jednak nalegam ;] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 09:55, michalmtmt napisał:

dla mnie gothic jest najlepszym rpg nie wiem jak dla innych
wygrywa gothic !!!

najlepszym rpgiem nie jest ale dobrym jest na pewno.Mówie oczywiscie o gothicu 1 i 2 a nie o 3.Ale to temat porownujacy gothica i morrowinda.WYdaje mi sie ze obie gry maja swoje wady i zalety, lae w obie warto zagrac i obie te gry na pewno warto znac.To jedne z lepszych rpgów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:00, Cesarro napisał:

Tak tak oczywiście...ten argument wszystkich przekona do Gotyka (choć było już wiele takich
argumentów)...podaj choć jeden porządny argument...rozumiem jesteś tu nowy...ale jednak nalegam
;] Pozdrawiam

gothic bardzo wcionga sry na pisownie nie umiem :D
i jak gralem to nie moge zejsc z krzesla i ciongle gram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 10:20, michalmtmt napisał:

> Tak tak oczywiście...ten argument wszystkich przekona do Gotyka (choć było już wiele takich

> argumentów)...podaj choć jeden porządny argument...rozumiem jesteś tu nowy...ale jednak
nalegam
> ;] Pozdrawiam
gothic bardzo wcionga sry na pisownie nie umiem :D
i jak gralem to nie moge zejsc z krzesla i ciongle gram :D


No to jest dobry argument na to, że gra wciąga... ale nie na to, że jest dobrym RPeGiem!
Ja dobrze wiem, że Morrowind nie wciąga od razu i że trzeba samemu, "dobrowolnie" wejść w jego wspaniały świat (mowa nie tylko o mapce ale również historii Vvardenfell). A wszystko przez to, że Morrowind jest kompletnie nieliniowy i ową linię trzeba sobie samemu stworzyć, a przecież nie każdemu się chce... itd itp... wszystko już było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale śmiać mi się chce ;] Teraz ciągle pykam w Morka i jakoś bardziej mnie wciągnął od Gothica...a to dlatego, że jest nieliniowy (gothic też jest, ale w Morku od razu możesz robić co Ci się żyw nie podoba)...wkurza mnie animacja postaci...oraz to, że w większości miejsc pustawo jest...ale za to jest czas na podziwianie krajobrazów takich jak:
- Upiorna Brama (nie wiem czemu mi się podoba :P)
- Pelagiad (to jest piękne ;))
- Ebonheart (też spoko miejscówka :D) itd.
Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 11:05, Mantus6 napisał:

Moim zdaniem Morrowind jest lepszy ponieważ:
-mamy w nim większą swobodę


I co ci da ta swoboda??
Zrobisz postać idealną dodasz jedną cechę źle i po postaci. Nie wiem czy to takie dobre...

Dnia 20.06.2007 o 11:05, Mantus6 napisał:

-ogromny świat


Świat jest ogromny to fakt, ale nie nudzi cię czas podróży pieszej? Po paru razach ogromność świata ci się znudzi

Dnia 20.06.2007 o 11:05, Mantus6 napisał:

-możliwość przyłączenia się do wielu organizacji


Tutaj masz rację, w Gothic nie ma tylu organizacji :/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

Gothic ma klimat, jak zapuścisz się do lasu i zacznie się ściemniać, to od razu chcesz wracać
do miasta:-)

No sam widzisz, bohater jest aż tak kaleczny że się boi samemu w lesie zostać. "Mamusiu!" ;P

Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

A Morrowind to nuda, bo mimo ogromnego świata, zupełnie nic się w nim nie dzieje://
NPC-e nie zachowują się jak ludzie(nie można z nimi normalnie pogadać, nie jedzą , nie śpią,

Jeden mod i masz wszystko. :>

Dnia 18.06.2007 o 15:53, Splinter Cell1 napisał:

nie przeszkadza im to, że łazisz po ich domu[i to jeszcze z wyciągnietym mieczem!!]). Ale największą
wadą gry jest, to że zupełnie nie ruszając głównego wątku, ani żadnych zadań pobocznych, można
dorobić się fortuny, zdobyć najlepszy pancerz i broń itd. Na początku może się to podobać,
ale po zdobyciu tego wszystkiego dalej się grać po prostu nie chce...Podsumowując: Morrowind
do pięt Gothicowi nie dorasta:PP

No bo właśnie o to chodzi, nie? Jesteś poszukiwaczem przygód którego nic nie obchodzi i chodzisz po grotach, kopalniach etc. i wybijasz wszystkie stworzenia. Wiem że Morek nie dorasta do pięt Gothicowi, Morek go przerasta o głowę ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 21:14, Mielcuś napisał:

> W Morrowindzie tak nie jest. Możesz odwiedzić
> wszystkie miasta, ale po co ??

po co? zeby sie cieszyc gra, wolnoscia w niej zawarta

>Oczywiście mapa też jest za duża !! Trzeba kilka miast tylko
> odwiedzić.

wielkosc ma znaczenie:)

> W gothicu niemal każde miejsce trzeba odwiedzić.

widac brak takiej swobody jak u przeciwnika

>Mimo iż mapa nie jest duża to i
> tak Gothic jest i będzie bardziej tajemniczy niż Morrowind...

gdzie tajemnica jak musisz odwiedzic niemal kazde miejsce?

jestem fanem gothica ale twoje argumenty do mnie nie przemawiaja, jednak gothic i tak jest
lepszy ma to cos:)

Dzisiaj lub jutro podam ci link gs (tylko narpiew muszę tego gościa znaleść :P), na którym widziałem ten filmik o Morrowindzie. I nie ściemniam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować